Skocz do zawartości
katoda

Zamiana Cambridge Soundworks Fps1600 Na...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanie jak w temacie - na co zamienić zestaw 4.1 Cambridge SoundWorks FPS1600, aby nie pogorszyć sobie wrażeń odsłuchowych ? W kompie siedzi obecnie Audigy 2 (a więc karta 6.1) ale zastanawiam się "na zaś" nad zestawem 7.1, aby za rok - dwa lata nie doktoryzować się z głośnikami jak kupię sobie X-Fi :-)

Głównie gram i słucham MP3, audiofilem nie jestem i wymagań nie mam zbyt dużych, ale nie chciałbym mieć gorzej, niż mam teraz, bo teraz jestem po prostu zadowolony.

Czy Creative Inspire T7900 będzie dobrym wyborem przy tak ustawionych wymaganiach? Nie będę narzekał na dźwięk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydujesz się na zestaw 7.1 przemyśl sobie jak rozmieścisz głośniki bo z tym są największe problemy.

1736520[/snapback]

Hmm... nie zakładam że powinienem mieć z tym problemy, z jednej strony mogę przywiesić na ścianie a z drugiej na rozłożystym rododendronie, ewentualnie rozważam przymocowanie satelitek dokładnie na krawędzi biurka, beda wtedy może ciut z przodu, ale nie powinno to zbytnio przeszkadzać.

Chyba że skórka nie warta wyprawki i lepiej zakupić normalny zestaw 6.1 ? Tylny głośnik centralny miałbym gdzie za sobą przywiesić...

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wogole olal 6.1 - filmow w tym formacie jest poki co niewiele, a do sluchania muzy i tak stereo wystarczy.

Też tak myślałem 4 lata temu jak kupowałem amplituner: Po co mi ten 6 kanał?

A teraz trochę żałuję bo filmów z ES mam już kilkanaście, a kasy na wymianę sprzętu chwilowo nie.

Dlatego jeśli katoda wybiega myślami w przyszłość(X-Fi), to radzę mu żeby wziął pod uwagę 6.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem 4 lata temu jak kupowałem amplituner: Po co mi ten 6 kanał?

A teraz trochę żałuję bo filmów z ES mam już kilkanaście, a kasy na wymianę sprzętu chwilowo nie.

Dlatego jeśli katoda wybiega myślami w przyszłość(X-Fi), to radzę mu żeby wziął pod uwagę 6.1.

1737575[/snapback]

Zaraz, zaraz, X-Fi nie jest aby 7.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2ZS też ma 7.1 ale co z tego jak nie ma takiego formatu dzwięku.

Proponuję ci THX

Przeanalizuj.

Czyli z tego wątku raczej wynika, że nie ma potrzeby (mając Audigy 2 i perspektywę przejścia np. za 2 lata na X-Fi - prędzej chyba nie, przecież ile trwało zanim Audigy 2 zjechało do w miarę sensownych poziomów cenowych ?) kupywać głośników 7.1 tylko spokojnie kupić 6.1 i być happy ? Tyle że jak na razie jedynym sensownym zestawem 6.1 który udało mi się wygrzebać po sklepach jest Logitech X-620, droższy o circa 100 PLN od zestawów 7.1 Creative'a. A jak wspomniałem w pierwszym poście - melomanem nie jestem, chcę tylko mieć dźwięk nie gorszy od tego, które mam teraz.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zanim się zdecydujesz na coś konkretnego, poczytaj trochę recenzj(np.TomsHardware) i wyważonych opini użytkowników. Najlepszym byłby odsłuch przed zakupem, i to w miejscu użytkowania . Ale to nie zawsze jest możliwe.

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...