Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

xweb - udało ci się uruchomić tego pentium m???

Bo ja też się zastanawiam nad upgrade procka, ale nie mam pojęcia co tu można maksymalnie włożyć i z jakimi operacjami to by się wiązało... ???

Tak, bez problemu - 2 srubki na dole od klawiatury odkrecic, zdejmujesz klawe, do odkrecenia 8 srubek - ponumerowane - i po lewej na dole, tez ponumerowane srubki od procka - odkrecasz wyjmujesz duzy radiator (wczesniej bedziesz musial jeszcze odpiac wentylatorek z plyty glownego radiatora i masz dostep do gniazda) - wczesniej odkreciles radiator procka zatem tylko przekrecasz srubke gniazda i masz procek w rece - montaz - dokladnie odwrotnie.

 

Ja mam cos 33000, lapek nie ma jeszcze roku i czas pracy na baterii spadl do 2-2,5h, a bylo 4,5 :(

Wysylam na gwarancje odnosnie skrzypiącej obudowy (Wam tez skrzypi pod nadgarstkami?), wiec podniose tez kwestie baterii - mam stycznosc z hpkami, tam baterie nie siadaja tak raptownie jak w moim...

Edytowane przez xweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę na forum (być może niedokładnie :wink: )i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Chiałbym wymienić procesor z posiadanego obecnie Celerona M360. Chipset płyty to oczywiście i915PM.

 

Nie znalazłem dokładnej odpowiedzi ale zapewne nie mogę włożyć nowego Celerona na szynie 533 np M440 ?

 

Teraz sprawa nóżek. Nie wiem jaki mam procesor dokładnie czy jest to SL7LS czyli 478 pinów czy SL7LR -> 479. Gdybym wsadzał Pentiuma M czy mogę wsadzać dowolny model (478 lub 479) i nie będzie problemów z poprawnym działaniem ?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka...

na dniach zmienilem procka w moim nx8220 na pentium m 725 [sL7EG]. Przeszczep przebiegl bez problemow, przy okazji wykonalem czyszczenie wnetrza z kurzu. Wszystko jest w porządku, ale nie do konca... mianowicie chodzi o temperaturke:

 

Minusy:

- temperaturka w stresie (tj. np. przy graniu) skoczyla o ponad 5stopni wiecej... max widzialem 67st.C, masakra... zastanawiam sie czy to wina pasty. Pod ręką miałem tylko cudo ktore mialo 2.062W/m-k. Czy może to być wina owej pasty? czy te pentiumki faktycznie tak sie grzeją?

Jakie wy (zwracam sie do osob majacych juz pentium m) macie temperaturki?

Na poprzednim procku (celeronik m 1,4ghz) max temperatura to bylo 62 stopnie i to przy zakurzonym wnetrzu!

Specjalnie kupiłem ten model pentiumka poniewaz wyczytalem ze te co są na szynie 533 grzeją się jeszcze więcej... a tu zonk taki niemily... nie wspomne że chciałem jeszcze zrobić drut moda na tym procku, aby było jeszcze więcej mocy (16x133 daje ponad 2,1Ghz)

 

 

Plusy:

+ wieksza moc

+ mozliwosc zmiany czestotliwosci zegara

+ dłuższa żywotność baterii

 

 

PS

Dołączając sie do wczesniejszego tematu.

Full Capacity: 58594mWh. Wear Level: 0%.

Pierwszy roczek juz mi minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym w innym wątku, ale tu również wkleję swego posta bo wątek dotyczy mojego modelu.

 

Jestem po zmianie procesora.

Zgodnie z planem Pentium Mobile 1,73 (PM 740) zastapił mojego Celerona 1,4 .

Dzięki zmianie procesora pamięć RAM pracuje na prędkości 533.

W NHC ustawiłem niższe napięcia na poszczególnych mnożnikach, mam dzięki temu teraz 800MHz i 40 stopni.

 

Podczas próby SuperPi , przy max obciążeniu procka temp = 51.

Przyspieszenie w tej próbie jest 8M = 08m 46s, na celeronie było 11m 10s.

 

Zaznaczam że nie to było moim głównym celem.

Chciałem mieć cichszy sprzęt, chłodniejszy, dłużej pracujący na baterii (chociać tego akurat jeszcze nie sprawdziłem).

 

Wymiana nie jest trudna, ktoś kto wie do czego służy śrubokręt powinien sobie poradzić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...