Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

nie znalazłem tego softu asusa:((

wejdz tutaj: http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

i wybierz jakiegos notebooka, np. -> notebook -> seria a3000 -> model a3h

tam bedzie soft o nazwie powergear oraz atk0100 (to drugie to chyba cos w rodzaju sterownika, ktory jednoczesnie pokazuje jasnosc lcd jak dobrze pamietam... takie narzedzie mialem w asusie a25d i juz bez powergear pokazywal OSD)

 

EDIT:

Niestety... ATK0100 jest sterownikiem napisanym specjalnie dla asusa i u mnie nie chce sie nawet zainstalowac... gdy probuje uruchomic soft od OSD to mowi ze nie moze znalzezc kernela atk'a... wiec niestety ten soft nam nie pomoze... ;)

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

jaki rozmiar klucza torx(6,8,10...) jest do tych srubek?(w tym modelu)--bo nie wiem jakie zamowic na allegro :(

 

mam pomysl,zeby nie zostawic sladow na srubkach :)

 

wystarczy mniejszy rozmiar torx zanurzyc (posmarowac) w jakies zywicy lub w tym podobnym plynie i po wyschnieciu(stwardnieniu) bedzie powloka,ktora nie porysuje " metalowych" srubek :)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechala do mnie szwagierka z Asusem A6r boo2..i...łomatko, jakie to duze bydle :),

poza tym wifi łapie o wiele slabiej - tam gdzie moj HP ma sygnal niski-w Asusie praktycznie brak..i o wiele dluzej łączy sie z ruterem.

no...ale trzeba przyznac, ze matryca jednak lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drutmodzie i w tej chwili jade na celeron M 370J (1,5GHz) taktowanym 2.0Ghz a pamieci ruszyly wkoncu na 533Mhz 4-4-4-11 !!

 

Temp procka jest identyczna--jak przed przerobka! wiatrak chodzi identycznie!--czyli bezglosnie :)

 

Nie mam juz zadych piskow!

 

ale od tygodnia moj dysk ma co jakis czas czkawke pijacka :)

edit. czkawka zniknela gdy dalem ustawienie dysku na max perfomance(254) w NHC

 

jezeli ktos jest zainteresowany przerobka odsylam na ta strone:

 

http://forum.purepc.pl/Celeron-M-370-Vs-380-t170305.html

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drutmodzie i w tej chwili jade na celeron M 370J (1,5GHz) taktowanym 2.0Ghz a pamieci ruszyly wkoncu na 533Mhz 4-4-4-11 !!

 

Temp procka jest identyczna--jak przed przerobka! wiatrak chodzi identycznie!--czyli bezglosnie :)

 

Nie mam juz zadych piskow!

 

ale od tygodnia moj dysk ma co jakis czas czkawke pijacka :)

 

jezeli ktos jest zainteresowany przerobka odylam na ta strone:

 

http://forum.purepc.pl/Celeron-M-370-Vs-380-t170305.html

mozesz przedstawic wyniki jakiegos mark'a? czy szybciej maszyna chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz przedstawic wyniki jakiegos mark'a? czy szybciej maszyna chodzi?

 

Juz pisze :)

 

dodam ,ze drutmod zajal mi 10minut.Na srubkach nie mialem zadnych plomb i nie zostawilem,zadnych sladow po srubokrecie:)

 

[celeron m 370J 1,5Ghz]

 

super Pi:

 

1M=43sec

2M=1.50m

8M=9.14

 

starych wynikow nie pamietam,mozecie zrobic i podac jak wygladaja ?

 

everest Home 2.20

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM 1,5GHz bez moda próbkę 8M liczy około 11-12 min, więc przyrost jest znaczny (obecnie liczy na poziomie Pentiuma 1,6-1,7 GHz :D)...

 

wlasnie sprawdzilem na acer z pentium m 1,73 (533)

 

1M=45sec

2M=1.57m

8M=9.31m

 

 

moj celeron m 1,5Ghz jest szybszy od pentium m 1,73 !! a to ci... :)

 

edit.

 

dodalem do poprzedniej wypowiedzi test z everest home 2.20

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przyrost w MHz jest imponujący i proporcjonalny do wyników w testach. Jezeli tak jak mówisz nic się nie zmieniło, tylko poprawiłes firme HP, to chyba się skusze na moda, a wtedy zmiana procka na centrino napewno odejdzie na bardzo długi czas....

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze przyrost mocy jest faktycznie znaczacy... ja jednak chyba tego moda czynic nie bede, bo jak na razie jestem zadowolony z procka... (choc jeszcze nie uruchamialem na tym kompie srodowiska do javy czy tez nie bawilem sie w edycje wideo), a wole sobie zmienic na jakiegos pentiumka-m, ktory to ma mozliwosc zmiany czestotliwosci i voltow przez co wiatraczek rzadziej bedzie sie wlaczal...

 

wracajac do mod'a... jak sie wkurze przy edycji wideo czy tez kompilacjach kodow itp. to nie wykluczam ze go zrobie... jesli oczywiscie wczesniej nie zawita u mnie penciak ;)

 

BTW: dolączam screenshota ze speedfanem, na ktorym to widac wykres zmiany temperatury na procku. Widac tez kiedy to wiatrak sie wlacza... (komp rozgrzany: pracuje od ok 5h; praca: net + muzyka, czyli prosta rozrywka)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy centrino jest wart sumy około 500zł przy ewentulanym zastosowaniu drudmoda? hmm w zasadzie po modzie zaciera sie granica na tle wydajnosciowym pozostaje tylko kwestia speedstepa. W przypadku pracy laptopa na baterii da się zauważyć iż, czujnik temp1 jest wyznacznikiem włączania się wiatraczka, gdy jego wartość zmienia sie z 44 stopni na 50 rozlega sie szum. Pytanie/ Czy jest mozliwosc konfiguracji tej wartosci? np zmienic ja na 55 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

kupilem jeszcze przed swietami model HP nx8220 EK205EA,

po rowno tygodniu uzytkownia jestem bardzo zadowolony.

 

Na poczatku mialem kupic w vobisie, ale znalazlem sklep - GVCnet - gdzie ten model byl 160zl tanszy, a dokladnie 3663zl. Sprzet odebralem osobiscie, wszystko szybko i profesjonalnie. Kupilem do tego jeszcze w tym sklepie po promocyjnej cenie myszke logitecha nx60 bezprzewodowa. I do tego jeszcze kupilem plecak Targusa essential za 99zl.

 

Chcialbym napisac troche o wadach o jakich ludzie pisza nt. tego modelu,

matryca-nie zauwazylem zadnych przyciemnien w rogach, wszystko w porzadku.

jakies piski z zasilacza, tez niczego takiego nie zauwazylem.

Glosnosc-przy normalnej pracy jest prawie bezglosny,slychac tylko leciutki szum. Przy bardziej wymagajacych zadaniach dla procka, wiatraczek przyspiesza jednak szum jest w normie.

Troche halasu robi tylko naped dvd.

Rzeczywiscie troche sie nagrzewa, po lewej stronie z boku pod spodem, oraz na lewo od touchpada pod spodem(gdzie znajduje sie dysk twardy).

 

Nie testowalem jeszcze Wi-Fi, jutro to zrobie.

Klawiatura solidna, bardzo fajna czarna stylistyka.

Wbudowane glosniki tez dobrze sie sprawuja.

 

Jesli chodzi o baterie, to narazie pracowalem tylko na zasilaczu,musze ja na dniach dobrze przetestowac.

 

Czy pierwsze ladowanie zrobic juz gdy bateria ma tylko 10% czy po jej kompletnym rozladowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwsze ladowanie zrobic juz gdy bateria ma tylko 10% czy po jej kompletnym rozladowaniu?

W moim przypadku ladowanie nastepuje przy calkowicie rozładowanej baterii, oczywiscie jezeli moge sobie pozwolic na taki manewr. Niedośdwiadczyłem zadnych ubytków baterii w NHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matryca-nie zauwazylem zadnych przyciemnien w rogach, wszystko w porzadku.

 

Niech kolega pochwali sie jaka ma matryce?

-zainstaluj everest i podaj nam...chodzi mi o dokladny numer producenta

 

U mnie temp,przed drut modem i teraz po... czesto gesto byla w okolicy 48C-55C i dopiero jak przekraczala 56C to bylo slychac lekki szum wiatraczka! a przed 56C nic nie slychac.

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Tez tak macie?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega pochwali sie jaka ma matryce?

-zainstaluj everest i podaj nam...chodzi mi o dokladny numer producenta

prosze

 

ID monitora: SEC3245

producent : LTN154X3-L01

Data prod. : 2004

nr seryjny : brak..

 

to dobrze czy zle? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze

 

ID monitora: SEC3245

producent : LTN154X3-L01

Data prod. : 2004

nr seryjny : brak..

 

to dobrze czy zle? :-P

 

mam to samo:)

 

jak teraz nie masz ciemnych dolnych rogow to bedziesz je miec-predzej,czy pozniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...da się zauważyć iż, czujnik temp1 jest wyznacznikiem włączania się wiatraczka, gdy jego wartość zmienia sie z 44 stopni na 50 rozlega sie szum. Pytanie/ Czy jest mozliwosc konfiguracji tej wartosci? np zmienic ja na 55 stopni?

To jest bardzo ciekawe... szczerze zastanawialem sie od czego sa pozostale 4 wartosci temperatur... ale nie zaskoczylem ze pierwsza z nich Temp1 odpowiada za wlasciwosci wlaczania i wylaczania wiatraka... faktycznie... u mnie sie wiatrak wylacza przy 44/45 stopniach, a załącza przy okolo 49/50*C. Zauwazylem tez ze przy mocnym obciazeniu wartosc gorna zmienia sie na 54, a powyzej tych 54*C wiatrak wlacza wyzszy bieg... Ciekawe czy mozna byloby usunac w ogole wartosc 50... wtedy wiatrak wlaczal by sie dopiero przy 54 i schładzał do 45... byloby zdecydowanie lepiej... lub mkodyfikowac je wszystkie...

 

PS

czy wiecie co to sa te pozostale temperaturki, u mnie chyba maja stale wartosci (temp2= 36*C, temp3= 19*C, temp4= 0*C)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj się w końcu zdecydowałem i zamówiłem sobie nx8220 ek205ea... koło Poniedziałku powinien już być u mnie. Wrażeniami oczywiscie podzielę się od razu.

 

Przy okazji zadam pytanie o rozbudowę w przyszłości o Procesor Centrino. Czy w/w model ma takie same parametry jak jego "bracia" wyposażone w Centrino? Chodzi mi między innymi o pamięci, układ chłodzenia czy szynę FSB... jednym zdaniem, czy rozbudowa byłaby bezproblemowa?

 

Pozdrawiam wszystkich...

 

[edit]: wiem że o zmianie procka już było na początku, ale może ktoś sie czegoś dowiedział albo nawet już ma za sobą tą rozbudowę??

Edytowane przez jhn6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj się w końcu zdecydowałem i zamówiłem sobie nx8220 ek205ea... koło Poniedziałku powinien już być u mnie. Wrażeniami oczywiscie podzielę się od razu.

 

Przy okazji zadam pytanie o rozbudowę w przyszłości o Procesor Centrino. Czy w/w model ma takie same parametry jak jego "bracia" wyposażone w Centrino? Chodzi mi między innymi o pamięci, układ chłodzenia czy szynę FSB... jednym zdaniem, czy rozbudowa byłaby bezproblemowa?

 

Pozdrawiam wszystkich...

 

[edit]: wiem że o zmianie procka już było na początku, ale może ktoś sie czegoś dowiedział albo nawet już ma za sobą tą rozbudowę??

wszystko jest bezproblemowe... wystarczy miec pentiumka i go zamienic miejscami z celeronkiem. Chlodzenie to samo... trzeba bedzie jedynie nowa paste polozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przetestowalem WLAN, wszystko w porzadeczku.

 

Bateria tez calkiem niezla.

Wytrzymal 3 godz. 34 minuty z czego ok 30minut na necie(WLAN), praca biurowa, troche mp3. W menedzerze urzadzen powylaczane kilka urzadzen (czytnik SD,kart inteligentnych,naped DVD,modem,pcmcia,irda)

 

Mam maly problem, pojawilo mi sie w menedzerze 'inne urzadzenie' z tym charakterystycznym znakie zapytania,cholera wie co to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z nagraniem plytki DVD,

wczesniej bez problemu nagralem plytke audioCD przy uzyciu dostarczonego razem z lapem programu RecordNow,

 

teraz chcialem wypalic plik .MDF przy uzyciu Alcohol 120%, jednk nagrywanie nei moze ruszyc, pasek postepu caly czas jest na 0% (czas juz 21minut...), uzycie bufora pamieci 100%(w menedzerze wskazuje 140mb), uzycie procesora prawie caly czas na 0%(co jakis czas przeskakuje na chwile na 3%),

w tle tylko wincmd,norton,gg,outpost..

 

zapomnialem dodac ze mam: HP nx8220 EK205EA, WinXP HE, Matshita DVD-RAM UJ-832S

 

W czym problem?

Edytowane przez jackson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem tyle ze jak zainstalowalem na laptopie linuxa, nie wlaczylem w jadrze modulow do obslugi wiatraka to on sie w ogole nie wlaczal :) az czuc bylo ;p

pozniej zmienilem w biosie na 'fan-always-on' dopuki nie odkrylem jakie to moduly sa.

z tego widac ze sterowanie wiatrakiem nie do konca jest sprzetowe a mozna je jakos softwarem zmienic. [ACPI?] w jednej z nastepnych wersji Notebook Hardware Control ma miec taka opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na te cudeńka:

-KLIK1-

-KLIK2-

 

Jak widać w Anglii nie jest to aż tak drogie jak w naszym, bogatym kraju... A przecież to EBay więc ogólnie tanio nie jest.

Pozostaje nadzieja że i u nas będzie na porównywalnym poziomie cenowym(w co wątpie w najbliższym czasie). Jeśli nie...zostaje kupno za granicą :mur:

 

Pozdrawiam :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro:

2,13Ghz(533) jest po 750zl

2.0(400) na razie po 430zl

celeron M (360)- za 85zl ! :)

 

mnie osobiscie jeden z allegrowiczow proponowal nowego 2.0 (533) za 550zl

 

byl tez 2,26GHZ !!--ale sprzedal gosciu poza aukcja... a wygrywalem z 660zl :(

 

wiec na naszym allegro tez mozna kupic :)

 

 

ps.

 

moj celeron m 1,5 po drutmodzie w tej chwili osiaga w SUPER PI dla 2M wynik 1,43 :)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale to jest cena minimalna za produkt a nie "Kup teraz". A nawet jakby cena była właśnie taka, to też nie jest to jakaś rewelka:/

ostatnio wystawil go po 900zl--tez jako cena minimalna i nie bylo chetnego!,wiec ta cena 750zl bedzie kup teraz raczej.Dla mnie drogo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...