Skocz do zawartości
kim.

Konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec mam problem z wybraniem odpowiedniego zestawu :mur: tzn mam 2500 zl na procka,płyte,ram,zasilacz, obudowe,dysk i monitor oraz karte graficzna(ale dysponuje Radeonem 9000PRO 128MB DDR :lol: tak wiec moge ale nie musze zmieniac) dlatego prosze was o pomoc :huh: Głównie potrzebuje kompa do gier q4,hl2,d3 etc.

 

Zestaw 1.

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D 569zł

Procesor: Athlon 64 3000+ S.939 Venice Oem 429zł

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 64 64 69zł

RAM: TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 350zł

Karta graficzna: Sapphire X800 GTO 256MB 256bit PCI-E 729zl

Dysk twardy: Seagate ST380817AS 80GB SATA 229zł

Zasilacz: Chieftec 410W 167zł

Monitor: 17" Samsung SyncMaster 796 MB biały 509zł

 

Suma: 3051

I ten zestaw bylby dla mnie idealny tylko wyszlem niestety 500zl ponad i musze teraz cos za cos ;/. dlatego prosze zebyscie pomogli mi cos w tym pozmieniac aby wyszlo 2500zl. bardzo zalezy mi na procku zeby byl taki i na karcie bo wiem ze do gier w ktore bede gral potrzebuje dosc mocnej karty, monitor ewidentnie mozna zmienic na cos ale z tego co czytalem to ten model byl tutaj dosc czesto polecany.

 

Zestaw 2.

procek, plyte i ramy moge kupic od kumpla bo ma polroczny sprzet i nawet jego ceny sa dosc okazyjne ale to jest zupelnie inna platforma

Procesor: Intel Pentium 4 640 (S775) 3.20 GHz HT (2MB cache) BOX 700zł

Płyta głowna: Gigabyte GA-8I915P Dual Graphic Intel 915P 300zł

Wentylator: Thermaltake Combo Cool Tower 112 - Heatpipe gratis

RAM: GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 667 MHz 530zł

Karta graficzna: w tym wariancie musialbym pozostac przy swojej starej karcie

Dysk twardy: Seagate ST380817AS 80GB SATA 229zł

Zasilacz: Chieftec 410W 167zł

Monitor: 17" Samsung SyncMaster 796 MB biały 509zł

 

Suma: 2435zł

Zestaw niby idealny ale niestety bez karty graficznej. Zawsze chcialem P4(byc moze zawsze bylem w bledzie)ale moze w tym zaloby sie cos zmienic i wepchnac jakas karte graficzna w granicach 300zl.

 

Ogolnie proszę doradzcie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz athlon lepszy do gier , ja bym brał 1 zestaw i dozbieraj do monitora albo poczekaj pare dni poproś odziny na zrzute :P bo w tym zestawie nie ma na co oszczędzac jak chcesz grać i tak 512 ram to teraz za mało ;/ choć jak nie kręcisz to na rame oszczędź kup cokolwiek za 180 pln :D z cl 2.5 i mniej

Edytowane przez Pizarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowia do gier tylko 1 zestawik :razz: Sam chce kupic podobny zestawik ale czekam az AMD wkoncu wypusci MoBo na DDR2, karte graficzna wez Sapphire X800 GTO 256MB 256bit PCI-E Fireblade pare zlotych wiecej ale sie oplaca ok 775zł...

 

EDIT:

jezeli chodzi o plytke to moglbym Ci jeszcze polecic ASUS A8N-E - nForce4 Ultra, SATA, PCI-E, S-939...nie jest tak dobra jak DFI ale tansza i w tym przdziale cenowym chyba najlepsza...a jak mowisz masz tylko 2500zł..

Edytowane przez haker89x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę chyba z 30raz z rzędu:

po co ci taka mobo skoro proc to nieselkcjonowany i dużo z niego nie wyciśniesz, już lepiej kupić Asusa A8n-e za 390zł selekta za 600zł i masz gwarantowane 9x270

zasilacz chieftec to już nie to samo co dwa lata temu teraz to nie jest żaden super zasilacz tylko pospolity średniak, na www.tweak.pl masz banerek z testem 20 zasilaczy zapraszam do leORT: ORT: ORT: ktury, po przeczytaniu skumasz że opłaca się brać huntkey hk400ap za 210zł

dysk nie wiem czemu się uparliście na seagete jak samsung to poprostu genialny dysk mało awaryjny cichy szybki

ramy mogą być, bo tanie są, nic specjalnego w tej cenie się nie dostanie.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no wiec tak

Zestaw 1.

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D 569zł

Procesor: Athlon 64 3000+ S.939 Venice Oem 429zł

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 64 64 69zł

RAM: TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 175zł

Karta graficzna: Sapphire X800GTO Fireblade 256mb/256bit ddr3 tv/dvi lbox pcie 775zł

Dysk twardy: Seagate ST380817AS 80GB SATA 229zł

 

suma: 2246zł

 

i zostaje mi 254zł na zasilacz+obudowe.

polecilibyscie cos takiego fajnego za ta cene? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: iBOX LYNX 2683D [135 zł]

Zasilacz: Chieftec 350W [159 zł]

 

Taniej (i lepiej w tej cenie) się zwyczajnie nie da.

 

PS.

Proponuję tańszą płytę główną i na to konto 1GB RAM (2x512MB). Chyba najlepszy wybór to będzie Abit AN8 Ultra (cena około 450 zł).

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venice ale wole miec super plyte glowna a powiedzmy druga kosc sobie dokupie za 4 miechy i bede mial 1gb a plyty bym juz nie zmienil

 

a co do zasilacza to starczy taki? tzn udzwignie mi wszystko bez problemu nawet jak bede krecil? :)

 

pozatym moj wybór:

HuntKey HK-400AP 229zł(wygral w tescie no i go chwalicie)

Xpower 3346 Black Bez Zasilacza 59zł

i wtedy końcowa suma 2534 :)

 

hm a co byscie powiedzieli na to?

Obudowa TRACER TRO-787 DAVINCI - 400W PFC Prescott 215zł

Edytowane przez kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuntKey to bardzo dobry zasilacz - śmiało go bierz.

 

Co do obudowy - to kwestia esetyki, no i jakości wykonania. Ja ci podałem chyba najlepszą w swojej klasie (na wyposażeniu: LCD, 2 wentylatory i chyba coś jeszcze...). Oczywiście możesz kupić to co chcesz. Ale najlepiej najpierw zobacz sam czy ci ona pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

a widziałes kiedys an8u, wg mnie jest suprzejsza :lol: od dfi, moze do oc słbsza, ale htt 380 wyciagnie, a tego zaden proc nie wykorzysta, a szczegolnie obecne teraz, którym nawet gigabyte wystarczy, albo przerośnie je mozliwościami htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje poprsotu super płytke do grania. jakbym juz mial cos krecic do dopiero za rok-dwa bo teraz nie widze takiej potrzeby. chociaz prawde mowiac nie stawiam o/c teraz na 1 miesjcu przy wyborze plyty :lol2:

Teraz caly zestaw wyglada tak OK? :)

 

Płyta główna: Abit AN8 Ultra 445zł

Procesor: Athlon 64 3000+ S.939 Venice Oem 429zł

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 64 64 69zł

RAM: TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 175zł

Karta graficzna: Sapphire X800GTO Fireblade 256mb/256bit ddr3 tv/dvi lbox pcie 775zł

Dysk twardy: Seagate ST380817AS 80GB SATA 229zł

Zasilacz: HuntKey HK-400AP 229zł

iBOX LYNX 2683D 135 zł

 

Suma: 2486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wziąłeś tańsze MoBo to odrazu kup 1GB RAM? Bo 512MB to już trochę za mało - nawet na 4 miesiące może się to okazać udręką...

 

A czemu bierzesz dysk Seagate:/ ? Kiedyś miałem (Barracudę 40GB pod ATA/100) i nie jest ósmym cudem świata. Samsungi - to dopiero coś. Muiałbym dostać Raptora (a raczej 3 lub 4, bo największe mają 74GB), żeby oddać Samsunga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nr. 1 OK, ale cos bym zmienil :-P

 

1) Do gier min 1GB ramu. Na 512 by Ci strasznie rwalo, wiem bo sprawdzalem na sobie :)

2) Zasilke wez wersje Cheftec 400W. Ona jest produkowana przez DELTE, ktora robi teraz lepsze zasilki od Sirteca (wersja 410W)

 

Reszta super.

 

EDIT:

 

Zaoszczedzic mozesz ladnie kupujac uzywany monitor. Nie ma sensu brac nowego za ponad 500zł jak teraz masz na allegro pelno swietnych monitorow w dobrych cenach. Ja niedawno kupilem SONY Trinitrona E 220 w stanie jak ze sklepu za 120zl (jeszcze stargowalem 10zł :D ) Poszukaj czegos, bo duzy wybor jest na allegro.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie takie cos zamowilelm: :)

 

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D 569zł

Procesor: Athlon 64 3000+ S.939 Venice Oem 429zł

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 64 64 69zł

RAM: TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 175zł

Karta graficzna: Sapphire X800GTO Fireblade 256mb/256bit ddr3 tv/dvi lbox pcie 800zł

Dysk twardy: Seagate ST380817AS 80GB SATA 229zł

Zasilacz: HuntKey HK-400AP 229zł

iBOX LYNX 2683D 135 zł

 

druga kosc 512 bede mial tak do konca roku napewno i monitor jakis bym chcial

tylko dziubek nie mam zaufania do allegro. robia takie zdjecia ze nic nie widac potem kupie i nagle 2 jakies [ciach!]e rysy przez srodek :-P albo wlacza sie i wylacza ciagle i co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić monitor z gwarancją na allegro a cen lepszych niż na allegro nie znajdziesz. Do tego czemu ty cały czas tego seagete bierzerz od początku dyskusji radzimy ci samsunga, ciekawi mnie ile wycisniesz z proca jezeli kupujesz w ciemno.

Super monitor http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69188732 tylko że 19cali z gwarancją 1rok door-to-door poprostu marzenie za za 209zł z przesyłką przy przedpłacie jak dla mnie bomba.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...