Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

Co do matrycy LCD zastosowanej w tym Notebook'u to jest firmy SAMSUNG model LTN154X3-L01. Poszukac infosow na necie i wszystko wiadomo.

 

U mnie Everest pokazuje że mam matryce AUO model "B154EW01 V8". Czyżby HP wkladalo do 8220 różne wersje matryc?? Co najmniej dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wg EVEREST'a Ultimate Edition mam matryce Smsung'a. Model jak pisalem wyzej ;)

Wobec tego jak wygląda u Ciebie sprawa z podświetleniem, jest równomierne? Czy też masz zaciemnienia w dolnych rogach??

 

Z tego co patrzyłem na stronach AUO i Samsunga to te matryce mają podobne parametry, tylko Samsung ma gorsze kąty widzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przymierzam sie do zakupu tego nx8220 (wersja z celeronkiem M). Mam kilka pytań do uzytkownikow tego wlasnie modelu.

 

1. UKLAD CHLODZENIA

W komentarzach niektorych userow doczytalem sie ze wiatrak jest glosny - czy to prawda? Czy chodzi non-stop? Jak wypada hałas np. w porownaniu z acerem 1692WLMi - ten ma qmpel wiec wiem jaki ma poziom hałasu i jak dla mnie jest OK.

 

2. PROCEK

Dowiedzialem sie ze celeron M nie speed step, ale na benchmark napisali ze jest speed step do 900mhz... cytuje:

 

"...procesor Intel Celeron M 360 --- 1,4 GHz

Dothan, 1MB cache L2 FSB 100 MHz (QDR 400)

Speed Step do 900 MHz ..."

 

wiec jak to jest? Obniza czestotliwosc czy tez nie...

Czy ktos juz przeprowadził wymiane procesorka na Pentium M?

 

3. NAPED OPTYCZNY

a) w jakich trybach zapisuje plyty cd/dvd (czy jest to CAV, P-CAV etc. stala/zmienna predkosc katowa)?

B) jak jest podłączony w laptopie - na jakim kanale (pierwszym z hdd, czy tez osobno na drugim)?

 

 

W ogole to ten sprzet mi sie bardzo podoba, ale mam watpliwosci wlasnie przez te narzekania na halas i na pytanie wlasnie o wydawane dzwieki przez wiatrak prosilbym o dokladny opis / wypowiedz. Z czym mozecie porownac ten dzwiek... czy jest to np. delikatne mruczenie ktore zgłuszy sluchanie po cihu muzyki... (np. tak jak w ACER'ze 1690)

Mialem przyjemnosc pracowac na HP z celeronem, ale nie pamietam dokladnie modelu... na pewno mial gorsze wyposazenie (chocby matryce 15" 1024x768 i zintegrowana grafe) ale chodzil jak dla mnie przyzwoicie (i nie glosno).

 

PS

Czy ktos jest z koszalina i ma tego notebooka? Chcialbym posluchac jak on "halasuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie przesadzaja z tym halasem , u mnie on chodzi tak max 10 sek mocniej - jak slucham muzy w tym czasie w miare cicho to nie zaglusza ;) czesto jest w stanie idle takze na prawde nie jest zle .. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. UKLAD CHLODZENIA

W komentarzach niektorych userow doczytalem sie ze wiatrak jest glosny - czy to prawda? Czy chodzi non-stop?

 

2. PROCEK

Dowiedzialem sie ze celeron M nie speed step, ale na benchmark napisali ze jest speed step do 900mhz... cytuje:

 

wiec jak to jest? Obniza czestotliwosc czy tez nie...

 

3. NAPED OPTYCZNY

 

B) jak jest podłączony w laptopie - na jakim kanale (pierwszym z hdd, czy tez osobno na drugim)?

ad1. U mnie sie wlącza na krótko, no chyba że gram, ale wtedy nie slyszę;) Muzyki mozna sluchac cichutko, halas wtedy nie przeszkadza...

 

ad2. Niestety nie zwalnia nic a nic.

 

ad3. Podłączona na tym samym kanale co hdd, jesli nagrywam to bufor mi skacze od 50% do 97%.

To podłączenie wynika bodajże z tego że chiset 915 ma bodajże jeden kanał obsługujący PATA i 2 kanały SATA. Szkoda, że nie zastosowali

dysku na SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jak wygląda u Ciebie sprawa z podświetleniem, jest równomierne? Czy też masz zaciemnienia w dolnych rogach??

 

Z tego co patrzyłem na stronach AUO i Samsunga to te matryce mają podobne parametry, tylko Samsung ma gorsze kąty widzenia ;)

Tez mam w rogach dolnych zaciemnienia, ale male, w sumie prawie nie widoczne. Trzeba sie przyjzec zeby to zobaczyc. Prawde mowiac mi te katy wystarczaja. Filmy nawet w 3os ogladalismy i nikt nie narzekal.

 

A pytanie: Zeby RAM dzialal w DUAL'u czy kosci musza byc takiej samej wielkosci? Mam teraz 2x256MB i dzialaja w Dualu. A jak bym kupil powiedzmy 1GB+256MB to tez bylby DUAL?

 

Dlaczego wszyscy tak marudza z tym wiatrakiem? :) Dziala na tyle cicho ze w sumie nie zwraca sie na niego uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam w rogach dolnych zaciemnienia, ale male, w sumie prawie nie widoczne. Trzeba sie przyjzec zeby to zobaczyc. Prawde mowiac mi te katy wystarczaja. Filmy nawet w 3os ogladalismy i nikt nie narzekal.

 

A pytanie: Zeby RAM dzialal w DUAL'u czy kosci musza byc takiej samej wielkosci? Mam teraz 2x256MB i dzialaja w Dualu. A jak bym kupil powiedzmy 1GB+256MB to tez bylby DUAL?

Teoretycznie kości muszą być tej samej pojemności aby działać w dualu. Ale ja mam 256+512 i Everest pokazuje mi że aktywnym trybem jest dual:)

 

Jaki masz memory bandwidth w SiSoft Sandra? Mi wyciąga około 2450MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy z nagrywarką ..... już załatwione :D

nie mogłem się tym zajmować tak szybko jak bym chciał, ale jest już ok

po wielu próbach nagrywania dvd (nieudanych) dałem spokój

nagrywarka została wymieniona na sprawną w ramach gwarancji

(nie wiem czy jest nowa, ale działa - przynajmniej pierwsza próba udana)

 

i teraz uwaga czas trwania naprawy:

w poniedziałek rano kurier Stolicy zabrał paczuszkę

w czwartek rano przywiózł spowrotem

 

normalnie myślałem że z krzesła spadnę :blink:

miałem nadzieję, że jak dobrze pójdzie to w tydzień się wyrobią, a tu taka niespodzianka .... :razz:

 

kumpel w pracy stwierdził że sprzęty HP są tak dobre, że chłopaki w serwisie się nudzą i rzucają się do roboty jak tylko coś dostaną.

(on b.długo się woził jak swój CA reklamował, .... a i tak musiał za naprawę zapłacić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze ze serwis HP jest super :D

Aby skorzystac z gwarancji to musiałes wsłać sama nagrywarke czy caly komputerek? Wysylales na swoj koszt czy to w ramach gwarancji (np. door-to-door)?

I jeszcze jedno pytanko odnosnie gwarancji:

Co mowi gwarancja na temat dolozenia pamieci RAM, czy wymianie dysku twardego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ma umowę ze Stolicą, wysyłka jest na koszt HP.

(jak napisałem : kurier zabiera z domu i dostarcza spowrotem)

 

Przed wysyłką kontakt telefoniczny z serwisem, opowiedziałem co się dzieje.

Od razu nadali numer zlecenia naprawy.

 

Wysłać trzeba niestety cały komputer, dlatego odwlekałem to trochę.

 

Ja ze swego czyściłem i archiwizowałem dane z dysku, ale chyba niepotrzebnie....

Odesłali mi sprzęta, a na swoim druczki opisali naprawę:

"... wymiana napedu optycznego, instalacja systemu na dysku serwisowym, testowanie..."

 

czyli wyjmowali mój dysk i sprawdzali na swoim .... ?

 

Do laptopa dołączyć trzeba gwarancję oraz dowód zakupu (fakturę)

ja kupiłem w sklepie u siebie, odrazu poprosiłem o włożenie drugiej kostki 256,

i na jednej fakturze jest wpisany laptop i ram dodatkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa... do tego laptopa mozna wstawic 2xHDD o 2,5' :) polecam sciagniecie instrukcji obslugi do tego Laptopa ze strony HP, a nie mowic ze nie mozna :) W laptopie sa 2 sloty MULTIBAY. W jednym slocie, jak kazdy wie, ma naped DVD, CD-R jaki kolwiek. Trzeba go wyjac, i wstawic tam dysk twardy, montuje sie zaslepke, ktora dostajemy z laptopem i mamy 2 HDD w laptopie, nagrywarke jednak trzeba miec na zewnatrz przy takim rozwiazniu.

Z tego co wiem i co ja dostałem to dostajemy zwykła zaślepkę. Można dzięki niej zredukować wagę lapka nic więcej. Odpowiednia kieszeń na multibaya trzeba kupić... Chyba że trafił ci się egzemplarz z kieszenia na drugi dysk ... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dyski na multibay jak i np. dodatkowa bateria sa stosunkowo drogie ;) HP sie ceni.

Ja tez mam pozytwne wrazenie zwiazane z serwisowaniem mojego compaqa.Zaczal mi rzezic wiatraczek dzwiekiem metalicznym po 2 latach zglosilem sie z notebookiem do serwisuj w krakowie(al.pokoju computerland) pokazalem sprzet.Okazalo sie ze laptop w takim stanie moze chodzic i mily czlowiek zamowil dla mnie wiatrak(7 dni czekalem).Dostalem telefon ze czesc jest i mozna sie zglosic z notebookiem w celu naprawienia usterki.Nastepnego dnia mialem sprawny komputer.

Naped COMBO tez skonczyl zywot swoj,dniagnoza na miejscu byla pozytywna(zgodzili sie ze padl),naszczescie naped mam na multibay'u wiec zostawilem sam maped,po okolo tygdniu znowu dostalem wiadomosc ze moj nowy naped juz na mnie czeka i udalem sie w celu odebrania.

Polecam ten punkt serwisowy HP/Compaq w krakowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dyski na multibay jak i np. dodatkowa bateria sa stosunkowo drogie ;) HP sie ceni.

Ja tez mam pozytwne wrazenie zwiazane z serwisowaniem mojego compaqa.Zaczal mi rzezic wiatraczek dzwiekiem metalicznym po 2 latach zglosilem sie z notebookiem do serwisuj w krakowie(al.pokoju computerland) pokazalem sprzet.Okazalo sie ze laptop w takim stanie moze chodzic i mily czlowiek zamowil dla mnie wiatrak(7 dni czekalem).Dostalem telefon ze czesc jest i mozna sie zglosic z notebookiem w celu naprawienia usterki.Nastepnego dnia mialem sprawny komputer.

Naped COMBO tez skonczyl zywot swoj,dniagnoza na miejscu byla pozytywna(zgodzili sie ze padl),naszczescie naped mam na multibay'u wiec zostawilem sam maped,po okolo tygdniu znowu dostalem wiadomosc ze moj nowy naped juz na mnie czeka i udalem sie w celu odebrania.

Polecam ten punkt serwisowy HP/Compaq w krakowie !

Oj ceni ceni .. Ile kosztowała wymiana wiatraka i napędu?? czy to na gwarancji jeszcze było??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem naszczescie 3 lata gwarancji i obylo sie bez oplat ;) Teraz(po 3,5 roku) jeszcze nic nie chce odmowic posluszenstwa(odpukac!).

 

 

Multibay to fajna sprawa jest.W serii nx/nc/nw 82x0 jest juz nowszy standard multibayII.Czasami na allegro mozna znalesc w okazyjnych cenach dysk/naped opt/FDD/Baterie na multibay.Pewnie na takie sprzety z multibayII trzeba bedzie troche jeszcze poczekac.Dodam ze w przypadku Multibay(starego) wystatczylo nacisnac guziczek ktory zwalnial naped i go wyciagnac(identycznie jak w przypadku baterii). W nowym standardzie dodali jakas srubke jeszcze,czy zmienili zlacze to nie wiem.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że informację o ukończeniu naprawy dostałem SMSem. ...... tylko że laptop był już wtedy w domu. :)

 

 

a propo licznie wystepujących pytań o pracę laptopa trzymanego na kolanach:

przecież dolną kratką powietrze jest zasysane do środka, a boczną usuwane na zewnątrz.

jak się ten wlot zasłoni, to wentyl nie ma skąd brać powietrza, i się kręci bez sensu...

moim zdaniem to niezdrowe dla sprzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej mnie martwi ten halas... chyba wszystko przez to ze jestem bardzo uczulony na to (choroba ta wynika z poprzednika, gdzie wiatrak byl tak glosny ze nawet naped optyczny go nie zagluszal)... a wlasnie jak to jest tutaj w hp nx8220? czy wiatraczek jest cichszy niz naped optyczny? jesli tak to w jakim stopniu - podajcie moze w jakiejs skali ;)

 

sadze ze napedy optyczne mniej wiecej zawsze wydaja ten sam dzwiek bo wszystkie kreca sie z ta samą predkoscia... u mnie to toshiba sdr25xx (dokadnie nie pamietam)

 

szkoda ze nigdzie nie znalazlem w koszalinie sklepu ktory by sprzedawal komputerki hp-compaq... czyzby tutaj ich nikt nie chcial??? grrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w vobisie w slupsku i pokazali mi tego nx8220 z celeronkiem - nie wiem kto puscil plotke ze jest on glosny, jak dla mnie to jest cichutki, tak jak niektore acerki (rzeklbym ze nawet jest cichszy od 1694wlmi)... na pewno go kupie... decyzja podjeta, koniec kropka...

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. a wlasnie jak to jest tutaj w hp nx8220? czy wiatraczek jest cichszy niz naped optyczny? jesli tak to w jakim stopniu - podajcie moze w jakiejs skali ;)

u mnie - ale z PM przy 'fan always on' i 42-3 stopniach od wiatraczka glosniejszy jest szum dysku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie - ale z PM przy 'fan always on' i 42-3 stopniach od wiatraczka glosniejszy jest szum dysku ;]

i takiej odpowiedzi oczekiwalem ;) dzieki

szkoda ze tak pozno ja dostalem bo dzis wybralem sie w podroz do slupska (najblizsza miejscowosc gdzie mieli tego notebooka) i sam posluchalem... jest GIT :)

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie za 100pkt. !!

 

czy jezeli kupie model z celeronem M i zmienie sobie procek na pentium M 1,73 to czy pamiec ddrII bedzie pracowac w trybie 533?,czy zostanie na 400mhz??

 

-pytam bo w acerze z ddr333 pamieci ddr400 chodza na 333mhz tylko :( jezeli szyna na tym HP (z celeron M) jest tylko 400Mhz to kiepsko!

 

--czy ktos sprawdzal,czy w modelach z celeronem po zmianie procka na PM pamieci ida na 533??

 

 

ps. chcialbym sie tez upewnic,ze wszyscy macie baterie 8 ogniw i ,ze nie mozna trafic na model z 6 ogniwami---z tego co wiem to z pentium M ten HP daje 4,5H na 8 ogni. :)

 

Pozdr.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym lapkiem. Za cene do 3500 (w komputroniku 3318 PLN + 512 ram za 200 daje niewiele ponad 3500 PLN) nie znajdę chzba nic lepszego do netu, pisania i sporadzcynego pogrywania. Do tego ostatniego moliwy jest jeszcze Acer Aspire 3024 za ponad 3700 z lepszą grafą i wiekszym HDD. Ale chyba HP jest mimo wszystko solidniejsze. Czy mógłby ktoś podać orientacyjną listę w miarę nowych tytułów jakie mu chodziły na omawianym hapeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym lapkiem. Za cene do 3500 (w komputroniku 3318 PLN + 512 ram za 200 daje niewiele ponad 3500 PLN) nie znajdę chzba nic lepszego do netu, pisania i sporadzcynego pogrywania. Do tego ostatniego moliwy jest jeszcze Acer Aspire 3024 za ponad 3700 z lepszą grafą i wiekszym HDD. Ale chyba HP jest mimo wszystko solidniejsze. Czy mógłby ktoś podać orientacyjną listę w miarę nowych tytułów jakie mu chodziły na omawianym hapeku

Ja podam tylko jeden tytuł( bo tylko w taki pogrywam;))

Counter Strike Source - około 30 klatek przy ustawieniach na high, rozdzialka 1280x800, więc według mnie jest bardzo dobrze jak na lapka za taka cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zastanawiam się nad tym laptopem, tylko że w wersji EK205EA (w Vobisie za 3800 zł). Mam w związku z tym dwa pytania:

 

1. Czy serwis może w ramach gwarancji wgrać mi nowego BIOSa (żeby jak sknocą było na serwis)? Mam bardzo niemiłe doświadczenia związane z wgrywaniem przeze mnie samemu BIOSów i firmwarów (zapewne z powodu tego, że porywałem się z motyką na słońce i wgrywałem nowszą wersję niewiadomo po co), a chętnie bym wgrał nowego, gdyby mnie wiatrak wpieniał - jak tu napisaliście, nowy BIOS trochę polepsza działania wentylatora.

 

2. Jak wygląda sprawa gwarancji? Czy gwarancja wynosi rok, czy może dla użytkowników indywidualnych 2 lata? Na stronie HP nie potrafiłem znaleźć sensownych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z nowszych grałem w Civ4. Bardzo ładnie chodził, ale te 768 MB Ramu to minimum na tą gierkę :)

Heroes V beta 1 przycina się troszkę..

Ciekawe jak będzie w wersji ostatecznej.. grafa jest wywalona :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiam nad tym modelem w VOBISIE.. Gwarancja dla indywidualnych klientow wynosi 2 lata na 100000% pytalem i w Vobbis i u HP :)

 

Ale jedna rzecz mnie dziwi ... w VOBIS powiedzieli ,ze HP przylutowal na stale procka celeron m do plyty glownej!!!--klocilem sie z nim,ze to bez sensu i nie wierze!! ale Ci z VOBISU w uparte ,ze jest przylutowany...

 

 

Prosze rozwiac moje watpliwosci :) jest to dla mnie o tyle wazne ,ze chcialbym po gwarancji wlozyc tam pentium M i ,zeby mi pamiec chodzila na ddrII 533 a nie na ddrII4 00 :)

 

Druga sprawa jest,ze wedlug VOBIS te HP(model za 3800zl nie ma bluetooth) ma na jedej karcie wifi i bluetooth (zintegrowane) i nie mozna osobno wlozyc bluetooth a osobno wifi ??--TO tez wydalo mi sie DZIWNE ?? --jak to jest.?

 

pozdr

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz mnie dziwi ... w VOBIS powiedzieli ,ze HP przylutowal na stale procka celeron m do plyty glownej!!!--klocilem sie z nim,ze to bez sensu i nie wierze!! ale Ci z VOBISU w uparte ,ze jest przylutowany...

Prosze rozwiac moje watpliwosci :) jest to dla mnie o tyle wazne ,ze chcialbym po gwarancji wlozyc tam pentium M i ,zeby mi pamiec chodzila na ddrII 533 a nie na ddrII4 00 :)

A tutaj mnie zaskoczyles tym pytaniem - ja rowniez chce kupic tego notebooka, wprawdzie na celeronie 1.4 (tego za ok 3300zl, nk088es) i tez chce wykonać operacje zmiany procesora na pentium M po gwarancji... takze dolaczam sie do twojego pytania, jak to jest rozwiazane... watpie jednak aby byl procek wlutowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...