Skocz do zawartości
Cruel

Alternatywa Dla Dfi? S939 & Htt300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trafił mi się selekcjonowany A64, robiący 2.7Ghz. Stoję przed wyborem płyty głównej do niego - na myśl przychodzi DFI LP NF4 Ultra-D, bo jak wiadomo pod względem oc nie ma sobie równych... Jednak chciałem się dowiedzieć - czy istnieją jakieś alternatywy dla tej płyty, gwarantujące pewne utrzymanie htt300? Nie zależy mi na cudach i zabijaniu się o parę Mhz w tą czy inną stronę, jedyne o co mi chodzi to stabilne (nieograniczane przez płytę) utrzymanie procka chodzącego na 300x9.

Rozważam Asusa A8N-E lub Abita AN8U, otwarty jestem też na inne propozycje.

Stać mnie wprawdzie na DFI, jednak jeśli mogę uzyskać te nieszczęsne 300x9 na innej, tańszej (w przypadku Asusa prawie 200zł) płycie, to wolę za oszczędzoną kasę na x800gto się szarpnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bios jest naprawdę ładnie rozbudowany, alphy są, na procka 0.8 - 1.85v (krok 0.025v), ram 2,5 - 3,2v. Mnie osobiście boli tylko 3.2v na pamięci (chociaż wiele płyt nawet tyle nie potrafi) i moje CH-5 się marnują ;) Dzielniki są 100, 133, 150, 166 i 200 :) Co do jakości wykonania i możliwości o/c - są podobne do Lanparty. Generalnie za 360zł ta płyta wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo... Nie brałem tego pod uwagę, a podoba mi się pomysł z Infinity; jak mniemam, w swojej kategorii cenowej konkurencję pod względem o/c też bije?

Dla pewności - kontroler raid na tym DFI jest NIE silicona? Bo jeśli nie, bo czeka mnie tworzenie macierzy na nowo i przenoszenie 300gb danych :/ Ale chociaż z dyskietkami podczas instalek systemu nie będzie trzeba się męczyć.

Oby tylko w Czewie gdzieś była, bo jak na razie dostępność DFI w tym mieście zakrawa na kpinę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-K8N Ultra-9 a czy komuś chodzi ta płytka na 280-300 Htt? Mysle o niej poważnie ale róznie mówia - ze chip się przegrzewa ze to ze tamto... Ma plus nad Abitem ze ma com'a i centronicsa jeszcze - ale czy mozna na niej ustawić Venica 3000+ na 2700 na stałe? Czy ktoś tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo... Nie brałem tego pod uwagę, a podoba mi się pomysł z Infinity; jak mniemam, w swojej kategorii cenowej konkurencję pod względem o/c też bije?

Dla pewności - kontroler raid na tym DFI jest NIE silicona? Bo jeśli nie, bo czeka mnie tworzenie macierzy na nowo i przenoszenie 300gb danych :/  Ale chociaż z dyskietkami podczas instalek systemu nie będzie trzeba się męczyć.

Oby tylko w Czewie gdzieś była, bo jak na razie dostępność DFI w tym mieście zakrawa na kpinę...

1730127[/snapback]

Masz małą szansę że znajdziesz w sklepie, ja nie znalazłen nigdzie w Kielcach, mało tego - był w kilku sklepach internetowych, ale dostępna tylko w Komputroniku. W innych czas oczekiwana 2tyg i to pod warunkiem ze pojawi sie u dystrybutora. Acha, szukaj też DFI nf4 DAGF, to jest identyczna płyta... Co do Silicona to niestety do płyty dołączona jest dyskietka "Silicon 3114 Raid blabla". Za to jeśli masz dyski SATA-2 to bez problemu przerobisz chipset na wersję ultra.

 

Strona producenta: http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...TYPE=LP&SITE=US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny dylemat jak kolega co do tych płyt. Ale czy pamięci, które są dobre pod DFI (UltraX CL2 BH-5), będą dobre też na tego Abita, albo Asusa. Ja jestem raczej początkujący i powiem, że w DFI przestraszyłem sie tak aż rozbudowanego BIOSu. Co byście mi polecali. Oczywiście OC wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że w DFI przestraszyłem sie tak aż rozbudowanego BIOSu. Co byście mi polecali. Oczywiście OC wchodzi w gre.

1730571[/snapback]

Tu się nie ma czego bać... nikt ci nie każe używać wszystkich możliwości płyty, niektóre opcje mozna zostawić na def'ach.

 

Bierz DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit AN8 Ultra bo:

- stabilna jak skała

- wydajna

- dobry Bios

- dobrej jakości dżwięk

- uGuru

- OC

- duże napięcie na pamięci

- a pozatym Abit to Abit

1730858[/snapback]

DFI NF4 INFINITY:

 

1. Również rock-stable

2. Również bardzo wydajna

3. Bardzo dobry bios

4. Dźwięk standard 6 kanałów

5. -

6. DFI, czyli mega-o/c ;)

7. 3.2v na pamięci

8. DFI to DFI ;)

 

a dodatkowo:

 

9. Cena - DFI jest tansza od AN8 Ultra

10. Montaż slotów pamięci tak jak w Lanparty (poziomo)

11. Karta sieciowa nie obciąża procesora - układ Vitesse VSC8201 Gigabit Phy (a na AN8 niestety "NVIDIA Gigabit Ethernet via NF4 Ultra", czyli strata wydajności)

12. Posiada porty COM! Dla niektórych to naprawdę ważne (np. kable do komórek) a niestety AN8 nie posiada portów szeregowych ani równoległych.

13. Na DFI Vcore 0.8v - 1.85v (na Abicie bodajże 1.75v)

14. Jak sobie przypomnę to dopiszę B)

 

Ja też się wahałem między tymi 2 płytkami, więc to nie reklama tylko gołe fakty, może innym też pomogą. Jeśli się gdzies pomyliłem to mnie poprawcie :)

 

EDIT: 15. Posiada również port równoległy do starych drukarek/skanerów :)

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpoważniejszym atutem płyty z serii tych niewidocznych jest ..cisza:) A tak na serio niepotrzebnie obcieli com'a Abitowi i nie było by wielu wahań - dodatkowo na korzyśc przemawia SATA II ale to chyba nie jest najważniejsze.Za to DFI ma cenę po swojej stronie - ale dla mnie na przykład przy takim podzespole nie jest to cecha determinująca decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

11. Karta sieciowa nie obciąża procesora - układ Vitesse VSC8201 Gigabit Phy (a na AN8 niestety "NVIDIA Gigabit Ethernet via NF4 Ultra", czyli strata wydajności)

...

1731094[/snapback]

Czy to poważnie ma jakieś znaczenie ? Ilu procentowe może być to obciążenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

a dodatkowo:

 

9. Cena - DFI jest tansza od AN8 Ultra

10. Montaż slotów pamięci tak jak w Lanparty (poziomo)

11. Karta sieciowa nie obciąża procesora - układ Vitesse VSC8201 Gigabit Phy (a na AN8 niestety "NVIDIA Gigabit Ethernet via NF4 Ultra", czyli strata wydajności)

12. Posiada porty COM! Dla niektórych to naprawdę ważne (np. kable do komórek) a niestety AN8 nie posiada portów szeregowych ani równoległych.

13. Na DFI Vcore 0.8v - 1.85v (na Abicie bodajże 1.75v)

14. Jak sobie przypomnę to dopiszę  B)

 

Ja też się wahałem między tymi 2 płytkami, więc to nie reklama tylko gołe fakty, może innym też pomogą. Jeśli się gdzies pomyliłem to mnie poprawcie :)

 

EDIT: 15. Posiada również port równoległy do starych drukarek/skanerów :)

1731094[/snapback]

pomyliles sie w punkcie 11 - DFI i ABIT posiadają ten sam chip(przekaznik) - LAN - Vitesse SimpliPHY VSC8201RX Gigabit LAN.

 

co do abita, realne napiecie na ram to 3.44V, malo ustawien dla ramu (alphy).

minus DFI to kodek ALC655(shit), Abit ma ALC850.

 

http://www.pctuning.cz/index.php?option=co...=1&limitstart=3

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flash - mod DFI na Ultra to 5 min roboty i już jest SATAII

 

@matti155 - Infinity i DAGF to wbrew pozorom identyczne płyty (nawet biosy mają wymienne), najnowszy bios do DAGF zawiera logo Infinity :)

 

@99tomcat - hmm, ale sieciówki 1Gbit zaczynają się od 50zł ;)

 

@them0n: prawdopodobnie masz rację, sugerowałem się informacją ze strony Abita: "NV GbE LAN

NVIDIA Gigabit Ethernet via NF4 Ultra", osobiście nie zaglądałem na PCB ;)

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...