Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

ot to ciekawe.. mialem podobna sytacje .. vincent siedzial bez czapy pod fryzjerem 64 pro i pewnego pieknego dnia, gdy odpalilem kompa nagle "cos" wybuchlo.. i komp zgasl .. ( teraz wiem ze i proc i zasilka ) .. ale co ciekawe.. na vincencie 3 "te" ukladziki sa naruszone, a jak na niego zalozylem raz fryzjera to dzialal ponad miesiac i bylo dobrze, a teraz nagle .. cos.. ciekawe ciekawe to wszystko.. teraz lezy vincent i kwiczy a na mobo x2.. juz nie bedzie skalpowania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Witam

Niedawno kupiłem Wenecjusza (który to już :D ) i standardowo chcę zdjąć z niego IHS. Mam zamówionego AC Freezera 64 Pro i chciałbym wiedzieć czy napotkam jakieś problemy przy montażu (widzę, że kilka osób ma freezera na procku bez balszki i sobie poradzili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sciagnalem ihs i powiem ze jest to totatny bzsens. Fak temperatura 1 stopien w dół o/c 0 procent .Moj drugi proc te same objawy. Wiec x2 nie bede juz skalpował bo ten watek jest dla straty czasu i mozliwe ze pieniedzy:):P

Edytowane przez ja666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sciagnalem ihs i powiem ze jest to totatny bzsens. Fak temperatura 1 stopien w dół o/c 0 procent .Moj drugi proc te same objawy. Wiec x2 nie bede juz skalpował bo ten watek jest dla straty czasu i mozliwe ze pieniedzy:):P

Skoro spadly 1 stopien w dół, to znaczy ze nacisk był za słaby...:P

 

Ma ktos pomysl na pozbycie sie kleju z procesora i czapki? Kupiłem na lollegro uszkodzonego spermona i ktos klejac czape do procka zmarnowal chyba cala tubke kropelki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenujace jest to jak niektorzy pisza: vincent, fryzjerem, Wenecjusza...

Robicie z siebie dzieciakow, choc pewnie faktycznie nimi jestescie, eh szkoda slow.

 

 

A jesli chodzi o sciagniecie IHS to sam sie zastanawiam, ostatnio znajomy sciagnal z Semprona 2800+ ktory krecil sie dosyc slabo jakies 2300MHz, temperatura w stress spadla mu o 5C, a procek osiagnal te 2500+MHz wiec mysle, ze czasem warto poswiecic troszke czasu i sprobowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakladalem Freezera 64Pro na golego Venice - trzeba pod zapinke podlozyc np. papier zwykly ladnie zlozony w kwadracik - o grubosci 2-3-4mm - w zaleznosci od potrzeb. Zauwazylem ze im bardziej docisniety f64 - tym mniejsze temperatury, mimo iz wydawac by sie moglo ze juz jest docisniety na 'chama' - to jeszcze wiekszy docisk zmniejsza temperatury.

 

Ostatnio bawilem sie w zakladanie spowrotem czapki - odpadaja wszelkie kleje, kropelki, kleje do miekkich plastikow, itd - nieskuteczne.

Najlepsza metoda to nalozenie spowrotem silikonu - ja uzylem zwyklego sanitarnego, pierw nacialem stary silikon dosc mocno i gesto, potem nalozylem warstwe nowego, recznie docisnalem czapke i zalozylem procka do plyty. Na to zalozylem boxowy cooler z odgieta ciut zapinka zeby jeszcze bardziej dociskal i zostawilem na parenascie godzine. Efekt = temperatury jak na oryginalnie zalozonej czapce. Po wyczyszczeniu resztek silikonu czapka wyglada jak firmowo zalozona =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo robiłem (na Venice) jak eubie i to się naprawde sprawdza, najlepiej jeszcze dorwać czarny silikon to już wogóle idealnie wychodzi :wink:

A co do czapki na x2 to przy tych wynikach które mam, nie wiem czy zdjęcie jej coś by jeszcze dało więc sobie odpuszcam.

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ściągnąłem IHS'a......2min zabawy żyletką :rolleyes:

i moje pytanie to czy proc ma jakieś zabezpieczenie termiczne? bo przeżyłem Hardcore !!!!!!!!!!!!

Posmarowałem rdzeń, zabezpieczylem układy wokół proca(okienko wycięte z papieru) i założyłem boxa........odpalam kompa, mija 3sec i wyłącza się, powtórka.....to samo! Ściągam radiator i patrzę a pasta na rdzeniu nawet nie tknięta, a radiator czyściutki !!!....pierwsza myśl to, że zjarałem proca (bo radiator był w powietrzu i nawet nie dotykał rdzenia):unsure:

ale założyłem IHS spowrotem(bez przyklejania, poprostu go tylko nałożyłem) i działa :rolleyes:

 

Dopiero później zauważyłem że radiator osiada jeszcze na podstawce, więc jest ewidentnie dopasowany do IHS'a procka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło......chociaż, jeszcze pozyczyłem Fryzjera od kolegi i założyłem na goły rdzeń i jak przedem proc śmigał 2,6GHz 1,45v to teraz wysypal mi się po 5min.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uwaliles proca? zadne zabezpieczenie nie zapobiegnie spaleniu proca z jajkiem na wierchu (czyt. bez radiatora/bloku wodnego). ja kiedys tak ujeb... athlonaXP, zachcialo mi sie robic porzadki w kompie o 12 w nocy w stanie wskazujacym ;) odpalilem kompa bez radiatora na procku, 3 sekundy, pisk, komp sie wylacza. procesor spalony. procesor bez radiatora zaraz po wlaczeniu kompa w 2-3sekundy rozgrzewa sie do masakrycznej temp ze nawet czujnik na mobo nie jest w stanie wystarczajaco szybko zareagowac. ale moze.... ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700+ San Diego CCBWE 0551 RPMW

 

Powod ? 60C podczas SP2004 na 2650MHz. Uwalilem jeden rezystor z laminatu, ale dziala.

 

I nawet nie sadzilem, ze on ma wiekszy rdzen niz Venice, no ale gdzie musieli upchnac te dodatkowe 512 L2.

post-105041-1162741322_thumb.jpg

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wykastrowalem mojego sempa i jestem bardzo zadowolony temp w stresie to 35*C @ 2500 Mhz i czego wiecej potrzeba ?? to ze komus spadla temp o 1 *C czy tez nie to wynika tylko z nie umiejetnosci zalozenia radiatora bloku wodnego. komp juz tak smiga od pol roku 24/7 i 0 bledow komp stabilny jak skala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się moj Sempron 3000+ odmowił posłuszeństwa :/ oczywiście był bez czapki.

Wczoraj czyściłem całego kompa i zapomniałem podłożyć gumowe podkładki pod procesor i podczas zakladania Freezer lekko zachczał o rezystor i się uszkodził, jest lekko ukruszony.

Po odpaleniu kompa poczułem dziwny zapach :/ taki nieprzyjemny zapach spalenizny.

Oddawał już ktoś na gwarancję AMD 64? niekoniecznie po zabiegu zdjęcia ihs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie oplaca sie sciągac IHS zeby wymienic ta paste co jest tam standartowo na rdzeniu na ARCTIC SILVER 5 , i np temp. jakie teraz mam to idle 31 stpopni a dioda procesora 40-42stopnie w idle a w stresie do 55. oplaca sie wogle taki zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje moj sprzet

 

i w tym wlasnie procka rowniez - ktory byl bez Czapki ...

nowy wlasicicel zazyczyl sobie abym zamontowal Czape na nowo ;-)

 

tak tez dzis uczynilem .. zamontowalem czapke na AS5 .. (wczesniej czyszczac dokladnie gluta z blachy)

temp wynosi w IDle 28 stopni przy 1400 @ 1,2v i wenatyaltor na 7v

temp ok 36 stopnie przy IDLE przy 2400 @ 1,4v i wentyl na 7v

 

czy dobre temp nie wiem (ale chyba tak) bo jak kupilem procesor od nowosci to nim go zamontowalem -wczesniej Oskalpowalem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-141753-1168130281_thumb.jpg

noo i stalo sie zdjałem ihs :) i wymyśłiłem sobie coś takie zabezpieczenie :P tzn wyciąłem.

tylko załozyc na procka :) choc narazie mam założone na żywca prostą na jadro.

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardość jest akurat jest ściśliwa wycinaelm jeszcze drugąale była za twarda i za gruba. ta powinna być ok. ale narazie nei chce mi sie sciagac coolera :) jest minimalnie twardzsza jak te podkładki okrągłe na athlonach XP. albo nawet taka sama

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...