Skocz do zawartości
bizon11

Win Xp Kabel Sieciowy Jest Odłączony

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podłączyć 2 komputery ze sobą mam do tego 2 karty sieciowe zainstalowane dobrze w systemie. Sieć ma taką samą maske podsieci i IP 199.199.0.X czyli numer komputera. Na jednym pisze że kabel jest podłączony a na drugim że jest odłączony !! Problem w tym że wszystko jest dobrze tylko wyświetla się ten komunikat! Już tyle kombinowałem i nic! Kabel mam oczywiście crossowy i nic. Może problem tkwi w drugim kompie bo jak się w nim odłaczy kabel to nadal pisze że jest podłaczone . Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XP SP2 a kumpel 2000 SP4, mamy pociągnięty kabel i crossowy kabel. jest taka sama akcja jak i u ciebie ze pokazuje tak jak by kabel był odłączony zas po paru minutach łączy się ale nie mozna wejsc do folderów sieciowych bo grozi komunikatem coś o zabezpieczeniach. Fire wall wyłączony. Jeszcze akcja jest taka, że jak i ja zainstaluje 2000 Sp4 to sieć działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj mocium panie cosik masz nie tak,

albo jest jak mowi zavander - moze masz 2 sieciowki (np zintegrowaną i na pci), albo moze włożyłeś w modem ;) żart oczywiście :D

generalnie jest tak, ze jak masz na jednym podłączony to na drugiem nie ma możliwości wystąpienia nie podłączony...

zobacz jak wyglądają RJ moze jakieś piny są niedociśnięte :unsure:

 

jeżeli to 2 xp to ustaw na dhcp, niech sie same dogadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie idź do jakiegoś sklepu i poproś, żeby Ci stestowali kabel UTP.

Mają takie fajne maszynki, wsadzą i powiedzą - może być skopane coś na samym kablu.

1729910[/snapback]

mam taki fajny kabel ma okolo 20 metrow czyli nie jest az tak dlugi, na sieciowkach linki sie swieca, wszystko niby okej a polaczenia nie ma. pingi etc nic nie dziala. na innym kablu jest okej wiec to wina kabla. byl sprawdzany na 3 roznych wlasnie taki maszynkach i test zawsze pozytywny, polaczenia okej, cross tez...

i zrozum kabel teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach obu kart opcje Speed i Duplex. Jeżeli masz Auto lub Negotiation lub podobnie to może być przyczyną. Po prostu kary nieuzgodnią opcji połączenia jak obie pytają jedna drugiej jakie chce mieć parametry :)

Ustaw na sztywno w obu TAKIE SAME WARTOŚCI, najlepiej 100mbps Full Duplex (w nowych kartach powinno działać).

I adresy ustaw raczej jakieś normalne i prywatne, najlepiej 192.168.0.X

z maską 255.255.255.0.

 

EDIT: To że robili kabel przy Tobie, to jeszcze o niczym nie świadczy. Na 20 kabli średnio jeden mam do poprawki.

Edytowane przez ArturJak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mogl pomylic pary a maszynka pokazuje tylko to jakie sa pary polaczone i czy jest przejscie miedzy wszystkimi zylami :) ja bym jeszcze raz kabelek zacisnal wg tego schematu :

1 --> 3 biało pomarańczowy

2 --> 6 pomarańczowy

3 --> 1 biało zielony

4 --> 7 niebieski

5 --> 8 biało niebieski

6 --> 2 zielony

7 --> 4 biało brązowy

8 --> 5 brązowy

 

u mnie zawsze dziala a robie kilkanascie tygodniowo i jak narazie nie bylo reklamacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...