Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , trochę czasu upłynęło odkąd kupiłem badziewie najtańsze PDP na Hynix-ach, dziś mnie coś naszło i powróciłem do testów. Pierwsze ustawienie i od razu miłe zaskoczenie.

 

Pamieci: PATRIOT PSD 2G400K 2GB Pc3200 cl3

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Znajdę jeszcze w przyszłości czas to zobaczę gdzie się kończą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tu... ale powiedzcie co sadzicie o tej kosci ?

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231031

 

mam msi k8n neo2 platinum i planuje zakup jakiejs kosci 1gb do oc...

 

a moze jest ktos chetny na zamowienie z newegg.com jakis kosci 2x1gb i podzieleniu kosztow na dwoch i po jednej kosci? :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci kupione na Warszawskiej giełdzie, kosztowały 680zł chyba, nie pamiętam. Ładie idą jak narazie, właśnie testowałem przy tych samych ustawieniach na 230 i jest spox, zobaczę kiedy zdechną .

Pozdo

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny test. :wink: Patrioty na Hynixach w przyzwoitej cenie poradziły sobie całkiem dobrze.225MHz przy timingach 2,5-3-3-7 1T w zestawie 2x1GB to wynik bardzo przyzwoity.Wziąwszy pod uwagę fakt że zestawy 2x1GB do benchowania nie służą,lecz raczej do wymagających gier(pomijam zastosowania profesjonalne do których również się nadają),spełnią wymagania wielu użytkowników.

Dzięki Worms14 za test,już drugi w tym wątku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam z dzielnikami - i przy mnozniku dla proca nizszym - 9, 8, ...

testowales nizsze dzielniki - np. 166, 150, 133 ?

Na dzień dzisiejszy tylko div 166 i dzielnik 9, pamięci w Memetescie dochodzą do 235MHz przy 2.5-3-3-7-1T, lecz niestety SPi32M juz nie startuje jak należy, próbowałem zwiększyć cl na 3 w nadziei, że podskoczę z FSB dla pamieci, jednak komp poprawnie wtedy nie botuje. Może div 150 jeszcze coś uratuje, sprawdze jak się znajdzie chwilka.

 

Ricci, nie ma sprawy w końcu wszystkim nam zależy na testach.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy, jak narazie stabilnie wszystko dziala

Jestem strasznie zadowolony, bo bawie sie dopiero 2 dzien w OC ;-)

(moze napisze jakis poradnik dla poczatkujacych :-))

 

Chlodzenie standardowe na procka, brak jakichkolwiek dodatkowych wiatrakow(pamiec, etc)

Ale dzisiaj przyszla pompka wodna wiec .... mam nadzieje bedzie lepiej.

 

Udalo sie z pamieci wycisnac 271 MHz, a pamieci to oczywiscie G.Skill HZ

 

http://www.idcaro.com/gskill/271.jpg

 

AndyN dzieki za rady.

 

WWW.IDCARO.COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy, jak narazie stabilnie wszystko dziala

Jestem strasznie zadowolony, bo bawie sie dopiero 2 dzien w OC ;-)

(moze napisze jakis poradnik dla poczatkujacych :-))

 

Chlodzenie standardowe na procka, brak jakichkolwiek dodatkowych wiatrakow(pamiec, etc)

Ale dzisiaj przyszla pompka wodna wiec .... mam nadzieje bedzie lepiej.

 

Udalo sie z pamieci wycisnac 271 MHz, a pamieci to oczywiscie G.Skill HZ

 

http://www.idcaro.com/gskill/271.jpg

 

AndyN dzieki za rady.

 

WWW.IDCARO.COM

o co chodzi z tym idcaro, i dlaczego co chwile dajesz ten link :blink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym idcaro, i dlaczego co chwile dajesz ten link :blink: ?

Może to on je sprzedaje na Allegro? Reklama taka ... ;)

 

HZ testował już Bachus ...

 

$kubi

 

Zajrzałeś na pierwszą stronę tego tematu? Jest tam test 2x1GB ZX ... :?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim

mozecie mi powiedziec jaki bios do DFI bedzie najlepszy abym mogl jak najlepiej wykrecic swoje nowo nabyte Samsungi UCCC 1GB bo jak narazie leca mi na 265mhz przy cl 3 4 4 8 i V 2.7 i na biosie 623-1

wszystkim z gory dziekuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim

mozecie mi powiedziec jaki bios do DFI bedzie najlepszy abym mogl jak najlepiej wykrecic swoje nowo nabyte Samsungi UCCC 1GB bo jak narazie leca mi na 265mhz przy cl 3 4 4 8 i V 2.7 i na biosie 623-1

wszystkim z gory dziekuje za porady

moje Samsungi UCCC 2x1GB też lecą na 265mhz przy 3,4,4,8 2.7v.Tylko że mam Asrocka 939 Dual Sata II.Pamięci posiadają niebieskie radiatory.Zapłaciłem za nie 600zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za swoje dalem 270 kupilem je na allegro sa bez radiatorwo ich oznaczenia z naklejki to:

 

PC3200U-30331-EO 1GB DDR PC3200 CL3

CN M368L2923CUN-CCC 0530

 

i z kosci to:

 

SAMSUNG 528 K4H510838C-UCCC

 

testuje je teraz na 270 cl 3 4 4 8 2.8V i jak narazie jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lucas234" powyzej napisal prawde pamieci UCCC wcale mocno sie nie grzeja sa cieple sam tego wlsanie doswiadczam a screna dam pozniej bo teraz testuje bios N4D510-XCEL2-LL bo na 623-1 doszedlem do 265 wiecej niechcialy isc nawet na 2.8V a nie chce dawac wiekszego napiecia nie jestem hardcorowcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam dobrze wentylowana bude i moje uccc maja na miedzianym radiatorze jakies 31 stopni prz y 263 i 2,6V. Wyzej cos juz nie bardzi, trzeba sie ostro bawic timingami. Oczywiscie przy 9x322 o div 183 mozna juz zapomniec:) Ciekawe ktory bios jest najlepszy? Mam ten oficjalny z czerwca tyle ze z literka 1 czyli beta a z literka 3 jest oficjalny dla wszystkich kosci, nie wiem czy zmieniac bo proc jest na 2,9 stabilny. A dla 5mhz na memkach to chyba nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp zazwyczaj jest ustawiony na default z włączonym C&C :oops: ;) - serfowanie w necie, poczta, itd

 

Gdy chcę pograć ustawiam proca na 9*311 1,45Vcore, pamięci 2,5-3-3-6 1T 2,8Vmem

 

I gdy z default ustawiam jak powyżej to często komp mi nie startuje zgłaszając na śledziu diagnostycznym błąd pamięci. Muszę zacząć od ustawień niższych, np. 220Mhz i w dwóch-trzech krokach dochodzę do 311MHz. Wtedy pamięci startują

 

Też tak macie? Co może być przyczyną? Pamięci? Mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niemalże identyczny problem. Na co dzień mam ustawione 2,7GHz 1,42v i komp wstaje bez problemów. Ustawię 2,8GHz przy 1,5v i wsio śmiga ok. Następny dzień rano komp nie wstaje :?

 

Wątpię, czy pamięci mają z tym coś wspólnego, jeśli śmigają bez problemów na 270 3-4-4-8, a przy dzielniku 166 na 2,8GHz mają ledwo 255. Proc z płytą wyrabiają bezproblemowo 325x9, więc nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp zazwyczaj jest ustawiony na default z włączonym C&C :oops: ;) - serfowanie w necie, poczta, itd

 

Gdy chcę pograć ustawiam proca na 9*311 1,45Vcore, pamięci 2,5-3-3-6 1T 2,8Vmem

 

I gdy z default ustawiam jak powyżej to często komp mi nie startuje zgłaszając na śledziu diagnostycznym błąd pamięci. Muszę zacząć od ustawień niższych, np. 220Mhz i w dwóch-trzech krokach dochodzę do 311MHz. Wtedy pamięci startują

 

Też tak macie? Co może być przyczyną? Pamięci? Mobo?

 

Ja mam niemalże identyczny problem. Na co dzień mam ustawione 2,7GHz 1,42v i komp wstaje bez problemów. Ustawię 2,8GHz przy 1,5v i wsio śmiga ok. Następny dzień rano komp nie wstaje :?

 

Wątpię, czy pamięci mają z tym coś wspólnego, jeśli śmigają bez problemów na 270 3-4-4-8, a przy dzielniku 166 na 2,8GHz mają ledwo 255. Proc z płytą wyrabiają bezproblemowo 325x9, więc nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny :mur:

dfi potrafi miec takie jazdy (widocznie nf4?) tez to miałem.

 

pamiatki bez problemowo chodziły 260, a przy ustawieniu 250 nie zasze bootowały, z kolei nie bootował, to wyłaczam i za dwie godziny bootuje.....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłeś je w Polsce? Jaką cenę dałeś?

Ciekawi mnie jak te Ocz'y i G.SKILL'e chodzą na Intelu?

Wie ktoś?

298euro i nie kupowałem ich w polsce.

Jak na razie nie kręciłem sprzętu i wszystko default ale widać masakryczny wpływ ramu w Battlefieldzie. Rewelacja!

 

Ciesze się że nie wziąłem Cruciali - tam gdzie sie zaopatruje też przestali sprzedawać nie dawno, musiałobyć sporo jaj z nimi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej skromnej wiedzy, nie ma innych kostek samsunga niż UCCC, z których są robione moduły 1GB :unsure:

 

 

Czy TwinMoss robi pamięci na tych kościach to nie mam pojęcia, ale kingston na pewno. U mnie w sklepie komplet 2x1GB stoi coś 700zł, ciekawe kto je kupi w ciemno :wink: Nigdy nie wiadomo, na jaki OC się trafi, nikt nie gwarantuje (jak choćby G.Skill), że osiągną cokolwiek ponad DDR400. Ale też cena jest "ciut" inna...

 

Ktoś musi być pierwszy i skusić się, by inni mogli wiedzieć, na czym stoją - naturalna kolej rzeczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...