Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie moze ile bajtow ma kilobajt? Albo ile kilobajtow ma megabajt? Jezeli tak, to wlasnie z tego powodu tak 'rozjezdzaja' sie dane o pojemnosciach dyskow.

Pozdrawiam

No mniej więcej, chociaż uwierz mi, że nie tylko dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko... czy jest mozliwosc ustawienia karty graficznej w tryb energooszczedny podczas pracy na zasilaniu zewnetrznym? Mozna takie cos ustawic ze obniza sie czestotliwosc zegara graficznego, ale tylko dla zasilania z baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko... czy jest mozliwosc ustawienia karty graficznej w tryb energooszczedny podczas pracy na zasilaniu zewnetrznym? Mozna takie cos ustawic ze obniza sie czestotliwosc zegara graficznego, ale tylko dla zasilania z baterii...

 

mozna bez zadnego problemu!

 

albo zmienisz stery na omege albo zainstalujesz N.H.C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam mam HP nx8220 (na Centrino 740), sterowniki OmegaDrivers i N.H.C. PowerPlay mam włączone, ale tylko raz zauważyłem żeby "obcieło" mi do połowy taktowanie tego x600 i jego pamięci... Niezbyt mnie to martwi, bo ten model ma naprawde wystarczający czas czuwania, bardziej martwi mnie to że grafika ma tylko 64 mega. Do tego nie wiem czy tą kartę da się jakoś sprzętowo podręcać/odkręcać... Może ktoś ma jakieś z tym doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna bez zadnego problemu!

 

albo zmienisz stery na omege albo zainstalujesz N.H.C :)

fajno, dziala ;) (uzylem sterow omegi)

teraz gdy moge sobie ustawic nizsze taktowanie grafy to wiatraczek sie wylacza calkowicie... extra... choc i tak jego praca mi nie przeszkadza ;)

 

to jeszcze sie zpytam czy w tych matrycach/wysfietlaczach/grafice da sie ustawic jeszcze jedna opcje... chodzi mi o to ze gdy przelacza mi sie na rozdzialke 1024x768 to chcialbym aby wlaczal ja tak zeby po bokach byly czarne pasy, czyli obraz bez skalowania. Jest w ogole taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze sie zpytam czy w tych matrycach/wysfietlaczach/grafice da sie ustawic jeszcze jedna opcje... chodzi mi o to ze gdy przelacza mi sie na rozdzialke 1024x768 to chcialbym aby wlaczal ja tak zeby po bokach byly czarne pasy, czyli obraz bez skalowania. Jest w ogole taka mozliwosc?

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest trochę mniej GB niż podaje producent.

Ja mam na przykład 80GB dysk, ale w Windowsie jest w sumie niecałe 75GB...

Tak to już jest ;)

To oszustwo jest mi znane (zamiast 1024 stosują mnożnik 1000).

Chodzi o to, że:

Całkowity rozmiar: 37,2 GB

Wolne miejsce: 27,8 GB

Rozmiar plików na dysku: 7,73 GB

37,2 - 27,8 = 9,4

No nic, ściągnę jakiegoś partition magic trial i zobaczę

 

Jeszcze jedno pytanie - ten HP Credential Manager to się do czegoś przydaje oprócz szyfrowania plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mnoznik 1024 uzyty wielokrotnie - kilobajt to 1024 bajty, megabajt to 1024 kilobajty, a gigabajt 1024 megabajty, wiec gigabajt to 1.073.741.824 bajty a nie 1.000.000.000 jak mogloby sie wydawac. Stad wynikaja wszystkie rozbieznosci. Proponuje skonczyc ten off-topic i wrocic do nx8220. Czy ktos update'owal bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem update biosu... w ciagu tego tygodnia dwa razy ;)

najpierw robilem do F.0F ze wzgledu na poprawe pracy wiatraka... a teraz do F.10 (mozliwosc wcisniecia wiecej klawiszy na raz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, identyczny zabieg jak u jerryjm-ego podwójna aktualizacja biosu w windowsie pozwoliła wyeliminować dwa mankamenty. Panowie czy próbowaliście walczyc z x600 OC? Jakie rezultaty? jak się zachowuje Powerplay przy podkręceniu atitool? Na 10 kart które podkręcałem 3 wyszly z pewnymi dolegliwościami po czasie, z tego dwie to były ATI i tak się zastanawiam czy jest sens w lapku powtórzyć zabieg… W zasadzie mocy nie brakuje, choc celka chialo by się puścić na szynie 533 i pamiątki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś zabaweczkę z Vobisu (ek205ea), chodzi o wiele ciszej niż z Komputrnika i innego sklepu na K :)

Odbiorcą przesyłki była firma ABC DATA, tak z ciekawostek

Natomiast litera Z i shift po lewej stronie wydają dziwne puste klapnięcia, wchodzą trochę inaczej, też tak jest w waszych lapkach?

Bardzo czuły jest padzik, muszę się przyzwyczaić

 

na razie jest ok, klawiatura rewelacja (jak dla mnie) chcieli mi wcisnąć wypasionego 6110, nie dałem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast litera Z i shift po lewej stronie wydają dziwne puste klapnięcia, wchodzą trochę inaczej, też tak jest w waszych lapkach?

Mam coś podobnego, tylko że z klawiszem B. Też wchodzi trochę inaczej i wydaje troche inny dźwięk, gdy się go naciśnie. Oczywiście sam klawisz działa bez problemu.

 

Z innej beczki, dzisiaj zaktualizowałem BIOS. Kilka resetów, podczas których serce skakało mi do gardła (pójdzie czy nie), ale ostatecznie komputer się z poziomu Windowsa zaktualizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem update biosu... w ciagu tego tygodnia dwa razy ;)

najpierw robilem do F.0F ze wzgledu na poprawe pracy wiatraka... a teraz do F.10 (mozliwosc wcisniecia wiecej klawiszy na raz)

w moim jest wgrany bios F.0F, pozostał tylko F.10....

everest pokazuje 55 celcjuszy procka głośny nie jest

ściągam sterowniki omegi i obniżam zegar dla grafiki, będzie ciszej i chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez

Z i shift chodzi jak njbardziej normalnie, taki malutki dyskomforcik :)

Czepiamy się jakbyśmy mieli sprzęt za 10 kzł netto :lol:

 

Dużo było napisane nt matrycy. Mła ta wersja odpowiada, kąty są ok.

Nie cierpie i nie znoszę jak coś robie na kompie a ktoś z kąta lub z góry zezuje, co takiego ciekawego robie?

Szlag mnie trafia, nosiłem się z zamiarem zakupu specjalnego filtru, tylko że szkiełko drogie jak diabli i czeka się dość długo na przesyłkę i kolejna rzecz do noszenia, w dodatku może się potłuc.

Praca na dwóch otwartych panelach obok siebie to czysta dzika przyjemność, szkoda że nie można podzelić matrycy na dwa niezależne wyświetlacze :razz:

 

Bateria na wi-fi tabelkach i koncie pocztowym poległa po 3,35h. tzn zostało jszcze 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna spawa, Vobis odpowiedział że gwarancja na lapka to jeden rok, nigdzie na piśmie nie dostałem informacji że gwarancja wynosi jeden rok, tak jak to widać na naklejce na spodzie lapka (tam gdzie jest nr, biała naklejka). Chyba dokupie gwarancje trzyletnią, jeżeli po trzech tygodniach będzie ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie może czy wymiana klawiatury jest trudna? :)

chodzi mi o wymiane z niemieckiej klawiatury QWERTZ na QWERTY, czy po zamianie wszystkie klawisze bedą działać zgodnie z tym jak są oznaczone?

Edytowane przez sham4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mnoznik 1024 uzyty wielokrotnie - kilobajt to 1024 bajty, megabajt to 1024 kilobajty, a gigabajt 1024 megabajty, wiec gigabajt to 1.073.741.824 bajty a nie 1.000.000.000 jak mogloby sie wydawac. Stad wynikaja wszystkie rozbieznosci. Proponuje skonczyc ten off-topic i wrocic do nx8220. Czy ktos update'owal bios?

Nie do końca off-topic, bo mi tych GB brakuje na takim maciupkim dysku. No nic, jak się dowiem co i jak to zdam relację

Ja robiłem update do najnowszego z Windowsa, wszystko idzie bezproblemowo i bezstresowo, bo jakby coś nie tak z zasilaniem go zawsze jest bateria :)

 

A co do wymiany klawiatury to chyba to nie problem, bo mi sprzedawca wymieniał RAM co wiązało się z wyjęciem klawierki i trwało to chwilkę.

Edytowane przez pozmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej chcialem kupic wlasnie model Ek089ES ale juz go nie produkuja i zaoferowali mi w vobisie ten model:

HP nx8220 EK205EA

 

http://ateneum.pl/opis_sprz.php?id=518&gru...&nazwa=Notebook

 

w vobisie obok H4 jest po 3799zl(taniej niz w necie) z dwuletnia gwarancja producenta,wysylam im lapa na ich koszt w kraju i za granica.

Warto??

 

roznice miedzy EK205EA a Ek089ES to: winXP home zamiast DOS, 512mb ramu zamiast 256 oraz dysk 80gb zamiast 40.

 

podrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie może czy wymiana klawiatury jest trudna? :)

chodzi mi o wymiane z niemieckiej klawiatury QWERTZ na QWERTY, czy po zamianie wszystkie klawisze bedą działać zgodnie z tym jak są oznaczone?

Jezeli jest takich samych wymiarow i ma takie samo polaczenie to spoko. Klawiaturka wyciaga sie bajecznie prosto. Pomiedzy esc i f1 masz taka przedzialke niby, paznokciem dajesz ja do dolu, tak samo z 3 pozostalymi zatrzaskami. Odkrecasz od spodu dwie śrubki i klawiaturka jest wolna :) Zreszto jak odkrecisz to zobaczysz czy bedzie pasowala czy nie. Gdzies na fomum widzialem linka do instrukcji jak rozebrac na czesci pierwsze naszego lapka bez zadnych problemow... pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej chcialem kupic wlasnie model Ek089ES ale juz go nie produkuja i zaoferowali mi w vobisie ten model:

HP nx8220 EK205EA

 

http://ateneum.pl/opis_sprz.php?id=518&gru...&nazwa=Notebook

 

w vobisie obok H4 jest po 3799zl(taniej niz w necie) z dwuletnia gwarancja producenta,wysylam im lapa na ich koszt w kraju i za granica.

Warto??

 

roznice miedzy EK205EA a Ek089ES to: winXP home zamiast DOS, 512mb ramu zamiast 256 oraz dysk 80gb zamiast 40.

 

podrawiam!

na EK205EA gwarancja jest roczna, jeżeli twierdzi że dwuletnia niech da ją na piśmie. Na spodzie lapka jest naklejka jak wół jest symbol 1Y co oznacza roczną gwarancję. Vobis potwierdził roczną gwarancje, proponując rozszerzenie do 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na EK205EA gwarancja jest roczna, jeżeli twierdzi że dwuletnia niech da ją na piśmie. Na spodzie lapka jest naklejka jak wół jest symbol 1Y co oznacza roczną gwarancję. Vobis potwierdził roczną gwarancje, proponując rozszerzenie do 3 lat.

gosc powiedzial dla osob fizycznych gwrancja wynosi 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gwrancja 2 lata dla kientow indywidualnych ( nie dla firm) to prawda... sklep musi tylko wyslac zglszenie promocyjne w ciagu 2 tygodni do HP_POLSKA.

 

 

Mam inny problem... choc wlasciwie nie wiem,czy to problem ??

 

a mianowicie mam model HP nx8220 EK205EA z VOBIS.

i na zasilaniu z kabla na plycie slyszalne sa ciagle piski w okolicy wiatraka i posrodku klawiatury(bardziej u gory)--sa one slyszalne w cichym pokoju np: w nocy.

 

Piski te znikaja calkowicie na zasilaniu bateryjnym.Czego to moze byc wina?--w acer mialem te piski duzo glosniejsze ale tam pomoglo obnizenie napiecia na procku i wlozenie karty pcmcia.

 

Czy ktos zauwaza podobnu problem na swoim HP?--powtarzam,ze trzeba przylozyc ucho do klawiatury,zeby zorientowac sie ,ze wystepuja a potem swiadomosc ich wystepowania powoduje,ze ciagle je slysze :(

 

Czytalem na innych forach,ze gdy wlaczymy bluetooth piski znikaja... ale w wersji z celeron M nie ma BT :(

 

Niby miala pomoc zmian biosu na F.0F , moze i pomogla bo nie sa tak glosne jak moglyby byc...( ACER)

 

Czy reklamowac to ?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasilaniu z kabla na plycie slyszalne sa ciagle piski w okolicy wiatraka i posrodku klawiatury(bardziej u gory)--sa one slyszalne w cichym pokoju np: w nocy.

 

Czy reklamowac to ?

mam to samo, ale nie wiem czy podlega reklamacji. reklamowałem już lapka ale piski są słyszalne jak nie pracuje i jest podłączony na zasilaczu a usłyszałem je dopiero niedawno. a jak jest bez baterii z podlaczonym zasilaczem? sprawdzal to ktos? podejrzewam ze hp tak jak ciemne rogi w matrycy uzna to jako norme i odesle bez naprawy...

 

--

_rmtl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gwrancja 2 lata dla kientow indywidualnych ( nie dla firm) to prawda... sklep musi tylko wyslac zglszenie promocyjne w ciagu 2 tygodni do HP_POLSKA.

ciach/

Niby miala pomoc zmian biosu na F.0F , moze i pomogla bo nie sa tak glosne jak moglyby byc...( ACER)

ciach

Czy reklamowac to ?

1. Nikt nie chciał mi dać na piśmie że gwarancja to 2 lata w przypadku osób fizycznych, jeżeli nie mam czegoś na piśmie co zmienia warunki gwarancji, wyznaje że to jest jeden rok. Nigdzie nie zanlazłem tej informacji na stronie HP, natomiast jaką mam pewność że nie wywiną kota ogonem? Jaką będą mieli pewność że nie używałem sprzętu do celów zarobkowych?

Sorry phoung, ale tak naiwny jeszcze nie jestem, zresztą proponowane warunki nigdzie nie zostały napisane z mocą sprawczą do wykonania, bazujemy na oświadczeniach sprzedawców którzy chcą nam sprzedać, opiniach na forum i innych doniesieniach netowych. Może przesadzam, lecz nie chce się rozczarować za rok i dwa miesiące, nie mam ochoty na testowanie serwisu HP za pół roku, czy półtora, lub trzy lata. To będzie miłe rozczarowanie B)

 

2. Nie miałeś na dzieńdobry biosu F.0F? U mnie był, jestem zdziwiny że nie miałeś :wink:

 

3. Tak, koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gwarancja na laptopa HP wynosi 2 lata. W sklepie sprzedawca mi to wyjaśnił, upewnił się że jestem osobą indywidualną (co nie było trudne, patrząc na wiek - niedawno przekroczone 18 lat). Nawet przy mnie wysłali kartę zgłoszeniową, której potwierdzenie ma w ciągu iluśtam (nie pamiętam dokładnie ilu) dni dojść do mnie pocztą. A jak nie dojdzie, to mam się w Vobisie zgłosić... Podsumowując, nie interesuje mnie, czy dwuletnią gwarancję daje dystrybutor (Vobis) czy producent, ważne że tyle na papierze wynosi.

Bios u mnie "na dzień dobry" był zainstalowany w wersji F.0F.

 

Piski - i to nawet wyraźnie słyszalne występują, ale tylko wtedy, gdy komp jest podłączony do zasilacza i gram w jakąś nowszą gierkę. Czyli - gdy wentylatory dają o sobie mocno znać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nie miałeś na dzieńdobry biosu F.0F? U mnie był, jestem zdziwiny że nie miałeś :wink:

 

3. Tak, koniecznie

 

mialem bios F.0F juz wgrany...

 

no nie wiem,czy mozna to reklamowac...te pski sa malo slyszalne... a hp moze tego nie uznac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...