Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Wariant "powiekszamy kompenetcje urzednikow i redukujemy etaty" znam z autopsji, bo moja mama jest inspektorem w urzedzie dzielnicy Mokotow. Maja tam pieprznik totalny, bo roboty jest mase i polowa spraw sie ciagnie tygodniami, nie da rady porzadnie przypilnowac wykonawcow, a najbardziej traca na tym zwykli mieszkancy, bo telefony od nich sila rzeczy maja najnizszy priorytet... Niestety jest to zaprzeczenie sprawnej administracji, ale przeciez mamy tanie panstwo, bo urzednikow mniej :?

no to teraz już wiadomo, dlaczego tak zaciekle bronisz tej urzędniczej "gawiedzi"

gdyby program UPR wszedł w życie, to najprawdopodobniej mama musiałaby sobie poszukać innego - zapewne jakiegoś produktywnego - zajęcia. A to byłby ból - co nie?

 

edit:

COSTI - bardzo przepraszam - jeżeli Twa mama poczuła się dotknieta mą wypowiedzią, to jest mi bardzo przykro - nie to miałem na uwadze - kontrowersyjny zwrot został zmodyfikowany

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, co powiedzą o nas teraz na paryskich salonach?

Na szczęście kwestia kto rządzi w Polsce i jakie decyzje się tu podejmuje nie zależy (jeszcze) od pana Schulza :wink:

http://korwinmikke.blogbank.pl/2007/09/25/21-pytan/ - polecam przeczytać ten (choć dla zwolenników upr to w sumie nic nowego) i przede wszystkim poprzedni wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci powinna być, ale niestety naród niemiecki (tj. naziści) jest przyzwyczajony do nie ponoszenia konsekwencji za zabijanie drugiego człowieka. Nienawidzę naszych zachodnich sąsiadów. Brr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci powinna być, ale niestety naród niemiecki (tj. naziści) jest przyzwyczajony do nie ponoszenia konsekwencji za zabijanie drugiego człowieka. Nienawidzę naszych zachodnich sąsiadów. Brr.

Dla mnie jest wręcz przeciwnie, nie zgadzam się na karę śmierci. W USA się to nie sprawdza - jakoś nie notuje się spadku ilości przestępstw, ze strachu przed karą śmierci. Nie mówiąc już o dość sporej jak na wymiar kary liczby "pomyłek sądowych". Za 20 lat odsiadki można jeszcze niewiennemu dać odszkodowanie, ale kary śmierci już raczej nie cofniesz :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz już wiadomo, dlaczego tak zaciekle bronisz tej urzędniczej - za przeproszeniem - hałastry ;)

gdyby program UPR wszedł w życie, to najprawdopodobniej mama musiałaby sobie poszukać innego - zapewne jakiegoś produktywnego - zajęcia. A to byłby ból - co nie?

Masz cos jeszcze ciekawego do powiedzenia o mojej rodzinie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze pozwolę sobie przerwac na chwilę tę jakże konstruktywną polemikę o nie mniej konstruktywnej koalicji Mikke-Giertych (gdybym swego czasu w topiku o UPR zasugerowal, choćby czysto hipotetycznie, ze "walczący o idee" JKM będzie startował do sejmu z LPR, to pewnikiem zostałbym zasypany gradem zapewnień o mojej postępującej indolencji oraz o tym, ze takowe zdarzenie jest zupełnie niemożliwe, przynajmniej tak samo niemożliwe jak to, ze Miler, puszczony kiedyś z dymem przez "wyznawców" Leppera podczas demonstracji, wystartuje z "jedynki" SO - no ale znowu w dygresje wpadam), lecz ciekawi mnie, jak oceniacie spoty wyborcze, jakie mamy ostatnio okazje oglądać. PiS rozpoczęło przedwczesną kampanię mocnym uderzeniem, a mianowicie ogłosiło, że zanim objęło władzę, siedziało "w kieszeni" u bliżej nieokreślonych i nie dbających o płuca "oligarchow", a teraz, kiedy jest juz przy korycie, opozycja "nie bierze" - przyznam, ze niezwykle to przewrotne, ale efekt zapewne osiągnięto (wszak "ciemny lud wszystko kupi", czy jakoś tak). Drugi spot, w tej samej konwencji, ceciach!e się juz większą logiką i co tu duzo mowic - jest bardzo dobry. Platforma natomiast, o ile zaczęła dość nieźle (Rydzyk, Taśmy Renaty vol. 1, oraz kultowe już Niech Pan Będzie Łaskaw Oddalić Się Od Mojej Limuzyny), to strapiona iście Hoollywoodzkim rozmachem spotow konkurencji poszła w tę samą uliczkę, jednak okrasiła swoje dzielo większą ilością słow ocenzurowanych - coż za wyrafinowanie. W tym momencie nasunęło mi się pytanie - dlaczego spin doktorzy PO są tacy głupi? Dlaczego nie wykorzystają materiałow, ktore PiS dostarcza praktycznie non-stop? Przecież wystarczyłoby zestawić ze sobą parę wypowiedzi wielmożnego Pana Kaczyńskiego (np. tą jak nazywa on Rokite zbrodniarzem, ktorego nalezy odsunąć od polityki z tą, gdzie stwierdza, ze gdyby tylko Pan Jan wyraził taką chęć, to drzwi PiSu są otwarte; albo wypowiedzi ze stoczni dot. ludzi o marnej reputacji z późniejszą ponowną nominacja Leppera - wybór jest ogromny), a pewnikiem znaczna część elektoratu zastanowiłaby się dwa razy przed urną. Pamięć ludzi jest bardzo krótka, a PO zamiast przypomniec im kilka rzeczy, gra na zasadach narzuconych przez PiS, mimo iż wydawaloby się oczywiste, ze nie tędy droga (bo w żerowaniu na niskich instynktach PiS jest niezrownany). W dodatku ludzie od marketingu politycznego odwalają w PiS znacznie lepszą robotę, co widac nie tylko po spotach, ale też po plakatach (hasło ZLIKWIDUJEMY KORUPCJĘ na pewno jest skuteczniejsze niż jakies "budowanie"). Naprawdę nie rozumiem, dlaczego PO nie moze zrobic dobrego spotu antypisowskiego, w stylu tego LPR chociażby (jest bardzo możliwe, ze Romek swoim atakiem na Kurskiego dał Lidze, a tym samym PR i UPR miejsce w rządzie) - mogłoby to przeważyć szalę zwycięztwa (wszak chyba wszyscy wiedzą, ze ludzie kierują się najczęściej tym, co zobaczą podczas kampanii, a nie programem, bo mało kto go zna). Ogolnie rzecz biorąc - jak tak dalej pojdzie (czyt.: jeśli PO nie weźmie się w garść i nie zatrudni kogoś, kto potrafi robic skuteczne spoty) czekają nas jeszcze cztery wspaniałe lata pod panowaniem Prawa i Sprawiedliwości.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się czyta to co piszesz (und3r). Od siebie dodam, że od roku absolutnie nie wiem co się dzieję w Polsce, przepraszam powinienem napisać na polskiej "scenie" politycznej :wink:

 

Analiza spotów jakie nam pokazujesz jest bardzo ciekawa (pomimo tego, że żadnego z owych nie widziałem) :) Lecz chyba znam odpowiedź na kilka kwestii :wink:

 

Politycy nie są głupi (nieważne czy mówimy o PO, PiS czy...), problem polega na tym, że to co oglądamy w telewizji (obrzucanie się błotem, mniej lub bardziej udane spoty wyborcze) to jakieś przedstawienie w cyrku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, co ma robić 460 "kolesi" pijących razem wódkę? Dogadali się w ten sposób; róbmy szum, obrzucajmy się błotem, wywlekajmy afery, kupujmy głosy, róbmy wyżej wspomniane przedstawienie, a wtedy ludziom wyda się, że JESTEŚMY POTRZEBNI!!!

 

Jest to bardzo smutne :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze pozwolę sobie przerwac na chwilę tę jakże konstruktywną polemikę o nie mniej konstruktywnej koalicji Mikke-Giertych (gdybym swego czasu w topiku o UPR zasugerowal, choćby czysto hipotetycznie, ze "walczący o idee" JKM będzie startował do sejmu z LPR, to pewnikiem zostałbym zasypany gradem zapewnień o mojej postępującej indolencji oraz o tym, ze takowe zdarzenie jest zupełnie niemożliwe

No, jakby Ci to powiedzieć .. nie ma takiej koalicji (nie wiem skąd to przekonanie u tak zorientowanego człowieka), a Mikke startuje z listy LPR a nie "z LPR".

Co do spotów PO - racja, fuszerka. Zupełnie jakby im nie zależało (i możliwe że tak właśnie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jakby Ci to powiedzieć .. nie ma takiej koalicji

Wydawało mi się, ze mogę sobie darować cudzysłów przy "koalicji", ale zawsze ktoś musi sie czepnąc. Otóż dla mnie nie jest istotne jak nazwiesz to "porozumienie" (lepiej?) - ważny jest sam fakt podjęcia wspołpracy (i stwarzania pozorow posiadania wspolnego programu).

 

a Mikke startuje z listy LPR a nie "z LPR".

Rzeczywiście, to jest zasadnicza róznica ;) . (Specjalnie dla Ciebie postaram się od teraz wyrażać bardziej precyzyjnie.)

 

i możliwe że tak właśnie jest.

Oczywiście, że im zalezy (dlatego właśnie dziwi mnie ich nieudolność marketingowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są "pozory wspólnego programu" tylko pewne punkty w odrębnych programach są zbieżne.

To naprawdę nie takie trudne do zrozumienia.

Generalnie chodzi o to żeby nie dać zmonopolizować sceny politycznej PO + PiS.

Dla tych, którzy nie są w stanie tego za nic zrozumieć pozostaje nazwa LPR i kojarzące się z nią pewne obrazy, które powinny popchnąć te osoby do urn. Mówiąc nieco przewrotnie - mają być głosy od tych świadomie głosujących i od tych żyjących w w nieco innym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie są w stanie tego za nic zrozumieć pozostaje nazwa LPR i kojarzące się z nią pewne obrazy, które powinny popchnąć te osoby do urn. Mówiąc nieco przewrotnie - mają być głosy od tych świadomie głosujących i od tych żyjących w w nieco innym świecie.

Czyli dla glosow wszystko? :)

Jednak wszyscy politycy bez wzgledu na poglady sa tacy sami, co pokazala bardzo dobrze Nelly Rokita i Mikke właśnie. Zupelnie jak najstarszy zawod swiata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są "pozory wspólnego programu" tylko pewne punkty w odrębnych programach są zbieżne.

Wymień mi proszę (zacytuj - stosowne strony chyba znasz) te punkty w programach LPR, PR i UPR, ktore są zbieżne - wtedy mozemy dyskutowac.

 

To naprawdę nie takie trudne do zrozumienia.

Czy ktoś tutaj powiedział, ze tego nie rozumie? Ja przecież doskonale wiem, po co UPR sie wiąże z LPR. Twierdzę jednak, iż to kuriozum, zwłaszcza w kontekście tego, że swego czasu w innym topicu pewien wierny zwolennik UPR zapewniał mnie, ze Mikke walczy o idee, nie o władze :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oglądam facjatę Tuska, a także jego wypowiedzi, to odnoszę wrażenie, że ma on tylko i wyłącznie zapędy na prezydenta połączone z niebywałą nienawiścią do Kaczyńskich. i to ten pan ma naprawiać Polskę po Kaczyńskich?

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie slucham co tam Jaro ma do powiedzenia. no i gadal cos ze RP 3.0 byla do [gluteus maximus] ze komunisci, a jak zaczal mowic o znoszeniu podzialow to normalnie jak bym Lenina jakiegos sluchal o_0

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień mi proszę (zacytuj - stosowne strony chyba znasz) te punkty w programach LPR, PR i UPR, ktore są zbieżne - wtedy mozemy dyskutowac.

stosunek do euro (pieniadza, nie mistrzostw) i eurokonstytucji.

 

Poza tym (o zgrozo!) sie okazalo sie: romanowa Liga byla ugrupowaniem najbardziej przyjaznym przedsiebiorcom. Bardziej niz "proprzedsiebiorcze" PO. Spodziewalby sie ktos tego? http://www.wiadomosci24.pl/artykul/lpr_naj...rcom_35265.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolennik UPR zapewniał mnie, ze Mikke walczy o idee, nie o władze :lol: .

Ciężko wprowadzać w życie ideę nie mając w garści władzy.

Co do reszty 2767563[/snapback]

Czyli dla glosow wszystko? :)

Wszystko znaczy co ? Przecież nikt nigdzie nie przetransferował się. Nie zmienił barw itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spotów PO - racja, fuszerka. Zupełnie jakby im nie zależało (i możliwe że tak właśnie jest).

racja, bardzo mnie to irytuje, takie ciapki :wink: zero zdecydowania i agresji politycznej, ospała kampania.

 

więc waham sie pomiędzy PO, LiD a nawet PSL :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o nowej, błyszczącej intelektem gwiazdce PiSu ? :lol: Mowa oczywiście o pani Nelly, żonie Jana Marii zawsze dziewicy Rokity.

Obejrzałem sobie dzisiaj fragment jej przemówienia i normalnie mnie zatkało.

kto nie widział - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...8.html?skad=rss

To już nawet Begger jest mądrzejsza :lol: Nie da się wyrazić słowami mojej złości i żalu. To co się teraz dzieje w Polsce raczej nie nastraja optymistycznie :/ od 89 rządzi nami banda idiotów z małymi wyjątkami, którzy co jakiś czas się zmieniają we wszelkich możliwych konfiguracjach partyjnych. Będę głosował, ale nie sądzę, że to coś zmieni. Nie widzę w tej chwili szans na poprawę sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce.

"Wyssali z wielu życie

Zabrali godność nam

Stworzyli kraj żebraków

Twierdząc, że wszystko gra

Z uśmiechem na ekranie

Szyderców leci show

Lwie paszcze otwierają

Pożerać ciągle chcą

 

Nikt Cię nie broni Polsko

Gdy wokół głodne psy

Upokorzony naród

Cierpienie, nędza, łzy "

 

jakby ktoś nie wiedział to jest to fragment tekstu piosenki 'Kto Cię obroni Polsko' zespołu KSU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to patrzylem, to mi sie noz w kieszeni sam otwieral... :huh:

Co to sie w tym pieknym kraju nad Wisla dzieje...

Skad ona jest ? Z Rosji ? Z Ukrainy ? Gdzies spod Czarnobyla ?

Widac, ze to wychowane w komunistycznym duchu babsko.

Ja nie moge po prostu, zal dupe sciska.

To oczekiwanie na reakcje, brawa, chelpienie sie 'wlasnymi' slowami...

Oni jej albo to podtykaja pod nos, albo to wynik prania mozgu w PiS, albo co gorsze, to u niej normalne...

 

EDIT:

 

Ja nie wiem co Janek z nia robi... :huh:

 

 

Vote or Die!

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam oceniacie debatę?? IMO była dość wyrównana i specjalnie nic nie zmieni. Rozwaliło mnie stwierdzenie że przykładem na walkę z "układem" jest sprawa Kaczmarka, wychodzi na to że niszczą układ którzy sami stworzyli :lol:

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tez. Kaczynski jest niestety w moich oczach fundamentalistą, ktory nie potrafi sie przyznac do swoich bledow, nie potrafi uznac tego od czego zaczal i stawia twierdzenia tam, gdzie powinny byc przypuszczenia. Idealnie pokazalo to podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...