Skocz do zawartości
fipa

Brak Dźwięku - Sterowniki Są, Niby Wszystko Ok

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam problem z dźwiękiem (na SS). Niby sterowniki są zainstalowane, urządzenie w biosie oczywiście włączone, niby żadnych konfliktów sprzętowych, a dźwięku brak. Sterowniki odinstalowywałem i instalowałem kilka razy (rózne wersje). W tym momencie mam najnowsze (4.62 nForce Audio). To wszystko prawdopodobnie zaczęło sie od odinstalowania paczki Nero Codec Pack, nie pamietam jakiej wersji, jakiejs starszej (nie mam jej już, usunałem przez odinstalowaniem). Zainstalowalem najnowszą jaką znalazłem, usuwałem ją i nic. Kombinuje cały czas. Jest to dla mnie ważne, bo komputer służy także jako budzik...

 

Teraz pare screenów, które lepiej pomoga sobie wyobrazoc to, co opisuję:

 

:arrow: http://img269.imageshack.us/img269/5774/lkjhgfd4yu.jpg

 

:arrow: http://img155.imageshack.us/img155/5495/rtyuikl8uc.jpg

 

:arrow: http://img269.imageshack.us/img269/9196/lkjhgfrgtyghj5ze.jpg

 

:arrow: http://img38.imageshack.us/img38/3738/tyuoll8aw.jpg

 

EDIT: Zapomnailem dodac, ze szukajki uzywalem, google także.. Próbowalem nawet wpisywać kody błędów (typu: 88780087), ale praktycznie nic nie znalazłem.

 

Mam przeczucie, ze to sprawa software'owa..

 

EDIT 2: Dodam jeszcze, ze system w miare czysty, co prawda ma jakies 3-4 miesiące, ale nie instaluje czesto programów, praktycznie podmieniam (od instalacji windowsa) programy typu Firefox. Wirusów niet.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogło. Dodatkowo spróbowałem jeszcze raz, tym razem odinstalowałem wszystko i zainstalowałem tylko i wyłacznie sterowniki do audio (bez tych do nForce'a). Takze nic nie dało.

 

Kurcze, bardzo rzadko mam problemy z komputerem, ale jak juz mam, to z reguły tylko format pomaga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, nawet udeżyłem z nim do sgj. Niestey format, clear cmos, reinstalacja sterow nie pomogla. Niby wszystko si, ale w panelu s. "dzwieki" nie mialem dostepnych zadnych regulacji. Wywalalo "DirectSound v2.41 Error". Zdesperowany cofnąłem proca o kilka megaherzow :huh: Pomoglo [; Nawet nie wiem, jak to u Ciebie wyglada z oc, wiec nie mowie, ze to pomoze, mi pomogło, albo mi sie wydaje, ze to to :> Ale nie martw sie, ale sprawa do zalatwienia, w googlach tez troszke o tym poczytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS w biosie włączony.

 

Zaraz spróbuje odkrecic procesor (tylko dociagne kodeki przez Allplayer > Live Update). Mam 11,5 x 200 (2300MHz) przy 1.7v. Zawsze było stabilnie, temp według mobo 45*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne...

 

Jeszcze nie slyszalem o padnietym SS a na to sie zapowiada :? No chyba , ze w czym innym problem ? Moze twoj wzmacniacz , glosniki , nie wiem sam . Ja w zyciu z SS nie mialem problemow... To juz z obecnym SB Live mam tyle , ze mam go dosyc :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z kablami, wzmacniaczem czy glosnikami odrzucam, bo gdyby tak bylo, to nie byloby dzwieku, ale tez nie wyskakiwalyby te błedy.

 

Autostart:

Dołączona grafika

 

Juz sie nastawilem psychicznie na format... po południu sie wezme. Dzieki, ze próbowaliscie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...