Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Zaproponowali mi zwrot kasy za ballistiki, wymienic nie moga to byla jakies b-grade(znaczy druga kategoria) ale moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w tej samej cenie normalne ballistiki pierwszej kategorii. Tylko co teraz zrobic, liczylem na rade!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi zwrot kasy za ballistiki, wymienic nie moga to byla jakies b-grade(znaczy druga kategoria) ale moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w tej samej cenie normalne ballistiki pierwszej kategorii. Tylko co teraz zrobic, liczylem na rade!!!

No to ci poradziłem - odbierz kase i weź Mushkiny albo OCZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushkiny sa po 230 a nie chce juz nic dokladac pozatym wedlug testow zeby dojsc do 280MHz trzeba poluzowac timingi do 3-5-5-10 a to juz kompletna kicha a OCZ te GTX koncza sie przy okolo 266czyli tez zadna rewelacja. Musze poczytac inne testy i zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, OK niech Ci bedzie, z tym ze Samsung ZCCC (tak jak i GCCC) to o ile pamietam laduje na modulach ECC, czyli nie dla zainteresowanych tutaj :P No a TCCC w zestawach 2x1GB naleza generalnie do zadkosci i nie sa znowu tak latwo osiagalne...

 

Tak czy siak, masz racje :)

ZCCC jeden z tweak'a dostał na Kingston value 1GB [nawet pokazywał zdjęcia i screeny], robiły niestabilnie 250 :wink: a co do TCCC, to u nas w Warszawie na Giełdzie Komputerowej są tylko one dostępne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushkiny sa po 230 a nie chce juz nic dokladac pozatym wedlug testow zeby dojsc do 280MHz trzeba poluzowac timingi do 3-5-5-10 a to juz kompletna kicha a OCZ te GTX koncza sie przy okolo 266czyli tez zadna rewelacja. Musze poczytac inne testy i zobacze

Mam rozumiec ze brałes swoje Cruciale w sklepie.

W moim przypadku babka z Crucial UE (oddział w UK) zaproponowała mi wymiane na 2x2GB KIT [czyli 4GB] cos z Microna .Jutro mi odpisze jakie to kostki i raczej pójde na to bo co 3 m-ce wymieniałem na nowe i juz przestało to mnie smieszyć.

I tu niestety smutna prawda sie potwierdza o wadliwej konstrukcji Crucial Ballistix Z503 - Micron -5B.

Jutro wieczorkiem napiszę co i jak z tymi "nowymi" kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bralem je w overclockers.co.uk, i zaproponowali mi wymiane ale potem okazalo sie ze mialem b*grade(co juz pisalem) i zaproponowali mi wymiane na normalne ballistiki albo zwrot kasy, i treraz szukam alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może doradzić jakieś pamieci 2 x 1 ?? zastanawiam się nad G skill 4000 HZ ??

:D A myślisz że my tu o czym rozmawiamy?...przeczytaj topik od początku i przedewszystkim pierwszą strone...nie wiem co jeszcze można więcej powiedzieć niż zostało powiedziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie przywieźli mi kość samsunga. Jest na kościach UCCC tylko jedyna różnica to taka że na kościach jest napisane zamiast

SAMSUNG 549 K4H510838C-UCCC

jest SAMSUNG 552 K4H510838D-UCCC.

Nie wiem czym to się różni ale sprawdze je dopiero za jakas godzinke. Teraz musze pisać prace.

Jakbyście wiedzieli o co chodi to piszcie.

pozdrawiam

Edytowane przez gt550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)na kościach jest napisane zamiast

SAMSUNG 549 K4H510838C-UCCC jest SAMSUNG 552 K4H510838D-UCCC.

Nie wiem czym to się różni ale sprawdze je dopiero za jakas godzinke.

Jest to ostatnia rewizja UCCC (Rev.D). Poza faktem, ze ponoc roznia sie zakresem napiecia (2.6-2.8v w przeciwienstwie do 2.5-2.7v w przypadku "38C") to nic wiecej osobiscie o nich nie wiem. Nie koniecznie oznacza to lepszy OC, ale kto wie... Ale widzialem kilka zestawow zrobionych z "552" i wygldaly calkiem calkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonym

prawdopodobnie dostane od Crucial EU coś takiego:

Crucial Ballistix PC3200 (CT2KIT12864Z40B) - ( 3-2-2-8 ) = Micron 46V32M8 -5B G

i nie za często są opisywane ,może wiesz coś na ich temat ??> ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie własnie 2x1GB Corsair VS. Na kostkach Samsung UCCC. PCB wygląda na BP. Szybko zainstalowałem i ustawiłem na 250mhz przy timingach 3-4-4-8 1T na 2,7 V. Komputer wstał, system OK. Niestety Sp2004 wystpał się po kilku minutkach. Zmieniłem ustawieni na 3-4-4-9 1T i wstępnie jest ok. Tzn przeszedł self test SP2004 - stress ram. Zależy mi na tych 250 mhz - to synchro z prockiem w moim przypadku.

Stąd pytanie - czy samsungi uccc mają jakieś preferencje w stosunku do timingów dalej czy zmiana napięć z 2,7 na więcej jest wskazana? Dotyczy długotrwałego użytkowania. Wydaje mi się ze mogę jeszcze zejść do 3-4-4-12. Ewentualnie czy powinienem zwrócic uwagę na inne parametry ?

 

Edit - 3-4-4-9 1T FEAR stable (ok godzina) :)

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz szczeście bo ja kupiłem wczoraj (na kościach corsair) i są popsute od nowości (dzisiaj oddałem) na standartowych ustawieniach sypią błedami aż miło, do tego wspaniały komputronik nie wymieni mi ich od ręki, tylko będę czekał za opinia serwisu przez 3-tygodnie, szczerze polecam komputronik, to naprawdę super firma, zapraszam do zakupów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupil te corsairy i nie byly na uccc:( jakies 3-4 dni temu dostal , wiec wysylaja jak popadnie chyba -albo poprsotu mial pecha -tyle ze mu nie zalezalo na podkrecaniu a chcial jak najtaniej i z gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez nie zależy na kreceniu, przy moim procku i bez duala i tak nie bedę mistrzem superPI ale chciałem 2gb bo ostatnio oblivion wyszedł a i w fear, bt2 i kilka innych gier wymaga do płynnej gry w max detalach dużo ramu, a czy ona działa na 400 czy 440 to juz żadna różnica dla mnie, w ogóle co reklamowałeś i czy ci uznali, kurcze naczytałem sie o problemach z reklamacjami i mam szczerze dosyć, mało tego to jade na pożyczonej 512mb kostce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Wreszcie po wielu przebojach z moją pierwszą parką G.SKILLi HZ, która okazała się bardzo słabiutka i poleciała z powrotem do USA na reklamacje, dostałem nowe kosteczki (tu wielkie słowa podziękowania dla latarnika87 z allegro, który bardzo mi pomógł w tej operacji), które natychmiast poddałem testom.

 

Oto wyniki:

 

G.SKILL F1-4000USU2-2GBHZ

 

Dołączona grafika

 

Jak widać tym razem wyszło całkiem przyzwoicie :wink:

 

Przy 285 MHz system się uruchamiał, SuperPI 1M przechodziło, jednak MEMTest walił błędami. Luzowanie timingów i alph niewiele przynosiło rezultatów. Błędy zawsze jakieś były. Więcej nie próbowałem bo to nie miało już sensu.

Natomiast przy 281 MHz pełna stabilność.

 

Przede mną jeszcze testy max., wydajnosci kompa przy taktowaniu asynchronicznym: 311 MHz magistrala i 280 MHz pamięć. Sprzęt taki jak w podpisie.

Jak będą wyniki to się pochwalę :wink:

 

Na uwagę zasługuje fakt, że przy dwóch kartach graficznych i włączonym SLI pamięci szły stabilnie tylko do 270 MHz i na tym koniec - 271 MHz i nawet Winda się nie uruchamiała. Po prostu cięcie. Po wyjęciu jednej z kart jak ręką odjął. Ciekawe co może być tego przyczyną? Zasilacz? Płyta? :? :? :?

Tak samo chętnie przyjme rady jak ustawić timingi do uzyskania stabilności przy 285 MHZ.

 

PS

Z tego co widzę, to do wejścia na listę rankingową niezbędne jest pokazanie SuperPI 32M... może jutro uaktualnie.

 

 

EDIT:

Wyniki uwzględniające SuperPI 32M

Dołączona grafika

 

281 MHz przeszło bez zająknięcia :)

Napięcie na pamięciach - 2.6V

 

 

EDIT 2:

284/315 MHz (div180), SPI32M + Sandra

Dołączona grafika

 

Prawie 284 MHz na troche zluzowanych timingach. :rolleyes:

Napięcie na pamięciach - 2.6V

Edytowane przez wokan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy samsungi uccc mają jakieś preferencje w stosunku do timingów dalej czy zmiana napięć z 2,7 na więcej jest wskazana? Dotyczy długotrwałego użytkowania

Nie przekraczaj 2.7V, one nawet zwykle nie reagują na wyższe a czasem na niższym lepiej chodzą. Timingi to trzeba eksperymentować bo różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....PS

Z tego co widzę, to do wejścia na listę rankingową niezbędne jest pokazanie SuperPI 32M... może jutro uaktualnie.

Tak dokładnie Pi 32m,jak nie pójdzie to najwyżej obniż 1-2MHz,ale już widać,że memki dużo potrafią, :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczaj 2.7V, one nawet zwykle nie reagują na wyższe a czasem na niższym lepiej chodzą. Timingi to trzeba eksperymentować bo różnie bywa.

Heh - mialeś rację - na 2,6v też śmiga. Te kostki kręcą się zupełnie inaczej niż hynixy. Jeszcze powalczę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było nic obniżac :)

Wyniki wstawiłem do poprzedniego posta.

O,to fajnie ,że obeszło sie bez obniżania,bo wynik bardzo ładny. :lol:

Mamy kolejny test G.Skill HZ i kolejne potwierdzenie wysokich możliwości zestawu.Memki są już nam dobrze znane to już 8-smy ich test(brawo :lol2: ),mogę tylko zauważyć że jest to drugi wynik wśród HZ'ów i czwarty w ogólnej,brawo. :lol:

Thx,wokan za test. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma rózy bez kolców.

 

Jakaś zupełnie dziwna sprawa dzieje sie z moim kompem. Chciałem ustawić procek asynchronicznie do pamięci aby zobaczyc max wydajność i totalna klapa :mur:

 

Procek 300 Mhz (dzielnik 180) - POST i po nim czarny ekran i koniec przedstawienia. :mur:

Procek 300 Mhz (dzielnik 166) - Memtest z BIOSU wali błędami :mur:

Procek 290 Mhz (dzielnik 180) - Memtest wali błedami :mur:

 

Pamieci w okolicach 250-270 i nie ma w ogole stabilnosci!

 

Dlaczego mnie to martwi i zastanawia?

 

Otóż na poprzednich HZ-tach, które były bardzo słabiutkie (Max 250), spokojnie ustawiałem procek na 305 (pamieci na 250) i hulalo az milo....

A teraz taki zonk... Max możliwości mojego Venice'a to 315 MHz (testowane nie tak dawno)

 

Ustawie 1:1 proc:pamięć, HTT 280 i ZERO problemów.... :blink:

 

CO TO MOŻE BYĆ??? Procesor zachorował, kontroler pamięci opadł z sił, memki są jakieś dziwne czy płyta główna niedomaga?

 

Sprzet jak w podpisie, bios najnowszy... Mnożnik HTT x3, Napięcie na procesorze 1.450 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw max preamable i mal -na auto powinno pomoc

 

Dziekuję za trafną i skuteczną radę!!! :D

Teraz gra i buczy!!!

 

A wystarczyło poczytać FAQ w wątku o DFI :oops:

 

Zaraz sprawdzę na ile stać te memki w Evereście i Sandrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...