Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Mam tego lapka od tygodnia i jest super.....

A gdzie kupowałeś? Jak w sklepie internetowym to teoretycznie możesz zwrócić w przeciągu 10 dni od zakupu... Ale jak jest w praktyce to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w softon.pl Nie wiem czy mam sie tym przejmować. Czytałem ze jest to raczej powszechna wada LCD. Raczej nie wymienią mi sprzetu z powodu jedneo matwego piksela. Jutro zadzwonie i popytam. W sumie nie przeszkadza to w pracy ale co jak wyskoczą następne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w softon.pl Nie wiem czy mam sie tym przejmować. Czytałem ze jest to raczej powszechna wada LCD. Raczej nie wymienią mi sprzetu z powodu jedneo matwego piksela. Jutro zadzwonie i popytam. W sumie nie przeszkadza to w pracy ale co jak wyskoczą następne??

wtedy jest jakas norma [ilosc martwych pixeli kolo siebie, czy w centrum ekranu, czy w ogole, roznie to bywa] - którą ustala producent - po przekroczeniu ktorej wymieniania gwarancyjnie matryce na nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w softon.pl Nie wiem czy mam sie tym przejmować. Czytałem ze jest to raczej powszechna wada LCD. Raczej nie wymienią mi sprzetu z powodu jedneo matwego piksela. Jutro zadzwonie i popytam. W sumie nie przeszkadza to w pracy ale co jak wyskoczą następne??

Ja nie mowię o wymianie z tego powodu, tylko o zwrocie bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! już dosyć długo myślę nad nx8220 (konkretnie PY538ES), ale dzisiaj zwątpiłam bo facet z Vobisa powiedział że te lapki z pentium grzeją się jeszcze bardziej i przez to wentylatorek jest bardziej uciążliwy niż w wersji z celeronem. jakie są Wasze opinie na ten temat? i czym w zasadzie różni się PY538ES od PY515EA (z wyjątkiem tych 8 stów;)? chyba i tak się na niego zdecyduję bo w tej cenie nie widzę lepszej opcji z dobrą grafiką. dzięki i pozdrowienia 4all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! już dosyć długo myślę nad nx8220 (konkretnie PY538ES), ale dzisiaj zwątpiłam bo facet z Vobisa powiedział że te lapki z pentium grzeją się jeszcze bardziej i przez to wentylatorek jest bardziej uciążliwy niż w wersji z celeronem. jakie są Wasze opinie na ten temat? i czym w zasadzie różni się PY538ES od PY515EA (z wyjątkiem tych 8 stów;)? chyba i tak się na niego zdecyduję bo w tej cenie nie widzę lepszej opcji z dobrą grafiką. dzięki i pozdrowienia 4all :)

Z tego co moja mózgownica wie Pentiumy z technologia centrino mają taki bajer że obniżaja sobie częstotliwość więc mniej wydzielają ciepła i takie tam bajery ........ Ogólnie rzecz biorąc facet z Vobisa nie miał pojęcia o czym rozmawia do ciebie ..... mój celeronek grzeje w zimowe dni jak trzeba a co bedzie w lecie aż strach pomyśleć pozdro.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no chyba się skusze na tego laptopika tylko bedzie sie dalo od razu zamiast 256 wzias 512 ramu? czy musze kupic 512 i sprzedac 256

Musiałbyś pogadać w sklepie, ale wątpie że na to pójdą... Jak nie to weź tak jak jest i dołóż te 512 - tak mam ja i np. Jacho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy przymierzają się do kupna nx8220 zamieszczam link do recenzji, którą znalazałem w sieci. Niestety strona jest po japońsku, ale jest za to dużo fajnych zdjęć notebooka- nie spotykanych nigdzie wcześniej. Strona przetłumaczona Google Translate.Nawigacja po numerach u dołu strony.

link do strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem fotki i rozszerzyłem opis. Jak macie jakieś uwagi lub spostrzeżenia albo jakieś własne doświadczenia z tym modelem, to piszcie. Myślę, że możemy razem "wykonać" małą "encyklopedię" tego modelu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o recenzji w benchamrku na temat tej matrycy?

oczywiście głównie pod kątem gier 3D, ewentualnie wizualizacji jakichś projektów graficznych 3D. Decydując się na wydajniejszą grafikę pod kątem gier, warto zdawać sobię sprawę, że najlepszą rozdzielczością będzie mimo wszystko 1024x768.

Wybierając notebooka z silną grafiką i matrycą o wysokiej rozdzielczości - zwłaszcza tymi panoramicznymi - można popełnić poważny błąd. Aby uzyskać najlepszą jakość obrazu, gra/aplikacja powinna pracować w natywnej rozdzielczości matrycy - piksel w piksel. Jeśli uruchomimy ją na notebooku z ekranen o rozdzielczości np: 1280x800, będziemy zmuszeni albo zwiększyć rozdzielczość wyświetlanego obrazu, co wiąże się ze spadkiem wydajności (fps); albo skalować obraz do rozmiarów ekranu co powoduje utratę w jakości obrazu; albo wyświetlać obraz 'piksel w piksel' otrzymując czarne paski po bokach ekranu (łatwo policzyć, że wówczas po lewej i prawej stronie będą 128 pikselowe 'puste' pasy)"

Edytowane przez regedarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie recenzja "tej matrycy" tylko ogolnie o matrycach panoramicznych.

Sam musisz zdecydowac, czy zwykla, czy panoramiczna.

Z doswiadczenia wiem ze jak ktos sie na panoramiczna przesiadzie to potem do zwyklej nie wraca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

czy ta pamiec bedzie pasowac do tego modelu i czy kupowac kingstona bo troche drogawo!

Aha i jakie myszki polecacie do laptopika :D

Pytanko jeszcze jedno, jakie plytki dvd nagrywacie, jaka firma!

Edytowane przez regedarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

czy ta pamiec bedzie pasowac do tego modelu i czy kupowac kingstona bo troche drogawo!

Aha i jakie myszki polecacie do laptopika :D

Pytanko jeszcze jedno, jakie plytki dvd nagrywacie, jaka firma!

Nie będą pasować. W laptopach montuje się inne pamięci niż w desktopach, tak zwane SO-DIMM.

Musisz kupić coś takiego.

 

Myszki - zdecydowanie najlepszy jest Logitech.

 

Płytki nagrywam głównie Emtec lub TDK, czasem Memorex. Żadnych problemów nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy problem :( nx8220 hp już nie produkuje, więc nie wiadomo jak to będzie z częściami za jakiś czas. zastanawiam się nad następcą, nc8230 PY519EA, niedostepne chyba jeszcze nigdzie poza sklepem hp, ale da się załatwić od dystrybutora taniej. myślicie że opłaca się trochę dołożyć i mieć 'nowszą generację'? wizualnie i w wyposażeniu nie widzę różnic, ale może rozwiązali kwestię wiatraka i matrycy. no i ma 3 lata, a nie rok gwarancji, a to robi różnicę. pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ostatnio obserwowalem ceny nx8220 i widzialem, ze softon i inne sklepy zaczely ladnie obnizac. w sumie kosztuje najtansza wersja juz 3200.niedawno to bylo 3500. przymierzam sie do zakupu i chcialem zapytac czy ktos sie orientuje czy to stala tendencja czy tylko chwilowa. w swietle tego ze nx8220 juz nie produkuja to zaczyna sie wszystko wyjasniac. ten nc8230 jest fajny,ale duzo drozszy. jest jakas szansa kupienia go w Polsce za ~4k? bo jednak 6k a 3.2k to roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nx 8230 tez niedlugo przestana produkowac--> postep techniczny

oczywiscie :) ale w koncu trzeba szukac zlotego srodka miedzy kupowaniem nowinek technicznych a staroci ;D ja poki co na nx8220 jestem zdecydowany, ale do momentu zakupu (~2 tyg) bede sie rozgladac za alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serie nc są dedykowane profesjonalistom i firmom i dlatego są dużo droższe. Myślę, że zapewne chodzi głównie o jakość wykonania i trwałość, ponieważ technicznie są spokrewnione z serią nx. Seria nx jest przeznaczona do użytku domowego i to właśnie ona jast skierowana do większości z nas jak myślę i nie należy jej mylić z nc. Natomiast pojawienie się modelu nc8230 oraz znaczne obniżenie ceny nx8220 może zwiastować rychłe pojawienie się modelu nx8230, ale nie przejmowałbym się tym, gdyż nie zanosi się na znaczne zmiany techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji pewnie będą okropnie drogie:( jak zawsze na początku... mi chodzi głównie o trwałość, dlatego się nad tym zastanawiam.

chrzanek - za 4k to raczej wysoce wątpliwe;) chyba że masz jakieś dobre wtyki w hp, bo oni i tak zarabiają na tym krocie. muszę rozeznać sytuację, pewnie da się wytargować trochę, ale prędzej koło 5k... zresztą nx za 3.2 różni się "trochę" od nc za 6, co tu kryć (ram,pentium, no i ta gwarancja...;)

Edytowane przez Assa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 500 to chyba trochę mało, pentiumy tak koło 800 chodzą... ale hp zawyża ceny, fakt:( jak komuś zależy na gwarancji to i tak się zastanowi zanim zacznie grzebać. btw - czy zmiana biosu (wiatrak;) nie powoduje utraty gwarancji?? widzieliście może nx8220 z matrycą WSXGA+ 1680 x 1050? jeśli tak - to jak wrażenia? pozdr. :)

Edytowane przez Assa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze jedno pytanie do osob posiadajacych juz nx8220. jak wyglada sprawa z matryca,jezeli chodzi o czas reakcji. z tego co zaobserwowalem w salonie bawiac sie tym modelem to mam juz jako takie rozeznanie jak chodzi o katy itp. (katy niskie, mozliwosc regulacji jasnosci tez dosc mala). nigdzie za to nikt sie nie pochwalil jak wyglada ta matryca podczas grania.

 

czyli czy wystepuje efekt smuzenia podczas szybkich ruchow itp. czy widac taki sam efekt na filmach dvd/divx?

 

druga sprawa dla osob zajhmujacych sie programowaniem (uzywajacych szczegolnie eclipse). czy ilosc kodu widoczna na ekranie jest wystarczaja? jednym z powodow dla ktorych szukam laptopa jest mozliwosc w miare wygodnego kodowania. czy nie jest tak,ze widac raptem kilkanascie linijek?(jestem przyzwyczajony do monitora 19 tak wiec musze sobie jakos to porownac) dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 500 to chyba trochę mało, pentiumy tak koło 800 chodzą... ale hp zawyża ceny, fakt:( jak komuś zależy na gwarancji to i tak się zastanowi zanim zacznie grzebać. btw - czy zmiana biosu (wiatrak;) nie powoduje utraty gwarancji?? widzieliście może nx8220 z matrycą WSXGA+ 1680 x 1050? jeśli tak - to jak wrażenia? pozdr. :)

Chodzą po ok. 500 zł na Allegro, no i zakładam że Celka by się za 200 odsprzedało...

Ja cały czas myślę o zmianie procka, jak się zdecyduję to całe zajście "obfotografuję" i opiszę.

Zmiana biosu za pomocą flasha pobranego ze strony HP na 100% nie powoduje utraty gwarancji (było to już wałkowane chyba w temacie o nx6110).

Niestety nie widziałem matrycy WSXGA+, jak dla mnie to już trochę za duża rozdziałka (małe litery :? ), ale zapewne dla niektórych dobra (duża powierzchnia robocza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze jedno pytanie do osob posiadajacych juz nx8220. jak wyglada sprawa z matryca,jezeli chodzi o czas reakcji. z tego co zaobserwowalem w salonie bawiac sie tym modelem to mam juz jako takie rozeznanie jak chodzi o katy itp. (katy niskie, mozliwosc regulacji jasnosci tez dosc mala). nigdzie za to nikt sie nie pochwalil jak wyglada ta matryca podczas grania.

 

czyli czy wystepuje efekt smuzenia podczas szybkich ruchow itp. czy widac taki sam efekt na filmach dvd/divx?

 

druga sprawa dla osob zajhmujacych sie programowaniem (uzywajacych szczegolnie eclipse). czy ilosc kodu widoczna na ekranie jest wystarczaja? jednym z powodow dla ktorych szukam laptopa jest mozliwosc w miare wygodnego kodowania. czy nie jest tak,ze widac raptem kilkanascie linijek?(jestem przyzwyczajony do monitora 19 tak wiec musze sobie jakos to porownac) dzieki za odpowiedzi

1. smuzenia w grach nie widac [przynajmniej ja nie zaobserwowalem] a porownujac np do acera 2413 to jest duzo mniejsze.

2. masz 800px wysokosci wiec sobie policz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. smuzenia w grach nie widac [przynajmniej ja nie zaobserwowalem] a porownujac np do acera 2413 to jest duzo mniejsze.

2. masz 800px wysokosci wiec sobie policz :)

dzieki za informacje, po tylu kiepskich opiniach o tej matrycy mam rozne watpliwosci.

 

policzyc oczywiscie moge, chodzilo mi raczej o bardziej subiektywne odczucie..typu: "kurde, troche za malo" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nagrywarką ciąg dalszy problemów

 

próbowałem różnych płytek DVD jak dotąd tylko TDK jako tako działa

cztery się nagrały, ale dwie z nich przy odtwarzaniu gubią się i szukają ścieżki.

 

Verbatimek wcale nie chce nagrywać, jakieś omegi itp też nie chodzą.

 

Płytki Cd nagrywa bez problemu, chociaż potem przy odtwarzaniu zdaża się że przeskakują.

(bez problemu tzn że nagrywanie się kończy ok)

 

prędkość nagrywania DVD wykrywa x4, CD ( o ile dobrze pamiętam) x24.

 

podsumowując: d...? czy też może przeinstalowanie windowsa pomoże? (trochę w to wątpie)

 

A jak jest u was koleżanki i koledzy? jakie prędkości nagrywania Matsushita wykrywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...