Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto sie boi, ludzie sie boja kolejnych strajkow, samo wydelegowanie gruzu ze stadionu X lecia ponoc by zajelo pol roku :lol: Korupcja, chore ustawy, brak ustaw dla samego Euro2012, ktore niby mialy byc... Za duzo sie dzieje, zeby cos z tym zrobic. Beda jaja, jak nam zabiora mozliwosc zorganizowania Euro... Jaja i zanada... :blink: Polska to kraj brudu i barachla, jak ktos to juz ladnie ujal przede mna. Dostalismy Organizatora, w nadziei na pewne zmiany calego ustroju, zeby zobaczyc, czy polacy potrafia sie zjednoczyc dla dobra sprawy, ale jak widac - nie...

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafią, bo czerwone buractwo tkwi tym narodzie i trwać będzie. Na codzień się z tym spotykam i czuję się jak w ZSRR - ostatnio w banku stary gość przy kasie narzekał, że kiedyś za komuny to było lepiej, więcej się zarabiało i cuda wianki.. nie wspomnę o sklepie, kiedy robiłem zakupy i stara moherka mi się w kolejkę wpieprzyła nawet się nie pytając.

 

Dziwi mnie ten dziwny kraj, tutaj wszyscy żyją, jakby byli osrani, zero relaksu, tak jakby zaraz miała wybuchnąć wojna, sąsiedzi sąsiadom koło pupy robią... nie rozumiem tej mentalności, jestem ze Śląska i niestety mieszkam na Podkarpaciu, żebyście widzieli jak mnie nieraz wytykają za to, żem Hanys!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech no to ja jestem z pisem, faktycznie trup polityczny Giertych mowi do rzeczy... lol roku. Kolesiowi umyka koryto i robi co moze zeby zeby jescze błysnąc przed wyborami. Kretyn zaczął pyskować gdy Pis zdecydował się na wybory które nomen omen nic nie zmienią i zabrał mu MEN no i z miejsca stał się największym wrogiem Pisu..hehe w sumie się nie dziwię. Chętnie głosowałbym na PO ale jakoś nie mogę... nie za przebierającym nogami do władzy i tylko do władzy Tuskiem, nie za jamajczykiem Komorowskim co kadencja to inna partia, nie za Innymi. Dzięki Pisowi nie ma już Samoobrony i nie ma Leppera. dzięki!!

Czy nowe wybory cos zmienią? Myślę że nie. Ostatnio dla mnie pan Wałęsa jest typowym Polakiem -> plującym nienawiścią, małym zakompleksionym człowiekiem. Aha idzcie na wybory, "Nic o Nas bez Nas"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory tyle zmienią, że nie będzie już mr. Leppera i mr. Giertycha w Sejmie. Nawet jakby startowali razem to próg wg. konstytucji wynosi 8-procent, a oni mają ledwo 5-6.

 

Giertych spodobał mi się z tej strony, że chciał zaprowadzić porządek w szkołach, bo jest straszny burdel i [ciach!]iarze zaczynają świrować od zbyt dużej wolności i XXI wieku. Ale już z tym pedałami to lekko przesadzał :-)

 

Oglądnijcie 'Nocna zmiana', tam "ładnie" wyszedł Tusk. Jak wygra wybory to też się będzie tak układał z komuszkami.

Edytowane przez Cloud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ze stadionem to jest tak ewidentny przyklad na korupcej w Polsce, ze az trudno w to uwierzyc. Ponoc zastanawiaja sie, czy nie wybudowac obok starego stadionu, zeby nie ruszac "handlarzy", ktorzy sie tam zadomowili. Jezeli cos przeinaczylem, to niech mnie ktos poprawi, bo mnie to strasznie zbulwersowalo...

Nie chodzi o handlarzy, tylko o czas - jesli zburzy sie Stadion Dziesieciolecia, to samo wywozenie gruzu zajmie pol roku przy zalozeniu, ze ciezarowki beda zasuwac 24 godziny na dobe rownym sznureczkiem.

 

Szkoda, ze nikt o tym nie pomyslal przy rozpisywaniu pierwszego konkursu na stadion <_<

 

Nie ma, oj nie ma szczescia Warszawa do wladzy - kto nie przyjdzie, to natychmiast ogarnia go niemoc umyslowa i paraliz decyzyjny, bez wzgledu na opcje polityczna. Paradoksalnie, najwiecej zrobila ekipa Piskorskiego, na ganianiu ktorej za rekome przekrety i potencjalna korupcje Kaczor dojechal do fotela prezydenta miasta...

 

Giertych spodobał mi się z tej strony, że chciał zaprowadzić porządek w szkołach, bo jest straszny burdel i [ciach!]iarze zaczynają świrować od zbyt dużej wolności i XXI wieku.

Tyle, ze jego pomysl na wprowadzenie porzadku to stworzenie zakladow zamknietych, ktore od poprawczakow roznilyby sie chyba tylko nazwa... Poza tym mial przykry zwyczaj wprowadzania zmian znienacka, bez zadnych konsultacji, co powodowalo mase zbednej paniki i potegowalo niemaly juz burdel w edukacji.

Ale w kilku kwestiach sie z nim zgadzam (przede wszystkim kwestia likwidacji gimnazjow i powrot do starego systemu 8+4).

BTW. minister Legutko tez nie jest lepszy - zmiana programu nauczania pod koniec sierpnia to naprawde wyborny zart :|

 

Jak będą wybory nie idę na nie bo nie mam na kogo głosować. Mam dość już tego cyrku

Tylko pamietaj o jednym - nie idac do glosowania, tracisz potem pozniejsze prawo do narzekania na wladze, bo gdzie byles jak byla szansa cos zmienic? Jak juz ktos naprawde nie ma pomyslu na kogo xzaglosowac niech odda glos na jakas egzotyke albo glos niewazny - te tez sa liczone do frekwencji i w konsekwecji do progu wyborczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tez sa liczone do frekwencji

no wlasnie. a jakby tak nieprzekroczyc wymaganej frekwencji to co by bylo? :D zeby glosowanie uznac za wazne musi byc 25 procentowa frekwencja z tego co pamietam. bylby niezly przypal ;] i wtedy co? kolejne wybory? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wy macie lat? Czy wy wogole pamietacie komunizm? To po cholere teksty w stylu "Nie potrafią, bo czerwone buractwo tkwi tym narodzie i trwać będzie. Na codzień się z tym spotykam i czuję się jak w ZSRR...", czy "Oglądnijcie 'Nocna zmiana', tam "ładnie" wyszedł Tusk. Jak wygra wybory to też się będzie tak układał z komuszkami."??? Pranie mozgu rodzice wam zrobili czy co? Jak mnie wkurza, gdy ludzie 20-paro letni (a czesto zwykli gowniarze) pieprza glupoty o komunizmie. Komunizm byl, ale go nie ma i nie wroci. Wiec po cholere wyzywac kogos od komucha? Trzeba isc kurde na przod. Wlasnie na takich propagandowych elementach buduja sobie elektorat PiS, Samoobrona, czy LPR. Na nienawiscie do innego czlowieka. Prawdziwych komunistow juz nie ma i nikt - niewazne, czy z SLD, PO, czy PiS nie sprawi, ze ten pieprzony ustroj wroci. Zostawcie to cale gowno do jasnej cholery! :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba, jestem 20-paroletnim [ciach!]iarzem, a teraz jest post-komuna. Jesteś dokładnie jak papa Rydzyk - jak nie z nami to przeciw nam, ja nie jestem za PiSem, ale jak piszę coś o komuchach w tym kraju to już się ktoś oburza - śmiech.

 

Wróci SLD będzie podobnie, afera za aferą, z tą różnicą, że oni nie będą lizać pupki kościółkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróci SLD będzie podobnie, afera za aferą, z tą różnicą, że oni nie będą lizać pupki kościółkowi.

Sorry ale to PiS liże dupę Rydzykowi i to on wydaje miliony na Świątynię Opatrzności, więc daruj sobie takie argumenty z rzyci.

 

Za SLD były afery, ale tamta partia zgodziła się na powołanie kilku komisji śledczych. PiS jakoś nie potrafi czegoś takiego zrobić. Boją się komisji, bo wyszło by dopiero na jaw, jak obecny rząd działa i co robi, jak łamie prawo i ma w [gluteus maximus] sprawiedliwość.

 

Nie chce ci się ruszyć swojej czwórki na wybory, to najlepiej wyjedź z tego kraju, bo nie iść na wybory to głupota. Najlepiej powiedzieć "nie pójdę na wybory, bo nie ma na kogo głosować, wszyscy on są złodziejami i nie będę w tym uczestniczył" to przejaw niedojrzałości. Nie podoba się żadna partia? Ok, idź oddaj pusty głos. Może w ten sposób idioci pokroju Leppera, Giertycha, Ziobry czy Gosiewskiego nie wejdą do parlamentu, albo przynajmniej ich ugrupowanie nie będzie się liczyło i nie będzie miało takiej siły jak obecnie.

 

Tylko idiota lub fanatyk PiSu (na to samo wychodzi) nie zauważy, że w tym państwie dzieje się bardzo źle. To już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne. Podsłuchy, inwigilacja, brak poszanowania co do drugiego człowieka, przeszukiwanie domów, aresztowania, a wszystko to w imię walki z jakimś układem, wytworzonym w chorych umysłach PiSowców. Nagle okazuje się, że Kaczmarek jest układem, że to on za wszystkim stoi... Tyle że Kaczmarek jest związany z PiSem. Ziobro podsłuciach!e swoich przyjaciół z PiSu, bawi się w szeryfa, ma ogromny wpływ na media publiczne (te powinno się określać mianem partyjne).

 

Już teraz zaczyna się wyciąganie haków na przeciwników politycznych, a za wszystko i tak odpowiedzialna jest Platforma. Bo najłatwiej jest znaleźć sobie jakiegoś wroga, jakiś układ i na nim skupić swoją uwagę, opluwać i oczerniać. Nie jestem za Platformą. Dla mnie to partia małowyrazista, która nie przedstawia swoich pomysłów, tylko czeka na przejęcie władzy. Nie zrobilil właściwie nic dobrego w ostatnim czasie, nie przedstawiają swoich pomysłów, swoich propozycji zmian. Ale popatrzcie jaki jad jest w wypowiedziach Gilowskiej, Religii. Te osoby nagle tak zaczęły oczerniać Tuska, tak najeżdżać na PO, że to się niesmaczne robi.

 

Poziom absurdu i chamstwa w polityce sięgnął takiego poziomu, że do tej pory po obaleniu komunizmu tak nie było. Dwaj kurduple zaślepieni nienawiścią dorwali się do władzy, wpuścili na salony Leppera i Giertycha i zaczęli z wszystkimi walczyć, nawet z Trybunałem Konstytucyjnym, sądami, ogólnie z wszystkimi, którzy się im mogą sprzeciwić. Tylko Rydzyka zostawiają w spokoju, bo to przecież elektorat, o którego trzeba dbać. To Kaczyńscy wprowadzili Leppera i Giertycha do rządu, więc niech nikt nie mówi teraz, że dzięki nim Lepper i Giertych znikną ze sceny politycznej za sprawą Kaczyńskich, bo to byłoby żałosne. To oni ich do rzadu wpuścili.

 

Gratuluję wszystkim, którzy nie chcą iść na wybory, mimo że widzą, co się dzieje w naszym państwie. Gratuluję... braku rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko idiota lub fanatyk PiSu (na to samo wychodzi) nie zauważy, że w tym państwie dzieje się bardzo źle.

ja dodałbym kolejne:

 

Tylko idiota lub fanatyk SLD (na to samo wychodzi) nie zauważył, że w tym państwie działo się przed PiSem również bardzo źle.

 

Tylko idiota lub fanatyk PO (na to samo wychodzi) ma złudne nadzieje, że w tym państwie pod rządami Platformy nie będzie się działo bardzo źle.

 

ja tam będę głosował - UPR ;-)

przynajmniej będę miał pełne prawo to krytyki każdego jednego posła w sejmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to PiS liże dupę Rydzykowi i to on wydaje miliony na Świątynię Opatrzności, więc daruj sobie takie argumenty z rzyci.

 

Za SLD były afery, ale tamta partia zgodziła się na powołanie kilku komisji śledczych. PiS jakoś nie potrafi czegoś takiego zrobić. Boją się komisji, bo wyszło by dopiero na jaw, jak obecny rząd działa i co robi, jak łamie prawo i ma w [gluteus maximus] sprawiedliwość.

 

Nie chce ci się ruszyć swojej czwórki na wybory, to najlepiej wyjedź z tego kraju, bo nie iść na wybory to głupota. Najlepiej powiedzieć "nie pójdę na wybory, bo nie ma na kogo głosować, wszyscy on są złodziejami i nie będę w tym uczestniczył" to przejaw niedojrzałości. Nie podoba się żadna partia? Ok, idź oddaj pusty głos. Może w ten sposób idioci pokroju Leppera, Giertycha, Ziobry czy Gosiewskiego nie wejdą do parlamentu, albo przynajmniej ich ugrupowanie nie będzie się liczyło i nie będzie miało takiej siły jak obecnie.

 

Tylko idiota lub fanatyk PiSu (na to samo wychodzi) nie zauważy, że w tym państwie dzieje się bardzo źle. To już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne. Podsłuchy, inwigilacja, brak poszanowania co do drugiego człowieka, przeszukiwanie domów, aresztowania, a wszystko to w imię walki z jakimś układem, wytworzonym w chorych umysłach PiSowców. Nagle okazuje się, że Kaczmarek jest układem, że to on za wszystkim stoi... Tyle że Kaczmarek jest związany z PiSem. Ziobro podsłuciach!e swoich przyjaciół z PiSu, bawi się w szeryfa, ma ogromny wpływ na media publiczne (te powinno się określać mianem partyjne).

 

Już teraz zaczyna się wyciąganie haków na przeciwników politycznych, a za wszystko i tak odpowiedzialna jest Platforma. Bo najłatwiej jest znaleźć sobie jakiegoś wroga, jakiś układ i na nim skupić swoją uwagę, opluwać i oczerniać. Nie jestem za Platformą. Dla mnie to partia małowyrazista, która nie przedstawia swoich pomysłów, tylko czeka na przejęcie władzy. Nie zrobilil właściwie nic dobrego w ostatnim czasie, nie przedstawiają swoich pomysłów, swoich propozycji zmian. Ale popatrzcie jaki jad jest w wypowiedziach Gilowskiej, Religii. Te osoby nagle tak zaczęły oczerniać Tuska, tak najeżdżać na PO, że to się niesmaczne robi.

 

Poziom absurdu i chamstwa w polityce sięgnął takiego poziomu, że do tej pory po obaleniu komunizmu tak nie było. Dwaj kurduple zaślepieni nienawiścią dorwali się do władzy, wpuścili na salony Leppera i Giertycha i zaczęli z wszystkimi walczyć, nawet z Trybunałem Konstytucyjnym, sądami, ogólnie z wszystkimi, którzy się im mogą sprzeciwić. Tylko Rydzyka zostawiają w spokoju, bo to przecież elektorat, o którego trzeba dbać. To Kaczyńscy wprowadzili Leppera i Giertycha do rządu, więc niech nikt nie mówi teraz, że dzięki nim Lepper i Giertych znikną ze sceny politycznej za sprawą Kaczyńskich, bo to byłoby żałosne. To oni ich do rzadu wpuścili.

 

Gratuluję wszystkim, którzy nie chcą iść na wybory, mimo że widzą, co się dzieje w naszym państwie. Gratuluję... braku rozsądku.

Słuchaj, osobiście to mi to zwisa, czy Rydzyk będzie się układał nawet z SLD, czy z PO tak naprawdę.

Dla mnie mogą nawet zakładać podsłuchy każdemu politykierowi, źle ci?

 

To co się dla mnie liczy to to, żeby uprościć prawo podatkowe, obniżyć same podatki i skończyć z socjalką (nie będę robił na kogoś!). Wychodzę z założenia, że trzeba zarobić na swoje potrzeby i płacić za wszystko, przede wszystkim za studia, bo potem wielcy mość panowie sobie wyjeżdżają, a za naukę nikt nie zabulił.

 

Jesteśmy w takim momencie, kiedy to gospodarka sama się reguluje, oni mogą to jedynie spieprzyć wprowadzając denne ustawy.

 

Tak przy okazji:

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem

2. Nie będzie koalicji z Samoobrona

3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobrona (J).

4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy

5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS

6. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70

7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.

8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.

9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.

10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.

11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.

12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.

13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).

14. Zredukujemy administrację państwową

15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.

 

Guess who? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że trzeba zarobić na swoje potrzeby i płacić za wszystko, przede wszystkim za studia, bo potem wielcy mość panowie sobie wyjeżdżają, a za naukę nikt nie zabulił.

To, że w Polsce są darmowe studia to jedne wielkie kłamstwo wymyślone przez lewactwo. Nie ma nic za darmo. Każdy płaci za studia, tyle że pośrednio z podatków. A, że jak mówi przysłowie czego oczy nie widzą temu sercu nie żal, to mamy "darmowe studia". Niektórzy politycy chcą aby także dzienne kierunki były opłacane bezpośrednio. Tyle, że nie zakładają obniżenia podatków, czyli de facto je chcą podwyższyć. Będziemy dwa razy płacić za to samo.

Jestem za płatnymi studiami, ale tylko jeśli najpierw obniżą podatki. Tak samo powinno być z resztą pseudo darmowych usług, takich jak np. leczenie za które płacimy jak za zboże, a guzik z tego mamy.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ludzie maja 'gula', ze ktos skonczy studia i wyjezdza za granice... Skoro jest jak jest, to czemu ma nie wyjechac ? Ma zgnic tylko dlatego, ze komus sie to nie podoba ? Ze ktos inny moze nie ma odwagi na wyjazd ? Powiewa mi tu troche snobizmem... Nie chce sie klocic, bo nie w tym rzecz. Ludzie, mamy wolny kraj, kazdy ma prawo do podejmowania takich decyzji, jakie sa dla danego czlowieka najkorzystniejsze pod wieloma wzgledami.

 

Wracajac do tematu... Na co nie zaglosujesz, to i tak rzyc sobie podetrzesz zwyciezka partia. W Polsce istnieje cos takiego jak 'stara mentalnosc' i ona wlasnie kieruje ludzmi w parlamencie. Niestety, ci starzy wyjadacze zaszczepiaja bakcyla tym mlodym, ktorzy sa w szeregach partii. Takie mam podejscie, ktos mnie moze nawet za to zlinczowac, ale co do polityki, to jest to jedno wielkie bagno, zamulone, z masa wodorostow i z wieloma dnami. Rzygac mi sie chce, jak po raz enty wlacze telewizor, a tu tylko przepychanki, afery, kombinacje, spekulacje i inne muppety. Ludzie, czy w tym kraju nie moze byc wreszcie spokojnie? Kiedy sie skonczy ten dramat polskiego obywatela, ktory umeczony tym wszystkim ma ochote wyjsc i przestawic szczeke kilku politykom, jak nie wszystkim pod rzad...

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie z tym czarnowidztwem. Jak najbardziej jest możliwe skonstruowanie sensownego rządu.

Pewnie że politycy w tej chwili to horda gnid. Dlaczego ? Ano dlatego, że demokracje mamy tylko na papierze - w naszym pięknym kraju ordynacja wyborcza jest wybitnie niedemokratyczną.

 

U nas w sejmie nie lądują wyłącznie ludzie, na których się głosowało, ale ci, których szefowie partii sobie wybiorą z list. Oczywiście to w uproszczeniu.

Najistotniejszą kwestią w naszej polityce jest zmiana ordynacji na większościową oraz podział na jednomandatowe okręgi wyborcze.

Taki system ma Wielka Brytania, USA, Francja, Kanada. Bez tego nic a nic się nie zmieni w naszej polityce, te same zakazane mordy kanalii - zwłaszcza Prawa Ligi Sprawiedliwych Rodzin Samopolskich.

Czasy gosiewskich, kurskich, kuchcińskich, karskich, wierzejskich,lepperow i reszty hołoty by minęły nieodwołalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejszą kwestią w naszej polityce jest zmiana ordynacji na większościową oraz podział na jednomandatowe okręgi wyborcze.

Popieram. Dzięki temu mógłbym łatwo rozliczyć posła z mojego okręgu, a tak to mają nas gdzieś. Szczególnie to widać w moim rodzinnym mieście Łodzi. Politycy którzy się dostali z łódzkich list bardzo często głosują przeciwko inwestycjom w tym mieście (lotnisko, S8).

Dodatkowo na wzór USA zrobiłbym wybory co dwa lata i 6 letnią kadencję. Mielibyśmy ciągłość w sejmie. Tyle, że na okręgi mandatowe w obecnym sejmie nie ma szansy, jak powiedział Kaczyński (cytat z pamięci): "do sejmu dostaliby się przypadkowi ludzie".

 

<edit>

Tak sobie pomyślałem, że nie należy niczego zmieniać w ordynacji wyborczej do sejmu. Najrozsądniej byłoby go zlikwidować. Jego uprawnienia powinno się przenieść do senatu. Tam jest tylu senatorów co trzeba i ordynacja też jest ok.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ludzie maja 'gula', ze ktos skonczy studia i wyjezdza za granice... Skoro jest jak jest, to czemu ma nie wyjechac ? Ma zgnic tylko dlatego, ze komus sie to nie podoba ? Ze ktos inny moze nie ma odwagi na wyjazd ? Powiewa mi tu troche snobizmem... Nie chce sie klocic, bo nie w tym rzecz. Ludzie, mamy wolny kraj, kazdy ma prawo do podejmowania takich decyzji, jakie sa dla danego czlowieka najkorzystniejsze pod wieloma wzgledami.

 

Wracajac do tematu... Na co nie zaglosujesz, to i tak rzyc sobie podetrzesz zwyciezka partia. W Polsce istnieje cos takiego jak 'stara mentalnosc' i ona wlasnie kieruje ludzmi w parlamencie. Niestety, ci starzy wyjadacze zaszczepiaja bakcyla tym mlodym, ktorzy sa w szeregach partii. Takie mam podejscie, ktos mnie moze nawet za to zlinczowac, ale co do polityki, to jest to jedno wielkie bagno, zamulone, z masa wodorostow i z wieloma dnami. Rzygac mi sie chce, jak po raz enty wlacze telewizor, a tu tylko przepychanki, afery, kombinacje, spekulacje i inne muppety. Ludzie, czy w tym kraju nie moze byc wreszcie spokojnie? Kiedy sie skonczy ten dramat polskiego obywatela, ktory umeczony tym wszystkim ma ochote wyjsc i przestawic szczeke kilku politykom, jak nie wszystkim pod rzad...

Źle mnie zrozumiałeś, ja nie mam nic przeciwko wyjeżdżaniu, zresztą we wrześniu się okaże, czy zaliczę egzaminy z sesji poprawkowej - jak nie to pewnie zostanie mi wyjazd. Chodzi mi oto, żeby dzienne były również płatne, wiesz ile baranów się zapisuje na studia tylko po to, żeby nie iść do wojska, a ty ich musisz utrzymywać (już chyba nie, patrząc na twoją lokalizację). Nie ma nic za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Cloudem - bezplatne studia opieraja sie na niepisanej umowie spolecznej, ze "budzet panstwa za Ciebie placi, a w zamian za to po studiach Ty dostajesz lepsza prace i zasilasz budzet swoimi podatkami". Niestety, jak ktos wyjedzie tuz po studiach, to swojej strony umowy nie dotrzymuje.

 

Tyle, że na okręgi mandatowe w obecnym sejmie nie ma szansy, jak powiedział Kaczyński (cytat z pamięci): "do sejmu dostaliby się przypadkowi ludzie".

Niestety, u nas standardowa metoda sprwaowania wladzy jest nadak TKM...

 

Ile wy macie lat? Czy wy wogole pamietacie komunizm? To po cholere teksty w stylu "Nie potrafią, bo czerwone buractwo tkwi tym narodzie i trwać będzie. Na codzień się z tym spotykam i czuję się jak w ZSRR...", czy "Oglądnijcie 'Nocna zmiana', tam "ładnie" wyszedł Tusk. Jak wygra wybory to też się będzie tak układał z komuszkami."??? Pranie mozgu rodzice wam zrobili czy co? Jak mnie wkurza, gdy ludzie 20-paro letni (a czesto zwykli gowniarze) pieprza glupoty o komunizmie. Komunizm byl, ale go nie ma i nie wroci. Wiec po cholere wyzywac kogos od komucha? Trzeba isc kurde na przod. Wlasnie na takich propagandowych elementach buduja sobie elektorat PiS, Samoobrona, czy LPR. Na nienawiscie do innego czlowieka. Prawdziwych komunistow juz nie ma i nikt - niewazne, czy z SLD, PO, czy PiS nie sprawi, ze ten pieprzony ustroj wroci. Zostawcie to cale gowno do jasnej cholery! :[

Dzieki, juz myslalem ze jestem jakis inny. W rzyci mam kto jest komunista, kto postkomunista, kto stal tam gdzie ZOMO, a kto gdzie indziej. Nie rozliczylo sie tej bandy przez osotatnie 17 lat - blad w sztuce, ale rozgrzebywanie tego teraz uwazam za bezsens, bo sa pilniejsze potrzeby. Reforma systemu podatkowego, rewolucja w sluzbie zdrowia (bo reforma juz sie tego nie da nazwac, tu trzeba radykalnych krokow), reforma systemu emerytalnego i kupe innych spraw, z Euro 2012 na czele. Tym sie trzeba zajac, a nie wachlowaniem teczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, ja nie mam nic przeciwko wyjeżdżaniu, zresztą we wrześniu się okaże, czy zaliczę egzaminy z sesji poprawkowej - jak nie to pewnie zostanie mi wyjazd. Chodzi mi oto, żeby dzienne były również płatne, wiesz ile baranów się zapisuje na studia tylko po to, żeby nie iść do wojska, a ty ich musisz utrzymywać (już chyba nie, patrząc na twoją lokalizację). Nie ma nic za darmo.

A to przepraszam i dziekuje Ci za sprostowanie :)

 

Ja sam bylem na prywatnych, wiem wiem - lenistwo. Po prostu uwazam, ze nie doroslem jeszcze do studiowania, a nie chcialem isc na studia tylko i wylacznie dlatego, zeby byc studentem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja z ta konferencją bita godzinę nagrania z mariott'a, nagrania rozmów. Nie stawia to trzech zatrzymanych Kaczmarka, Netzla i Kornatowskiego w zbyt dobrym świetle. Fałszywe zeznania, namawianie do fałszywych zeznań. Się porobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mamy przestac uzywac tego słowa :?: bo nie rozumiem...

Wejdź na podany przeze mnie link... słowo 'układ' jest popularniejsze chyba niż Jezus, czy Bóg w Polsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja z ta konferencją bita godzinę nagrania z mariott'a, nagrania rozmów. Nie stawia to trzech zatrzymanych Kaczmarka, Netzla i Kornatowskiego w zbyt dobrym świetle. Fałszywe zeznania, namawianie do fałszywych zeznań. Się porobiło.

Można było się tego spodziewać bo zatrzymania ludzi z wpływami politycznymi i biznesowymi bez

odpowiednich dowodów jest zazwyczaj samobójstwem politycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...