Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

W planach mam wymianę 2x512 Hynix D43 na jakieś 2x1GB. Prosiłbym o radę, bo mam pewne wymagania.

 

Hynixy chodzą max na 255mhz przy 3-3-3-8 2T. Napięcie standard. Komp chodzi cały czas na 244mhz i Hynixy są stuprocentowo stabilne. Chciałbym, żeby te nowe kostki tez były stabilne na 244mhz. Nie chcę też szaleć z ceną, niech będzie 650zł. Moga być używki.

 

Da się coś wykombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mała poprawka, wynik juz nie jest taki imponujący, wieczorem jeszcze spróbuję co nieco się poprawić...tym razem juz zadnych zastrzeżeń być nie powinno :lol: Na wyniki nie zwracajcie uwagi w pi32mb bo normalnie pracowalem podczas testu...stronki otwierałem i tak nie ma się czym chwalic bo proc był słabo podkęcony... :-|

http://img213.imageshack.us/my.php?image=gskillpi322ow.jpg

a sprawdzalem memtesta na tych ddr600 i przechodził bez błedów przy wyłaczonym ODC

pozdRo

 

mały update

http://img338.imageshack.us/my.php?image=max9cw.jpg wiecej juz sie chyba nie da...

 

jak dla mnie to i tak rewelka! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, naprawdę ładny wynik, kopara mi opadła, przepiękne osiągi w SiSoftware Sandra.

Dla mnie to jesteście niesamowici, bawicie się pamięciami jeden dzień i odrazu wiecie na co je stać. Ja swoje mam już kawał czasu i dalej lipa, a czuje że mogą więcej.

Pewnie w moim przypadku to takie TeamGroup-y Xtreem, 280MHz by nie skoczyły. Hehe

Panowie jest możliwe wyciśnięcie takich osiągów w SiSoftware Sandra przy powiedzmy 250 MHz, którymi timingami trzeba kombinowac żeby ta wydajnośc skoczyła?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki!! jeszcze troszkę powalczę ale cięzko będzie dobić do tych 295 , przy 295 to pi1mb policzy ale wyżej nie ma co liczyć (jeszcze nie zwiększałem V na pamieciach do 2.9v :lol: ale wątpie aby to coś dało:)

 

pozdRo

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wynik rewelacja

 

czym najlepiej testowac pamieci w 3d ? jaki mark jest najwrazliwszy ? 2001 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym sie cos dowiedziec na temat pamieci 2x1gb Crucial Na Kościach Micron -5b D jakie max ich oc

Jeżeli to te:

CT12864Z40B. 16TD2 na kościach Micron -5 BD

to może ok. 225-230 się da.Wiem bo miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis HZ i lipa, wychodzi na to ze zatrzymuja sie przy 265 MHz proba dania 270 i Primie sie sypie i po chwili reset. Probowalem ustawien Auto i ustawienia Tweakowiczow z rankingu i nic. Sprawdze na drugiej plycie ale chyba zle trafilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis HZ i lipa, wychodzi na to ze zatrzymuja sie przy 265 MHz proba dania 270 i Primie sie sypie i po chwili reset. Probowalem ustawien Auto i ustawienia Tweakowiczow z rankingu i nic. Sprawdze na drugiej plycie ale chyba zle trafilem.

czyli tak jak moje OCZty; rekordu nie ma ale wydajność i tak jest super :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po Crucialach to zadna rewelacja ale chyba bede musial sie tym zadowolic. Chociaz mam druga DFI w domu zobacze na niej a za 2 tygodnie kupuje drugie HZ dla kolegi to potestuje ktore lepsze i sobie zostawie

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

to ja widzialem takie ktore 255 robily na maxa:) wiec nie masz co narzekac - seria zaczynala sie od 603...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis HZ i lipa, wychodzi na to ze zatrzymuja sie przy 265 MHz proba dania 270 i Primie sie sypie i po chwili reset. Probowalem ustawien Auto i ustawienia Tweakowiczow z rankingu i nic. Sprawdze na drugiej plycie ale chyba zle trafilem.

 

 

ja tak samo trafiłem na lipne kości i robią mi 266 max i 270 za piero nie poleca a też mam serie zaczynająca sie od 603...........

nie to co moje stare geile ultra x 250 robiły na dużo lepszych timingach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po Crucialach to zadna rewelacja ale chyba bede musial sie tym zadowolic. Chociaz mam druga DFI w domu zobacze na niej a za 2 tygodnie kupuje drugie HZ dla kolegi to potestuje ktore lepsze i sobie zostawie

Dobrze miec takiego kolegę. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi to nie ma roznicy chce miec tylko 2GB zeby 250MHz chodzily do grania to mu wmowie HZ zebym mogl sobie wybrac.

Moja seria zaczyna sie od 604..

 

________________________________________________________________________________

_________________________

________________________________________________________________________________

_________________________

Powiedzcie mi co moze byc powodem ze w Windzie moge ustawic dzielnik dla pamieci inne niz 100 i mi chodzi, nawet pamieci 270 (proc 9*300 dzielnik 183 pamieci 270) chodza a jak w Biosie dam inne niz 100 to zamiast napisac Bios checksum OK jest reset??

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo z alfami. w biosie jak zmieniam, to komp nie wstaje, a jak z windy, to nie ma zadnego problemu.

w koncu pomieszalem troszke biosami i da sie na sztywno z biosu ustawic jakies 2 czy tam 3 kombinacje przy ktorych normalnie sie uruchomi.

to mnie jednak nie zadowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ogolnie slabiej , ale jak wszedzie mozna trafic na dobre sztuki jak i kompletne padaki -dotyczy to zarowno gskili jak i uccc oemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj chipset idzie max stabilne jakieś 250mhz i zastanawiam się, czy warto kupowac g.skille, czy kupić jakieś A-Daty i jechać na 400mhz. G.skillom mógłbym podkręcić trochę timingi, skoro jechałyby na 250mhz, prawda? Benchmarki mnie nie interesują. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem z a64tweakerem, otoz jak chce zmienic sobie max async latency to jak biore na 8ns, zrobie set i zrestartuje kompa to nie zapamietuje tych ustawien. Jak wezme "apply set on startup" tez jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął prawdopodobnie te trzecie,ale są tu lepsi spece ode mnie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał czwarte. Na starcie najwyżej MHz, a po drugie patrząc po rankingu to z tych co podałeś chyba najlepsze.

Pozdr

Całkowicie się zgadzam z kolegą tylko 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...