Skocz do zawartości
meeron

S754

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

w koncu nadszedl czas na zmiane, wybor padl na s 754 (wzgledy finansowe)

mam 500-600zł na płyte głowna i procesor

gdybym mial kupowac cos na socket A to wybor byl by prosty

abit nf7 + jakis sempron (wydajne, tanie i swietne do podkrecania)

niestety w przypadku s 754 wybor nie jest taki prosty (no przyznaje ze sie nie znam)

dodam bo to pewnie istotne, ze interesuje mnie plyta z wejsciem na grafe AGP, badz jednoczesnie na pci-e i agp :)

i tu prosze o porade co kupic, aby byc zadowolonym z wynikow OC, ceny i wydajnosci, i oczywiscie zeby bylo bardziej wydajne od mojego obecnego configu, to te bazgroły ponizej ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - jest na chipsecie nVidii, więc nie powinna mieć zbytnich uchybień. Ale jeśli to weź:

-Abit NF8-V [272 zł]

-Asus K8N [247 zł]

 

Abit (jeśli chodzi o O/C) powinien być godnym następcą NF7, ale ma tylko 2 gniazda na RAM. Asus ma 3 gniazda i to chyba jedyna różnica względem Abita.

 

Ja bym kupił Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj sie leborga:

 

jak do kręcenia to dokładnie w tej kolejności płytek na nf3- najpierw dfi potem nowa revizja epoxa a nastepnie gb k8ns-stara wersja była świetna ale rev 2.0 ma tylko 1.55v na procku i nieco to ogranicza kręcenie..

 

 

Wszystkie inne płyty są już sporo z tyłu a teksty powinna chyba itp to sobie mozesz o kant d*** rozbic- asusy abity msi i inne ssa dużo gorsze do kręcenie i tyle...

 

 

 

Do 600zl powinieneś sie zmieścić z sempronem 2600+ 64 bit(w proline box to ok 250zl)

i do tego dfi-ok 350zl np w imperium...

Jeśli chcesz zaoszczędzić na płycie to epox lub gb(najlepiej rev 1.1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, zrobie tak

jesli znajde w sklepie GB K8NS rev 1.1 to go w ciemno biorę, jesli takiego nie bedzie (a tak mi sie zdaje ze nie) to biore EPOXA 8KDA3I

no chyba ze warto od razu brac tego epoxa ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, zrobie tak

jesli znajde w sklepie GB K8NS rev 1.1 to go w ciemno biorę, jesli takiego nie bedzie (a tak mi sie zdaje ze nie) to biore EPOXA 8KDA3I

no chyba ze warto od razu brac tego epoxa ?

1728837[/snapback]

mialem podobny problem:)

 

wzialem sempa3000+ 64bit i GB K8NS w rewizji 2.0. proc polecial na 2.5ghz, wiecy nie dalo rady, bo mnie mozliwosci oc overclockera ograniczaja. jednak htt na tej plycie to w okolicach 320mhz maxa lapie, czyli niezle chyba:)

 

epox tez dobra plyta, tylko z serwisem podobno ciezko, i przez to po sklepach malo jej maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem:)

 

wzialem sempa3000+ 64bit i GB K8NS w rewizji 2.0. proc polecial na 2.5ghz, wiecy nie dalo rady, bo mnie mozliwosci oc overclockera ograniczaja. jednak htt na tej plycie to w okolicach 320mhz maxa lapie, czyli niezle chyba:)

 

epox tez dobra plyta, tylko z serwisem podobno ciezko, i przez to po sklepach malo jej maja.

1733334[/snapback]

 

pewnie 1,54Vcore na proca cie zatrzymalo :(

mam juz mieszane uczucia co kupic

do dfi, to GB to epox

najbardziej ku temu GB bym byl ale czesc ludzi chwali ta plyte, inni mowia ze same klopty z nia i badz tu madry

gdyby nie ta cena tego dfi

sam nie wiem a juz ze 3 dni sie zastanawiam i im wiecej czytam tym bardziej nie wiem co kupic :|

jeszcze troche sie pozastanawiam to nowy socket wypuszca :D

pozdrawiam

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie spieszy zbytnio i będziesz miał przypływ kasy w najbliższej przyszłości to może zakup sobie:

Venice oem 3000+ za 429 z proline

ac 64 frezer za 70zł jakieś

i najtańsza płyta, a podobno nawet nie taka zła z agp i pcie [normalnymi]

Asrocka za jakieś 250zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20312

 

A tu masz topic o tej płycie, nawet zadowoleni są ludzie :>

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149147

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem (:

sempron 2600+ 64bit BOX oraz gigabyte k8ns rev 2.0

bez zmiany napiecia proc leci na 2400MHz z 1600MHz

to chyba nie najgorszy wynik

polecam taki zestawik, jedyny mankament to ta plyta jest strasznie czuła na ramy i moje sie gryza, musze chwilowo jechac na 512 ):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór jak na s754 chodz ten Epox tez jest dobry do o/c, masz wieksze możliwosci bawic sie napięciami rdzenia jak i pamięci :) Ja ogólnie biorąć mam tego K8NS rev 2.0 lece na fsb 315 i jest stabilnie. Ale jakbym mial wybierac to brałbym teraz Epoxika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...