Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ecikmen

Mam pytantek pare.

tu fotka ->http://members.lycos.co.uk/cukinia/12.jpg

 

Na rysunku punkty zaznaczone jako

1. Jak je zewrze np .pasta na srebrze to proc [*]. Lepiej te punkty lakierem do paznokci przejechac

2.Czemu tam nie ma kontensatrow.

 

 

I czy te kondensatroy jak sie zewrze to [*].Rozwiazanie lakier?

 

I Czy lepiej blaczke zdejmowac po wygrzaniu(żelasko) czy schlodzic(lodowka)?

 

I czy jak mam ihsa od r300 pasuje idealnie na sempa to Czy nie bedzie ona przewodzic ,lepiej ja zamalowac czyms?

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku punkty zaznaczone jako

1. Jak je zewrze np .pasta na srebrze to proc [*]. Lepiej te punkty lakierem do paznokci przejechac

Te punkty przy rdzeniu (nr.1) to nic sie nie stanie, przynajmniej na nie stwierdziłem przy zastosowaniu Liquid Pro, te drugie (nr.2) to lepiej nie traktować żadną pastą z srebrem, aczkolwiek nie widze potrzeby zamalowywania, bo skąd tam niby miałaby się pasta wziąć? ;)

 

2.Czemu tam nie ma kontensatrow.

I czy te kondensatroy jak sie zewrze to [*].Rozwiazanie lakier?

Nie ma bo nie ma, na sempie nie są potrzebne tam widocznie ;] Lakier... patrz wyżej ;)

 

I Czy lepiej blaczke zdejmowac po wygrzaniu(żelasko) czy schlodzic(lodowka)?

Ani tak ani tak, temp pokojowa.

 

I czy jak mam ihsa od r300 pasuje idealnie na sempa to Czy nie bedzie ona przewodzic ,lepiej ja zamalowac czyms?

A co ma niby przewodzić? Jeśli nie zewrzesz nozek kond ani miejsc gdzie nie ma kond to nic nie bedzie przewodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi jesli:P Tylko jak jest w 100% bezpiecznie aby nie bylo tego jesli to sie nie stanie:]

Jak sie tak boisz to wysmaruj cały laminat (poza rdzeniem ;) ) silikonem. JA od czasów zabawy z lodem tak mam i nie chce mi sie tego czyścić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

A jak shima poloze na ta mase (kauczuk) to myslicie ze jak radiator sie rozgrzeje to chim wtopi sie w ta mase?

 

AAA sorki ze post pod postem

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem nowy proc i starszne tempy narazie 2.9GHZ i 1.34V i 44 w prime na pentim 100CU pasta artic silver 5

Dołączona grafika

 

Czapka na rzut oka jest prosta tylko jednego sie boje że jak założe wodne nie da mi róznicy, jak myślicie warto czapke zdiąć? i jak jest pózniej z jej ponownym założeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest to odczyt z plyty, po drugie to 2900 MHz, po trzecie Pentagram 100Cu nie jest demonem wydajnosci. Dla pocieszenia dodam, ze moj Athlon przy 2.4GHz i pasywnej Ninji w stresie dochodzil do 62C - fakt, ze w czasie upalow ale.. teraz dochodzi do 47.. Nie sa to straszne temperatury, rzeklbym ze sa dosc prawdziwe i normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odważnych świat należy, i posadziłem na procu big typhoon'a.

Konkluzja jest jedna - może, ale nie musi podejść.

 

Podejdzie gdy

 

1) gwintowane otworyw bp mają dziurki na wylot

2) socket nie wystaje ponad resztę proca. akurat na moim asusie nie wystaje, ale żeby było śmiesznie na starym gigabycie, minimalnie ale jednak, przez co przymierzając na stole cooler miałem wrażenie że bez ihs'a się nie obejdzie.

 

Aktualnie na AC miewam 2800 MHz przy max 49 stopniach (od kilku godzin męczy się prime). Nie wiem czy to znośny wynik czy nie, ale pamiętam temperatury starego 4200+ który z IHSem miał max 43 stopnie przy swoim stockowym taktowaniu.

 

IMO - zdejmowanie blachy, gra warta zachodu :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa rdzenie na żywioł :)

Temperatury chyba uda mi się zbić bo w ferworze i z braku innej, założyłem BT z kiepską staarą pastą AS3 ale inne się skończyły :(

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zdjęciem ihs. Tylko zastanawiam się czy to ma sens, procek robi 2,7ghz na standardowym napieciu a przy 1,45 jak dam nawet 50mhz to winda już się niewczytuje. Czy zdjęcie ihsa coś pomoże? (temperatura prz 2700 to okolo 50stopni->nieza wysoka?)

 

Ihs wygląda wporządku niewidać żeby był krzywo założony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po zdjeciu blachy mam temperatury wyzsze niz wczesniej... w dodatku nie wiem ktorej temperaturze mam ufac. Everest pokazuje CPU (45), rdzen1 (51), rdzen2 (60). I to na vcore 1,3.

Przy wyzszym oc (2,7ghz) na drugim rdzeniu mam 75 stopni, na pierwszym 60-65, czujnik z plyty 55. Freezer 64pro na max obrotach. Wczesniej tak nie byo. Na rdzeniach wskazywalo 72, a plytka mniej niz 50 (przy 50 wiatrack sie wlaczal na full i temp spadala).

 

I tu moje pytania:

1. Ktory temp jest prawdziwa.

2. Czy nie jest za wysoka, jesli nie, to jakiej temperatury nie powinienem przekraczac.

3. Co moge zrobic zeby ja obnizyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jajka nie ukruszylem. Robilem sp2004 przez godzine. Gdyby byl uwalony rdzen to by padl od razu. Zreszta sprawdzalem kilka razy. Kilka razy zakladalem.

2. Dobrze dociska.

3. Podlozylem monety.

4. Uzywam pasty, ktora dostalem z chlodzeniem do chipsetu... Thermalright... wyglada ok. Jaka powinienem kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby byl uwalony rdzen to by padl od razu.

Nie zgodzę się z tobą.

Jak uwaliłem rdzeń u swojego byłego opka proc działał 10min-1-2-20h (sp2004 też) i blue screen bez niczego (w idle też) więc nie ma zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zdjęciem ihs. Tylko zastanawiam się czy to ma sens, procek robi 2,7ghz na standardowym napieciu a przy 1,45 jak dam nawet 50mhz to winda już się niewczytuje. Czy zdjęcie ihsa coś pomoże? (temperatura prz 2700 to okolo 50stopni->nieza wysoka?)

 

Ihs wygląda wporządku niewidać żeby był krzywo założony...

A co poradzicie w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą.

Jak uwaliłem rdzeń u swojego byłego opka proc działał 10min-1-2-20h (sp2004 też) i blue screen bez niczego (w idle też) więc nie ma zasady.

 

Rdzen jest caly.

 

Wiec co powinienem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy plastik a podstawe frezera wlozylem cztery dziesieciogroszowki. Ulozone obok siebie zapewniaja jednakowa grubosc w kazdym miejsciu.

 

Poczatkowo roznica temperatur byla wieksza i widac bylo po sciagnieciu radiatora, ze pasta z jednej strony jest lepiej rozmyta. Poczatkowo myslalem, ze chodzi o shima, ktorego zrobilem z podkladki pod piwo (przecietej na pol). Potem dwa razy okleilem tasma jedynie izolacyjna procesor, zeby nie ukruszyc rdzenia i tych malych ukladow wokół. Nastepnie odkrecilem delikatnie ten koszyk na plycie i wsunalem z jednej strony poskladany kawalek papieru. Wtedy roznica temperatur zmiejszyla sie o kilka stopni. Wtedy podlozylem troche wiecej papieru, ale to juz nic nie dalo, widac ze pasta sie rowno rozmazala na calym rdzeniu. Pododno roznica temperatur moze wynikac ze zle skalibrowanego czujnika. Podobno to nic powaznego, tylko ja nie wiem ktora temperatura jest prawdziwa. Moze te czujniki w ogole sa zrabane i sugerowac sie tylko tym z plyty?

 

A te procki maja jakies zabezpieczenie przed przegrzaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążą pogłoski, że nie da się zdjąć IHS z Pentium 4 Prescott'ów z powodu przylutowania jąderka do IHS'a. Prawda to jest, wie kto coś może na ten temat? :P Wolę zapytać zawczasu.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...