Skocz do zawartości
Sims0nek

Jaki Procesor Do Autocad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak dokladnie ale chodzi o programy do tworzenia rysunków tzn dla architekta. :) zlorzylem cos takiego:

DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 386zl

Modecom Digital - srebrno-biała - bez zasilacza 118zl

Epox EP-8KDA3I nVidia nForce3 250 265zl

Zasilacz do obudowy Tagan 330W - PFC 199zl

AMD Sempron 2600+ BOX (Socket 754, 64-bit) 285zl

Samsung SpinPoint 160 GB (8MB cache, Serial ATA II) 353zl

Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) bulk 241zl

razem 1850zl

trzeba cos z tego odchudzic tylko co ? Zasilacza prosze nie zmieniac jak ma byc porządny to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Po pierwsze: im więcej RAM tym lepiej, zwłaszcza do wczytywania większej ilości ryunków na raz oraz pracy model-papier. Z tym że 1GB spokojnie starcza. W zasadzie nawet 512 jest OK, ale do innych aplikacji bardziej pamięciożernych np. do modelowania przestrzennego np. Inventor, 1GB to minimum.

Po drugie: procek lepszy byłby Pentium, ale ten Sempron też spokojnie starczy.

Po trzecie: grafa powinna zapewniać pełną obsługę Open GL. W praktyce do ACADA wystacza każda karta nawet GF2MX200 byle 128 bit.

Przy czym tu cały czas mowa o ACAD. Bo jeśli chodzi o jakies specjalistyczne narzędzia architektoniczne, to nie wiem.

Natomiast jeśli chodzi o ACAD-a to prawde powiedziawszy te wymagania nie są bardzo wyśrubowane. Jedynie ważne zeby było jak najwięcej RAM-u.

 

EDIT:

Na Celku 300 spokojnie pójdzie ACAD 2000. Minimum 128MB RAM-u. No ale kto by teraz chciał robić na dwutysiączce... Chociaż ja miło wspominam.

Edytowane przez Prodigal Son

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz mam sprzęt mysle ze z powodzeniem do ogladania filmów internetu acadu mp3 wystarczy no i nieraz w Medal of Honor POgrac ;)

 

A oto on:

Sempron 2500+ box

Epox 8kda3l

2x 512 ddr Geil cl 2.5

160gb Samsung Sata

tagan 330watt

radeon 9500 Saphire 128bit

obudowa Colorsit.

 

razem 1750zł

 

Moze być taki sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie starczy. Nawet do Medal of Honor :D Żeby nie być gołosłownym, wymagania ACAD 2006. Oczywiście wymagania wersji rozszerzonych funkcjonalnie jak np. Mechanical czy Mechanical Desktop (z resztą i tak występują w pakiecie) są wyższe, ale do architektury nie są potrzebne.

PS. Zalecane 512MB RAM wystarcza, ale (powtarzam się...) jak w każdej takiej aplikacji -im więcej, tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość Nvidi dlamnie to [ciach!]iana Firma ! Była dobra do czasu kiedy robila gf 4ti potem urwałem sie w jej produktach i niechce do nich wracać.

 

Chodz mam Fx 5200... to co z tego ze ma 500mhz na pamieciach jesli jest tak [ciach!]iana jak ... nie mam porówniana to takiego [ciach!]a.

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość Nvidi dlamnie to [ciach!]iana Firma ! Była dobra do czasu kiedy robila gf 4ti potem urwałem sie w jej produktach i niechce do nich wracać.

 

Chodz mam Fx 5200... to co z tego ze ma 500mhz na pamieciach jesli jest tak [ciach!]iana jak ... nie mam porówniana to takiego [ciach!]a.

1737497[/snapback]

Akurat FX'y to była porażka...

Ale seria 6xxx i 7 jest naprawde user friendly i nie taka szajsowasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedzie rysowal w 3d ani robil wizualizacji to po kiegu mu jakas wypasna grafa, full to juz bedzie radeon x800, wazne zeby wrzucic duzo ramu , ja tam bym dawal ze 2gb, cpu amd najlepiej opteron 144 ale tez spokojnie styknie venice 3ghz, dysk jakis szybki i co bardzo wazne porzadny ale to naprawde porzadny monitor.

 

dodam ze na moim sprzecie (amd) ac2k6 smiga ladnie, korzystam tylko z 2d.

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Przesadzacie z tą grafą. Jak pisałem GF2MX200 spokojnie starcza, byle 128 bit. Co więcej przez dwa lata pracowałem na Rivie TNT M64, i szczerze powiedziawszy też było OK, jedynie przy obrotach 3D się cięło. Można było to przeboleć. 2GB RAM do ACAD-a to też przesada. Mam co prawda tyle w pracy, ale pracuje też na Inventorze, i do niego to już nie przesada (zalecane 1 - 3,5GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...