Skocz do zawartości
Bubby

[epox 8rda6+] Jak Wyłączyć Dual-ddr?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyłączyć Dual-DDR w płycie epox 8rda6+?? Oddałem tą płytę bratu, bo sobie kupiłem nowszą. O dziwo WinXP bardzo ładnie się zainstalowały. Kłopot w tym, ze odkąd pamiętam Dual-DDR na tej płycie nigdy nie działał jak powinien. Testowałem go na 4 różnych parach ramów różnych producentów. Zawsze na ramy musiałem nakładać duże napięcia bo inaczej system był niestabilny, a jak nawet działał, to kości mocno się grzały. Cała rzecz w tym że ja miałem 2x512MB i wystarczyło ustawić je w tym samym banku i Dual-DDR już nie był aktywny. Brat ma trzy kości samsunga 2x128MB/266MHx oraz 1x256MB/333MHz i jak by ich nie ułożył w slotach to albo płyta w ogóle nie wstaje, albo rusza z włączonym Dual-DDR który sprawia że system jest bardzo niestabilny. Po zainstalowaniu sterowników od chipsetu system w ogóle nie chce się uruchomić. Czytałem instrukcje w 2 wersjach językowych i jedyne co znalazłem, to sposób jak włączyć Duala. Poszedłem więc w drugą stronę i zrobiłem wszystko by kości ułożyć tak, by dual nie miał szans się włączyć, ale w takich sytuacjach komputer po prostu nie wstaje. Jak dobrze pamiętam post wywala błąd "C1".

 

Pytanie więc czy da się jakoś w BIOSie wyłączyć Dual-DRR? Niezależnie jak ułożę kości w slotach to ten i tak się włącza. W prawdzie nie mam kłopotów finansowych, ale jeśli to nie było by konieczne to wolał bym nie kupować tylko z tego powodu nowego ramu w pojedynczej kości, gdy te są w 100% sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz włożyć 2 kosci w kanały obo siebie, a jedną wyciagasz. Wkładasz pamieci w te dwa sloty najblizej socketu i one zajmuja razem 64 bitowa przestrzeń i sa w tym samym kanale, gdy wsadzisz w dwa tego samego kolory, czyli czarne to masz dual ddr bo zajmuja dwa osobne kanaly . Nie mozesz miec tego trzeciego obsadzonego.

epox 8rda6+ PRO bo wtedy masz dual.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz włożyć 2 kosci w kanały obo siebie, a jedną wyciagasz. Wkładasz pamieci w te dwa sloty najblizej socketu i one zajmuja razem 64 bitowa przestrzeń i sa w tym samym kanale, gdy wsadzisz w dwa tego samego kolory, czyli czarne to masz dual ddr bo zajmuja dwa osobne kanaly . Nie mozesz miec tego trzeciego obsadzonego.

1729205[/snapback]

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? I nie odpisywać oczywistych rzeczy? Napisał, że ma 3 kości a nie dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? I nie odpisywać oczywistych rzeczy? Napisał, że ma 3 kości a nie dwie.

1729876[/snapback]

"Musisz włożyć 2 kosci w kanały obo siebie, a jedną wyciagasz"

"Nie mozesz miec tego trzeciego obsadzonego."

dlatego mu napisalem zeby jedna kość wyciągnał, nie rozumiesz? Czytaj ze zrozumieniem, na trzech bedzie niestabilnie.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...