Skocz do zawartości
mur.doc

Windowsowe Udostępnianie Połączenia + Dlink Di-524

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, potrzebuje pomocy w konfiguracji ;)

 

Sieć lokalna Lan oparta na switchu. Od niego odchodzą 2 kabelki do pctów i trzeci do nowo zakupionego routera D-Link DI-524, do tego po mieszkaniu krąży laptop z kartą WiFi. Mam neostradę podpiętą modemem usb pod jeden z kompów, którą udostępniam na sieć lokalną przy pomocy windowsa XP i jego Kreatora Sieci :).

 

Ale mam problem. Chce żeby laptop miał dostęp do netu. Niestety zamiast AP kupiłem router, gdyż akurat się trafił po okazyjnej cenie. No i teraz nijak nie moge tego skonfigurować, bo router uparcie się upiera, że internet może być jedynie podłączony do niego przez port WAN. Jak skonfigurować ten router żeby neostrada przez niego przeszła bez podpinania do niego modemu?

 

Plz pomóżcie, bo jeszcze mam szansę zwrócić ten router ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem. Masz switcha i 2 kompy połaczone w sieć i udostepniony NET. Kupiłeś DI-524. Najpierw ściągnij sobie najnowszy firmware do niego 1.20

 

DI-524 ma 4-portowy swich. Wiec wywal stary i zastą go tym d-linkiem. Port Wan zostawiasz pusty i podłaczasz tylko do switcha. Z pod IE lub innej przeglądarki konfigurujesz D-linka. Wyłaczasz DHCP i inne duperele włączasz WIfi ustawiasz SSID, kanał i szyfrowanie, w lapku podłaczasz sie do AP i gotowe.

 

p.s. DI-524 to router; AP i jeszcze troche innych mozliwości. :)

Edytowane przez Electric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...