Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

jakosc mojego nx8220 pozostawia mi wiele do zyczenia...

po prawej stronie od touchpada za zatrzaskiem jest wielki obszar ktory po polozeniu tam nadgarstka.. trzeszczy.

kolo lewego tez juz zaczyna cos trzeszczec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że bateria doładowuje mi się już przy 93% i jakoś tak ta wartość nie odpowiednia się wydaje :unsure: Napiszcie jak jest u Was. Bo mnie zastanawia czy przypadkiem nie mam źle sformatowanej baterii...

Nie jest istotne kiedy Ci doładowuje, tylko ile trzyma :lol:

Może dawno już nie rozładowywałeś do zera i system troszkę "zgłupiał" i dlatego tak robi (tzn. wg mnie ładuje przy tym samym poziomie rozładowania, tylko te 93% błędnie może wskazuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc mojego nx8220 pozostawia mi wiele do zyczenia...

po prawej stronie od touchpada za zatrzaskiem jest wielki obszar ktory po polozeniu tam nadgarstka.. trzeszczy.

kolo lewego tez juz zaczyna cos trzeszczec :/

Dziwne bo u mnie nie trzeszczy...

A propo jak ta irde ruszyc na xp pro z sp2????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje co 3 dzień pracować na baterii az system sie sam wyłączy.

Ja tak robie i jest ok. Zauważyłem ze im dlużej pracuje na AC to poziom baterii spada.

No właśnie u mnie nie spada jak mam go na AC, ale jak go na noc odłącze od prądu (i nie jest w trybie wstrzymania) to mi 1% ucieka...

A tak często pełnego ładowania robić chyba nie będe, ale może tak raz na tydzień i powinno być teraz dobrze.

 

A propo jak ta irde ruszyc na xp pro z sp2????

Zależy co chcesz podpiąć, bo np do komórek zawsze jakiś soft jest który poprostu irde używa :)

 

 

Nie jest istotne kiedy Ci doładowuje, tylko ile trzyma

Trzyma normalnie, rzeczywiście system mógł zgłupieć, bo ostatnio tylko doładowywałem, a nie zrobilem pełnego ładowania. Dzisiaj zrobię pełne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc mojego nx8220 pozostawia mi wiele do zyczenia...

po prawej stronie od touchpada za zatrzaskiem jest wielki obszar ktory po polozeniu tam nadgarstka.. trzeszczy.

kolo lewego tez juz zaczyna cos trzeszczec :/

U mnie też trzeszczy - to chyba standard w tym modelu <_<

Niestety obawiam się że nie uznają tego w reklamacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjmowales moze dysk by zobaczyc jak to od spodu wyglada? bo to wlasnie nad dyskiem jest, mzoe cos sie odczepilo bo wyglada to na to ze ten plastik czarny - obwodka na około laptopa sie ugina i moze gdzies sie odczepila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyniu - jeżeli włanczam w komórce irde i przykładam do tej w laptopie to system powinien sam fona wykryć. Powinna się pojawić ikona na pulpicie i w pasku ... mi się udalo 4 razy skomunikować z komórka...

Nie wiem od czego to zalezy podobno na sp1 działa normalnie ....

Edytowane przez Jacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacho,

 

rzeczywiście jest tak jak mówisz, myślałem że to progs od nokii sie łączy, bo nigdy nie próbowałem wykryć fona bez softu :)

A co do połączenia to u mnie nie ma problemu mimo sp2 . tylko muszę komóre [n7650] "do góry nogami" podstawić do portu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjmowales moze dysk by zobaczyc jak to od spodu wyglada? bo to wlasnie nad dyskiem jest, mzoe cos sie odczepilo bo wyglada to na to ze ten plastik czarny - obwodka na około laptopa sie ugina i moze gdzies sie odczepila

udalo mi sie wreszcie odkrecic te srubki od dysku, jedna za ... nie chciala pojsc, ale sie udalo

niestety od dysku nie ma dostepu do trzeszczacych elementow.

jedyna mozliwoscia dostania sie do nich to rozkrecenie calego laptopa, ale to przynajmniej za rok ;)

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

własnie jestem na drodze poszukiwań laptopa. Krzyniu już mi odpowiadał na moje pytanie, ale na w innym topiku.

Ale chciałbym wysłuchać jeszcze kilku opini. Początkowo zastanawiałem się nad wyborem Laptopa spośród tych trzech:

 

Asus A3H-5012

 

HP nx6110

 

Acer TM2413NLMI

 

Krzyniu zbił mnie z tropu i polecił

 

HP nx8220

 

Laptopa, tak i komputera, zamierzam używać tylko do pracy. Może wypwiecie się na temat którego byście wybrali.

Coraz więcej głosów dotyczących wady (skrzypienie) tego lapka, a ja też nienawidze takich rzeczy.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Zapomniałem dodać, że obojętnie którego kupię od razu dorzucam pamięci do 1G.

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc mojego nx8220 pozostawia mi wiele do zyczenia...

po prawej stronie od touchpada za zatrzaskiem jest wielki obszar ktory po polozeniu tam nadgarstka.. trzeszczy.

kolo lewego tez juz zaczyna cos trzeszczec :/

tam jest dysk i kabelek do podlaczenia drugiego dysku schowany w środku.

u mnie ten kabelek nie szedl w przeznaczoneych dla niego korytkach i dlatego trzeszczalo.

rozkrecilem, ulozylem go poprawnie i wszystko jest ok.

sprobuj odkrecic klapke od dysku i pociągnąć za ten wolny kabelek moze to wystarczy zeby sie lepiej ulozyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

 

Czy ktos z forumowiczow odblokowywal karte Intela miniPci 2915 lub 2200 po zakupie wyskakje blad 104 niestety nie moge sobie poradzic z nadpiasniem poprostu ethtool nie nadpisuje epromu a podczas sciagania epromu sa same zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

własnie jestem na drodze poszukiwań laptopa. Krzyniu już mi odpowiadał na moje pytanie, ale na w innym topiku.

Ale chciałbym wysłuchać jeszcze kilku opini. Początkowo zastanawiałem się nad wyborem Laptopa spośród tych trzech:

 

Asus A3H-5012

 

HP nx6110

 

Acer TM2413NLMI

 

Krzyniu zbił mnie z tropu i polecił

 

HP nx8220

 

Laptopa, tak i komputera, zamierzam używać tylko do pracy. Może wypwiecie się na temat którego byście wybrali.

Coraz więcej głosów dotyczących wady (skrzypienie) tego lapka, a ja też nienawidze takich rzeczy.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Zapomniałem dodać, że obojętnie którego kupię od razu dorzucam pamięci do 1G.

Szczerze mówiąc to nie wiem nad czym sie zastanawiasz. Nabieraj HP 8220 :)

Ja mam swojego ponad miesiąc i narazie nie narzekam :)

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest dysk i kabelek do podlaczenia drugiego dysku schowany w środku.

u mnie ten kabelek nie szedl w przeznaczoneych dla niego korytkach i dlatego trzeszczalo.

rozkrecilem, ulozylem go poprawnie i wszystko jest ok.

sprobuj odkrecic klapke od dysku i pociągnąć za ten wolny kabelek moze to wystarczy zeby sie lepiej ulozyl.

tam pod dyskiem jest taki czarny plastk(?) i pod nim sa 2 kabelki, one ida srodkiem i nie wygladaja jakos zeby specjalnie zle byly ulozone. jak to u Ciebie wygladalo?

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam pod dyskiem jest taki czarny plastk(?) i pod nim sa 2 kabelki, one ida srodkiem i nie wygladaja jakos zeby specjalnie zle byly ulozone. jak to u Ciebie wygladalo?

właśnie już przy prawej stronie laptopa (tam gdzie ten kabelek się zaginał i jest wtyczka) był skręcona ta taśma i powodowała że troszkę wystawało z tego miejsca gdzie powinna być - i to powodowało trzeszczenie obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mialem w rekach wiec pisze o sprzecie na podstawie wrazen osobistych . Poza tym HP robi ostatnio dobre laptopy. Dlaczego nie HP nx6110? Bo panorama jest super do pracy z wordem czy exelem. Chyba ze wlisz poreczniejszy sprzet nastawiony na prace mobilna. Wtedy ekran 4:3 jest praktyczniejszy...

 

aha - i mysle ze do laptopa do pracy (o ile nie jest to wymagajace oprogramowanie symulacyjne/graficzne) nie jest ci potrzebny 1Gb ramu. 512 w zupelnosci wystarczy.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soppel!

 

Najlepiej po prostu idź do jakiegoś sklepu i pomacaj tego lapka i pobaw się nim wtedy będziesz wiedział, czy go chcesz, czy nie. Inaczej nigdy się nie zdecydujesz i będziesz tracił kupę czasu na czytaniu forum, i co chwilę będziesz znajdowal następne modele, które ci odpowiadają i znowu będziesz mial mętlik w głowie.

 

Podsumowując: sprawdź go organoleptycznie i wizualnie i podejmij męską decyzję TAK albo NIE (jak nie to sprawdź tak samo resztę notków z twojej listy)

 

Moja opinia na temat nx8220 ek089es: BIERZ :) - ja mam go już 2 miechy i jest spox - nie zamieniłbym go na żaden inny model w tej cenie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszyscy polecają HP a na Asusa ktoś patrzył?

Zaletą Asusa jest chyba to że ma gwarancje 2-letnią.

Co wy na to ??

 

sansaba jak już wspomniałeś o Acerach to może któregoś polecisz w tym przedziale??

Bo szczerze mówiąc zbyt są objechane Acery, nawet na forum, więc jak narazie zbytnio się im nie przyjrzałem.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

własnie jestem na drodze poszukiwań laptopa. Krzyniu już mi odpowiadał na moje pytanie, ale na w innym topiku.

Ale chciałbym wysłuchać jeszcze kilku opini. Początkowo zastanawiałem się nad wyborem Laptopa spośród tych trzech:

 

Asus A3H-5012

 

HP nx6110

 

Acer TM2413NLMI

 

Krzyniu zbił mnie z tropu i polecił

 

HP nx8220

 

Laptopa, tak i komputera, zamierzam używać tylko do pracy. Może wypwiecie się na temat którego byście wybrali.

Coraz więcej głosów dotyczących wady (skrzypienie) tego lapka, a ja też nienawidze takich rzeczy.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Zapomniałem dodać, że obojętnie którego kupię od razu dorzucam pamięci do 1G.

ja powiem tak: osobiscie jestem za nx8220 - pomimo sredniej matrycy.. podoba mi sie jego design, panorama takze,a co dla mnie jako dla osoby lubiacej czasami sobie dla odmiany od powaznej pracy pograc ma x600

 

jezeli mialbym wybierac tylko do pracy to byc moze zastanowilbym sie takze nad nx6110,ale ta wersja z matryca 1440x1050. co do asusow to malo o nich wiem,bawilem sie troche jednym,ale to za malo by cos wiecej powiedziec.

acerow pomimo ich bylo nie bylo konkretnej wydajnosci za dobra kase nie chce (ohydny dla mnie design,doswiadczenia znajomych)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszyscy polecają HP a na Asusa ktoś patrzył?

Zaletą Asusa jest chyba to że ma gwarancje 2-letnią.

Co wy na to ??

 

sansaba jak już wspomniałeś o Acerach to może któregoś polecisz w tym przedziale??

Bo szczerze mówiąc zbyt są objechane Acery, nawet na forum, więc jak narazie zbytnio się im nie przyjrzałem.

 

Pozdro.

Proszę bardzo (ceny z vatem) chocby to: Pierwszy posiada nasilniejsza grafę, drugi już zdecydowanie słabszą, a trzeci i czwarty zintegrowana - ale moim zdaniem warto zainteresowac się acerem - a zła opinia nie jest do konca wykładnikiem. Mają największy udział w rynku - co za tym idzie częściej sie psują (choć statystycznie będzie to samo co hp, toshiba, czy FS - albo bardzo podobnie), powiedzmy uogólniając że na każde sprzedane 10 notków 1 wraca na serwis...Jesli Acer sprzeda ich 100, wroci 10- jeśli firma xxx sprzeda ich 50 - wróci 5... I już przeciętny Kowalski mówi że xxx jest 2 razy mniej awaryjne niż acer... Tak to wygląda... Dodatkowo ten serwis acera w polsce - ale juz niedługo...

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=461

http://abckomputery.pl/sklep/product_info....roducts_id/1889

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=834

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,249823,0.html

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery to dobre lapy, po tym co odstawia toshiba i HP z lapami ostatnio opinia o Acerze jest MOCNO na wyrost.

hmm nie twierdze,ze acery sa jakies totalne kaszany...ale ten srebrny mnie odpycha ;) zwyczajnie brzydki dla mnie jest i tyle ;)

a co do toshib i hp moglbys napisac cos szerzej co takiego sie z nimi dzieje,jak chodzi o jakosc wykonania? szczegolnie mnie hp interesuje

mam oko na nx8220 juz od jakiegos czasu i jak tylko sie obronie za miesiac to chcialem go sobie kupic(procz acera3023 nic w tej cenie z czyms pokroju x600 nie dostane) i wolalbym wiedziec,jezeli hp obnizylo swoje standardy - dla mnie jakosc wykonania i ile ten sprzet podziala to sa wazne czynniki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie poczytaj watki na tej stronie. W HP matryca (jakosc obrazu), zle dolegajaca matryca po domknieciu, skrzypienie bo kabelek nie jest w korytku i trzeba rozbierac lapa, piszczace zasilacze (nawet to ze lapek nie dolega do blatu 4 stopkami tylko trzema - co juz jest totalna zenada) itak dalej i tak dalej, ja nwet nie twierdze ze HP to zle lapki (naprawde niezawodne sa tylko IBM ale to moze dlatego ze nikt o zdrowych zmyslach nie kupuje IBM :-) i jest ich jak kot naplakal ) - tylko Acer jest nieslusznie stawiany w czolowce laptopow ktore sa takie ponoc strasznie awaryjne - to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly temat juz dawno...co do matrycy no to cudem ona nie jest,katy srednie itp, niedorobki inne tez moga wkurzac..ale przynajmniej poki co nikt tu nie pisze nic o uganianiu sie po serwisach przez caly rok.a z acerem juz niejedna taka historie wyczytalem.

oczywiscie acerow sprzedaje sie wiecej tak wiec procentowo to roznie moze byc. z tym wyciagneli przy mnie w vobisie nowke acera 3023 do testow,i od razu mial rypniety touchpad. jakos dziwnie mi sie zrobilo :S

skrzypienie to nie awaria calego laptopa w koncu..co oczywiscie nie znaczy ze nie chcialbym miec ibma :)

najbardziej na razie brakuje mi opinii ludzi ktorzy oddali lapka hp do serwisu,jak tam jest ze sprawnoscia obslugi? bo jak wyglada to u acera to juz wiem

szczerze to sam bym kupil acera bo cena/wydajnosc. ale poki co wole dorzucic i kupic hp. jakos nie widze zbytniego wyboru...choc ta matryce w nx8220 to bym baardzo chetnie wymienil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...