Skocz do zawartości
yello(PL)

6800gt - Nowe Czy Używane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znajomy jest na etapie zakupu 6800GT (na AGP!) i zastanawia się nad 2 opcjami: albo kupić używane 6800GT na Allegro. W tej chwili są ok. roczne Winfast Leadtek (12 mies. gwarancji) i Asus (pozostało 26 mies. gwarancji).

 

Drugą opcją jest zakup nowej karty (jeśli jeszcze znajdzie) - np. Galaxy zazwyczaj z ok. 24 mies. gwarancji.

 

Co byście radzili - ja mam mieszane uczucia co do kupowania używanego sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mie sie że kupno używanej kary wcale nie jest złym rozwiązaniem.Jedynie musisz sobie przekalkulować czy warto.Tzn porównaj ceny tych używanych i nowych.Jeśli róznica jest niewielka to raczej kup nową(łatwiej ją później sprzedasz), jednak jeśli różnica jest pokaźna to śmiało kupuj tą z aukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podales wogole ile chcesz wydac na karte tzn twoj kolega i wsumie nic o karcie oprocz typu.. ciezko pomuc.. ale przyznam jedno, ta karta daje rade..

 

...tylko szkoda ze to wciaz AGP :(

1732073[/snapback]

Szkoda nie szkoda.Pewnie na zakup wersi PCIE i do tego reszty nie starczy kasy...

Wcale mu sie nie dziwie.Też w tej chwili jestem w podobnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karte mogę wydać do 1300-1400 - tyle kosztuje nowa, a używana (roczna) koło 1000-1100. PCIE dla mnie nie wchodzi w rachube - moj komp ma ledwo ponad rok, więc wymiana płytki procka teraz jest super pomysłem, tylko drogim.

W nowej karcie podoba mi się to że jest nowa no i że ma 24 miechy gwarancji. Poza tym ta Galaxy (nowa) ma chyba fajny system chłodzienia wydmuciach!ący powietrze poza obudowę, tylko że nie ma programika do kręcenia (tak jak Leadtek ma Winfoxa), ale od czego jest Riva :)

 

Kobrowisko - coś w tym jest co mówisz - jak wezmę nową, to nawet za 12-18 miesięcy ją komuś sprzedam, a jak roczną to pewnie będzie trudniej :)

 

A reszta mojego sprzętu to PIV 2.8 Prescott, 4*512 RAM 400Mhz (Kingston, Dual), płyta Intel D865PERL.

 

Jeśli kupię to 6800GT to nie mam zamiaru myśleć o PCIE w najbliższym czasie tj. 2 lata, więc ta 24 miesięczna gwarancja na nową kartę brzmi atrakcyjnie, a jak mi się zepsuje taka używana po 12 miesiącach, to będzie kupa.

Edytowane przez yello(PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie plyty na PCI-E nie musisz zmieniac procka bo mozesz kupic kazda plyte glowna z socet jak chcesz... ja tam uwazam ze na dluzsza mete lepiej kupic plyte za bagatela 250zl czyli masz jakies 800pln i kupujesz sobie Sapphire ATI Radeon X800 265MB/256bit no takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69835902 ( lubie alternatywne rozwiazania ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

ja sprzedałem używanego gainwarda 6800gt za 870 zł... bez papierów, śmieszna cena... nikt nie sprzedaje zdezelowanych kart, bo rzadko kto nie szanuje tak drogiego sprzętu. Kup używaną to sporo zaoszczędzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300-1400 za 6800GT? Sory, ja bym sie zastanawial nad 7800GTX za taką cene <_< . Uzywany 6800GT moim zdaniem jest wart <750zł

@MaSell - topic jest z listopada 2005 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...