Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

Poprzez urynkowienie, l-i-b-e-r-a-l-i-z-a-c-j-ę, zmniejszenie biurokracji, radykalne zmniejszenie klina podatkowego, zlikwidowanie soc-państwa. Mówi to coś? :>

Jeżeli podziwiasz Balcerowicza, to dziwię się że nie popierasz UPR. :D Poza tym On też nie jest czysty, monetarysta odpowiedzialny za złodziejskie prywatyzacje i wałki w NPB. Szafot!! :angry:

Dlatego zapytuję: co z tego?? W skali mikro akurat Polacy są szanowani i chwaleni, a to że soc-euro-media kreują zupełnie inny obraz Polski i Polaków to tylko tymczasowa tendencja, do czasu obalenia Kaczorów!! :D

To w jaki sposób to nie wiem po co tam dawałem w ogóle.

Literować nie musisz nie o to mi chodziło a tak pozatym to PiS raczej się i tak w tym względzie nie popisał.

W skali mikro ? Ludzie biorą opinie z TV i powiedz mi gdzie są szanowani Polacy? Chyba tylko w Polsce bo na Ukrainie żeby przejechać przez granice polak musi dać w łape, w Niemczech też zbytnio nigdy za nami nie przepadali o Rosji nie wspominając.

 

Tymczasowa? Czy ja wiem stereotypy o Polakach są już od dawna utarte na zachodzie jak i na wschodzie a Kaczyńscy pokazali tylko kto tymi Polakami rządzi i ich reprezentuje.

 

Zresztą o czym ty mi tu teraz wyskakujesz? Co ma Balcerowicz do Afery Kasetowej to ja nie wiem. PiS obiecał Polskę silną, demokratyczną, sprawiedliwą i prawą a tak naprawde nic z tego nei wykonał.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Dziwi mnie to ze ktos wogole probuje tlumaczyc PIS, w mediach jak ktos probuje to go dziennikarze niszcza zanim powie "be" w tym sensie ze wytracaja kompletnie wszystki argumenty wpedzajac pro pisowcow po prostu w konsternacje.

 

Lipinski mowil otwartym tekstem ze ma duzo zstanowisk do obsadzenia, nie interesowal sie merytorycznymi kwestiami, poza tym stanowiska i partycypacje wladzy jak to pokretnie tlumaczy pis dokonuje sie przy obecnosci 2 partii na poziomie porozumienia programowo-stanowiskowego. Jednym slowem Lipinskiego nie interesowalo to czy ministrem zostanie Beger czy szympans z wroclawskieo zoo - I to swiadczy o tym ze PIS jest po prostu skorumpowany i siegnol samego dna. Lipinski po pierwszych slowach slownej prowokacji Beger powinien wyjsc z jej pokoju a nie tak jak cymanski twierdzi ze to beger powinna wyjsc z wlasnego pokoju - malo tego nagrywajac prowokacje - nawet blyskotliwy cymanski sie zachowuje jak z ciezkim porazeniem mozgowym i chyba nie wie co mowi - juz to daje pojecie o poteznej skali przekretu ze nawet sie nie potrafia wytlumaczyc.

To znaczy przepraszam tlumacza sie.... ze to wina sluzb specjalnych ktore nie chce rozbicia ukladu, chyba zapomnieli co sie na tasmie nagralo, to jest jakis nonsensowny argument wogole, ze niby co sluzby specjalne szantazowaly mojzesowicza i lipinskiego zeby mowili to co mowili - bo sie zabije ze smiechu litosci.

 

Cale szczesice ze tylko jedna osoba ma tu klapki na oczach.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 20:05 na TVP1 i TVP Polonia przemówienie Jarka K.

Będzie sie działo ;)

Ciekawe co tym razem powie?

EDIT: I znowu coś pier....... o układach i grupie trzymającej władze OMG ile tak można?

I że ich decyzje są słuszne i będą ich bornic czy coś takiego

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przejdźmy do konkretów - kiedy wybory?

 

PS. Jakby PSL złożyło to coś tam o samorozwiązaniu sejmu to by oznaczało, że mają większe jaja niż ta cała chołota pisiorów :lol: Wtedy bym był pod wrażeniem 8)

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie ,ze spisek ukladu , PO i reszta to czesc owego ukladu lub ze Lipinskiemu cos na glowe upadlo i ze PiS nie ma nic z tym wspolnego . A na koniec , ze to wina PO bo koalicji nie chcieli . Jezeli powie ze rozwiazujemy ten burdel to sie moocno zdziwie . EDIT Bah i co nie mowilem ?

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

http://wiadomosci.onet.pl/1409883,11,item.html

 

Jakim cudem mu się udaje z tak dużej grupy ludzi robić idiotów. To jest smutne Premier jest tragiczny czy ten człowiek wstydu nie ma?

 

"Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz KŁAMSTWO" :lol:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i powiedział :) to co zwykle ;) też zauważyliście - podłożyli mu jedną książkę więcej, trzeba było i tak coś zpieprzyć - uczesany jak jasio na pierwszą komunię.. kiepski materiał na premiera więc i tak wyszło jakoś... treści myśle nie ma co komentować, układ jest, jest zły, impreium kontratakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

bo to byla podla prowokacja (lol policja tez jest nie fair i nie powinna robic zdradzieckich podlych i niecnych po trzykroc prowokacji!!!)

 

A tak serio PIS wyborow nie zrobi teraz z prostego powodu, notowania polecialy na zbity ryj pisowi i nie ma teraz szans, przy takiej mega kompromitacji PO moglo by nawet zdobyc wiekszosc pozwalajaca forsowac ustawy. PIS napewno bedzie wybory odciagal, najwiecej ugralo PSL bo teraz moze sie drogo sprzedac pisowi.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Będziemy bronić tego rządu przed opinią publiczną..." o qrna! Tego jeszcze nie było. Ta ich smieszna IV RP jest raczej powrotem, niz krokiem do przodu (chyba, ze takim jak ze slynnej parafrazy wypowiedzi Gomułki: "Nasz kraj stał nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok na przód.").

Pare dni temu widzialem cale przemowienie Busha i ich prezydent jest kompletnym debilem, ale przynajmniej mozna sie z niego posmiac. A tutaj to rece po prostu opadaja.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Damekslip imho to troll

2. @Damekslip nie powiem tego wprost. Powiem:

Twoja wiedza ekonomiczna mnie przeraża. Z politologiczna tez nie lepiej...

3. Jak to fajnie ze bede w wawie w weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle rotfl dla całej tej sytuacji w rządzie. A w tej reżimowej PiS'owej telewizji teraz debatują. PiS jak zawsze znajdzie jakies wytlumaczenie np. że to prowokacja była, albo układ :lol:. W ogóle to polska polityka to jedno wielkie szambo. Rząd powinien podać się imo do dymisji w takiej sytuacji, ale się nie poda. Banda idiotów i imbecyli rządzi tym krajem, których MY sami wybraliśmi. Rozkradają na lewo i prawo ile się da i w [gluteus maximus] mają zwykłego szarego obywatela. BTW sam nie głosowałem, bo nie miałem praw wyborczych ;) ale w listopadzie się to zmieni. A zaraz powiedzą jak te mohery, że to "ta masońska telewizja tvn". Sam nie wiem, śmiać się czy płakać. Albo śmiać przez łzy. Sam nawet telewizji staram się nie oglądać, a jak coś oglądam to rzadko. Teraz to się można trochę pośmiać, ja już boki zrywam, jak widzę tę debatę na TVP PiS channel 1.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale szczesice ze tylko jedna osoba ma tu klapki na oczach.

To nie ja mam tu klapki na oczach, mam też czyste sumienie, gdyż nie głosowałem na żadną partię obecnego establishmentu. :rolleyes: Nie uległem też krwiożerczej soc-propagandzie jak co niektórzy tutejsi itd.

 

Zresztą o czym ty mi tu teraz wyskakujesz? Co ma Balcerowicz do Afery Kasetowej to ja nie wiem.

Ty pierwszy o nim wspomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

"Będziemy bronić tego rządu przed opinią publiczną..."

Nie bójcie się obywatele Jarek obroni rząd przed wami obywatelami! Jak dla mnie to on ma chorą wizje rządu i państwa "demokratycznego". Jak na premiera przystało część wypowiedzi to puste hasła nie mające znaczenia.

 

"Ale te zmiany mogą niepokoić tych, którzy wedle słów wybitnego analityka polskiej sceny politycznej, tworzą "szarą sieć" nieformalnych i formalnych środowisk, które dotąd, poza jakimkolwiek porządkiem prawnym, a tym bardziej konstytucyjnym, decydowały o polskich sprawach."- Jarosłąw Kaczyński

 

Jak dla mnie do tych słów zalicza się Lipiński jak i PiS tworząc ( lub chcąc stwarzać) takie sieci z posłami SO jak i PSL i LPR.

 

"Jesteśmy przekonani, że pod naszym kierownictwem, Polska idzie we właściwym kierunku."- Jarosław Kaczyński

 

Oj obawiam się, że przekonanie nie wystarczy do dobrego rządzenia krajem.

 

Damekslip- ale nie o to w tej wypowiedzi chodziło by dalej tłuc o prywatyzacji. Tak całe forum popada soc-propagandzie bo ma swoje zdanie? W ogóle to co to jest ta twoja krwiożercza soc-propaganda według ciebie?

 

Damek czy to źle, że oceniam polityków po czynach nie po słowach i patrze im na ręce? Według ciebie lepiej siedzieć cicho i pozwalać na robienie z prawem i krajem co się chce? Zresztąnie wiem czy dyskusja z tobą ma sens bo nie padają od ciebie argumenty ani kontrargumenty a raczej próbujesz robić z dyskutantów jeleni.

 

A i jeszcze jedno JA uważam, że PiS nie robi niczego co bym chciał by robił, nie spełnia moich oczekiwań jako obywatela tego kraju, nie zgadzam się też z ich poglądami jak i sposobem rządzenia krajem

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku po wypowiedzi naszego premiera; tzn. to co powiedział było do przewidzenia, ale tą debate ogladało sie jak relacje na żywo z 11 września

Koszmar, który jednak nie dzieje się na jawie lecz w rzeczywistości :x

Gadka o układzie (szara siatka :lol: czy jak on to nazwał) i o tym jak oni Polskę probują naprawiać... kur.wa ciągle tylko lustracje

Damekslip - skończ już bo nie masz jakiejkolwiek wiedzy a zabierasz głos i próbujesz błysnąć słownictwem, którego zapewne sam do końca nie rozumiesz...

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy nie podoba mi się ta atmosfera narodowego skandalu jaka została wytworzona. Zachowanie całego narodu, nie wspominając już o niektórych politykach, którzy ośmieszają grając niewiniątka nie wiedzące nic o takich mechanizmach (Komorowski prawie popłakał się przecież). W ogóle na miejscu PiS, to teraz bym to rzucił w pi*du i zarządził nowe wybory, bez żadnych ustaleń z PO, bez zmian ordynacji etc. Niech cwaniaki rzadzą w takich warunkach i tworzą koalicje z populistkami SO, SLD itd.

 

W ogóle to co to jest ta twoja krwiożercza soc-propaganda według ciebie?

Programy PiS, Samoobrony, SLD, demokraci.pl itd. Ktoś wspominał 3 miliony mieszkań PiS, są?? Tanie państwo, jest?? :lol:

 

Zresztąnie wiem czy dyskusja z tobą ma sens bo nie padają od ciebie argumenty ani kontrargumenty a raczej próbujesz robić z dyskutantów jeleni.

Nie rozumiem, cała dyskusja dotyczy wątku tajnych rozmów i dzielenia stołków, większość uznaje to za niemoralne, ja to akceptuję jako coś normalnego w tym ustroju. Proste. :) Edytowane przez Damekslip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

W gruncie rzeczy nie podoba mi się ta atmosfera narodowego skandalu jaka została wytworzona. Zachowanie całego narodu, nie wspominając już o niektórych politykach, którzy ośmieszają grając niewiniątka nie wiedzące nic o takich mechanizmach (Komorowski prawie popłakał się przecież). W ogóle na miejscu PiS, to teraz bym to rzucił w pi*du i zarządził nowe wybory, bez żadnych ustaleń z PO, bez zmian ordynacji etc. Niech cwaniaki rzadzą w takich warunkach i tworzą koalicje z populistkami SO, SLD itd.

Programy PiS, Samoobrony, SLD, demokraci.pl itd. Ktoś wspominał 3 miliony mieszkań PiS, są?? Tanie państwo, jest?? :lol:

Nie rozumiem, cała dyskusja dotyczy wątku tajnych rozmów i dzielenia stołków, większość uznaje to za niemoralne, ja to akceptuję jako coś normalnego w tym ustroju. Proste. :)

Wiadomo, że są układy do jakiegoś stopnia ale PiS zapowiadał, że takim układom się przeciwstawi i będzie z tym walczył. A to co teraz robi PiS napewno źle by wpłyneło na rządzenie krajem. Atmosfera skandalu tak jak zawsze media niestety muszą robić szum. A mi się akurat nie podobają politycy mówiący, że nic się nie stało i to wszystko przez układy i odwracanie kota ogonem. Co do PO to niechce nic mówić ale to PiS im taki los zgotował :wink: a oni raczej z SO rządzić nie chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, cała dyskusja dotyczy wątku tajnych rozmów i dzielenia stołków, większość uznaje to za niemoralne, ja to akceptuję jako coś normalnego w tym ustroju. Proste. :)

Dobrze powiedziane! Rowniez nie mam pojecia o co ta cala afera? Skoro od kilkunastu lat polityka w tym kraju opiera sie na takich wlasnie zasadach! To wszystko jest sztucznie rozdmuchane w wiadomym celu.

Media po raz kolejny daja nam do zrozumienia, ze maja nas za bande idiotow. I jak widac, niektorzy lykaja owe "sensacje" jak malpy kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko jest normalne, to ze wszyscy kradna jest normalne, to ze bez lapowki nic nie zalatwisz tez jest normalne itd. itp.

 

I przez takich ludzi jak wy, JEST JAK JEST.

 

Najlepiej zeby w TV nic nie bylo o polityce, a wybory byly w ciemno na chybil trafil.

 

"Demokracja nie jest dla idiotow" i to sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tu chodzi o to że po raz pierwszy przenikło to do opinii publicznej samo rozdawanie stanowisk nie jest złe, ale to co chciał zrobić pis jest naganne zabezpieczeni weksli z kasy sejmowej czyli z podatków ludzi, umorzenie spraw sądowych Renaty B. a najgorsze jest to że wogóle pis zaczął rozmawiać o stanowiskach z Beger która jak wiadomo niedawno dopiero zdała maturę, a o jej inteligencji każdy się mógł przekonać nawet Pan Kofi Annan.

 

Czyżby coś się zmieniało na lepsze:

 

Na Platformę Obywatelską chce głosować 34 proc., na Prawo i Sprawiedliwość 18 proc. badanych - wynika z sondażu Pentora dla "Życia Warszawy" i "Wprost" zaprezentowanego na antenie TVN24.W porównaniu do poprzedniego badania, PO zyskała 6 punktów procentowych, PiS stracił 5.Do Sejmu dostałaby się też Samoobrona (10 proc.) oraz lewicowa koalicja SLD-SDPL-UP-PD (8 proc.).
Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko jest normalne, to ze wszyscy kradna jest normalne, to ze bez lapowki nic nie zalatwisz tez jest normalne itd. itp.

No niestety, ale takie sa uroki DEMOKRATYCZNIE wybranego SOCJALIZMU! :D

 

I przez takich ludzi jak wy, JEST JAK JEST.

Dokladnie - a jak Cie pieron w leb strzeli, to tez bedzie przeze mnie.

 

 

"Demokracja nie jest dla idiotow"

hmm... czyzby? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

popieram :D. Telewizja handlowanie stołkami nic nowego tyle że to pokazano. Posłuchajcie co mówią prof politologii, socjologii a nie redaktorzy faktu dziennika jak i prezenterzy tvn24.

Pokazano jak w prymitywny sposob sie to odbywa. Poza tym niejeden profesor powiedzial, ze jest to zachowanie karygodne i godne potepienia. A czy byla to korupcja polityczna to juz nie jest takie oczywiste, chociaz mozna o tym dyskutowac. Ja osobiscie wolalbym nie wiedziec jak to sie odbywa i ludzic sie, ze takie rozmowy sa choc w malym stopniu merytoryczne. Jak ta sprawa nie otworzy oczu milionom Polakow to juz raczej nic tego nie zrobi.

 

Nie rozumiem, cała dyskusja dotyczy wątku tajnych rozmów i dzielenia stołków, większość uznaje to za niemoralne, ja to akceptuję jako coś normalnego w tym ustroju. Proste. :)

Rozumiem, ze jak bedziesz mial okazje dac kase pod stolem by zalatwic swoj interes to tez nie bedziesz mial skrupulow. W koncu akceptujesz takie zachowania jako integralna czesc ustroju panujacego w Polsce. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dobrze powiedziane! Rowniez nie mam pojecia o co ta cala afera? Skoro od kilkunastu lat polityka w tym kraju opiera sie na takich wlasnie zasadach! To wszystko jest sztucznie rozdmuchane w wiadomym celu.

Media po raz kolejny daja nam do zrozumienia, ze maja nas za bande idiotow. I jak widac, niektorzy lykaja owe "sensacje" jak malpy kit.

Dla mnie wiadome było, że takie rzeczy działy się za SLD ale pragne przypomnieć, że PiS miał z tym skończyć a jak z tym skończył sami widzimy. I nie chodzi mi tu o samą afere ale o to jak taki rząd ma zamiar funkcjonować ja nie widze PiSu rządzącego z LPRem i kilkoma przypadkowymi ludźmi. Po prostu wątpie by PiS ten bałagan mógł poukładać chyba jedyne co może zrobić to wybory.

 

A no i nie zwlajcie winy na dziennikarzy taki jest ich zawód mają pokazywać prawdę.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mastertab: Chyba Kofan Anan ;)

 

Do ludzi, ktorzy twierdza, ze zawsze tak bylo i o co taki szum - pytanie. Czy to, ze "zawsze" tak bylo oznacza, ze to jest OK i nie ma po co z tym walczyc?

 

Sorry, panowie, ale dla mnie to nie jest OK. Kupczenie stanowiskami jakos bym przelknal. Ale zabezpieczenie weksli z panstwowej kasy? Z moich podatkow? Szefow przedsiebiorstw wsadzano do wiezienia za minejsa niegospodarnosc. Przypomne moze, ze mowa jest o kwotach rzedu 500 tysiecy zlotych.

A jakby tego bylo malo, "zalatwienie" spraw w sadzie? Begerowa nie raz i nie dwa dala dowod swojej "inteligencji", to i mogla z czyms takim wyjechac, ale to, ze Lipinski jej na miejscu smiechem nie zabil tylko stwierdzil, ze "porozmawia i zobaczy" to juz jest przesada. To jest "prawo i sprawiedliwosc"?

 

Poprzez akceptacje takich numerow dajecie przyzwolenie na waly jeszcze wieksze. Malo tego, dajecie wyrazny sygnal innym grupom spolecznym (w zasadzie wszystkim), ze furda prawo, wszystko sie da "zalatwic", trzeba tylko "porozmawiac" z kim trzeba. Takiej Polski chcecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...