Skocz do zawartości
FumFel_20

Czy Jest Na Forum Ktoś Kto Ma Maca?

Rekomendowane odpowiedzi

czesci sa praktycznie te same, aczkolwiek sa pewne pamieci dedykowane do maca - w sensie sprawdzone ze wszystko gra

dolozenie a raczej zmiana RAMow nie wplywa na gwarancje

natomisat z dyskiem to juz moze byc problem z gwarancja..

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się kolejny makowiec. Mam iMaca G3 DV 400MHz. Jadę na systemie 10.2. Komp jest strasznie cichy i świetnie się prezentuje. Jednak do internetu on się nie na daje, jak odpalę jakąś potężniejszą stronę to nic nie mogę zrobić póki strona się nie wczyta, jest to strasznie wkurzające. Denerwuje mnie także aktualizacja do nowszego OS. Między "tigerem" a moim nie ma większej różnicy, mimo to aktualizacja kosztuje i to sporo. Ale w porównaniu mój mac z tak samo taktowanym Pentium 2 czy AMD K6 to pecety nie mają szans! W tamtym czasie architektura PowerPC była dużo wydajniejsza.

Co do zmiany dysku to plomb chyba nie ma? Trzeba tylko rozkręcić maca i nie zostawić po sobie śladów. Co do pamięci to zależy czy masz w obudowie zaślepkę pod którą się znajdują gniazda RAM. Jeżeli jest to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem szczesliwym posiadaczem maca mini G4 1,42 hdd 80GB (palnowana niebawem zmiana na jakis szybszy, te piwewsze byly troszki wolne i glosne) i niestety 512mb ram... mam juz kostke 1Gb, tylko jakos czasu brak na zalozenie.

 

Komp bardzo fajny, glownie wykorzustuje go do netu/muzyki/filmow. Glowna zaleta to przede wszystkim cisza... (nie liczac dysku czasem), ogolnie polecam tego typu alternatywne rozwiazanie, oczywiscie jak ktos nie bawi sie w gierki :)

 

Oczywiscie w kwestii modyfikacji macow pojawia sie maly problem... Jak i z ktorej strony to rozkrecic? Pomocy szukac trzeba niestety na forach, bo instrukcje raczej nie zawieraja tego, i zamiast urzadzen typu srubokret nalezy czesto uzyc szpachelki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzieki, ale dam sobie rade... Mam paru znajomych do tego w serwisie apple, tak ze jak bym mial problem to wpadne do nich :)

 

W kazdym badz razie jedyna rzecza ktora mnie od jakiegos czasu wstrzymuje to brak czasu :cry: bo nowa kostka lezy juz z miesiac w szufladzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie poprostu czy na tytm forum jest ktos z makiem ponieważ zawsze mam jakieś pytanie albo sam moge komuś pomóc :] Moge napisać pare FAQ ale jak nikogo niema to kto bedzie to czytał? :]

 

pozdrawiam

 

ps:prosze sie wpisywać kto ma zebym wiedzial ilu uzytkowników jest.

mam, ale nie używam bo już jest dosyć stary i nie ma do czego go używać, leżakuje sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecet z podpisu już opchnięty (oprócz paru drobiazgów działających na macu), na biurku mac mini G4 1.33 1GB RAM, 100GB HDD z którego piszę tego posta. Z macami miałem kontakt w zasadzie od dawna, ale nie zwracałem na nie uwagi do czasu aż chłopaki z Cupertino dopracowali X'a. Nie gram (z wyjątkiem ogame), komputer służy mi do pracy, oglądania TV (pinnacle + eyetv), słuchania muzyki (itunes, last.fm) i netu. I do tego mini nadaje się znakomicie :)

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot to Ty pisałeś do mnie na MyApple z chęcią wymiany PC na MAC ? :D

No patrz jaki ten świat mały. Wziąłem za sprzęt nawet więcej niż pisałem w mailu do Ciebie (sam goły sprzęt bez peryferiów). ;) Rada, żeby sprzedać okazała się pomocna. Nowy użytkownik zadowolony, ja z miniaka jestem bardzo zadowolony. Póki co nic szybszego mi nie jest potrzebne. A co, ten laptopik jeszcze na sprzedaż jest?

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sprzedany kuzynowi :D Do domu też planuje kupić Maca Mini i podłączyć do TV żeby było takie małe centrum multimedialne, a gry to i tak konsola :P

A to widzisz ja poszedłem w drugą stronę - do mini wetknąłem kartę TV ;) bo na telewizor i tak nie mam miesca - monitor CRT 21" ;) Mini przy nim wygląda hm.... śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To malenstwo potrafi obsluzyc bez problemow xp? Podoba mi sie ten mini :)

Mój bez emulacji nie potrafi (mam G4). Zresztą nie bardzo widzę sens używania XP, który blado wypada przy Leopardzie (który lepiej działa na 1.33 G4 niż Vista na Phenomie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To malenstwo potrafi obsluzyc bez problemow xp?

Zalezy jaki :)

G4 tak sobie, za to C2D bez problemu.

Tylko zastanawiam sie po co pakowac lipny system do takiego fajnego komputera :)

Leopardem sie jeszcze nie bawilem, spokojnie Tiger mi wystarcza, no ale kto wie, przy okazji wymiany dysku moze skusze sie na nowy system :)

No i nie dosc ze maly to na prawde bardzo cichy komputer (ogolnie pracuje duuuzo ciszej niz np moj T41p). Wiatrak na procesorze rzadko mi sie wlacza, z tym ze jak juz zacznie pracowac slychac go troszke, planowalem wymiane, ale ciesko taka turbinke cicha dorwac co tam wejdzie... niestety w srodku miejsca jest troche malo. Jak na razie najglosniejszy element u mnie to HDD 2,5 cala 80GB (ten seryjnie montowany) do tego wolny jest troszke. (zwykle uzywam 3,5 cala w obudowie firewire)

 

@Jenot Co za dyszczek masz w swoim miniaku? Bo u mnie ta standardowa 80GB (G4 1,42) troszki glosna jest i planuje niebawem przesiadke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jenot Co za dyszczek masz w swoim miniaku? Bo u mnie ta standardowa 80GB (G4 1,42) troszki glosna jest i planuje niebawem przesiadke.

jedras77: Ja mam ST910021A - Seagate Momentus 7200.1 8MB cache. Cichutki i szybki. A zewnętrzny 3.5" w kieszeni USB (na razie, muszę kupić kieszeń FW bo szybsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru miesiącach polowań, w końcu nabyłem własnego MacBooka (White 13,3"), który jest po prostu najpiękniejszym istniejącym laptopem stworzonym przez człowieka. Mam nadzieję, że po treningu na Linuxie, nie sprawi mi problemów obsługa Leoparda :)

 

Druga sprawa - mimo wszystko, laptopa potrzebuję do pracy. Niestety programy typu Microsoft SQL Server 2005 czy Crystal Reports, na których pracuję, wymagają Windowsa. Jak z instalacją i sterownikami WinXP? Nie ma żadnych problemów?

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - mimo wszystko, laptopa potrzebuję do pracy. Niestety programy typu Microsoft SQL Server 2005 czy Crystal Reports, na których pracuję, wymagają Windowsa. Jak z instalacją i sterownikami WinXP? Nie ma żadnych problemów?

BootCamp (w Leopardzie jest OOTB). Są jeszcze inne rozwiązania: VMWare Fusion i Parallels Desktop (w ostatnim Chipie jest wersja 180-dniowa chyba).

A ja po raz kolejny zmieniłem sprzęt - mini na mini - G4 na C2D. Wielkiej różnicy nie ma, ale grafika w 1600x1200 działa płynniej na GMA950 niż na Radku 9200.

 

Zaraz zmieniam siga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Leoparda to nie. W Bootcampie pokazujesz ile miejsca ma zająć nowa partycja na XP. Później restar Mac i instalacja przebiega tak samo jak na PC. Po zainstalowaniu systemu wkładasz płytkę z Leopardem i instalujesz oprogramowanie BC. Na tym to się kończy, przy starcie komputera jak chcesz wybrać odpowiedni system przytrzymujesz Alt i wybierasz.

 

Jenot niedługo chyba wymienisz na całkowicie nowe Mini z Penrynem jak wyjdą :D

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę:

 

- Mac mini G4 1.33GHz kręcony na 1.67GHz (a co :?: :grin: ze jak małe i mak to kręcić się nie da :?:, swoją drogą przyrost wydajności jest gigantyczny).

 

- 1GB RAMu - więcej niestety nie wsadze.

 

- Nagrywarka DVD LG GSA E20N (zewnętrzna)

 

- Do tego Seagate Momentus 7200 RPM.

 

 

Co do rozkręcania - należy użyć szpachelki ;) )

 

Jednak jakby nie patrzec jest to sprzet wiekowy i przymierzam sie do jego sprzedazy - miałem zamiar kupić nowe mini na Intelu, ale niestety wciąż mają GMA 950, więc wybór padł - PC + OSX. Będzie troche kombinowania (sterowniki - Apple robi tylko pod swoje mobo, pod wszystkie inne scena OSx86), ale ja akurat sobie poradze.

 

Komus kto nigdy nie bawil sie makiem, OSX'em odradzam instalacje na PC - jest strasznie problematyczna, a i system jsk zle skonfigurowany to zle dziala. Tylko sie zniechecicie, podcas kiedy na sprzecie Apple'a wszystko działa "od kopa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o makach na forum tego pokroju mija się z celem. Macintoshe to nie są komputery do ogrzewania mieszkania, suszenia włosów ani smażenia jajek na coolerze, także rozrywki zajmujące forumowiczów z tweak.pl są nieosiągalne na makach i nie będziesz miał się czym pochwalić.

Generalnie misiu to w srodku maca masz to samo co w kazdym zwyklym pececie, tylko inaczej upakowane. Grzeje sie to tak samo jak kazdy inny sprzet, dostajesz tylko w cenie maca pewna mysl techniczna, pewiem design oraz nakladke ktora jest dla lopatologow w Stanach :). Generalnie ich komputery mozna zastosowac w pewnych aplikacjach i to zgoda.

I sumujac zainteresuje cie zapewne bardzo opinia ktora wyraza duzo informatykow, najlepszym kompem na Viste i XP jest wlasnie Mac, i naprawde niezle dziala :).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie misiu to w srodku maca masz to samo co w kazdym zwyklym pececie, tylko inaczej upakowane. Grzeje sie to tak samo jak kazdy inny sprzet, dostajesz tylko w cenie maca pewna mysl techniczna, pewiem design oraz nakladke ktora jest dla lopatologow w Stanach :). Generalnie ich komputery mozna zastosowac w pewnych aplikacjach i to zgoda.

I sumujac zainteresuje cie zapewne bardzo opinia ktora wyraza duzo informatykow, najlepszym kompem na Viste i XP jest wlasnie Mac, i naprawde niezle dziala :).

 

pozdro

Ja jestem informatykiem i szczerze mówiąc zainstalowałem XP pod Parallels ale nie używałem przez miesiąc więc usunąłem - po co trzymać na dysku coś co jest niepotrzebne? Ale masz rację - spotkałem się z opiniami, że windows najlepiej instalować na macu... graczom jednak takiej opcji nie polecam, chyba że stać ich na wypasionego maca Pro za kilkanaście tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...