Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

mialem bios F.0F juz wgrany...

 

no nie wiem,czy mozna to reklamowac...te pski sa malo slyszalne... a hp moze tego nie uznac :(

skoro HP wymienił panel LCD, może wymieni lapka. Reklamowałem piski, myśleli że chodzi o jeden subpiksel, jednak wymienili.

Tobie to może przeszkadzać, powiedz ze czasem piszczy bardziej nie możesz skupić się na komponowaniu :)

Edytowane przez paciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na fomum widzialem linka do instrukcji jak rozebrac na czesci pierwsze naszego lapka bez zadnych problemow... pozdrawiam :)

na ktorym forum? gdzie? chetnie bym przejrzal ten dokument ;)

 

Natomiast litera Z i shift po lewej stronie wydają dziwne puste klapnięcia, wchodzą trochę inaczej, też tak jest w waszych lapkach?

U mnie nie ma takich objawow... wszystkie klawisze chodza bardzo dobrze... ;)

 

...piski...

faktycznie u mnie tez wystepuja... ale sa one tak ciche ze na prawde trzeba sie wsluchac i ucho przytknac do klawiaturki... zauwazylem ze wystepuje piszczenie dokladnie w tym samym momencie co wykonywanie operacji na dysku (odczyt/zapis) Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro HP wymienił panel LCD, może wymieni lapka. Reklamowałem piski, myśleli że chodzi o jeden subpiksel, jednak wymienili.

Tobie to może przeszkadzać, powiedz ze czasem piszczy bardziej nie możesz skupić się na komponowaniu :)

Wczoraj odznaczylem ocje: wylaczania koncentratorow USB w celu oszczedzenie energii we wszystkich 4 USB(czwarty jest pod Bluetooth).

piski zmienili sie z z "piiiiii" na" psssszzz" ,czyli nie ma wysokch tonow :)

Na zasilaniu z kabla ta funkcja (oszczedzania)na nic sie przyda a na zasilaniu bateryjnym nie ma ZADNYCH piskow! ,wiec mozna i tak .. :)

 

 

czyli miales te piski? i reklamowales sprzet z tego powodu? a po "naprawie" nie masz zadnych problemow z tym ?

 

z tego co widze na tym forum ,duzo osob ma te piski i jest spora szansa,ze dostane nowego lapa rowniez z piskami,ktore sa trudne do uslyszeniaw bez ciszy w pokoju .A do tego po wymianie.. moze sie z nim dziac cos innego:( Bo w moim modelu wszystko dziala idealnie poki co :)

 

Tu masz potwierdzenie 2 gwarancji HP: http://sklep.komputronik.pl/html.php?p=promocje

 

" 2 lata gwarancji na notebooki HP

 

Tylko teraz kupując notebooka HP z serii nx6125, nx6110, nx8220 lub nc6120 (tylko modele: PY503EA, EK091ES, EK094ES) otrzymasz bezpłatnie pakiet serwisowy HP Care Pack rozszerzający gwarancję notebooka do 2 lat.

 

W ramach przyznanego w promocji pakietu serwisowego HP Care Pack przysługuje Tobie:

*

opieka firmowego serwisu HP w drugim roku od daty zakupu notebooka

*

realizacja usługi w Centrum Serwisowym HP - Infolinia (22) 566-60-00

*

pokrycie kosztów części zamiennych i robocizny

*

świadczenie usługi od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00

 

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

 

1.

zakup jednego notebooka z serii nx6125, nx6110, nx8220 lub nc6120 (tylko modele: PY503EA, EK091ES, EK094ES)

2.

przesłanie przez sprzedawcę faksem pod numer (22) 565-33-21 niżej wymienionych dokumentów:

+ kopii faktury VAT stanowiącej dowód zakupu notebooka

+ kopii wypełnionej karty gwarancyjnej zakupionego notebooka

+ wypełnionego formularza "Zgłoszenia promocyjnego" w ciągu 14 dni od daty sprzedaży urządzenia

3.

paragony i inne dowody sprzedaży, poza fakturą VAT, nie będą uwzględniane w promocji

Dodatkowe informacje:

 

szczegółowy regulamin promocji

*

zgłoszenie promocyjne

 

Promocja dotyczy wyłącznie klientów indywidualnych, obowiązuje od 9 maja 2005 r. do odwołania. "

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko to jest gwarancja na stronie komputronika dla komputronika, tak czy siak chyba bire fre i na firmę, za vat dokupie opcje 3 lata :)

reklamowałem panel LCD z piskami, nie lapka.

Mój nie piszczy, nawet jak przystawiłem ucho do klawiatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie piszczy, nawet jak przystawiłem ucho do klawiatury :)

na forum HP tez byl poruszony ten problem tyle,ze odwrotnie( im na baterii piski wystepowaly a na zasilaczu nie) : http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/...threadId=907758 bez odpowiedzi HP :(

 

 

te warunki 2 letniej gwrancji opisanej na stronie komputronik.pl sa dla wszystkich,ale tylko komputronik sie pofatygowal umiescic takie info.Dzownilem do HP_POLSKA i wiedzialem o tym zanim znalazlem info w komputr..

 

edit.

dzis dzwonilem do HP_POLSKA i potwierdzili,ze otrzymali zgloszenie promocyjne od VOBIS i w ciagu 1-2tyg otrzymam listem poleconym potwierdzenie 2-letniej gwrancji ! :)

 

ta czestotliwosc piskow dla roznych osob jest mniej lub bardziej slyszalna.. sprawdzilem to i wiem,ze jedna osoba slyszy piski a druga juz nie ..tak samo z moim sluchem :) --lewe ucho slyszy je wyraznie a prawe jest gluche na to :)

Daje sobie luz z tymi piskami,bzyczeniem --sa one na tyle malo slyszalne,ze trzeba miec ucho na klawiaturze,zeby zaczely irytowac !

Lapek jest super i gdybym mial jeszcze raz go kupic to zrobilbym to !

 

A ,czy przypadkiem nie masz jakiegos urzadzenia wlozonego do pcmcia ? a moze masz procka pentium m w srodku?

 

Moge sie zalozyc,ze jak zmienie procka i zmiejsze mu napiecie to piski zgina ! :)

 

podobnie sie ma rzecz z pcmcia--wloze audigy 2 zs i sprawdze....

 

ale dopiero za tydzien..

 

edit.

 

moze ten nowszy bios cos zmieni ?? (f.10) - jest tam info ,ze : " Adds support for 90-watt combination adapter" a ten moj zasilacz jest wlasnie 90W (out) i przypomne,ze to wlasnie na zasilaczu sa piski(na baterii ich nie ma)

 

bede mogl dopiero za tydzien to sprawdzic ,a moze juz ktos to zrobil?

 

Pozdr.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim kupiłem notebooka to szukałem info na zagranicznych forach o nim i tam pisali, że te piski to standard, że niby pochodzą zarówno od matrycy i BT

ja na szczęście nic nie słyszę :) [ale też nie mam BT, podobno z BT piski są nieznośne :/ ]

altiris zamulił kompa? to dobrze, że go nie zainstalowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam zapytanko jakie matryce są montowane w waszych HP, bo u mnie w EVERESCIE pokazał następujące dane Producent- LTN154X3-L01

 

Witam

 

No a jak się sprawuje ta matryca, równomiernie podświetlona?

 

Jak jest z pamięcią RAM w tym modelu, bo dochodzą do mnie sprzeczne informacje, 2x256 czy 1x512?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100pkt dla tych ktorzy juz rozbierali nx8220... czy w srodku na procesorku lub na ukladzie chlodzenia jest gdzies plomba gwarancyjna? (w moim poprzedniku byla taka malutka naklejka na srubce od ukladu chlodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1x512 DDR2 w gnieździe 2 tak aby bez problemu dołożyć sobie następną kość, a co do matrycy to nie zauważyłem opisywanych tu problemów z niedoświetlonymi rogami

Dzięki, pocieszyłeś mnie :-) W jednym z Vobisów mi powiedziano, że jest 2x256, na stronie HP też nie ma jasno napisane, stad moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie piszczy:( a dokładnie jest tak: na baterii tak dziwnie "bzyczy" w okolicy anten BT i wifi, znika to jak włączam BT rzeczywiście, pozatym piszczy kiedy korzystam z touchpada i to już jest denerwujące; jak podłączam go do sieci to zaczyna piszczeć i już nie przestaje jak włączam BT. Najśmieszniejsze jest to, że u mnie też tylko lewe ucho to w ogóle słyszy :lol:

co myślicie o tym touchpadzie? jest u kogoś podobnie?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna trzeszczeć po prawej stronie nad nadgarskiem (pewnikiem nieszczęsny kabelek o którym pisaliście) lecz niepokoii mnie nagrzewanie się przy padzie, tuż przy scrolu. sam pad ma normalną temperaturę, tuż obok grzeje. Jak się nagrzeje, dopiero trzeszczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100pkt dla tych ktorzy juz rozbierali nx8220... czy w srodku na procesorku lub na ukladzie chlodzenia jest gdzies plomba gwarancyjna? (w moim poprzedniku byla taka malutka naklejka na srubce od ukladu chlodzenia)

Nie ma żadnych plomb na śrubkach - ale niestety w środku część śrubek jeswt czarna i nie idzie ich odkręcić tak żeby nie było absolutnie żadnego śladu...

A zeby dojść do procka to trzeba najpierw odkręcić klawiaturę, potem blachę z wiatrakiem chłodzącą grafę i chipset , a potem dopiero radiator proca. W sumie jest do odkręcenia 14 śrubek :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w zasadzie trzeszczy cały na brzegach, najbardziej po lewej od touchpada na samym dole, widocznie taka już jego uroda :wink: ale touchpad się nie nagrzewa, już prędzej dół klawiatury przy gierkach. prawa strona bardziej skrzypi może przez Multibay'a. widywałam gorsze problemy, najfajniejsze są Fujitsu-Siemens z zapadającą się klawiaturą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie, sluchajcie mam takie pytanie na stronach hpka i innych dystybutorów napisane jest ze bateria powinna trzymac z 4,5 h wiadoma sparwa ze nie bedzie tyle trzymac :) jakas sciema.. nie wazne ale liczylem ze przytrzyma z 3,5 niestety po 2,5 h pracy juz jest komunikat o slabej baterii wiecie moze jak wydluzyc czasu uzytkowania lapka na baterii ? zaznaczam ze nie podkrecalem grafy w atitool na sterach omegi ani nic, pracowalem w srodowisku windows( autocad, winamp, firefox, ZA) + wifi... czekam na odpowiedz :) pozdrawiam serdecznie ps. a co do tych matryc to juz sam nie wiem ja mam wersje "B15EW01 V8" raz slyszalem ze ma lepsze kąty widzenia od samsunga, teraz przeczytalem, ze jest ciemniejsza od samsunga :) to jak to w koncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowalem w srodowisku windows( autocad, winamp, firefox, ZA) + wifi...

otóż max jaki da się wycisnąć to jakieś 3,5h, przy pracy word, excel i średniej bądź nawet słabszej jasności matrycy

troszkę ponad 3h gdy działa wifi, firefox , excel

jak dorzucisz do powyższych winampa to już ciężko dociągąć do 3h, a jak dorzucisz jeszcze jakieś większe obciążenie grafy i proca np. Autocad to już wiesz jak jest :)

 

Niestety tak to już jest, że producenci lubią napisać czas dla lapka w idlu i z max przyciemnioną matrycą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale zauważyłam że winamp go wykańcza... u mnie w internecie trzyma 3,5h, na wordzie podobnie, a jak sprawdzałam jak to jest jeśli stoi z wyłączoną matrycą >5,5h. no i wifi jest zabójcze :-| w sumie ta bateria jest bardzo dobra, inne lapki i tak nie trzymają tyle.

 

Jeszcze jedno pytanko - co myślicie o zostawianiu komputera zawsze w stanie hibernacji i nie zamykaniu systemu jeśli się korzysta z niego na codzień, bez dłuższych przerw? to chyba nie powinno mu w żaden sposób szkodzić?

Edytowane przez Assa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAteria HP jest super!! nic dziwnego,ze kosztuje 800zl w sklepie HP :) --po naladowaniu jej na 100% i wyjeciu jej z lapka trzyma caly czas na 100% juz 2 tyg!! na acer aspire 1692wlmi bat. schodzila 1-2% DZIENNIE.

 

podawane 4,5h w przypadku tego modelu dotyczy tylko pentium m ! --nie wiem ,czemu producent podaje tak OGOLNIE...

 

U mnie na celeron M podczas pracy w necie trzyma 4H ale mam wylaczone w menadzer urzadzen ponad polowe sprzetu!!

 

z prockiem pentium M na obnizonym napieciu o 30% i po wylaczeniu sprzetu,ktorego sie nie urzywa,podejzewam ,ze ponad 5h wyciagne bez problemu! --juz niedlugo to sprawdze...

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :unsure: :unsure: :unsure: szok to ja nie wiem co ty miales w tym menadzeze wlaczone mzoe tylko explorer.exe ;D ps. nie wiecie gdzie i za ile mozna dokupic modul BT w oryginalnie przeznaczone miejsce ? a nie jakies tam usb

Edytowane przez wind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :unsure: :unsure: :unsure: szok to ja nie wiem co ty miales w tym menadzeze wlaczone mzoe tylko explorer.exe ;D ps. nie wiecie gdzie i za ile mozna dokupic modul BT w oryginalnie przeznaczone miejsce ? a nie jakies tam usb

 

Bateria...

u mnie spokojne 4 godzinki wyciagam na wifi, ale wieczorkiem kiedy to matryce mam przyciemniona (wylączone mam jedynie podczerwien)

 

Bluetooth

Pare dni temu widzialem taki modul na allegro do naszych komputerkow... cena byla 149zl. Drogie takie urzadzonko... a takie malutkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak nikt mi nie odpowie co do tej matrycy o której pisałem powyżej a mam w swoim lapku (Producent- LTN154X3-L01).Czy to jet produkt Lite-on czy tak samsung oznacza matryce.

Z gogle wynika ze producentem tej matrycy jest samsung. Nasuwa sie pytanie czy to najlepsza matryca, jaka była montowana w nx8220?

Panowie jak sobie ułatwić zycie z powerplay, czy jest mozliwosc zeby właczać/wyłaczać go za pomoca hotkeya lub jakiegos alternatywnego sposobu?

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sobie ułatwić zycie z powerplay, czy jest mozliwosc zeby właczać/wyłaczać go za pomoca hotkeya lub jakiegos alternatywnego sposobu?

Zainstaluj najnowsza bete Notebook Hardware Control, tam mozesz latwo przelaczac pomiedzy powerplayem a nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego lapka w piatek i bardzo mile mi sie na nim pracuje.

Matryca oczywiscie mogla by byc troche lepsza :).

Poza tym super-wydajnosc i cisza-to co tygryski lubia najbardziej.

Denerwuje mnie natomiast jedna rzecz-wtyczka od zasilacza baardzo slabo siedz w lapku. Gdy lekko tylko sie traci ten kabel, lub polozy lapka na wyrku - momentalnie mamy prace na bateriach i trzeba poprawiac wtyk. Drobnostka, ale irytuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zbieram do kupna lapka ... noi wypadło na 8220 :) . Tylko jeden problem - nigdzie go nie ma :( . Wiecie gdzie go można kupić ? Dzwoniłem po wszystkich sklepach mających w sprzedaży 8220 i d*** .

 

ps. sory jesli troche nie na temat, ale gdzie pytać jak nie tu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zbieram do kupna lapka ... noi wypadło na 8220 :) . Tylko jeden problem - nigdzie go nie ma :( . Wiecie gdzie go można kupić ? Dzwoniłem po wszystkich sklepach mających w sprzedaży 8220 i d*** .

 

ps. sory jesli troche nie na temat, ale gdzie pytać jak nie tu ?

Vobis lub tu http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=368 dot. modelu EK205EA

pees

cena w gvcnet powaliła.....

pozytywnie bo tanio 3.663 zeta :), negatywnie bo dałem więcej.....

Edytowane przez paciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...