Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.... Widzieliście koledzy (i koleżanki) aukcje na Allegro gdzie procek Sonoma 750 kosztuje 450zł? Cena spoko ale się zastanawiam czemu tak niska skoro u innych taki procek kosztuje ponad 700zł.

A może są jakieś dwa modele tego procka? Niby parametry takie same ale może coś jest, że jedne są tańsze a inne droższe. Również podobną zależność zauważyłem na ebay.co.uk . Nie wiem o co chodzi, oba są używane a róznica w cenie jest czasmi znaczna...

 

Troche z innej beczki. Nie wiem czemu wszyscy narzekaja na matryce w nx8220. Dla mnie jest ona naprawde super, kąty są zadowalające, podświetlenie też ok. Nie wiem czemu sie niektórzy przyczepiają do niektórych pierdół których tak naprawde nie widać (np. "nierównomierne" podświetlenie). Ja nie rozumim jak to może komuś przeszkadzać skoro na pierwszy rzut oka tego nawet nie widać. Nie mówię tutaj tylko dlatego ze posiadam nx8220 i chce pokazać jaki super sprzęt mam, ale obiektywnie patrząc. Widziałem już matryce w Acerach i FS, również słyszałem podobne sprzęty przy max. obciążeniu... i wierzcie mi, nx8220 to naprawde udany sprzęt.

Jak zastanawiałem się który laptop kupić to naprawde niektóre wypowiedzi odnośnie matrycy w nx8220 zniechęcały mnie strasznie; wynikało z nich że nie da sie normalnie oglądac filmów i przeglądać normalnie stronek internetowych. Jednak ostatecznie się zdecydowałem i bardzo się cieszę że nie posłuchałem tych opinii bo filmy śmigaja aż miło, a jak gram w coś(sporadycznie) to nic mi nie przeszkadza!

 

Sory że się tak rozpisałem ale może komuś się przyda moja opinia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziły znacznie taniej niż 450 zł:

http://allegro.pl/item93826748_intel_centr...86_2mb_533.html

http://allegro.pl/item93888538_nowy_pentiu...z_2mb_box_.html

 

Myślę że to nie jest żadna lipa, po prostu ktoś wyjął z lapka no i teraz chce się pozbyć, to nie patrzy na cenę.

Ci za 700 zł sprzedają natomiast nowe z gwarancją i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mala dygresje zrobie w tym temacie.

 

Czy szperaliscie w necie jakie roznice sa miedzy NX8220 i NC8230 ?

Przypuscmy ze maja identyczne parametry(ram,procek,matryca).

Z mich obserwacji tylko COM i trackpoint.

Podobno nx8220 ma zlacze dokowania ? Czy dostaliscie zaslepke do multibaya2 ? Taka zeby wsadzic zamiast napedu ?

 

Pytam bo analogiczna sytuacje mialem przy kupnie swojego sprzetu.

Roznica miedzy N800V a N800C byla tylko i wylacznie w trackpoincie.

Byla tez wersja z MR7500 64MB ale nie trafilem nidzie na urzytkownika takiej maszyny(kwestia roznicy w plycie glownej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nx8220 ma zlacze dokowania ? Czy dostaliscie zaslepke do multibaya2 ? Taka zeby wsadzic zamiast napedu ?

w nx8220 jest zlacze dokowania oraz zlacze na drugą baterie... zaslepka do multibay'a2 tez jest (zamiast napedu)...

 

co do roznic nx8220 i nc8230 to nc8230 to to samo z tym ze ma jeszcze rs232, trackpointa i teoretycznie lepsza obudowe (tak pdoaje producent) oraz inną cene :)

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nx8220 jest zlacze dokowania oraz zlacze na drugą baterie... zaslepka do multibay'a2 tez jest (zamiast napedu)...

 

co do roznic nx8220 i nc8230 to nc8230 to to samo z tym ze ma jeszcze rs232, trackpointa i teoretycznie lepsza obudowe (tak pdoaje producent) oraz inną cene :)

i trzy lata gwarancji, jak zachęcalo mnie HP pl

 

raz, dwa razy w tygodniu w trakcie normalnej pracy szczególnie jak z jakiś powodow uruchamiam IE matryca nagle ciemnieje. Prawie nic nie widać, jakiś dziwny "zawis" miał ktoś z Was podobny problem?

mogę tylko wyłączyć na twardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i trzy lata gwarancji, jak zachęcalo mnie HP pl

 

raz, dwa razy w tygodniu w trakcie normalnej pracy szczególnie jak z jakiś powodow uruchamiam IE matryca nagle ciemnieje. Prawie nic nie widać, jakiś dziwny "zawis" miał ktoś z Was podobny problem?

mogę tylko wyłączyć na twardo.

ja mialem podobnie w nx6110 PY535ES- tez tylko twardy reset pomagal :/ serwis stwierdzil ze plyta glowna do wymiany- nie wim czy slusznie, a ze byla to juz trzecia naprawa to zazyczylem sobie zwroty kasy i sie pozbylem bubla. nie twierdze ze wszystkie HP sa zle, natomiast ja osobiscie zrazilem sie do tej marki :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paciek ty masz nc8230 ?

nie, 8220 nc jest linią tzw. dla biznesu stąd dodatkowy port dłuższa gwarancja za który my płacimy, matryca conajmniej w wsxga, track point reszta jest identyczna tzn zawartość. dodatkowo jakiś program i inne "korporacyjne" [ciach!]ły plus to co napisali poprzednicy. Tylko z Pentium bez celerona.

Czy warto?

Chyba że z allegro, chodzą po 4 tysie, ale to allegro i hgw skąd jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj najnowszego ghost recona advanced fighter i musze stwierdzic ze przy low detalach jest nie ciekawie, teraz pytanie dla tych co rozbierali laptoki nx8220 czy da sie tam zapakować np cos z nowej generacji kart ati x1xxx? kuszaca wyglada oferta na allegro w postaci geforca 6800mobile jakie mamy mozliwosci?

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj najnowszego ghost recona advanced fighter i musze stwierdzic ze przy low detalach jest nie ciekawie, teraz pytanie dla tych co rozbierali laptoki nx8220 czy da sie tam zapakować np cos z nowej generacji kart ati x1xxx? kuszaca wyglada oferta na allegro w postaci geforca 6800mobile jakie mamy mozliwosci?

Nie ma mozliwosci wymiany karty graficznej... praktycznie wszystko jest na jednej plytce drukowanej... odsylam do instrukcji budowy... linki byly pare(nascie) postow wczesniej...

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .. w nocy ok. godz. 0:20 moj zalalem sobie laptopa kawa :( na szczescie ucierpiala tylko klawiatura, udalo mi sie wszystko wylaczyc i kawa nie dostala sie do wnetrza lapka .. mialem ogromne szczescie.. niestety klilka klawiszy ma problemy z odskokiem , tzn pewnie gdzies sie zakleily, resztki kawy powoduja te spowolnienia, dlatego mam pytanie .. wiem ze z naszej klawiatury klawiesz mozna sciagac tylko w jeden sposob ( z jednej strony) nie chce ryzykowac i probowac, dlatego goraco prosze o pomoc, z ktorej strony mam podwazyc klawisze zeby spokojnie odeszly, glownie chodzi mi o spacje i klawisze ponad nia. Czy pozniej latwo bedzie mozna je wlozyc na miejsce ? pozdrawiam i czekam na odpowiedz...

 

Edit: OK, sam sobie poradzilem, nalezy podnosic je od góry palcami pozdrawiam ..

Edytowane przez wind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chloaki przy rozkładaniu-->skladaniu naszego lapa nanosiliscie paste na chipset mostka pn oraz karty graficznej>??? Osobiscie zmienilem paste a procku dalo to wymierne efekty, ale przy graniu daje sie odczuc ciepelko zncznie wieksze w rejonach karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chipsecie i karcie sa jakies plastry zalozone,ktore uniemozliwiaja nalozenie pasty--trzeba by sie pozbyc tych wynalazkow... Co na 100% pozbawi Cie gwarancji !-- a zreszta te "plastry" w Acerach sa bardzo dobre i zamiana ich na paste niewiele dala,wiec producent wiedzial co robi---oczywiscie na procek pasta jak najbardziej sie przyda!

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie temp procka taka sama --tyle ,ze mam drut moda i jade na 2.0Gghz od paru miesiecy :) karta grafiki w tych upalach jest z 37C-44C w windowsie. A procek podczas grania w nowsze gry idzie do 72C (upal za oknem).Dysk natomiast nie przekracza 40C

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie temp procka taka sama --tyle ,ze mam drut moda i jade na 2.0Gghz od paru miesiecy :) karta grafiki w tych upalach jest z 37C-44C w windowsie. A procek podczas grania w nowsze gry idzie do 72C (upal za oknem).Dysk natomiast nie przekracza 40C

widze że drut-mode działa :)

jak z wytrzymałością baterii, duży spadek, czy niezauważalny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje reflekcje po pół rocznym uzytkowaniu lapka: Ani razu mnie nie zawiódł(odpukać), drutmod spowodował jedynie zmiany wydajnościowe(brak efektu krotszego zywota na baterii czy tez wyższych temp), JAKOSC tutaj to mozna krotko powiedziec niesmiertelnosc, stawiam piwo dla tego ktory zauwazy ryske gdzie kolwiek na moim lapku, a sytuacji w ktorych efekt uszkodzenia mial byc murowany bylo juz troche, codziennie targam go do roboty, ostatnio dziewczyna przejechala pazurkami po ekranie(juz myslalem pozamiatane) rysy jak cholera na ekranie, szybka intewencja szmateka do LCD efekt : szok ekran jak nowka. Tak tez podsumowujac: ten lapek jest niesamowitą maszyną robocza, dajaca bardzo duzo satysfakcji uzytkownikowi. Pozdrawiam

 

edit: phuong jaki bezkompromisowy MOD!!!!!!!! Powiem wam ze choruje na moduł bluetooth do hpeka bo kluczyk nie dokońca sie sprawdza

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Od ok miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem tego laptopa HP NX 8220 EK205EA JAk narazie laptop spisuje sie świetnie. To mój pierwszy laptop więc mam małe doświadczenie ale w firmie mamy jakieś F-S które w porównaniu do HP prezentują się jak złom (jakość wykonania). Czujnik światła jak dla mnie troche za ciemne światło ustawia ale to już chyba kwestia przyzwyczajenia. Mam pytanko do użytkowników tego laptopa: jak długo zgrywają się Wam dane z płyty? Mi film 700MB zgrywa się ok 8-10 min. Wydaje mi się że to troche długo. Pozatym jak napęd "łapie płytkę " to słychać dziwne zgrzyty i szmery. Jak się rozkręci to jest już ok? Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... czy juz ktos zmienil swojego procka z celka na centrino? jesli tak to prosze o mala recke:) czy nie bylo zadnych problemow? bede z gory wdzieczny bo sam sie przymierzam na centrino...

 

ps. sory za brak polskich liter ale obecnie pisze z pracy gdzie niestety wszystko jest poblokowane i ni jak nie ustawie polskiej czcionki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... czy juz ktos zmienil swojego procka z celka na centrino? jesli tak to prosze o mala recke:) czy nie bylo zadnych problemow? bede z gory wdzieczny bo sam sie przymierzam na centrino...

 

ps. sory za brak polskich liter ale obecnie pisze z pracy gdzie niestety wszystko jest poblokowane i ni jak nie ustawie polskiej czcionki

 

pozdrawiam

po 1 to jakie centrino - centrino to platforma a z tego co piszesz wychodzi ze chcesz po prostu zmienic procesor z celerona m na pentiuma m

po 2 jakbys przeczytal kilka wczesniejszych postow wiedzialbyc ze Phuong dokonal takiej zmiany

po 3 nie bedzie zadnego problemu

 

 

mala rada - czytaj... czytaj... i jeszcze raz czytaj :mur:

 

duza rada - jak nie wiesz o czym piszesz to tym bardziej nie zabieraj sie do zmiany samodzielnie

Edytowane przez DTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiecie jak sie dowiecie ,ze ten procek PM 2,26 kosztowal mnie 250zl -- i moglem przed zaplata testowac go 3 dni!! :lol: :lol: :lol: --tydzien targowalem sie z gosciem z allegro !

 

ps.

 

tu jest recka ,ktora robilem caly tydzien: http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=2051

 

--tutaj tez ja umieszcze... w przyszlym tygodniu.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 to jakie centrino - centrino to platforma a z tego co piszesz wychodzi ze chcesz po prostu zmienic procesor z celerona m na pentiuma m

po 2 jakbys przeczytal kilka wczesniejszych postow wiedzialbyc ze Phuong dokonal takiej zmiany

po 3 nie bedzie zadnego problemu

mala rada - czytaj... czytaj... i jeszcze raz czytaj :mur:

 

duza rada - jak nie wiesz o czym piszesz to tym bardziej nie zabieraj sie do zmiany samodzielnie

 

nauczyiel się znalazł?? tak się składa że jestem z wykształcenia informatykiem i wiem o czym pisze... liczyłem w mojej odpowiedzi na domyślność innych a nie na dokształcanie... liczyłem również na opinie użytkowników a nie na podstawach teoretycznych o których wiem... centrino to platforma... coś ty?

po drugie to czytałem posty od samego początku istnienia tego tematu więc wiem na czym stoimy, i jak wspomniałem wcześniej liczyłem na opinie a nie na informacje że:" tak, ktoś już tego dokonał"...

 

duża rada... jeśli kogoś nie znasz to nie umoralniaj...

 

!!Phuong!!

dzięki za recke!!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauczyiel się znalazł?? tak się składa że jestem z wykształcenia informatykiem i wiem o czym pisze... liczyłem w mojej odpowiedzi na domyślność innych a nie na dokształcanie... liczyłem również na opinie użytkowników a nie na podstawach teoretycznych o których wiem... centrino to platforma... coś ty?

mozesz byc i ksiedzem a mnie to guzik obchodzi (dla mnie informatyk to pojecie wzgledne i jak ktos tak o sobie mowi to tylko sie smieje z tego :lol: ) - jest to forum techniczne i tak tez trzeba pisac - nie uzywac domyslow itp tylko pisac dokladnie o co chodzi bo nie wszyscy ktorzy tu zagladaja maja taka wiedze by domyslic sie co ktos pisze doslownie a co w przenosni (w koncu forum ma byc skarbnica wiedzy a nie ksiega domysow) - skoro jestes informatykiem to powinienes sam oczekiwac scislego okreslania poszczegulnych elementow nie wspominajac o wyrazaniu sie w taki sam sposob <_<

po drugie to czytałem posty od samego początku istnienia tego tematu więc wiem na czym stoimy, i jak wspomniałem wcześniej liczyłem na opinie a nie na informacje że:" tak, ktoś już tego dokonał"...

skoro tak czytasz to powinienes wiedziec ze Phuong zmienil i napisac do niego PW albo skierowac swoja wypowiedz do niego bo jakby ktos zrobil taka podmianke to napewno by wspomnial w tym temacie o tym :-P

 

odnosnie opini to wlasnie Ci napisalem ja (w poprzednim poscie) - ciezko tak dostrzec ze napisalem ze nie bedziesz mial zadnych problemow (moze nie jest ona sprawdzona przezemnie osobiscie ale z pewnego zrodla potwierdzona zrzutami ekranu - mowa o Phuong'u) - czyli nie zarzucaj mi ze napisalem tylko ze ktos juz tego dokonal bo dostales krotka i zwiezla odpowiedz na pytania ktore zadales

duża rada... jeśli kogoś nie znasz to nie umoralniaj...

zapamietaj ze tak cie znaja jak sam sie dajesz poznac - napisales tak jakbys nie wiedzial o co chodzi wiec sie nie dziw ze tak to/cie odebralem

 

moja rada na przyszlosc - oczekujesz rzetelnych i dokladnych informacji wiec od siebie daj to samo i nie pisz z domyslami - takie domysly zostaw dla swoich kolegow informatykow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz byc i ksiedzem a mnie to guzik obchodzi (dla mnie informatyk to pojecie wzgledne i jak ktos tak o sobie mowi to tylko sie smieje z tego :lol: ) - jest to forum techniczne i tak tez trzeba pisac - nie uzywac domyslow itp tylko pisac dokladnie o co chodzi bo nie wszyscy ktorzy tu zagladaja maja taka wiedze by domyslic sie co ktos pisze doslownie a co w przenosni (w koncu forum ma byc skarbnica wiedzy a nie ksiega domysow) - skoro jestes informatykiem to powinienes sam oczekiwac scislego okreslania poszczegulnych elementow nie wspominajac o wyrazaniu sie w taki sam sposob <_<

sory stary ale ja napisałem że chce zmienić procek a ty mi tutaj wyskakujesz z naukami że ludzie nie będą wiedzieli o co chodzi i mówisz że Centrino to platforma...

a poza tym jak studiujesz informatyke przez kilka lat to co masz o sobie powiedzieć? że jesteś księdzem? nie po to studiowałem żeby ktoś później się z tego śmiał, i nie po to by się później tego wstydzić...

 

a to co napisałem było wystarczająco domyślne, jednak niektórzy widzą problem i zamiast zajmować się pisaniem postów na temat to łapią za słówka i umoralniają...

 

poza tym po to jest forum by się czegoś dowiedzieć i przy okazji ktoś się czegoś dowiedział a nie po to by walić od razu na PW i już...

 

ps. to już mój ostatni post nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z DTM...

 

Jesli jestes "zawodowcem" to pisz profesionalnie a nie potocznie...

Po co pytasz o zmiane procka skoro wiesz ze sie da i to na najmocniejsza wersje nawet :lol:

 

Troche nagminnie urzywasz mowy potocznej jak na informatyka... np."procesory sonoma" ;) Nie latwiej Prntium M7x0 albo poporstu z magistrala 533... przecierz nie wszyscy musza znac nazwy kodowe procesorow,chipsetow czy calych platform banias/dothan/carmel/sonoma/alviso/jonah/napa itd itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

ostatnio sporo ogladam filmow uzywajac tv-out'a... jednak za kazdym razem musze zmieniac rozdzielczosc na 1024x768 i to troszke jest denerwujące... czy da sie jakos ustawic tak aby na tv byla rozdzialka 1024x768 a na laptopie 1280x800? Wiem ze przy wyswietlaniu na rzutnik byla taka mozliwosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

ostatnio sporo ogladam filmow uzywajac tv-out'a... jednak za kazdym razem musze zmieniac rozdzielczosc na 1024x768 i to troszke jest denerwujące... czy da sie jakos ustawic tak aby na tv byla rozdzialka 1024x768 a na laptopie 1280x800? Wiem ze przy wyswietlaniu na rzutnik byla taka mozliwosc...

 

nie ma problemu..

 

we wlasciwosciach ustaw na drugim ekranie http://images1.fotosik.pl/106/cbc9a2cb61de0dfa.jpg 1024x768 a nastepnie w programie allplayer ustaw odtwarzanie filmow w fullscreen na drugim monitorze--mozesz wtedy na laptopie buszowac w necie na 1280x800 a film ogladac na tv (1024x768) w tym samym czasie.

 

mam jedynie problem z wylaczeniem podswietlania na I monitorze (w lapie) podczas ogladania filmu na II mniotorze (tv)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...