Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma do rzeczy posiadanie prawa jazdy, co ma do rzeczy to że mama mu z konta kase wypłaca (czy to wogóle jest Wasza - nasza sprawa?).

A co ma do tego to, że dziadek Tuska był w Wermahcie ?? Kolejny strzał w kolano bo brudną kampanię zaczął PiS tym zagraniem i to jeszcze kłamstwem za, które Kurski wyleciał z PiS na buhaha 2 tygodnie tak Prawo i Sprawiedliwość dla wszystkich pamiętaj tylko prawda.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego to, że dziadek Tuska był w Wermahcie ??

Odpowiedź na robienie smrodu ze strony PO ?

 

Genghis - a czy to jest normalne?

 

"bo Kaczyński nie potrafi sie zachować, ma wade wymowy, on przede wszystkim musi byc osobą reprezentatywną, a jak widze jego wypowiedzi w TV to mi sie płakać chce - świetną mamy wizytówke naszego panstwa - i jego zona wychodzaca z samolotu z reklamowka z lidla

Poszukaj sobei w wikipedii np kim jest prezydent, kaczynski sie na niego nie nadaje, ot karłowaty szczesciaz ktory dorwal się do władzy, nic sobą nie reprezentuje. Jeszcze nie widzialem aby Polacy wyśmiewali swojego prezydenta - kaczy jest naprawde wyjątkiem i na to zasłużył"

 

Bo dla mnie to jest dziecinada B)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na robienie smrodu ze strony PO ?

 

Genghis - a czy to jest normalne?

 

"bo Kaczyński nie potrafi sie zachować, ma wade wymowy, on przede wszystkim musi byc osobą reprezentatywną, a jak widze jego wypowiedzi w TV to mi sie płakać chce - świetną mamy wizytówke naszego panstwa - i jego zona wychodzaca z samolotu z reklamowka z lidla

Poszukaj sobei w wikipedii np kim jest prezydent, kaczynski sie na niego nie nadaje, ot karłowaty szczesciaz ktory dorwal się do władzy, nic sobą nie reprezentuje. Jeszcze nie widzialem aby Polacy wyśmiewali swojego prezydenta - kaczy jest naprawde wyjątkiem i na to zasłużył"

 

Bo dla mnie to jest dziecinada

A nie ma wady wymowy, nie jest reprezentatywny???

Normalnym jest to ze wstydze się takiej głowy państwa.

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć jakiego smrodu narobiło wtedy PO bo jakoś sobie nie przypominam ?? Klasyczny PiS brak argumentów zrzucamy winę na PO. Może sprawdź kto robił wtedy smród na antenie szacownej stacji TV Trwam i straszył mohery.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

Te zarzuty, po kolei można wyśmiać.

Konto i prawo jazdy??

Premier nie ma konta, bo wie z autopsji, jak to w Polsce wyglądało, wystarczy, ze przeczytasz linki które podałem troche wcześniej - jak żenujące były próby wyśmiania Kaczyńskiego, jak próbowano znaleźć "byle co" na niego - vide inwiglacja prawicy.

 

1.CBA - jak sama nazwa wskazuje jest od zwalczania korupcji - i co z tego wynika - ano właśnie tej korupcji spadek o 100%

2.WSI - to były stare komunistyczne służby - państwo w państwie - tyle afer z nich wypłynęło, ale dla ciebie ich zamknięcie nie jest ważne - bo na co to prostemu polakowi.

3.Listkiewicz nie siedziałby teraz w PZPN-ie gdyby nie jego kolega Baltter (Listkiewicz znalazł mu żone), bo przecież Lipiec wprowadził kuratora - proste/??

4.Po raz pierwszy ktoś sie zajął lustracją majątkową + ten śmieszny zarzut o konto - nie skomentuje

5.Wzrosła liczba morderstw i gwałtów - tak, ale PiSowi nie pozowlono wprowadzić zmian w kodeksie karnym - zaostrzających przepisy właśnie wobec tych najgorszych zbrodni.

6.Schengen to nie jest faktycznie specjalny sukces tego rządu - ale przeprowadzono to sprawniej niż w innych państwach.

7.No własnie chodzi o to ,że nie leje, bo nicea zostaje do 2017, a juz teraz Kaczyńscy potrafią zagrozić, że jeżeli Joanina sie tam nie znajdzie to nie będzie traktatu - to jest własnie walka o nasze.A co do tych państw to nic dziwnego, Polska jest szóstym co do wielkości państwem w Europie - i łatwiej jest tym nazwijmy to "magnatom" (Francja, Wielka Brytania, Niemcy) przekonać takie właśnie państewka, ale Polska też twardo walczy w tej sprawie.

8.No nic dziwnego że Rosja powiedziała "niet", zwłaszcza, że jej jedynym argumentem są własnie surowce, a Polska musi sie w tej sprawie od Rosji nareszcie uniezależnić.

I lepiej sprowadzać coś droższego od "sprawdzonych" biznesmenów, niż być szantażowanym przez Rosje. (np. ostatnio Białoruś i Ukraina)

9.Sprawa Możejek pokazuje, jak bardzo Rosji nie w smak że próbujemy sie usamodzielnić - to oni sabotują. To naprawde powinno wystarczyć za argument.

10.Czyli kazdy dr.prawa z tamtych lat to dla ciebie nic specjalnego :) - no prosze.

"głupi ma zawsze szczęście" - jedyny argument opozycji :) - żenada.

 

Ale ja nie chce takiego rządu. Mowili ze nie bedzie koalicji z lepperem i co?? Co to za rzad - pis + samoobrona + inne smieszne partie....

Dla mnie to wstyd!

A nie pamietasz jak sam Lepper i Giertych sie skarżyli pod koniec kadencji, że realizowany był tylko program PiS-u. Widac jak Kaczyński kontrolował obydwie partie - klasa zawodnika.

A za koalicje z Samoobroną odpowiada Tusk. Bo jak sie nie udało stworzyć PO-Pis-u to Kaczyński zaproponował wybory, ale kto sie nie zgodził - urażona PO - bo myslała że wszystko wygra.A nawet jak nie wygra to Kaczyński sie ośmieszy jak będzie musiał rządzić z Lepperem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genghis, rozumiem że jak się wstydzisz głowy państwa a w jego miejsce wolisz dupoliza to po wygraniu obecnych wyborów przez PiS robisz tak jak Twoi znajomi i emigrujesz?

 

Sztandar - Wy nic nie kumacie? Przecież dziadka z wermahtu wyciągnął na wierzch Najsztub a potem sztab PO.... LOL! Przywołujesz tu jakieś brudy z przeszłości a nawet nie wiesz skąd się one wzięły. Żałosne =)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za koalicje z Samoobroną odpowiada Tusk. Bo jak sie nie udało stworzyć PO-Pis-u to Kaczyński zaproponował wybory, ale kto sie nie zgodził - urażona PO - bo myslała że wszystko wygra.A nawet jak nie wygra to Kaczyński sie ośmieszy jak będzie musiał rządzić z Lepperem.

Bo PO nie bedzie rządzić z takimi patałachami, pozniej przynajmniej nikt nie powie ze PO zrobilo cos nie tak - jak widać PO nie majac wiekszosci umywa ręce od tego co sie dzieje - nie miesza się. I bardzo dobrze. Jak widać PO nie zalezy tylko na władzy - ale na rządzeniu. Lepper to karierowicz ktory lubi pokazywać się w mediach - wykorzystał tą okazje.

A dlaczego PIS nie chcial koalicji np z SLD??? Przeciez opozycja to nei tylko PO :|

 

Genghis, rozumiem że jak się wstydzisz głowy państwa a w jego miejsce wolisz dupoliza to po wygraniu obecnych wyborów przez PiS robisz tak jak Twoi znajomi i emigrujesz?

 

Sztandar - Wy nic nie kumacie? Przecież dziadka z wermahtu wyciągnął na wierzch Najsztub a potem sztab PO.... LOL! Przywołujesz tu jakieś brudy z przeszłości a nawet nie wiesz skąd się one wzięły. Żałosne =)

Wybacz ale do anglii czy irlandii to ja moge pojechać na wakacje, zeby pozwiedzać.

Prace mam tu, nie ruszająć się zbytnio z domu - wystarczy ruszyć głowką. I jak nie wiesz to nie przylepiaj mi karteczki - emigrant! To świadczy tylko o Tobie, braku argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no wiesz, z Twoich wypowiedzi wynikało że już pakujesz walizki - tak bardzo się wstydzisz za głowę swojego państwa że można sobie rózne rzeczy pomysleć. Przepraszam jeśli źle to odczytałem :) Jakich argumentów? O dziadku z wermahtu? Masz napisane post nad sobą. Co do argumentów że prezydent jest niereprezentatywny. Uważam że nie jest źle - jak napisał kapi32 - przynajmniej nie występuje publicznie w stanie upojenia alkoholowego, natomiast co do wady wymowy to są politycy którzy mają z tym większe problemy ;) ale to nie powód żeby się z nich śmiać, pokazywać w szkle kontaktowym itd itd itd etc

Jesli juz przy argumentach jestesmy - jedyną osobą po waszej stronie która dzisiaj jakiekolwiek argumenty przedstawila to był mastertab - Ty pleciesz non stop i wyszydzasz głowę państwa , natomiast sztandar wogole nie wie o czym pisze. A teraz pozwól że wrócę do pracy, zajrzę tutaj później żeby poczytać dalej jaki to prezydent i premier jest niereprezentatywny ;)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

Te zarzuty, po kolei można wyśmiać.

Konto i prawo jazdy??

Premier nie ma konta, bo wie z autopsji, jak to w Polsce wyglądało, wystarczy, ze przeczytasz linki które podałem troche wcześniej - jak żenujące były próby wyśmiania Kaczyńskiego, jak próbowano znaleźć "byle co" na niego - vide inwiglacja prawicy.

Tak rzeczywiście odpowiedź Kaczora "Nie mam konta bo ktoś mógłby mi przelać pieniądze z niewiadomego źródła, a później zaskarżyć o branie łapówek", przecież to jest kur... śmieszne zawsze jest możliwość zgłoszenia tego choćby do kochanego przez ciebie CBA, a przy takim poziomie inwigilacji to pewnie znaleźli by delikwenta nawet na Wyspach Południowego Pacyfiku.

1.CBA - jak sama nazwa wskazuje jest od zwalczania korupcji - i co z tego wynika - ano właśnie tej korupcji spadek o 100%

O 100% jasne to jest dopiero propaganda której by nawet się Stalin nie powstydził złapanie lekarza i pokazanie w TV, że przyjął 2000 zł i 500 zł to jest dopiero sukces na miarę IV RP, z doświadczenia wiem, że nic się nie zmieniło dalej w Urzędzie czy w Szpitalu bez łapówki się nie obejdzie choćby sobie Kaczor otworzył milion pięćset instytucji.

2.WSI - to były stare komunistyczne służby - państwo w państwie - tyle afer z nich wypłynęło, ale dla ciebie ich zamknięcie nie jest ważne - bo na co to prostemu polakowi.

Sorry ciebie, ale Macierewicz upokorzył Polskie służby skoro wszystkie liczące się agencje wywiadowcze np. CIA, czy Mossad pisały o tym, że to błąd w jaki sposób są przeprowadzane reformy to znaczy, że należało to zrobić, ale nie w taki sposób do tego jeszcze jak agenci z Iraku czy Afganistanu piszą do prasy, że nigdy nie było tak źle jak teraz, że zostali zapomnieni przez nowe służby (żadna agencja wywiadowcza nie zostawia tak o sobie swoich agentów), to znaczy, że zostało źle przygotowana i jeszcze gorzej wykonana reforma służb wywiadowczych.

3.Listkiewicz nie siedziałby teraz w PZPN-ie gdyby nie jego kolega Baltter (Listkiewicz znalazł mu żone), bo przecież Lipiec wprowadził kuratora - proste/??

Nie chce rzucać liczbami bo nie pamiętam, ale Anglia bodajże przez 5 czy 7 lat nie brała udziału w żadnych rozgrywkach zrobili porządek u siebie i wrócili z powrotem po tych latach do FIFA i UEFA i chyba nie muszę pisać gdzie dziś jest brytyjski futbol, a gdzie polski.

4.Po raz pierwszy ktoś sie zajął lustracją majątkową + ten śmieszny zarzut o konto - nie skomentuje

Bo na to nie ma odpowiedzi to jest żałosne.

5.Wzrosła liczba morderstw i gwałtów - tak, ale PiSowi nie pozowlono wprowadzić zmian w kodeksie karnym - zaostrzających przepisy właśnie wobec tych najgorszych zbrodni.

Czekaj, czekaj na poprzedniej stronie pisałeś o tych 100 sukcesach/ustawach, a teraz piszesz, że nie mieli większości ?? To jak oni wprowadzili te 100 sukcesów bez większości ??

 

6.Schengen to nie jest faktycznie specjalny sukces tego rządu - ale przeprowadzono to sprawniej niż w innych państwach.

Sprawniej od kogo, od Czechów gotowych od ponad roku od Estończyków gotowych od dwóch lat czy od Słoweńców gotowych od początku kiedy tylko weszli do Unii, że nie wspomnę o trochę starszych członkach Unii.

7.No własnie chodzi o to ,że nie leje, bo nicea zostaje do 2017, a juz teraz Kaczyńscy potrafią zagrozić, że jeżeli Joanina sie tam nie znajdzie to nie będzie traktatu - to jest własnie walka o nasze.A co do tych państw to nic dziwnego, Polska jest szóstym co do wielkości państwem w Europie - i łatwiej jest tym nazwijmy to "magnatom" (Francja, Wielka Brytania, Niemcy) przekonać takie właśnie państewka, ale Polska też twardo walczy w tej sprawie.

Jak na razie 100% na tak za wspólną energetyką Unijną opowiedziały się Polska, Luksemburg, Litwa oraz Czechy które się zastanawiają rzeczywiście potęga, co do Joaniny nie jest to nigdzie zapisane, nikt tego nie potwierdza prócz Polski, raczej się to nie przyjmie, a jeśli nawet to pewnie nie do 2017.

8.No nic dziwnego że Rosja powiedziała "niet", zwłaszcza, że jej jedynym argumentem są własnie surowce, a Polska musi sie w tej sprawie od Rosji nareszcie uniezależnić.

I lepiej sprowadzać coś droższego od "sprawdzonych" biznesmenów, niż być szantażowanym przez Rosje. (np. ostatnio Białoruś i Ukraina)

Białoruś jest w 100% uzależniona od Rosji w podobnym stosunku Ukraina na razie Rosja przymyka oko, ale jak się zdenerwuje to Kaczor będzie ściągał ropę z kosmosu, Kazachstan już dostał po łapkach to się uspokoił, a równie drogą ropę jak z Arabii można transportować z Norwegii, ale Norwedzy oczekują porządnych dyplomatów i 100% uzgodnień, a nie jakieś picu picu czcze wizyty itd.

9.Sprawa Możejek pokazuje, jak bardzo Rosji nie w smak że próbujemy sie usamodzielnić - to oni sabotują. To naprawde powinno wystarczyć za argument.

No to jaki sukces kupić rafinerie do której nie można dostarczyć ropy na przerób.

10.Czyli kazdy dr.prawa z tamtych lat to dla ciebie nic specjalnego :) - no prosze.

"głupi ma zawsze szczęście" - jedyny argument opozycji :) - żenada.

A nie pamietasz jak sam Lepper i Giertych sie skarżyli pod koniec kadencji, że realizowany był tylko program PiS-u. Widac jak Kaczyński kontrolował obydwie partie - klasa zawodnika.

A za koalicje z Samoobroną odpowiada Tusk. Bo jak sie nie udało stworzyć PO-Pis-u to Kaczyński zaproponował wybory, ale kto sie nie zgodził - urażona PO - bo myslała że wszystko wygra.A nawet jak nie wygra to Kaczyński sie ośmieszy jak będzie musiał rządzić z Lepperem.

Dokładnie nic specjalnego, nie jestem pewien, ale jak ktoś studiuje prawo to niech napisze bo z tego co pamiętam to w chwili obecnej prawo pracy zostało wchłonięte przez jakiś inny kierunek prawa, bo było za mało żeby robić z tego osobny kierunek.

 

Jeśli Kaczor w wawie miałby poparcie takie jak Dutkiewicz we Wrocku (80% w wyborach) to wtedy można mówić, że ma totalne zaufanie społeczne, a tak to po prostu wygrał jak SLD w 1997 roku dzięki stałemu elektoratowi, który zawsze chodzi na wybory nie muszę chyba pisać kto.

 

Dobra, ale jak traktować człowieka, który mówi, Lepper bandyta, przestępca nie zawiążemy koalicji nigdy z takim człowiekiem on powinien siedzieć w więzieniu, a za miesiąc tworzą koalicje i obrzucają się superlatywami.

 

EDIT:

Uważam że nie jest źle - jak napisał kapi32 - przynajmniej nie występuje publicznie w stanie upojenia alkoholowego, natomiast co do wady wymowy to są politycy którzy mają z tym większe problemy ;) ale to nie powód żeby się z nich śmiać, pokazywać w szkle kontaktowym itd itd itd etc

Tak, ale Ci z wadami wymowy nie rządzą przynajmniej na razie, ale co do Tuska to wolę jego śmieszną wymowę niż to ciągle Kaczyńskiego ciamcianie, mlaskanie nie wiem jak to nazwać, ale wiecie o co chodzi mówi coś i mlask co chwila jak przecinki coś jak żule tylko oni wolą słowo na k, to mnie tak wkrowia, że nie mogę nigdy do końca go wysłuchać Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

 

5.Wzrosła liczba morderstw i gwałtów - tak, ale PiSowi nie pozowlono wprowadzić zmian w kodeksie karnym - zaostrzających przepisy właśnie wobec tych najgorszych zbrodni.

chopaki się wzieli za kodeks fajna ekipa go tworzyła: :lol2:

 

Przemysław Andrejuk Zawód: lekarz

Iwona Arent Zawód: politolog

Marek Ast Zawód: radca prawny

Aleksander Chłopek Zawód: nauczyciel

Andrzej Czuma Zawód: dziennikarz

Andrzej Mikołaj Dera Zawód: prawnik

Beata Kempa Zawód: prawnik

Mirosław Orzechowski Zawód: dziennikarz

Radosław Parda Zawód: prawnik

Zbigniew Sosnowski Zawód: mgr historii

Robert Strąk Zawód: prawnik

Leszek Sułek Zawód: ekonomista

Marek Surmacz Zawód: emerytowany policjant

Piotr Ślusarczyk Zawód: prawnik

Rafał Wiechecki Zawód: adwokat

Wiesław Woda Zawód: inżynier rolnik

 

dwóch praktyków reszta :mur: jestem ciekaw co oni chcieli stworzyć .... tylko w Polsce nowy Kodeks Karny tworzą osoby nie mające o tym pojęcia :mur:

druga sprawa zaostrzenie kar kolejna bajeczka pisu - mogą nawet zapisać sobie w tym "kodeksie" dożywocie za pospolitą kradzież skoro sąd i tak da wyrok w zawiasach z powodu braku miejsca w więzieniach zapytajcie prawników ile czeka więzień po zakończeniu sprawy na umieszczenie w więzieniu?? czasem kilka miesięcy czasem pół roku, ci skazani za przestępstwa pospolite typu kradzież, rozbój itp do czasu stawienia się w ZK chodzą sobie na wolności :lol2:

oczywiście pis nie jest w stanie wybudować nowych więzień więc opowiada bajki o tym jak zaostrzenie kar wpłynie na nasze bezpieczeństwo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jak traktować człowieka, który mówi, Lepper bandyta, przestępca nie zawiążemy koalicji nigdy z takim człowiekiem on powinien siedzieć w więzieniu, a za miesiąc tworzą koalicje i obrzucają się superlatywami.

No nikt tego nie potrafi zrozumiec - i chyba juz nikt o tym nie pamięta. :damage_wall:

@apo5: to ze wstydze się prezydenta nie znaczy ze pakuje walizki i jade - umiem radzić sobie w życiu, moze jestem staromodny bo nie jade zaorbic na wakacje do anglii tylko zarabiam pieniadze tu w POLSCE i poki co dobrze mi sie żyje (ale nie jest to zadluga tego rządu).

Jedyne z czego jestem tak naprawde dumy to ze urodzilem się we Wrocku i we Wrocku mieszkam i bede mieszkał. Na cale szczęcie w tym miejscie PIS'u za bardzo nikt nie trawi B)

 

chopaki się wzieli za kodeks fajna ekipa go tworzyła: :lol2:

 

Przemysław Andrejuk Zawód: lekarz

Iwona Arent Zawód: politolog

Marek Ast Zawód: radca prawny

Aleksander Chłopek Zawód: nauczyciel

Andrzej Czuma Zawód: dziennikarz

Andrzej Mikołaj Dera Zawód: prawnik

Beata Kempa Zawód: prawnik

Mirosław Orzechowski Zawód: dziennikarz

Radosław Parda Zawód: prawnik

Zbigniew Sosnowski Zawód: mgr historii

Robert Strąk Zawód: prawnik

Leszek Sułek Zawód: ekonomista

Marek Surmacz Zawód: emerytowany policjant

Piotr Ślusarczyk Zawód: prawnik

Rafał Wiechecki Zawód: adwokat

Wiesław Woda Zawód: inżynier rolnik

 

dwóch praktyków reszta :mur: jestem ciekaw co oni chcieli stworzyć .... tylko w Polsce nowy Kodeks Karny tworzą osoby nie mające o tym pojęcia :mur:

druga sprawa zaostrzenie kar kolejna bajeczka pisu - mogą nawet zapisać sobie w tym "kodeksie" dożywocie za pospolitą kradzież skoro sąd i tak da wyrok w zawiasach z powodu braku miejsca w więzieniach zapytajcie prawników ile czeka więzień po zakończeniu sprawy na umieszczenie w więzieniu?? czasem kilka miesięcy czasem pół roku, ci skazani za przestępstwa pospolite typu kradzież, rozbój itp do czasu stawienia się w ZK chodzą sobie na wolności :lol2:

oczywiście pis nie jest w stanie wybudować nowych więzień więc opowiada bajki o tym jak zaostrzenie kar wpłynie na nasze bezpieczeństwo :lol2:

podobnie jest w innych resortach - podobnie w ministerstwach

Odpowiedzialne funkcje sprawują ludzie nie mający zielonego pojęcia - zostali obsadzeni po wyborach bo byli z PIS'u - pamiętamy to jak PIS obsadzał swoimi ludzmi wiele stanowisk...Jedyne mądre posunięcie (po dlugim czasie) to nominacja Religi na ministra Zdrowia - koles zna sie na rzeczy, szkoda tylko ze musi grać z taką ekipą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych faktów z życia braci K.

 

Życie (Jarka K.) cudem jest.

1)Pradziadkowie Braci pochodzili z Odessy i Galicji. Mówili raczej po rosyjsku niż po polsku. Dziadek Jadwigi (po mieczu) był rosyjskim pułkownikiem. Wedle rodzinnej legendy w nieznanych okolicznościach został polskim generałem.

 

2) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

 

3) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

 

4) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

 

5) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

 

6) Cud piaty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

 

7) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

 

8) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą wczasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

 

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Być może postraszył esbeka lustracją, układem, oligarchią? A może po prostu oficer zadzwonił do ojca, kazał odebrać syna, wyłoić w tyłek i obiecać, że się więcej nie będzie wygłupiał. Wiecie, rozumiecie towarzysze z PiS tak po starej partyjnej znajomości. Pomożecie rozwiązać zagadki cudownego życia wodza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych faktów z życia braci K.

 

Życie (Jarka K.) cudem jest.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

1)Pradziadkowie Braci pochodzili z Odessy i Galicji. Mówili raczej po rosyjsku niż po polsku. Dziadek Jadwigi (po mieczu) był rosyjskim pułkownikiem. Wedle rodzinnej legendy w nieznanych okolicznościach został polskim generałem.

 

2) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

 

3) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

 

4) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

 

5) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

 

6) Cud piaty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

 

7) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

 

8) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą wczasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

 

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Być może postraszył esbeka lustracją, układem, oligarchią? A może po prostu oficer zadzwonił do ojca, kazał odebrać syna, wyłoić w tyłek i obiecać, że się więcej nie będzie wygłupiał. Wiecie, rozumiecie towarzysze z PiS tak po starej partyjnej znajomości. Pomożecie rozwiązać zagadki cudownego życia wodza?

Jeśli to prawda to rzeczywiście nie normalne mój dziadek był w AK i też kiblował, a był zwykłym żołnierzem baa od władzy PRL oberwało mu się też za to, że po Powstaniu Warszawskim trafił do obozu jenieckiego skąd uciekł przez połowę Niemiec do Aliantów we Francji i służył w Polskich Siłach Zbrojnych w Anglii, a po wojnie błąkał się po Wrocławiu w poszukiwaniu jakiegoś zrujnowanego mieszkania co by dało się go jakoś odremontować, a każdy mam nadzieje wie, że Wrocław był w 80% zniszczony po II WŚ, a te budynki co stały były rozbierane, a cegła szła na odbudowę Warszawy, tymczasem ojciec Kaczyńskich pławi się w luksusach.

 

Jedyne z czego jestem tak naprawde dumy to ze urodzilem się we Wrocku i we Wrocku mieszkam i bede mieszkał. Na cale szczęcie w tym miejscie PIS'u za bardzo nikt nie trawi B)

Też jestem z tego dumny, podejrzewam, że gdyby było we Wrocku sondaż, lub głosowanie nad tym, czy jesteś za autonomią dla miasta Wrocławia, albo zrobienie czego na wzór Wolnego Miasta Gdańsk 60-70% byłoby za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze fakty z życia Rajmunda Kaczyńskiego

Żeby zaprojektować potrzebne instalacje w budowanej w Warszawie Ambasadzie USA, jedzie na szkolenia do Anglii i Holandii. W 1965 r. – także na kontrakt do Libii. Na takie zlecenia mogą w PRL liczyć tylko bardzo pewni ludzie. To był czas, wspominają dziś Bracia, gdy ich status materialny znacznie przewyższał przeciętną podwórkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście odpowiedź Kaczora "Nie mam konta bo ktoś mógłby mi przelać pieniądze z niewiadomego źródła, a później zaskarżyć o branie łapówek", przecież to jest kur... śmieszne zawsze jest możliwość zgłoszenia tego choćby do kochanego przez ciebie CBA, a przy takim poziomie inwigilacji to pewnie znaleźli by delikwenta nawet na Wyspach Południowego Pacyfiku.

On ma złe doświadczenia, a używanie określenia "inwigilacja" to śmiesznośc przy to co robiły zarówno WSI jak inne służby specjalne na początku III RP.

I dalej nie wiem jak to ośmiesza premiera. Jego partia ma konta, jego brat ma konto. itd. itd.

Jak sie z takich spraw robi głowny problem to nic dziwnego,że Kaczyńscy mają tylu wrogów.

 

O 100% jasne to jest dopiero propaganda której by nawet się Stalin nie powstydził złapanie lekarza i pokazanie w TV, że przyjął 2000 zł i 500 zł to jest dopiero sukces na miarę IV RP, z doświadczenia wiem, że nic się nie zmieniło dalej w Urzędzie czy w Szpitalu bez łapówki się nie obejdzie choćby sobie Kaczor otworzył milion pięćset instytucji.

Tą informacje potwierdziły niezależne instytucje, nikt z nią nie polemizował - a nawet nasza słynna opozycja.

A co do korupcji w urzędach itp. to wiadomo, ze CBA nie będzie ścigać policjantów z drogówki, którzy dostają w łapę. (50-100zł)

 

Sorry ciebie, ale Macierewicz upokorzył Polskie służby skoro wszystkie liczące się agencje wywiadowcze np. CIA, czy Mossad pisały o tym, że to błąd w jaki sposób są przeprowadzane reformy to znaczy, że należało to zrobić, ale nie w taki sposób do tego jeszcze jak agenci z Iraku czy Afganistanu piszą do prasy, że nigdy nie było tak źle jak teraz, że zostali zapomnieni przez nowe służby (żadna agencja wywiadowcza nie zostawia tak o sobie swoich agentów), to znaczy, że zostało źle przygotowana i jeszcze gorzej wykonana reforma służb wywiadowczych.

Oj tak, komisja weryfikacyjna, i zamkyjąca WSI składała sie z samych profesorów m.in. prawa i historii. TO nie jest tak, że Macierewicz usiadł sobie i napisał.

Nikt nie miał pretensji to do składu komisji. Więc juz nie chce mi sie słuchać, tego wyolbrzymiania tej sprawy.

 

Nie chce rzucać liczbami bo nie pamiętam, ale Anglia bodajże przez 5 czy 7 lat nie brała udziału w żadnych rozgrywkach zrobili porządek u siebie i wrócili z powrotem po tych latach do FIFA i UEFA i chyba nie muszę pisać gdzie dziś jest brytyjski futbol, a gdzie polski.

A na czym polegało robienie porządków w anglii. Bo chyba sie o korpucje tam nie rozchodziło. :)

PiS zaczął robić porządek, sam pomysł kuratora to dla niego wielki plus. A tak sobie myślisz, że jak by naród, z którego po kilka milinów ogląda mecze, chociażby reprezentacji przełknął pomysł wykluczenia.

Tutaj w sprawe włączył sie sam prezydent - ustalił z Blatterem nowy statut, wybory nowych władz, obserwatorów z FIFA.Inaczej sie tego nie da załatwić.

 

Czekaj, czekaj na poprzedniej stronie pisałeś o tych 100 sukcesach/ustawach, a teraz piszesz, że nie mieli większości ?? To jak oni wprowadzili te 100 sukcesów bez większości ??

No i co w tym dziwnego?? Nowelizajca kodeksu karnego miała wejść pod obrady,już po upadku koalicji. Więc jednak moglić mieć problem z większością :)???

 

Sprawniej od kogo, od Czechów gotowych od ponad roku od Estończyków gotowych od dwóch lat czy od Słoweńców gotowych od początku kiedy tylko weszli do Unii, że nie wspomnę o trochę starszych członkach Unii.

Kolego co ty porównujesz?? Polska zajmuje sie praktycznie całą wschodnią granicą UE.

Juz mnie naprawde śmieszy porównywanie Polski do małych państw nadbałtyckich w każdej sprawie..

A fakt faktem, zostało to przeprowadzone sprawnie, bo oddane do użytku na 5 miesięcy przed terminem więc nie widze tu problemu

 

Jak na razie 100% na tak za wspólną energetyką Unijną opowiedziały się Polska, Luksemburg, Litwa oraz Czechy które się zastanawiają rzeczywiście potęga, co do Joaniny nie jest to nigdzie zapisane, nikt tego nie potwierdza prócz Polski, raczej się to nie przyjmie, a jeśli nawet to pewnie nie do 2017.

Nic dziwnego,że wielkie państwa, które, albo jak Niemcy mają pełno umów pozawieranych własnie z Rosją, albo Francja, która ma pełno elektrowni atomowych, takie pogarszanie stosunków z "Imperium" energetycznym Rosji nie interesuje.

 

A co do Joaniny, to mylisz pojęcia. Do 2017, mam zostać system nicejski i to jest na pewno wpisane do traktatu.

Joanina ma być po 2017, i to jest coś co zostało wynegocjowane.

 

Białoruś jest w 100% uzależniona od Rosji w podobnym stosunku Ukraina na razie Rosja przymyka oko, ale jak się zdenerwuje to Kaczor będzie ściągał ropę z kosmosu, Kazachstan już dostał po łapkach to się uspokoił, a równie drogą ropę jak z Arabii można transportować z Norwegii, ale Norwedzy oczekują porządnych dyplomatów i 100% uzgodnień, a nie jakieś picu picu czcze wizyty itd.

Białoruś była szantażowana przez Rosje, nagle nie wiadomo skąd, Rosja podniosła ceny. Podobnie Ukraina - ten szantaż Czernomerdina - tuż sprzed wyborów - farsa.

A Kaczyńscy jako pierwsi próbują coś z tym zrobić. Szukają alternatywy, nic dziwnego, że sie Kazachstan przestraszył kogos takiego jak Rosja - porównaj sobie siłe tych państw.

A co do Norwegów, to przeciez rząd AWS-su ustalił już budowe rurociągu z Norwegami, ale starzy Towarzysze Rosjan - SLD - od razu po przejęciu władzy tą umowe unieważnili.

 

 

No to jaki sukces kupić rafinerie do której nie można dostarczyć ropy na przerób.

No na tym to polega, że coś sie próbuje robić.

Jak kojarzysz afere Orlenu, to sobie zdajesz sprawe, jak blisko było do oddanie PKN Rosjanom. Więc sie zastanów, bo to logiczne, że rosjanie będą przeszkadzać, sabotowac, ale koniec końców, to wszystko ruszy z korzyścią dla Polski.

Dokładnie nic specjalnego, nie jestem pewien, ale jak ktoś studiuje prawo to niech napisze bo z tego co pamiętam to w chwili obecnej prawo pracy zostało wchłonięte przez jakiś inny kierunek prawa, bo było za mało żeby robić z tego osobny kierunek.

Co to za argument - zrobić doktorat z prawa to dla ciebie błahostka?? To po tym wydziale,musieli sami doktorzy wychodzić.

Jeśli Kaczor w wawie miałby poparcie takie jak Dutkiewicz we Wrocku (80% w wyborach) to wtedy można mówić, że ma totalne zaufanie społeczne, a tak to po prostu wygrał jak SLD w 1997 roku dzięki stałemu elektoratowi, który zawsze chodzi na wybory nie muszę chyba pisać kto.

W Warszawie, to jest przeważający elektorat tak?? A inne siły prawicowe, przeciwne SLD nie miały żadnego godnego kandydata :) - no kolejna śmieszność.

 

Dobra, ale jak traktować człowieka, który mówi, Lepper bandyta, przestępca nie zawiążemy koalicji nigdy z takim człowiekiem on powinien siedzieć w więzieniu, a za miesiąc tworzą koalicje i obrzucają się superlatywami.

A jakie miał wyjście?? PO nie chciała, ani koalicji - w której miała dostac większość ministerstw - ani wyborów - bo taka była decyzja Kaczyńskiego jak sie POPiS-u stworzyc nie udało. Więc nie wiem co miał zrobić. Poddać sie PO - bo w końcu oni wygrywali we wszystkich sodnarzach???

 

Tak, ale Ci z wadami wymowy nie rządzą przynajmniej na razie, ale co do Tuska to wolę jego śmieszną wymowę niż to ciągle Kaczyńskiego ciamcianie, mlaskanie nie wiem jak to nazwać, ale wiecie o co chodzi mówi coś i mlask co chwila jak przecinki coś jak żule tylko oni wolą słowo na k, to mnie tak wkrowia, że nie mogę nigdy do końca go wysłuchać

Ojej ciamcianie i mlaskanie u prezydenta - skandal!!!

Juz powiedziałem, to jak sie prezentuje prezydent przed obywatelami nie jest najważniejsze. Ważne co dla tych obywateli robi. Funkcja reprezentatywna państwa, nie dotyczy tylko widzów na defiladach tylko innych głow państw.

 

 

 

Cyganos King

To są argumenty przeciwko Kaczyńskiemu?? skandale typu - grali w filmie, na początku nie zyło im sie tak źle - to pomine - bo to jest żenada.

1.Co do internowania, to nie Jarosław doradzał Wałęsie tylko Lech - i Lech został internowany. Jarosław tez miał byc - to inna sprawa - też specjalnie nie chce mi sie tego wyjaśniać.

Ale jak ktos koniecznie chce, to niech sobie wysłucha Romaszewskiego, o tym co robił Kaczyński dla opozycji Demokratycznej, od kiedy w niej działał itd.

2.Zaostrzenie kodeksu karnego.PiS jako pierwszy wprowadził nadzór elektroniczny, zeby zmniejszac przepełnienie więźień. PiS wprowadził sądy 24-godzinne dla tych przestępstw najbardziej pospolitych.Pierwszy zreformował polski wymiar sprawiedliwości.

A co do tych ekspertów to nie wiem co w tym takiego strasznego. Wcześniejszy kodeks uchwalali wielcy eksperci - m.in. prof.Zoll - i za dobrze sie to jednak nie sprawdza,prawda :)??

3.Lojalka została sfałszowana później, to Lesiak za to odpowiada, więc co to za cud. (poczytaj sobie o inwigilacji prawicy)

4.Niby jak go nie dotknęły jakiekolwiek represje, zabroniono mu praktyczne pracować, dopiero europejskie instytucje załatwiły mu prace

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z tego dumny, podejrzewam, że gdyby było we Wrocku sondaż, lub głosowanie nad tym, czy jesteś za autonomią dla miasta Wrocławia, albo zrobienie czego na wzór Wolnego Miasta Gdańsk 60-70% byłoby za.

Ja juz dawno jestem za odłaczeniem Wrocka od PL i zrobienie czegos na wzor księstwa itp;P

Byloby o wiele lepiej - a juz jest super;]

 

Ojej ciamcianie i mlaskanie u prezydenta - skandal!!!

Juz powiedziałem, to jak sie prezentuje prezydent przed obywatelami nie jest najważniejsze. Ważne co dla tych obywateli robi. Funkcja reprezentatywna państwa, nie dotyczy tylko widzów na defiladach tylko innych głow państw.

hmmm no tak nie sprowadza się to tylko do tego, bo od rzadzenia jest premier - ktory tez ma te same wady, w koncu blizniak :lol:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan

 

Przeczytaj sobie konstytucje. Jakby prezydent był tylko od ładnego wyglądu i pięknej dykcji, to byśmy na wyborach głosowali na modeli.

To nie są wybory miss.

 

To jest twarz Polski za granicą, nie dla tłumów,turystów, tylko dla innych prezydentów, premierów, monarchów itd.

Ich naprawde nie obchodzi, że Prezydent jest niski, czy chrząka.

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan

 

Przeczytaj sobie konstytucje. Jakby prezydent był tylko od ładnego wyglądu i pięknej dykcji, to byśmy na wyborach głosowali na modeli.

To nie są wybory miss.

A co prezydent moze? Weto prezydenckie moze ktore i tak mozna oddalić decyzja senatu zdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to TUSK przystojny, a KWACHU Ty alkoholiku jeszcze Ci malo "mordo Ty moja". Prezydent to liliputek wstydzimy się tak naprawdę nie Twojego rządzenia, ale MORDY. Bo ładne jest to co na zewnątrz chociaż wszyscy mówią, że ważny jest środek. Walisz Rosję, walisz Niemcy liczy się dla Ciebie tylko RP - może Ty Piłsudzkim wcieleniem jesteś? Mój kolega czytając lewicową francuską prasę się śmieje, za to kuzyn w Hiszpani czyta prawicową i jest ucieszony. KWACHU rządź z tym TUSKIEM jesteście takie przystojny chopy. Macie już pełne kabzie, może Merkel pod stoliczkiem (ten i tego). Chociaż KWACHu za LECHA kupił magistra, to się śmieje z głupoty JANIKA. Europie bedzie lżej bez KWAKWA, polakom ładniej "jaki to piękny prezydent, jaki posąg mu zbudujemy. Umilkły gazety i ROSJA na ośle w odświętnym KUBRACZKU, mówi "KWE KWE gdzie jest KWA KWA", nie ma bo brzydki burak i rumburak, oddaliśmy go jak SOBIESKI pod WIEDNIEM, zakończył spisek POPISLISek. TUSKU co robisz? Wiersze piszesz czy dywany wysłasz jak WASAL, swoim większym od SIEBIE kamratom. JAWOL powiadasz i co z tego, jeśli zaniedługo połowe polski oddamy markelom.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan

 

No teraz to cie powinni wszyscy po kolei obsmiać.

Nie tylko za ten senat.

 

Ale jak nie wiesz co to są chociażby prezydenckie prerogatywy,albo już w ostateczności decyzje wymagjące kontr-asygnaty premiera to lepiej milcz.

Przy okazji PiS chce roszerzyć uprawnienia prezydenta, poprzez zmiany w konstytucji.

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan

 

No teraz to cie powinni wszyscy po kolei obsmiać.

Nie tylko za ten senat.

 

Ale jak nie wiesz co to są chociażby prezydenckie prerogatywy,albo już w ostateczności decyzje wymagjące kontr-asygnaty premiera to lepiej milcz.

Przy okazji PiS chce roszerzyć uprawnienia prezydenta, poprzez zmiany w konstytucji.

Wybacz mam ciekawe rzeczy do studiowania niz prawo, administracje czy historie:P

A wyrazać poglądy każdy moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyganos King

To są argumenty przeciwko Kaczyńskiemu?? skandale typu - grali w filmie, na początku nie zyło im sie tak źle - to pomine - bo to jest żenada.

1.Co do internowania, to nie Jarosław doradzał Wałęsie tylko Lech - i Lech został internowany. Jarosław tez miał byc - to inna sprawa - też specjalnie nie chce mi sie tego wyjaśniać.

Ale jak ktos koniecznie chce, to niech sobie wysłucha Romaszewskiego, o tym co robił Kaczyński dla opozycji Demokratycznej, od kiedy w niej działał itd.

2.Zaostrzenie kodeksu karnego.PiS jako pierwszy wprowadził nadzór elektroniczny, zeby zmniejszac przepełnienie więźień. PiS wprowadził sądy 24-godzinne dla tych przestępstw najbardziej pospolitych.Pierwszy zreformował polski wymiar sprawiedliwości.

A co do tych ekspertów to nie wiem co w tym takiego strasznego. Wcześniejszy kodeks uchwalali wielcy eksperci - m.in. prof.Zoll - i za dobrze sie to jednak nie sprawdza,prawda :)??

3.Lojalka została sfałszowana później, to Lesiak za to odpowiada, więc co to za cud. (poczytaj sobie o inwigilacji prawicy)

4.Niby jak go nie dotknęły jakiekolwiek represje, zabroniono mu praktyczne pracować, dopiero europejskie instytucje załatwiły mu prace

ad 1 wileka działalność braci K. w opozycji do działalności podziemnej Lech, w tajemnicy przed bratem, dołącza już latem 1976 r. Zaczyna zbierać pieniądze dla represjonowanych robotników z Radomia i Ursusa. Rok później przyłącza się do KOR. Podobnie jak Jarosław, rozpoczyna współpracę z Biurem Interwencyjnym. . Z Warszawy przywozi korowski „Biuletyn Informacyjny” i „Robotnika”. W sierpniu 1980 r. zostaje doradcą Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, jest autorem części porozumienia gdańskiego, dotyczącej prawa pracy. Jesienią 1981 r. wchodzi w skład Komisji Programowej „S” i przewodniczy zespołowi do spraw stosunków z PZPR. W grudniu zostaje internowany i osadzony w Strzebielinku. Na początku lat 80. Jarosław pracuje w białostockiej filii UW. „Uczy tam ludzi naszego resortu – notuje ubek w notatce. – Jest o nich, jako o uczniach, bardzo dobrego zdania”.

 

ad 2 za Rzeczpospolita Śr, 2005-02-23 : "Elektroniczny nadzór nad więźniami, którzy odbywają karę w domu, funkcjonuje w Wielkiej Brytanii sprawnie. Jest dużo tańszy niż zamykanie w więzieniach. Brytyjskie doświadczenia pokazują, że tam to rozwiązanie doskonale się sprawdziło". I dalej: "W Polsce jest już gotowy projekt ustawy autorstwa SLD (pisaliśmy o nim w "Rz" z 5 lutego). Zgodnie z nim odbywający krótkoterminowe kary więzienia, a potem korzystający z przepustek oraz warunkowych przedterminowych zwolnień, będą wychodzić z zakładów karnych z zamocowanym elektronicznym nadajnikiem". kolejny projekt PIS-u :lol2:

ad 3 bajkami o szafie lesiaka proszę karmić swoich kolegów z pisu a nie mnie, premier kłamie że UB sfałszowało jego lojalkę nie ma na to żadnych dowodów

ad 4 patrz ad 1

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osławione sądy 24-godzinne oficjalnie ministerstwo się tym chełpi nieoficjalnie komendanci policji dostali zlecenie żeby złapanym nietrzeźwym kierowcom doradzać dodatkowe badanie krwi gdyż w tym momencie nie podlegają oni przyspieszonemu trybowi postępowania :D a dlaczego bo Ziobro w swej wielkiej mądrości nie przewidział że państwo nie ma kasy żeby płacić adwokatom za tyle rozpraw w trybie przyspieszonym :lol:

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 wileka działalność braci K. w opozycji do działalności podziemnej Lech, w tajemnicy przed bratem, dołącza już latem 1976 r. Zaczyna zbierać pieniądze dla represjonowanych robotników z Radomia i Ursusa. Rok później przyłącza się do KOR. Podobnie jak Jarosław, rozpoczyna współpracę z Biurem Interwencyjnym. . Z Warszawy przywozi korowski „Biuletyn Informacyjny” i „Robotnika”. W sierpniu 1980 r. zostaje doradcą Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, jest autorem części porozumienia gdańskiego, dotyczącej prawa pracy. Jesienią 1981 r. wchodzi w skład Komisji Programowej „S” i przewodniczy zespołowi do spraw stosunków z PZPR. W grudniu zostaje internowany i osadzony w Strzebielinku. Na początku lat 80. Jarosław pracuje w białostockiej filii UW. „Uczy tam ludzi naszego resortu – notuje ubek w notatce. – Jest o nich, jako o uczniach, bardzo dobrego zdania”.

Jest o nich, jako o uczniach, bardzo dobrego zdania”. - starczy. Jeżeli to jest głowny argument :)

A co do pracy w białymstoku, to pracował do 1981.A potem:

Za notką biograficzną:

Działalność opozycyjna

"W latach 70. współpracował z Komitetem Obrony Robotników. W następnej dekadzie był związany z Komitetem Helsińskim, doradzał NSZZ "Solidarność", był sekretarzem jej Krajowej Komisji Wykonawczej, a przez rok był także redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność"."

Przy okazji pracował dla kilku gazet Solidarnościowych, ale normalnej pracy nie mógł znaleźć.

Działał w opozycji od 1977.

Poczytaj sobie kolego kto go jeszcze chwali - Olszewski, Romaszewski itd.

 

ad 2 żeby za Rzeczpospolita Śr, 2005-02-23 : "Elektroniczny nadzór nad więźniami, którzy odbywają karę w domu, funkcjonuje w Wielkiej Brytanii sprawnie. Jest dużo tańszy niż zamykanie w więzieniach. Brytyjskie doświadczenia pokazują, że tam to rozwiązanie doskonale się sprawdziło". I dalej: "W Polsce jest już gotowy projekt ustawy autorstwa SLD (pisaliśmy o nim w "Rz" z 5 lutego). Zgodnie z nim odbywający krótkoterminowe kary więzienia, a potem korzystający z przepustek oraz warunkowych przedterminowych zwolnień, będą wychodzić z zakładów karnych z zamocowanym elektronicznym nadajnikiem". kolejny projekt PIS-u :lol2:

No to juz mozna zrzucić na garb polityki, tak to sie robi.To tez był pomysł PiS-u. Nie wiem co to za zarzut.

ad 3 bajkami o szafie lesiaka proszę karmić swoich kolegów z pisu a nie mnie, premier kłamie że UB sfałszowało jego lojalkę nie ma na to żadnych dowodów

Przecież wszyscy wiedzą,że była sfałszowana, wszyscy to przyznają - on tego nie wymyślił - od GW po Trybunę, wszyscy wiedzą, że była to próba ośmieszenia Kaczyńskiego.

 

Co do sądów 24 godzinnych, to wprowadzono je w Polsce ekspersowo - i wiadomo,ze na początku nie wszystko będzie działać tak jak należy.Ale to sie sprawdza - mimo wszystko.

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie po to zeby zwiększyc władze pisu...

Zakładasz że PiS będzie wiecznie na prezydenckim tronie?

 

ad 3 bajkami o szafie lesiaka proszę karmić swoich kolegów z pisu a nie mnie, premier kłamie że UB sfałszowało jego lojalkę nie ma na to żadnych dowodów

UB to była dobroczynna instytucja, a UBce to były matki teresy w przebraniach...nie było takiej opcji żeby cokolwiek fałszowano bo przecież nie ma na to dowodów. Jak by fałszowali napewno zostawili by coś na siebie żeby po latach można to było wyjaśnić. Tak robią dobzi ludzie !

:lol2:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest o nich, jako o uczniach, bardzo dobrego zdania”. - starczy. Jeżeli to jest głowny argument :)

A co do pracy w białymstoku, to pracował do 1981.A potem:

Za notką biograficzną:

pracował w 1981 nie do

 

Działalność opozycyjna

"W latach 70. współpracował z Komitetem Obrony Robotników. W następnej dekadzie był związany z Komitetem Helsińskim, doradzał NSZZ "Solidarność", był sekretarzem jej Krajowej Komisji Wykonawczej, a przez rok był także redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność"."

Przy okazji pracował dla kilku gazet Solidarnościowych, ale normalnej pracy nie mógł znaleźć.

Działał w opozycji od 1977.

to są dane jedynie z wiki a więc nie są zbyt wiarygodne pozwolę sobie sprawdzić ich wiarygodność

 

Poczytaj sobie kolego kto go jeszcze chwali - Olszewski, Romaszewski itd.

Olszewski jest dla mnie nikim jedynie Romaszewski jako taki był kiedyś dla mnie postacią ciekawą teraz zbyt rozpolitykowany

 

No to juz mozna zrzucić na garb polityki,tak to sie robi.To tez był pomysł PiS-u. Nie wiem co to za zarzut.

napisałeś że to pomysł pisu a to nie prawda, druga sprawa, ta ustawa nie została wprowadzona w życie ponieważ dostała rok vacatio legis i ma działać jedynie do 2011r. na razie skończyło się na zapowiedziach - jak zazwyczaj :lol2:

 

Przecież wszyscy wiedzą,że była sfałszowana, wszyscy to przyznają - on tego nie wymyślił - od GW po Trybunę, wszyscy wiedzą, że była to próba ośmieszenia Kaczyńskiego.

jacy wszyscy ? gazety? nie widziałem wypowiedzi żadnego historyka na ten temat a oni się na tym znają lepiej niż dziennikarze.

 

Co do sądów 24 godzinnych, to wprowadzono je w Polsce ekspersowo - i wiadomo,ze na początku nie wszystko będzie działać tak jak należy.Ale to sie sprawdza - mimo wszystko.

raczej się nie sprawdza w praktyce stosuje się je coraz rzadziej na początku w miesiącu w tym trybie w moim mieście było około 10-20 spraw nagle liczba spadła do 2-3 :lol2:

 

Jeszcze o bojowniczce powstania warszawskiego Jadwidze Kaczyńskiej

przed wybuchem wojny rodzice Jadwigi wysłali ją wraz z siostrą do rodziny matki – do Starachowic. Po wybuchu wojny rodzice dołączyli do córek. W 1941 r. Jadwiga wstąpiła do konspiracyjnego harcerstwa. Nadano jej pseudonim Bratek. Dziewczyny z zastępu Zioła, do którego należała, przygotowywane były do roli łączniczek. Jednak żeby pełnić tę funkcję, musiały mieć ukończone 16 lat. Jadwiga miała 14. Po przyspieszonym kursie medycznym skierowano ją więc do pracy w starachowickim szpitalu. Trafiali tu żołnierze ranni w akcji Burza (Jarosław mówił niedawno dziennikarzom, że matka jako sanitariuszka brała udział w tej akcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...