Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym razie Celeron nie jest przylutowany!!!

 

Sprawdziłem na własnym lapku!! Gwarancja poszła se na grzyby, ale... warto było :)

 

Zmieniłem pastę na procesorze na Arctic silver 5 oraz dokonałem modyfikacji opisywanej w TYM temacie!!

 

Celeron bez problemu działa na szynie 533 ( 1,86 GHz) :D i tak samo RAM!! Więc na Pentiuma spokojnie można zmieniać.

 

Wydajność w 3d mark 2001 wzrosła z 10600 na 12200(15%), a w 2k5 z 900 na 1200 punktów (33%)

 

SuperPi 8m - teraz chyba 9:18 :D (ale nie pamiętam dokładnie bo nie mam jak teraz sprawdzić) a wcześniej 12:08

 

Zmiana ta nie wprowadziła większych zmian w działaniu wiatraka, tzn. na początku włącza się na chwilę, a po pół godzinie chodzi non-stop. Temperatury procka według Everesta przed zamianą na starej paście wynosiły (po półgodzinnym użytkowaniu jak już płyta główna i grafa trochę się nagrzały)

- net/excel 48 stopni

- gry/superpi 55 - 57stopni

 

po zmianie już z nową pastą

- net/excel 46 - 48 stopni

- gry/superpi 58 - 61

 

Niestety nie zrobiłem zdjęć rozebranego lapciaka, bo nie miałem czym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie Celeron nie jest przylutowany!!!

 

WIELKIE dzieki! :) wiedzialem ,ze sa jeszcze dobre dusze...

 

To super ,ze ram chodzi na 533mhz i procek nie jest przylutowany! z tym modem drucianym tez zrobie po gwarancji,czyli za 2 lata :( (jak zdecyuje sie na HP oczywiscie)

 

Szkoda,ze ten wentyl ciagle chodzi :( ,moze na pentium m z obnizonym napieciem w NHC juz bedzie cisza?

 

a wiesz moze jak jest z bluetooth?--czy jest na niego jakies miejsce na plycie ?,czy jednak rzeczywiscie mozna go miec tylko na specjalnej karcie wifi&bluetooth ?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzieki! :) wiedzialem ,ze sa jeszcze dobre dusze...

 

To super ,ze ram chodzi na 533mhz i procek nie jest przylutowany! z tym modem drucianym tez zrobie po gwarancji,czyli za 2 lata :( (jak zdecyuje sie na HP oczywiscie)

 

Szkoda,ze ten wentyl ciagle chodzi :( ,moze na pentium m z obnizonym napieciem w NHC juz bedzie cisza?

 

a wiesz moze jak jest z bluetooth?--czy jest na niego jakies miejsce na plycie ?,czy jednak rzeczywiscie mozna go miec tylko na specjalnej karcie wifi&bluetooth ?

dołączam sie do podziękowan :P

 

Wiatraczek niestety chodzi caly czas, ale uwierz mi ze nie jest taki glosny - sam go sluchalem w sklepie, a do testow dostalem do domu na weekend podobny sprzet (HP nx6120 - tez na celeronku) i nawet gdy wlaczyl sie na stale to nie przeszkadzal (a uzywalem go np. w lozku obok spiacej osoby i smigalem po necie).

Z tego co wiem to po zmianie procka na pentium m, wiatrak bedzie sie wylaczal - wiadomo, obnizenie czestotliwosci pracy spowoduje mniejsze wydzielanie sie ciepla... tak wiec ja jestem na niego zdecydowany i kupie go na 100%.

 

Co do tej karty wifi/bluetooth. Nie jestem pewien w jaki sposob jest montowany bluetooth, ale sadze ze tak jak mowisz iz na jednej karcie razem z wifi. Karta wifi jest na porcie miniPCI, ktory jest jeden, tak wiec aby miec jeszcze bluetooth to pozostaje wymiana tego modulu lub po prostu kupienie bluetootha w postaci pen'a (chyba wyjdzie nawet taniej).

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu lapka jest malutka klapka za którą jest miejsce na wstawienie BT ale nie wiem czy można ten moduł dokupić. W droższych wersjach jest on od razu właśnie tam włożony.

 

Co do wiatraka to na 90% na pentiumie M z dobrą pastą i maxymalnie obniżonym napięciem powinien się wyłączać.

 

Żałuję, że nie sprawdziłem jak się grzeje procek i jak chodzi wiatrak z nową pastą bez podkęcenia... a teraz to nie ma sensu ponownie go rozkręcać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dorbna poprawka do mojej wypowiedzi... bluetooth nie zawsze jest montowany razem z wifi na jednym module... wszystko zalezy od producenta...

 

np. do della jest takie cos: http://www.allegro.pl/item90776239_bluetoo...600_i_inne.html

 

jak to jest w hp to nie wiem - nalezaloby sie usmiechnac do osob ktore maja bluetootha standardowo (chyba te nx8220 z pentiumami ;) )

 

a bluetooth'a tez mozesz kupic na karcie pcmcia ;)

 

 

----

edit... widze ze kolega mnie wyprzedzil i sprawdzil jak to jest :)

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Lapka zakupiłam, stanęło na nx8220, nacieszyłam się już trochę i wreszcie mogę coś napisać na ten temat. wiatrak - u mnie chodzi praktycznie non stop z małymi przerwami nawet przy 800 Mhz na pentiumie, ale jest w miarę cichy i mało upierdliwy, a jestem na to uczulona.

narazie cieszy mnie bateria, chociaż 4h rzeczone przez hp to ona wyciągnie prawdopodobnie przy samym widoku pulpitu;)

jeśli chodzi o matrycę to mistrzostwo świata to raczej nie jest, ale do normalnej pracy się nadaje. btw - u mnie Everest pokazuje CMO1504, model N154I1-L09, czyli robi się jeszcze ciekawiej;)

mam małe pytanko - czy u Was też się zdarza że komputer niby się wybudza ze stanu wstrzymania, ale nie włącza matrycy? u mnie tak niestety jest od początku i nie bardzo wiem z czego to wynika, może z jakichś opcji Windows`a.

 

ogólnie jestem bardzo happy i komputer mi się podoba, polecam wszystkim niezdecydowanym:)

 

PS Bluetooth można na usb kupić i grosze to kosztuje, a Civ 4 chodzi i przy 512 ramu bez problemu:)

 

Pozdrowienia 4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wiatrakiem... --HP w kulki sobie leci :)

na Aspire 1692wlmi wentyl wlacza sie dopiero kiedy temp przekroczy 68C a wylacza sie na 55C --gdyby tak bylo i w HP to podejzewam,ze bylaby cisza NON STOP tak jak w "moim" acer :)

 

To tylko kwestia ustawien biosu...

 

tu macie przepis na rzadsze wlaczanie wiatraka : http://avkrok.net/nw8240/windows.html

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest jakaś parodia, bo u mnie włącza się na "dzień dobry" po starcie systemu przy 38-39 st;) może to jest polityka ochrony sprzętu, ale trochę przesadzają :/ kolega też ma acera i jest jak piszesz, ostatnio stał na kołdrze przez ponad godzinę, temp wzrosła do 60 st i wiatrak nawet nie ruszył po przestawieniu na stół. też tak chcę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest jakaś parodia, bo u mnie włącza się na "dzień dobry" po starcie systemu przy 38-39 st;) może to jest polityka ochrony sprzętu, ale trochę przesadzają :/ kolega też ma acera i jest jak piszesz, ostatnio stał na kołdrze przez ponad godzinę, temp wzrosła do 60 st i wiatrak nawet nie ruszył po przestawieniu na stół. też tak chcę...

 

a gdy ustawisz na sztywno czestotliwosc procka na 800Mhz bez mozliwosci zwiekszenia taktowania to wentyl tez NON STOP daje?--moze powinnas obnizyc napiecie? albo wszystko razem(patrz link wyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałam, ale nie wiem czy to dobry pomysł. w końcu nie brałam pentiuma po to żeby cały czas na 800 Mhz chodził:) czasem widzę że wrzuca sobie więcej ale raczej rzadko i skacze z 800 do 1,73 od razu, pośrednich częstotliwości raczej nie bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałam, ale nie wiem czy to dobry pomysł. w końcu nie brałam pentiuma po to żeby cały czas na 800 Mhz chodził:) czasem widzę że wrzuca sobie więcej ale raczej rzadko i skacze z 800 do 1,73 od razu, pośrednich częstotliwości raczej nie bierze.

 

hehhe no i wszystko jasne :)

 

Zrob taki maly experyment i zainstaluj sobie Notebook Hardware control ale przedtem Framework Version 2.0.

 

a nastepnie dla swojego pentiuma(zakladam ,ze 1,73) ustaw w zakldace programu NHC "CPU voltage" nastepujace wartosci:

 

x6=732

x8=844

x9=876

x10=940

x11=988

x12=1,052

x13=1,100

 

sa to wartosci z zapasem(bo mozna jeszcze mniej ustawic) ale na poczatek,zeby nie szalec te beda OK.

Pamietaj,zeby postawic "ptaszka" przy kazdej wartosci[x6,x8,x9...] --(kazda wartosc bedzie testowana 30sec.(--w tym czasie nie rob nic innego)

 

Na koncu ustaw w zakladce 'CPU speed" dla zasilania wartosc " battery optimized" --CPU bedzie caly czas 800mhz(zaobserwuj prace wiatraka ) a pozniej ustaw sobie "dynamic switching" ,zeby procek pracowal od 800mhz do max wartosci np: 1,73..Od tej pory procek ni bedzie skakal z 800 do max ale stopniowo (8 stopni)

 

gdybs miala innego procka to bedziesz miec wiecej lub mniej stopni ale napiecia beda te same...

 

Powodzenia!--na pewno odczujesz roznice --gwararntuje w 100%

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko - czy u Was też się zdarza że komputer niby się wybudza ze stanu wstrzymania, ale nie włącza matrycy? u mnie tak niestety jest od początku i nie bardzo wiem z czego to wynika, może z jakichś opcji Windows`a.

U mnie w szkole na szkolnym laptopie Della ten sam problem występował... trzeba było sobie w ciemno wpisać hasło, gdy się już zalogował to normalnie matryca działa.

 

Zdecyduję się prawdopodobnie na tego laptopa, w przyszłym tygodniu idę do Vobisu go obmacać dokładnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz z zupełnie innej beczki

Jak sprawuje się wi-fi, szczególnie w centrach handlowych itp. miejscach uzyteczności darmowej sieci?

Obudowa jest nie do zdarcia, czy tylko gadanie działu marketingu HP?

Jadąc samochodem, pociągiem, autobusem sposób zamontowania matrycy nie powoduje drgań matrycy?

Jak lapka nosi się niekoniecznie w torbie na lapki, np. skórzanej torbie ?

 

zdry

paciek

 

peees

 

jak widzę większość traktuje lapka jak desktop, mała recenzja z pracy mobilnej rozwieje moje wątpliwości HP czy Asus A6R 037 (następca B002) jedyna różnica to procek 1,7.

Asus sprawia wrażenie bardzo solidnej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzę większość traktuje lapka jak desktop, mała recenzja z pracy mobilnej rozwieje moje wątpliwości HP czy Asus A6R 037 (następca B002) jedyna różnica to procek 1,7.

 

x600 a x200 to JEST ROZNICA :)

 

+ dla HP

 

 

mam małe pytanko - czy u Was też się zdarza że komputer niby się wybudza ze stanu wstrzymania, ale nie włącza matrycy? u mnie tak niestety jest od początku i nie bardzo wiem z czego to wynika, może z jakichś opcji Windows`a.

 

http://www.pbus-167.com/chc_faq.htm#anchor_news ( removed standby bug on HP Notebooks )

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po pierwsze chcialem poinformowac ze od 6 godzin jestem posiadaczem nowego nx8220 ;) (ek088es).

 

Zaczne od moich pytan:

1. Co to jest takie białe kółeczko pod matrycą - tak w 1/4 dlugosci matrycy po lewej? (wyglada jak czujnik swiatla)

2. Co to jest: Fn+F4 i Fn+F8? (nieznalazlem w ogole opisu klawiatury w instrukcji)

3. cos jeszcze mialem sie spytac... wylecialo mi z glowy... jak sobie przypomne to na pewno sie odezwe ;)

 

Spostrzezenia:

- Wiatrak w tym modelu jest bardzo cichy... z 10 razy cichszy niz w moim poprzedniku (asus a25d na athlonie 2600+).

- Wiatrak sie wylacza co jakis czas... tylko ze bardzo rzadko ;) ale jest cichy! slychac delikatny przeplyw powietrza

- 256mb ramu to stanowczo za malo... od razu nalezy dokupic go troche -> odkladam na caly gigabajt... a co tam :)

- Dysk - po pierwszym uruchomieniu wymienilem na wd 80gb 5400 8mb cache... niby ten co byl mial podobne parametry (po za pojemnoscia) ale jakos chodzil wolniej...

- Układ klawiatury - calkiem inny niz standardowy w laptopach - trzeba sie przywyczaic - mowie tu o ulozeniu delete/insert/home/pgup/pgdn - reszta jest ok. Klawisze chodza twardo, ale to pewnie dlatego ze nowy :)

- Instalacja sterownikow - doslownie trzy klikniecia i po sprawie - wszystkie same sie instalują - duzy plus!

- Matryca - ok... zawsze moglo by byc lepiej ale nie jest zle... jeden z rogow jest nie doswietlony przy przyciemnieniu, ale po uzyciu fn+f11 swieci elegancko...

- Najpowazniejsza wada to podlaczenie napedu optycznego wraz z dyskiem na jednym kanale - porazka... ale da sie przezyc, w asusie mialem to samo...

 

to chyba tyle po 6 godzinach uzywania

 

 

 

I tez troche odpowiem na w/w pytanka przez paciek'a:

1. wifi - nie wiem jak w centrach handlowych bo jeszcze nie testowalem, ale w u mnie w domu jest super... zasieg okolo 75 metrow po za budynek ;) - zrodlem jest d-link, w budynku bez dodatkowych anten.

2. nie do zdarcia to moze przesadzone, ale na pewno lepiej wykonana niz w asusie (tego mialem do tej pory, model a25d)

3. nie testowalem, ale patrzac w jaki sposob sie otwiera to jest lepiej rozwiazane niz w/w asusie

4. ja go nosze w plecaku i jest git - hp'ka jak narazie tylko wkladalem aby sprawdzic czy sie zmiesci ;) ... i sie miesci

 

aha chcialem zauwazyc ze porownuje do asusa a25d, ktorego mialem przez dwa lata wiec od tego czasu asus mogl sie poprawic z wykonaniem... jednakze ja zdecydowalem sie na HP i nie zaluje. cena i grafa robi swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem Dzisiaj w VOBIS i sprawdzalem kompa a jutro go kupuje.Zostawilem go u nich,zeby sobie troche pochodzil... jak wyskacza bad pixele to na miejscu.

 

Zainstalowalem u nich everest i sprawdzilem sobie wszytskie podzespoly... matryca jest na szczescie samsunga(czyli ta nowsza)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoung,

 

czy w Vobisie kupujesz tą wersje HP nx8220 EK205EA za 3799 zeta?

Cena o 200 zeta mniej niż w necie

 

zdry

paciek

 

PEWNIE,ze tak ! :)

 

jak pytalem u nich skad ta cena... (bo przeciez w necie ceny ida od 3900 z hakiem) to mi na to,ze VOBIS chce wykonczyc konkurencje,ale nie moze tego zrobic calym asortymentem,wiec probuja poszczegolnymi "rzeczami"

 

juz kiedys kupilem u nich aparat c-765 za 999zl --cena rowniez wtedy byla najlepsza.Warto tam kupowac jak sa takie "akcje"

 

Bo ogolnie ta maja ceny wysokie ! ale czasem robia takie promocje,ze konkurencja wymieka :)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pytalem u nich skad ta cena... (bo przeciez w necie ceny ida od 3900 z hakiem) to mi na to,ze VOBIS chce wykonczyc konkurencje,ale nie moze tego zrobic calym asortymentem,wiec probuja poszczegolnymi "rzeczami"

Tak kupiłem u nich pare rzeczy, nigdy nic z nimi nie wiadomo.

Tam gdzie byłem nie mieli na stanie, więc jakbyś napisał co pokazał everest będę wdzięczny.

Kredyt tez mają niezły, tylko 6% od wartości na 9 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem u nich pare rzeczy, nigdy nic z nimi nie wiadomo.

Tam gdzie byłem nie mieli na stanie, więc jakbyś napisał co pokazał everest będę wdzięczny.

Kredyt tez mają niezły, tylko 6% od wartości na 9 miesięcy

 

U mnie Maja na stanie w sklepie 2szt + 1szt w gablocie,wiec mam wybor :)

 

okolo 6% od 9miesiecy jest gdy pierwszy raz bierzesz na raty u nich (z G-money) za drugim razem bierzesz raty z karta NON-STOP,(ktora to otrzymasz za pierwszym razem) i wtedy nie placisz za ubezpieczenie towaru a jedyne koszta sa za prowadzenie karty,ktora trzeba aktywowac( to wychodzi 2zl--ubezpieczenie karty i 6 zl za prowadzenie karty--co miesiac okolo 9zl). I to se jedyne koszta :)

 

---powiem Cie nie pamietam co pokazal everest,ale jutro bede go mial w domku i wtedy wkleje na forum zrzuty ekranu:)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od wtorku jestem posiadaczem tego laptopa (wersja EK205EA), ponieważ kupowałem jeszcze plecak, kartę sieciową, kable i inne tego typu śmieci, to panowie dorzucili mi gratis myszkę (nie pamiętam dokładnie nazwy modelu, na spodzie pisze Allu Mouse, o wartości 80 zł). Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony jakością tego modelu. Lekko tylko przyciemniony prawy dolny róg, ale to naprawdę nie rzuca się w oczy. Trochę dziwna jest wg mnie klawiatura, ale to na pewno spowodowane jest tym, że to mój pierwszy laptop. Nagrywarka zaczęła u mnie poprawnie nagrywać dopiero po aktualizacji Nero, ale po tym nagrywa bez problemu (jest to też moja pierwsza nagrywarka DVD).

Z wi-fi nie korzystam, udało mi się jednak jakieś dwie sieci "złapać" (mieszkam w blokowiskach, testy przeprowadzane w śroku budynku).

 

W wolnej chwili odpaliłem Morrowina na full detalach - chodzi właściwie bez problemu.

Praca wiatraku nie przeszkadza mi - tuż obok mam stacjonarnego złoma, więc i tak jest zagłuszany. Powietrze wentylowane z środka jest ciepłe, a nawet bardzo ciepłe - no cóż, notebook jest wykorzystywany w celach rozrywkowych :).

 

Jak znajdę czas, to napisze jeszcze małe co nieco. Jak dla mnie idealny wybór w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---powiem Ci,ze nie pamietam co pokazal everest,ale jutro bede go mial w domku i wtedy wkleje na forum zrzuty ekranu:)

Czekam na zrzuty z ekranu. :)

O co chodzi z matrycą, wcześniej były inne niż Samsung, jakaś różnica w świeceniu i mocowaniu?

Jestem ciekaw opini o lapku z Vobisu.

 

pees

napisałem o ratach, początkowy budżet wynosił 2.800 na maszynę do pisania z wi-fi, teraz trzeba dosypać :)

 

peees 2

Jakiś gift dostałeś, czy zasłaniają się rewelacyjną ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zrzuty z ekranu. :)

O co chodzi z matrycą, wcześniej były inne niż Samsung, jakaś różnica w świeceniu i mocowaniu?

Jestem ciekaw opini o lapku z Vobisu.

 

pees

napisałem o ratach, początkowy budżet wynosił 2.800 na maszynę do pisania z wi-fi, teraz trzeba dosypać :)

 

peees 2

Jakiś gift dostałeś, czy zasłaniają się rewelacyjną ceną?

te wczesniejsze matryce byly zbyt ciemne.. te nowe samsunga sa w miare ok.

 

,nic extra nie dostane :( ,moze gdybm placil gotowka a nie na raty... ale wole miec 250zl w kieszeni kupujac tam :)

 

Juz wszystkie papiery podpisalem,i teraz lapek z wygaszaczem ekranu bedzie cala noc w Vobis.Jutro rano ide go doglebnie przetestowac i zabrac do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wczesniejsze matryce byly zbyt ciemne.. te nowe samsunga sa w miare ok.

 

,nic extra nie dostane :( ,moze gdybm placil gotowka a nie na raty... ale wole miec 250zl w kieszeni kupujac tam :)

 

Juz wszystkie papiery podpisalem,i teraz lapek z wygaszaczem ekranu bedzie cala noc w Vobis.Jutro rano ide go doglebnie przetestowac i zabrac do domu :)

Koniecznie napisz jak ci się sprawuje! Szczególnie interesuje mnie praca na tym komputerze z włączonym antywirusem (przeszukiwanie dysku itp), czyli jak radzi sobie w trudnych warunkach :P Fajnie ze powstał taki topic :) Dalej zastanawiam sie nad tym modelem HP tylko nie wiem czy jest sens dopłacać aż tyle aby mieć Pentiuma czy wystarczy mi sam Celeron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jerryjm, to kółeczko to chyba właśnie czujnik światła, zaś fn+f4 służy do przełączania aktywnego wyświetlacza (przy podłączeniu zewnętrznego ekranu i chyba też tv)... zresztą opis klawiszy masz w instrukcji na płycie cd, fajnie hp oszczędza na nas...

 

jest tam też coś o wycieraniu ekranu, ale chyba żaden cudowny przepis na brak smug czy innych problemów nie istnieje... :(

 

anyway, mam takiego notebooka i mam problem... otóż klawiatura akceptuje max 2 wciśnięte na raz klawisze - kolejnych już nie rejestruje - uniemożliwia to granie w większość gier :( też tak macie? - bo na jakimś forum wyczytałem, że wszystkie nx8220 to mają i pozostaje tylko zewnętrzna klawiatura do gier, co jest lekkim przegięciem :(

jak to sprawdzić? odpalcie notatnik (start>uruchom i trzeba wpisać notepad), przytrzymajcie klawisze kursora PRAWO + DÓŁ i spróbujcie coś napisać... u mnie nie da rady, ale na innych komputerach i zewnętrznej klawiaturze usb działa jak trzeba.... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Jestem posiadaczem nx8220 (Centrino 1.73Ghz) od wrzesnia i po przeczytaniu tego watku na forum zdziwilo mnie troche ciagle narzekanie na matryce. Dopiero kiedy uruchomilem Everest, okazalo sie ze bylem tym szczesciarzem, ktory trafil na krotka serie nx8220 z matrycami CMO ( http://www.cmo.com.tw/cmo/english/index.jsp ). Oto jej parametry:

 

Model Name-N154I1-L08(Wide)

Screen-15.4"W

Resolution(H x V)-1280 x 800

Support Color-262K

Brightness(nits)-350

Contrast Ratio-700:1

Viewing Angle(U/D/R/L)-40/60/60/60

Power Consumption(w/o Inv)-5.6

Outlines(W x H x D mm)-344x 221.2x6.2

Weight(g)-600

Response Time (ms)-16

Electrical Interface-LVDS

 

W zwiazku z tym nie mam absolutnie zadnych problemow z przebarwieniami i przyciemnieniami w rogach.

Mam natomiast duzy problem z biosem - po ostatniej aktualizacji, komputer przestal sie wlaczac. Dokladniej rzecz ujmujac - kiedy zaczyna sie bootowanie okien, to wszystko jest dobrze i komuter jest stabilny, natomiast zanim zacznie sie bootowanie windowsa jest okolo 70% szans ze komputer po prostu siadzie (do biosu nawet nie moge wejsc!). Mial ktos podobne przejscia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jak obiecalem tak daje zrzuty ekranu dla modelu HP nx8220 ( EK205EA ) kupionego w VOBIS za 3799zl

 

bios byl wgrany F.0F (z opcja ''Fan Always On on AC" ) i musze powiedziec ,ze nie wiem o czym pisali Ci wszyscy co narzekaja na halas....

 

90% czasu--robiac rozne rzeczy typu instalka xp,sterownikow,programow... wentylatora NIE SLYCHAC!!--ucho trzymalem 1cm od wylotu wentylatora w cichym pokoju!--poprosilem tez o to dziewczyne,zeby nie bylo,ze jetem gluchy :).Gdy procek jest obciazony MAX to wlacza sie wentylator i slychac go ale DOPIERO gdy zblize ucho do wylotu.

 

Porownuje go do ACER aspire 1692wlmi z pentium M 1,73 i powiem wam,ze najwyzsze obroty wiatraka na HP sa duzo cichsze od minimalnych obrotow na ACER--glosnosc wiatraka HP w porownaniu do acera jet jak szept do tornado ! :)

 

Na szczescie w ACER moge ustawic w taki sposob taktowanie i napiecie,ze wentyl milczy 24h/dobe

 

ps. jedna rzecz mnie dziwi.. co to za pamiec co ma CL 4 na 400mhz i CL 5 na 533--tak wynika z everest ??--czyzby HP poskapilo na pamieci i dalo jakies wyjatkowo wolne kosci samsunga?

 

 

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czujnik swiatla otaczajacego to jedna z najlepszych rzeczy jakie widzialem(z tych orginalnych w laptopach)

 

U mnie dziala do DOSKONALE !!! a matryca jest OK--w porownaniu do crystal bright acera,ktora mam obok :)

 

Kolor bialy jest bialy,czarny jest czarny! i nie ma zauwazalnej roznicy pomiedzy czernia u gory i na dole matrycy :)

 

tylko na dole rogi troszke niedoswietlone-ale to samo mam w crystal bright acera

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem wersji z celeronem i sprzęt mi się dość podoba. Problem z klawiaturą w grach rozwiązuje najnowszy BIOS dostępny na stronach HP.

Co do matrycy - widziały gały co brały. Denerwujący jest kiepski kąt w pionie, tylko jedno ustawienie jest ok... ale w porównaniu z konkurencją nie jest jakoś strasznie źle. Bardzo pasuje mi klawiatura, pisze się na niej wspaniale (no, może trochę na początku problemów sprawia mały ALT, ale da się do niego przyzwyczaić).

Mały problem sprawia mi napęd DVD - czasami nie chce się otworzyć... Na stronie hp jest niby jakieś rozwiązanie, które niektórym pomaga.

BTW, czy w tych notebookach jest jakaś ukryta partycja czy coś? Bo liczę tak te gigabajty i jednego mi brakuje (wyparował?) ;)

 

P.S. Bardzo dobrze działa touchpad, piszę to jako osoba wcześniej nie korzystająca z takiego rozwiązania (myszka rulz!)

Edytowane przez pozmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...