Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie chodzi o patriot 2x1gb dual z timingami 2-3-2-5 i xms tak samo ale z timingami 2-3-3-6 ale strona newegg powinna sie otwierac juz wiec polecam sprawdzic po linkach

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi o patriot 2x1gb dual z timingami 2-3-2-5 i xms tak samo ale z timingami 2-3-3-6 ale strona newegg powinna sie otwierac juz wiec polecam sprawdzic po linkach

linki NIE działaja, a jak juz kupuijesz w stanach to czemu nie te cruciale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki NIE działaja, a jak juz kupuijesz w stanach to czemu nie te cruciale?

jakie cruciale? mam limit do 230$ wiec jesli sie mieszcza to mzoe pojde za porada tylko wskaz ktore dokladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie cruciale? mam limit do 230$ wiec jesli sie mieszcza to mzoe pojde za porada tylko wskaz ktore dokladnie :)

Do $230 zdecydowanie bierz te:

 

G.SKILL Extreme Series 2GB (2 x 1GB) 184-Pin DDR SDRAM Unbuffered DDR 400 (PC 3200) Dual Channel Kit System Memory - Retail

 

tu masz ich test który mówi sam za siebie. :wink:

 

Edit

Cruciale póki co są najlepsze cena $296 tu masz test :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już w sprzedaży na newegg zestawy 2x1GB o których pisałem wcześniej:

 

G.SKILL 2GB (2 x 1GB) 184-Pin DDR SDRAM DDR 400 (PC 3200) Unbuffered System Memory Model F1-3200PHU2-2GBNS - Retail

za $185, to może być ciekawa propozycja w "klasie ekonomicznej"? :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy obiły się komuś informacje na temat:

OCZ Gold XTC DDR500 PC4000 2048MB Dual Kit w/two PC4000 1024MB DIMMs,CL 3-4-3-8

Dołączona grafika

Są podobne do platinum tylko z mniejszymi timingami. Może lepiej będą latać. Tam gdzie będę/miałem kupować Cruciale pojawiły się taki pamiątki i mnie bardzo zaciekawiły.

 

EDIT1:

znalazłem taki teścik, tylko to były EL a te są XTC więc może są jeszcze lepsze? 274 to całkiem niezły wynik i bardzo zbliżony do Cruciali :-)

 

Co tu wybrać?? :mur: Już głupieje...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSkille ZX pojawiły sie na allegro ale cena powala :| ponad 1100PLN

 

Zauważyłem także moduł 1Gb Microna na kosciach 5B-D czy jakos tak ;]

Mógłbyś zalinkować do tych zx na allegro? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=74522659

 

Dla mnie to jednak za duzo czekam na 2x1Gb samsung uccc z radiatrem byly chwilke w niedziele(allegro) ale za dlugo sie zastanawialem i poszly. Czekam na nowa dostawe. W cenie do 700 nic lepszego nie ma na razie.

a możesz coś więcej powiedzieć o tych samsungach uccc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jutro bede mial kolejne 2GB do potestowania. Tym razem bedzie to zestawik G.Skill, ktory na rynku jest juz od kilku miesiecy. Jest to F1-4000USU2-2GBHZ, binowany na DDR500 8-4-4-3.0, a oparty na kosciach Samsung UCCC. Srednie wyniki krecenia tych pamieci to 265-285MHz 8-4-4-3.0-1T, w porywach do 290MHz "bench-stable" (zadkosc).

 

Sorka, ze pamieci ktore tutaj Wam pokazuje raczej nie sa dostepne swobodnie w Polsce. Mieszkam na stale w USA, a tutaj najbardziej dostrzeganymi i uznanymim markami sa OCZ, G.Skill, Mushkin, Corsair, Crucial, GeIL...

 

Bede bawil sie tymi pamieciami niestety dopiero w weekend... Zatem, jezeli ktos jest zainteresowany wynikami, to zapraszam do zajrzenia do tego tematu za tydzien.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawie sie w krolika doswiadczalnego i kupie na allegro 2x1gb samsunga uccc. Ostatnio jednak znalazlem microna 5b d. Czolowka Xs jest na tych kostkch tyle ze pc 4000 cruciala a nie pc3200 no name jak na allegro. Zreszta samsungi tez sa no name. A gwara niestety tylko rozruchowo(rozumiem ze import z zachodu) Wiec raczej 2,8v przekraczac nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który zestaw 2x1GB polecalibyście do mojego konfiga?

MSI K8N SLI Platinum

A64 lecący max 9x319 - standardowe OC to 9x311@1,45Vcore

Max Vmem dla tej płyty to 3,1V

reszta w podpisie

 

Sprzedałbym swoje 4x512 Geil UltraX na TCCD (stare serie) kupowane z 5 letnią gwarancją - więc miałbym pieniądze przynajmniej na część zestawu 2x1GB. Dopuszczam możliwość, że będę musiał dopłacić do 2x1GB

 

4x512 nie są u mnie stabilne a tego potrzebuję, tak do pracy jak i do grania np. w Battlefield2

 

Z góry dziękuję za merytoryczne sugestie

 

EDIT:

 

ZALEŻY MI NA NAPRAWDĘ SOLIDNYM OC .... ;)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AndyN

 

W twoim przypadku wybrałbym chyba te GSkille ZX z allegro za 11xx, przy odrobinie szczęscia nie wiele dopłacisz do TCCD, poza tym na giełdzie tweaka pojawiła sie kolejna parka tych GSkilli za 1000PLN. Jeśli nie zależy Ci na dużym OC to zaryzykuj i kup Samsungi UCCC z allegro, 2x1GB to koszt około 600~650PLN.

 

Pierwszy jak i drugi przypadek ma taki minus ze gwarancji praktycznie nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo

 

Zależy mi solidnym OC, naprawdę solidnym ....

 

 

Ehhh, tylko ten brak gwarancji .... Mógłbym nawet dopłacić trochę żeby kupić w polskim sklepie razem z gwarą :(

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo

 

Zależy mi solidnym OC, naprawdę solidnym ....

Ehhh, tylko ten brak gwarancji .... Mógłbym nawet dopłacić trochę żeby kupić w polskim sklepie razem z gwarą :(

A chcesz wiedziec jaka jest roznica w przypadku Gskill ? Zadna w 10 dni masz nowe memki , szybciej niz w niektorym polskim sklepie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz wiedziec jaka jest roznica w przypadku Gskill ? Zadna w 10 dni masz nowe memki , szybciej niz w niektorym polskim sklepie :D

Z Crucialem jest wiecej zabawy, moje kazali wyslac tam gdzie je kupilem, czyli newegg, a ze newegg nie wysyla do polski to musialem je odeslac najpierw do osoby która mi je kupila, ona przesle je do NEWEGG, droga powrotna z serwisu wyglada tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawie sie w krolika doswiadczalnego i kupie na allegro 2x1gb samsunga uccc. Ostatnio jednak znalazlem microna 5b d. Czolowka Xs jest na tych kostkch tyle ze pc 4000 cruciala a nie pc3200 no name jak na allegro. Zreszta samsungi tez sa no name. A gwara niestety tylko rozruchowo(rozumiem ze import z zachodu) Wiec raczej 2,8v przekraczac nie bede.

Ja mam własnie takie Szajsungi i przy napięciu 2.8V (realne chyba 2,75) idą 230 Mhz 3-4-4-8. Mówie o dwóch kościach 1GB w dualu. Szkoda, że moja płytka bez vmoda nie daje więcej na pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena bedzie "uczciwa" za te pamieci? Cos czuje, ze jeszcze podskoczy.

 

Bylo juz cos o Kingstonach HyperX DDR 2x 1024MB PC-400 CL2? Warto?

Cena w Niemczech 2x1GB G.Skill ZX to ~254euro+25 przesyłka gwara blisko; tak że wyższa cena nie wydaje się być uzasadniona ,no chyba,że ktoś się podpali.

Kingstony Hyper X cl2 wyglądają całkiem całkiem,dobrze by było gdyby ktoś kto kupił te memki zapodał test wiedzielibyśmy więcej. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro odbieram Patrioty LLK 2x1GB z czerwonymi radiatorkami..podziele sie testami

 

mam nadzieje ze pojdą mi na 245MHz na ok. 2,5-3-3-7 1T tak jak tu im poszly az na 255MHz http://www.insanetek.com/review.php?id=20&page=3

 

a propos pytanko..ponoc są na Infineonach (tak tam piszą)..ile dawac im max V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede mial kolejne 2GB do potestowania. Tym razem bedzie to zestawik G.Skill, ktory na rynku jest juz od kilku miesiecy. Jest to F1-4000USU2-2GBHZ, binowany na DDR500 8-4-4-3.0, a oparty na kosciach Samsung UCCC. Srednie wyniki krecenia tych pamieci to 265-285MHz 8-4-4-3.0-1T, w porywach do 290MHz "bench-stable" (zadkosc).

Tescik na szybkiego, ale wydaje sie ze to raczej maks...

 

60 minut SP2004 LargeFFT, 1830MB used @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

Postaram sie przysiasc bardziej do tego w ciagu kilku kolejnych dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro odbieram Patrioty LLK 2x1GB z czerwonymi radiatorkami..podziele sie testami

czerwone radiatory powiadasz...no wiec ja mialem w lapkach te ptarioty LLK, ale na zielonym PCB i nie szly wiecej niz na 217 2,5-3-3-6 1T, a w tej recce widze, ze maja je na czerwonym PCB. moze jakies nowsze rev.? (ich) inne PCB i pamiatki? na tych swoich nie mam kodu kresk. tak wiec trudno okreslic co i jak...ale testy daj, moze faktycznie te na czerwonym sa jakies lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...