Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Heh tylko czy ktos kto kupil te samsungi co byly po 330 zl, otrzymał je od sprzedajacego ?

?? ?? ?? a jesst z tym jakis problem ??

 

a co do samych uccc - kumpel ostatnio trafil na takie, ktore przy 3 4 4 8 2,8V zrobily... uwaga - cale 231mhz (462ddr) i ani mhz wyzej nie chcialy isc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne skoro producent zapisał w spd takie a nie inne timingi... pamieci się powinno porównywac na identycznych timingach jeżeli chodzi o porównanie wydajności...[ zobacz na servisy internetowe gdzie testują pamieci ] moge porównaqć najgorsze no name z najlepszymi g skilami... no name dam na 2-2-2-5 [ o ile pojda ] a g.skille na 3-4-4-8 zgadnij ktore pamieci beda mialy lepsze wyniki w aida...

Producent ustawił SPD z jakiegoś powodu...np. bo nie gwarantuje pracy na ostrzejszych timingach :mur:

ehh...jak porównujesz dwa samochody z silnikami 1.4 i jeden ma 105KM a drugi 90KM to musisz tego drugiego podrasować? Bo test będzie niesprawiedliwy? :blink: :unsure:

Porównałem dwie pamięci takimi jakie są. OT i tyle. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem test 2x1GB G.Skill PC3200 ZX.Klnm ma memki dopiero dwa dni więc zakładam że uzyskany wynik ulegnie znacznej poprawie. :lol:

Thx klmn za test. :lol:

 

@klmn

Może spróbuj przy tych ustawieniach na dzielniku div200,bo na div 150 jakim jechałeś to jest problem za nisko ustawionych mal/rp.Poluzuj jeszcze twtr/trtw=2/3. Myślę że powinno być lepiej. :lol:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

obecnie mozna juz kupic za 800zl gskile hz nowki i to z wliczona wysylka , wiec warto doplacic te pare zl jednak do marowych pamieci niz kupowac te samsungi uccc oemy z krotka gwarancja itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zł. to dla mnie wiecej jak kilka zł. bo to 1/4 ceny, wieczysta gwaracja nie jest mi potrzebna bo jeszcze nie miałem przypadku żeby kostki poadły same z siebie, jak sie nie przesadzi z voltażem (2.8v wytrzymie każdy chłam) to nie ma prawa się nic stać, swoja drogą to ludzi juz z tymi g.skillami poje.... zobaczcie tutaj http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=94544810 ten model ledwie 207mhz osiaga, zwykłe goodramy więcej robia, chyba że każdy leci na ten zajebisty czerwony radiator ;)

link do testu http://www.techpowerup.com/reviews/GSkill/3200-2GBNS

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie 200 , ja kupilem nowki za 800zl , kupujac po 330 samsungi uccc oem( a to chyba normalna cena na allegro-pomijajac ze juz sa niedostepne) wychodzi 660zl+przesylka -wiec jakies 670zl -roznica 130zl - a przy ewentualnej odsprzedazy marka i gwarancja ma duze znaczenie -ale kazdy robi jak uwaza

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaka to gwarancja - wiecej zachodzu z tym wysylaniem bedzie niz z kupnem nastepnych. a ile czasu i sianka sie traci na to wszystko...

juz bym wolal kupic slabsze a tansze memki z gwara w polsce, albo wogole bez gwary... fakt, ze przy prawie 700zl, te dodatkowe 100 - 150 to juz niewielka roznicca, ale coz. sianko sie liczy, a wyajnosc - g-skile tez nie zawsze sie tak kreca jak by sie tego oczekiwalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będę kontynuował zapytanie dotyczące kosci 1GB. Niestety nigdzie nie znalazłem samsunga na UCCC, a musze coś kupić, termin goni.A więc prośba o pomoc w wyborze. Ktróra z tych:

 

http://www.allegro.pl/item94702112_hynix_1...najtaniej_.html

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=226

http://www.pcprojekt.pl/?p=katalog_produkt...id_produktu=742

 

A może coś innego...(prosiłbym odrazu link max 400zł)

Z góry dzięki.

Edytowane przez gt550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym sobie sprawil 2x1GB i wyszukalem cos takiego:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231021

 

.....

W pelni sie zgadzam sa git tyle ze musze poczekac na nie ze 2 miesiace bo mam inne wydatki :D.

Wiec jest szansa ze jescze stanieja :DD bo na allegro to zarabiaja na nich niezla kaske jak licza sobie po 900 zl prawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gt550 samsungi z pcprojektu najlepsze ale ich nie ma, te hynixy są na tych HY5DU12822AT-D43 kosciach ale jak działają trudno stwierdzic bo dałem zapytanie w kilku miejscach i nie uzyskałem odpowiedzi odnośnie tego modelu chipów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klmn

Może spróbuj przy tych ustawieniach na dzielniku div200,bo na div 150 jakim jechałeś to jest problem za nisko ustawionych mal/rp.Poluzuj jeszcze twtr/trtw=2/3. Myślę że powinno być lepiej. :lol:

Ricci: Obawiam sie ze nie bedzie juz lepiej. Postapilem wg Twoich wskazowek i nic... Ponadto czytalem na xtremesystems ze ZX jezeli chodzi o OC sie pogorszyly znacznie. Ja w kazdym razie poki co odcinam kupony z tej ilosci ramu nie przejmując sie tym ze moglyby sie OC bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kodzie widać, że są to UCCC. Zresztą nie widziałem jeszcze pamięci od samsunga innych niż na kościach UCCC, chyba że są jakieś ZCCC

Dokladnie, Samsung nie produkuje kostek 512Mbit (64Mx8 lub 128MBx4) innych niz UCCC. Link podalem jedynie dla formalnosci, dla "niedowiarkow" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko czy ta pamięć samsunga będzie zgodna z moją płyta-chce się upewnić. Jak tak to jutro ją zamawiam.

Jeszcze jedno pytanko. Jakie radiatory do nich byście polecili??

Edytowane przez gt550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko czy ta pamięć samsunga będzie zgodna z moją płyta-chce się upewnić. Jak tak to jutro ją zamawiam.

Jeszcze jedno pytanko. Jakie radiatory do nich byście polecili??

Pamiątki będe pasować jak ulał :D. Radiatorków nie kupuj bo nie ma sensu - nic to ci nie da, a pamięci i tak się nie grzeją (chyba, że chcesz zaszpanować ;P)

 

P.S. Strasznie mnie korci by sprawić sobie jedną taką kosteczkę... ale będe mógł dopiero za jakiegoś miecha :( Mam nadzieje, że zostawicie mi choć jedną kostkę :P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kodzie widać, że są to UCCC. Zresztą nie widziałem jeszcze pamięci od samsunga innych niż na kościach UCCC, chyba że są jakieś ZCCC

 

Dokladnie, Samsung nie produkuje kostek 512Mbit (64Mx8 lub 128MBx4) innych niz UCCC. Link podalem jedynie dla formalnosci, dla "niedowiarkow" :)

 

są jeszcze ZCCC [bGA] oraz TCCC na 1000% :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze ZCCC [bGA] oraz TCCC na 1000% :wink:

Hehe, OK niech Ci bedzie, z tym ze Samsung ZCCC (tak jak i GCCC) to o ile pamietam laduje na modulach ECC, czyli nie dla zainteresowanych tutaj :P No a TCCC w zestawach 2x1GB naleza generalnie do zadkosci i nie sa znowu tak latwo osiagalne...

 

Tak czy siak, masz racje :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pelni sie zgadzam sa git tyle ze musze poczekac na nie ze 2 miesiace bo mam inne wydatki :D.

Wiec jest szansa ze jescze stanieja :DD bo na allegro to zarabiaja na nich niezla kaske jak licza sobie po 900 zl prawie :D

Na ebay'u seria HZ oscyluje w dolnych granicach 180-200USD za używane kości. Dodatkowy koszt to około $20 za ubezpieczoną przesyłkę. Czyli wychodzi ~$220 (nieco ponad 700pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Balistiki padly tzn jedna kosc co dowodzi ich wrazliwosc, nigdy ich nie ustawilem na ponad 2.7V faktycznie bylo 2.76 ale to i tak nisko.

I teraz co wybrac jak mi zaproponuja wymiane?? Moze GSkile HZ??

albo cos z tej stronki

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Onl...e_Memory_8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Balistiki padly tzn jedna kosc co dowodzi ich wrazliwosc, nigdy ich nie ustawilem na ponad 2.7V faktycznie bylo 2.76 ale to i tak nisko.

I teraz co wybrac jak mi zaproponuja wymiane?? Moze GSkile HZ??

albo cos z tej stronki

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Onl...e_Memory_8.html

To szkoda,to jedne z lepszych i droższych zestawów 2x1GB jadnak seri Micron 5B D okazała się wadliwa.

Ostatnio Bachus zapowiadał test OCZ EL DDR PC-4000 Platinum XTC zbudowane na Micron'ach -5B:F,może to byc bardzo dobra propozycja chyba warto poczekac na test.Masz memki z górnej półki nie daj się zbyc czymkolwiek.Powodzenia. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Balistiki padly tzn jedna kosc co dowodzi ich wrazliwosc, nigdy ich nie ustawilem na ponad 2.7V faktycznie bylo 2.76 ale to i tak nisko.

I teraz co wybrac jak mi zaproponuja wymiane?? Moze GSkile HZ??

albo cos z tej stronki

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Onl...e_Memory_8.html

Ja bym brał Mushkiny albo OCZ.

 

Tak nawiasem mówiąc, te G.Skille które testowałem były właśnie z tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...