Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to od 20 do 200, dlaczego taka rozbieżność?

Moge prosić o dokładniejsze info?

Chodzi o to że jeśli będzie zbyt droga przesyłka to kupie te G.Skill na Allegro.

Odpowiedzialem rownie precyzyjnie jak zadales pytanie. Zalezy od spedytora, ubezpieczenia, wagi paczki, stopnia priorytetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cypher :wink:

Dodałem Twój wynik do rankingu,gdyz spełnia wszelkie wymagania.Na górze swojego posta napisz większymi literami jakich memek to dotyczy(bedzie czytelniejsze);jeżeli będziesz poprawiał wynik wyedytój swojego posta,a ja zmienię pozycje w rankingu.Proponuję Ci zabawę z MAL/RP na poziomie 8/5(5,5) 9/5,5(6) lub 10/6(6,5) powinno pomóc.Dzięki za test. :lol:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, Ricci. Jak tylko wrócę z pracy, zabieram się dalsze testy :wink:

 

 

 

EDIT: Niestety mój epox nie posiada takich ustawień jak MAL/RP :? Spróbuję pokombinować z innymi; na razie 273 wydaje się stabilne, jeśli tak będzie, update'uję test :wink:

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepy, albo nie widzę takich opcji <_< A nawet jeśli, to co mi z takich testów, jeśli sam XPek się nie ładuje...

http://www.clockmehigh.com/cooler/screens/..._DDR596_16M.png

 

screen bachusa, masz po prawej max asynch latency i read preamble, jak cos to jesze mhz mozesz podciagnac clockgenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! Co za lama ze mnie :wink: Wy mi tu jakimiś skrótami, zamiast pełną nazwą :D

 

Dzięki, Kszonek, za rozjaśnienie sytuacji :wink:

 

W tej chwili zabawa rusza na nowo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a takie male pytanko - czy jest jakas zasada jak ustawic/zmieniac max asynch latency i read preamble ?

im mniejszy dzielnik tym większe MAL a RP to nie wiem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! Co za lama ze mnie :wink: Wy mi tu jakimiś skrótami, zamiast pełną nazwą :D

 

Dzięki, Kszonek, za rozjaśnienie sytuacji :wink:

 

W tej chwili zabawa rusza na nowo B)

spoko, kazdy moze nie zauwazyc ;)

 

jak bedziesz sie bawił mal i rp to zobacz tez czy da Ci cos inne, napiecie, chociaz pewnie nie, bo to juz inne kosci niz moje winbondy :]

 

a masz jednek te opcje w biosie :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam te oraz kupe inny opcji :wink: Już trochę kombinowałem, zmiana MAL/RP niestety najczęściej się kończy błędem przy starcie windy albo w ogóle zwiechą biosu. Zmieniłem DRAM Idle Timer na 32 (auto 16) i ciut poprawiła się stabilność, przedtem od czasu do czasu na pulpicie wyskakiwał BSOD. Napięcie obniżyłem do 2,6v (czyli 2,56v real). Póki co, 275 to marzenie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie male pytanko - czy jest jakas zasada jak ustawic/zmieniac max asynch latency i read preamble ?

im mniejszy dzielnik tym większe MAL a RP to nie wiem :-|

RP tez wzrasa wraz ze zmniejszeniem dzielnika

Jakie max async latency i read preamble sugerowalibyście do moich pamięci na następujących ustwawieniach

9x311-319 div 166 2,8Vmem?

 

Jak na razie 2,5-3-3-6 255MHz 2,8Vmem testuję w Battlefield 2 (proc 9x311@1,45vcore dic166). Na razie jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie na temat tych ramkow chyba sie skuszę tylko jeszcze nie wiem na które:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81797299

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81797016

 

wlasnie ma/miał ktoś testował te szajsungi ??? czy coś z nich sie osiągnie ?? w koncu g.skille sa tez na szajsungach uccc i robią koło 280 mhz, pytanie czy te szajsungi sa cos warte? bo jesli by brac tylko cene po uwage ...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, wysokie to Twoje napięcie... na niższych brak oznak stabilności?

2,7 Vmem to dla nich default. Przynajmniej taki ustawia ta MSI i taki Vmem odczytuje CoreCenter. 2,8 Vmem używał GSTechnician - na tym się oparłem. Jeszcze nie sprawdzałem niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX DDR 2x 1024MB PC-400 CL2 2-3-2-6-1

 

Czy pójdą mi one na 250?

Przeleciałem wszystkie strony i nic na ich temat nie znalazłem.

Nie kwalifikują się żeby o nich tu pisać?

Obecnie mam Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-400 CL2 Ultra Low Latency 2-2-2-5-1

i jestem z nich bardzo zadowolony, 250 idą leciutko przy 2,5-3-3-6 2.8V Dalej nie sprawdzałem.

Czy przy tych Kingstonach 2x 1GB uzyskam przynajmniej podobny wynik?

Proszę o jaką kolwiek podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX DDR 2x 1024MB PC-400 CL2 2-3-2-6-1

 

Czy pójdą mi one na 250?

Przeleciałem wszystkie strony i nic na ich temat nie znalazłem.

Nie kwalifikują się żeby o nich tu pisać?

Obecnie mam Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-400 CL2 Ultra Low Latency 2-2-2-5-1

i jestem z nich bardzo zadowolony, 250 idą leciutko przy 2,5-3-3-6 2.8V Dalej nie sprawdzałem.

Czy przy tych Kingstonach 2x 1GB uzyskam przynajmniej podobny wynik?

Proszę o jaką kolwiek podpowiedz.

Polecałbym Ci raczej patrioty llk lub samsungi uccc z allegro.

 

btw, dziwne ze z tych kingstonow jestyes zadowolony, wyniki mizerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zależy jak dla kogo, to pewnie są na TCCD i zapewne poszłyby bardziej gdyby właścicielowi na tym zależało.

Pozdr

no wiem, ze sa na tccd, dziwie sie, ze taki wynik jest zadowalajacy, bo te pamieci swoje kosztowały pewnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zależy jak dla kogo, to pewnie są na TCCD i zapewne poszłyby bardziej gdyby właścicielowi na tym zależało.

Pozdr

 

Dokładnie tak! Potrzebowałem by chodziły na 250 i tak też było, a teraz się zastanawiam czy będzie tak samo z "Kingston HyperX DDR 2x 1024MB PC-400 CL2 2-3-2-6-1"

Potrafi ktoś mi podpowiedzieć?

Te patrioty llk lub samsungi uccc z allegro, obawiam się że nie dojdą do 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Potrzebowałem by chodziły na 250 i tak też było, a teraz się zastanawiam czy będzie tak samo z "Kingston HyperX DDR 2x 1024MB PC-400 CL2 2-3-2-6-1"

Potrafi ktoś mi podpowiedzieć?

Te patrioty llk lub samsungi uccc z allegro, obawiam się że nie dojdą do 250

no patrioty maja szanse na 250, a samsungi raczej dadza rade, ale przy cl3.

z hyperami nie wieadomo, kup zrob test to sie dowiemy, bo nawet na xs niekt ich nie dał do rankingu ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no patrioty maja szanse na 250, a samsungi raczej dadza rade, ale przy cl3.

z hyperami nie wieadomo, kup zrob test to sie dowiemy, bo nawet na xs niekt ich nie dał do rankingu ;)

 

No właśnie, jedne mają szanse, drugie raczej dadzą radę a czy są jakieś, które NA PEWNO polecą te 250?

Myślę o pamięciach które można kupić w kraju z gwarancją.

 

Coś mam przeczucie do tych hyperów, ale jeszcze troche poczekam. Może się ktoś pokaże co będzie o nich coś więcej wiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jedne mają szanse, drugie raczej dadzą radę a czy są jakieś, które NA PEWNO polecą te 250?

Myślę o pamięciach które można kupić w kraju z gwarancją.

 

Coś mam przeczucie do tych hyperów, ale jeszcze troche poczekam. Może się ktoś pokaże co będzie o nich coś więcej wiedział?

ja mam przeczucie, ze nie polca tyle, a powiem ci, że z tych dostepnych w kraju to nie ma takich co poleca, patrioty maja 30% szans, jak dla mnie, na 250 cl2,5. UCCC moze z 80% na 250 cl3, jedynie jakies gskille na allegro sprowadzane masz szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przeczucie, ze nie polca tyle, a powiem ci, że z tych dostepnych w kraju to nie ma takich co poleca, patrioty maja 30% szans, jak dla mnie, na 250 cl2,5. UCCC moze z 80% na 250 cl3, jedynie jakies gskille na allegro sprowadzane masz szanse.

 

Sam byś mi które osobiście radził: ZX czy HZ ?

Nie chce bić rekordów. Chce stabilne 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...