Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

A któż to i jakim środkiem represji przymuszał Cię do nauki naszej pięknej mowy? Zauważ, że wypowiadasz się na forum polskim i takie wypowiedzi mogą być traktowane jako ofenstywne w stosunku do osób spędzających tu swój czas, czynnie czy biernie. I oczywiście mógłbym teraz zacząć szukać właściwego określenia na Twoją matkę, ale reszta przyzwoitości podpowiada mi, aby dać może szansę przeprosić; i tego właśnie oczekuję.

Moja wypowiedz dotyczyła komentarzy na ONECIE do których link zapodał cyganos king (ONET) więc WTF??

Poproś swoją matkę albo kogoś z bliskiej rodziny żeby nauczył Cię korzystać z forum - ze zrozumieniem.

Od mojej się odczep bo zaraz zacznę szukać właściwego określenia na Ciebie. :lol:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info z onetu:

 

Studenckie prawybory - 60 proc. dla POPO uzyskało 60 proc., a PiS ponad 13 proc. poparcia w prawyborach zorganizowanych w 33 szkołach wyższych, w 18 miastach. Wyniki podano w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie. Głosowało ponad 16 tys. studentów.Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się LiD i Partia Kobiet, otrzymując odpowiednio 11,8 proc. oraz 4,1 proc.4,1 proc. studentów zadeklarowało, że chciałoby głosować, ale nie ma na kogo. Taką opcję oferowała karta do głosowania.

Całe szczęście studenci nie zatracili się i dalej pałają niechęcią do PiS. Ciekawi mnie jak te wybory były zorganizowane 16 tys. studentów na 33 uczelniach, oby nie było tak niskiej frekwencji w prawdziwych wyborach bo moherowy elektorat stawi się pewnie w 100%.

no coz, to tylko swiadczy o niezbyt wysokim poziomie edukacji w PL B)

 

jak wrazenia po wysluchaniu kilku slow "od siebie" "dobrej" i "uczciwej" poslanki? :D

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrazenia? ogolnie nie podoba mi sie to w jaki sposob tratkuje ja PISCBA, ale niech nie robi z siebie idiotki, bo troche zalowo sie tego slucha, zauroczyl ja, a ona mu chciala zaimponowac, no ludzie...

natomiast to blaganie o uczciwy proces rozejdzie sie po calym swiecie, po raz kolejny stawiajac nasz kraj gdzies w szeregu obok innych krajow 3go swiata, to mnie $£%"$*"£" najbardziej, "£"!£"!$ CBA w rekach "£"$Q PISu :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaka straszna, zal i tyle. PIS pogrywa jak pogrywa, ale to co ta babka odstawia to zarty jakies, wylewanie lez, jakas histeria na wizji, porownania do Blidy?? Ze ona to uczciwa jest i chciala pomoc biznesmenowi (skoro taka szlachetna to czemu krzyknela takie hajsy za "pomoc", wolontariat jest zdaje sie darmowy). Poza tym najbardziej widac roznice miedzy jej slowami na tasmach a przed kamerami, tam chlodna kalkulacja i opis "jak i co sie robi" a tutaj ze ja zabili i zlinczowali. Trzeba sie wziac w kupe i spojrzec prawdzie w oczy, dala ciala to teraz trzeba sie przyznac i zachowac resztki godnosci. Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, aż się dziwię że jeszcze nie krzyczą że to kolejna prowokacja PiSu.

A co do Pani Sawickiej - żenada. Najbardziej rozbawił mnie motyw z kwiatami, smsami

"Nie pokazano na tym nagraniu miłych i czułych sms-ów, kwiatów, które były przysyłane do mnie, nie powiedziano, że były między nami upominki. Przyznaję, że ten człowiek zafascynował mnie swoją przedsiębiorczością, swoją osobowością" - kurna, toż to normalnie

Helski romans się szykował.

 

A co najsmieszniejsze:

 

Beata Dorota Sawicka

Data i miejsce urodzenia: 23-03-1964, Oława

Stan cywilny: mężatka

 

(http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/327.htm)

 

Nie wiem kto większą krzywdę robi jej rodzinie...ona sama czy cba...

No i jeszcze (z wp.pl)

"Z nagrań przedstawionych we wtorek przez CBA wynika, że liczyła ona także na robienie interesów

w związku ze spodziewaną przez nią po wyborach prywatyzacją w służbie zdrowia."

Z tego co się orientuje, na debacie Pan Tusk się rękami i nogami wypierał programu który mu były prezydent czytał, o prywatyzacji służby zdrowia...to jak to w końcu jest. Jakies dezinformacje mają w swoich szeregach.

 

I jeszcze jeden z trafnych spostrzeżeń czytelnika wp.pl

"jak linczowali publicznie abp Wielgusa Sawicka nie oponowała?!" :rolleyes:

 

Bez komentarza.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info z onetu:

 

Studenckie prawybory - 60 proc. dla POPO uzyskało 60 proc., a PiS ponad 13 proc. poparcia w prawyborach zorganizowanych w 33 szkołach wyższych, w 18 miastach. Wyniki podano w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie. Głosowało ponad 16 tys. studentów.Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się LiD i Partia Kobiet, otrzymując odpowiednio 11,8 proc. oraz 4,1 proc.4,1 proc. studentów zadeklarowało, że chciałoby głosować, ale nie ma na kogo. Taką opcję oferowała karta do głosowania.

Całe szczęście studenci nie zatracili się i dalej pałają niechęcią do PiS. Ciekawi mnie jak te wybory były zorganizowane 16 tys. studentów na 33 uczelniach, oby nie było tak niskiej frekwencji w prawdziwych wyborach bo moherowy elektorat stawi się pewnie w 100%.

No wszystko ladnie tylko niech studenci pojda i tak zaglosuja i nie zrobia tego samego bledu co 2 lata temu.

 

Czytając twego posta, odnoszę wrażenie jak byś się czegoś bał.

Wróc do historii Polski i poczytaj jak było za np. Kazimierza Wielkiego

Nie twierdze, że obecny premier może się z nim równać, ale jak już ktoś dawno powiedział "Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami." o dziwo my osły te hieny wybieramy.

Moze i troche masz racji, ale to nie strach raczej obawa przed calkowitymi rzadami PiSu jest. Patrzac na to co sie dzieje i dzialo do tej pory (2 lata) mozna dojsc do pewnych wnioskow takich jak:

-stworzenie kontroli wszystkiego i wszystkich

-rozrost administracji

-luksusowe warunki dla rzadzacych (to juz bylo i to calkiem niedawno)

-mozliwosc przeglosowanie kazdej ustawy, bez wyjatku, do tego maja prezydenta

 

 

BTW to i tak jesli wygra PO, nawet tworzac rzad bedzie miala ladna opozycje w osobie prezydenta (ktory wiadomo komu "podlega") a moze on zakwestionowac wszystkie ustawy albo je poprzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie ideologia CBA jest wporzadku, ale to jak to robia, jest niedorzeczne. Przeciez tu chodzi o zwalczanie REALNEJ korupcji, a nie o podpuszczanie slabszych osobnikow, i sprawdzanie czy polkna haczyk, nie o to chodzi.

a co do bylej poslanki Sawickiej, chciala odkupic swoje winy przed kamerami i tyle, czy to pomoze platformie... trudno mi powiedziec.

a krzywde zrobila sobie sama lykajac ten haczyk :)

 

Czytalem kawalek programu platformy, i bylo tam napisane mniej wiecej cos takiego:

"Samorządy zyskają prawo do dysponowania placówkami ochrony zdrowia,

których są organem założycielskim. Przekształcimy publiczne placówki

ochrony zdrowia w spółki prawa handlowego z wyłącznym lub

częściowym udziałem organów założycielskich."

 

 

Oraz, że Polacy mają miec gwarantowany podstawowy pakiet swiadczen lekarskich ale nie jest napisane jaki ale ten podstawowy pakiet nie bedzie za darmo a trzeba bedzie sobie go doliczyc do podatku PIT

 

mimo iz jestem ich zwolennikiem, to przeraza mnie to, co chca zrobic ze sluzba zdrowia

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest realna korupcja, czy lobbysta nie moze zrobic dokladnie tego samego co agent CBA?

Sawicka nie chciala, ale musiala odegrac ta szopke, zeby "obiektywne" media

mogly mowic o sposobie w jaki zostala ona "wplatana w ta afere", przeciez szanowny profesor Rzeplinski musi z czegos zyc, nawet powtorzyli dla nigo konferencje, bo na komentarz na goraco sie nie zalapal... zal

Az dziw, ze Kutz jeszcze sie do dyskusji nie wlaczyl.

 

Popieram Kucyka, skonczmy z tym w niedziele - po drugiej porazce moze w koncu cos zmieni sie w PO i bedzie mozna rozwazac glosowanie na nich.

Wystawianie w pierwszym szeregu Tuska, Komorowskiego, Niesiolowskiego i Kutza nie moze przyniesc tej partii sukcesu.

 

EDIT: Lit

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy jezdza po PO i Sawickiej, a jak dla mnie wiekszym sku*** wykazal sie PiS, robiac z CBA narzedzie walki politycznej i element kampanii wyborczej.

 

Nawet gdybym kiedykolwiek rozwazal oddanie glosu na PiS, to po takim numerze by mi natychmiast przeszlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLECAM OBEJRZEĆ

, a panowie zajmujący się reklamówkami wyborczymi w PO czy innych partiach opozycyjnych powinni się uczyć od autora tego dzieła.

 

O kurde szczeka mi zjechala az do piwnicy ( a siedze na 3 poziomie). Film niezly, swietnie zmontowany, doskonale ujecia az sie prosi o wyswitlenie szerszej publicznosci.

Kurde ja bym sie bal o swoje zycie teraz w tych czasach, jeszcze CBA wkroczy i dumnie oglosi ze zniszylo wroga ludu, o prezpraszam to nie ta epoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy jezdza po PO i Sawickiej, a jak dla mnie wiekszym sku*** wykazal sie PiS, robiac z CBA narzedzie walki politycznej i element kampanii wyborczej.

 

Nawet gdybym kiedykolwiek rozwazal oddanie glosu na PiS, to po takim numerze by mi natychmiast przeszlo...

A zauważyliście jaka to hipokryzja? Przypomnijcie sobie debate Tusk-Kaczyński. Premier mowił wtedy, że PiS nie waha się wyrzucać ludzi z własnego rządu, jeśli ciążą na nich zarzuty (można co prawda wskazać przypadki, kiedy tacy ludzie byli właśnie przez PiS chronieni, ale to teraz niewazne) - szczycił się wręcz tym, ponieważ wg niego to najlepiej świadczy o uczciwości Prawa i Sprawiedliwości. Czyli reasumując: kiedy PiS wyrzuca swoich ludzi, swiadczy to o uczciwości, natomiast kiedy to samo robi Platforma, to juz skandal oraz "katastrofa dla PO" (cytat z premiera).

 

 

 

Zmieniając temat - co myślicie o wyrzuceniu z pracy dwoch członków personelu lotniska, ktorzy ośmielili się poddać Glempa rutynowej kontroli w obecności posła PiS? Zwłaszcza, ze sam Glemp nie miał nic przeciwko...

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie ideologia CBA jest wporzadku, ale to jak to robia, jest niedorzeczne. Przeciez tu chodzi o zwalczanie REALNEJ korupcji ...

To już było tutaj podnoszone.

Jedynym sposobem na brak korupcji jest odebranie władzy nad pieniędzmi/przetargami/koncesjami urzędnikom/politykom.

Żadne biuro na tą chorobę nie pomoże, nawet zakładając jego dobre ;) intencje.

Natomiast CBA jest (i z założenia było) wyłącznie narzędziem represji politycznych.

Klip fajny - wkleiłem do gg [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do fanatyków PiS-u, skoro akcja CBA nie była polityczna i nie była częścią brudnej kampanii wyborczej to czy teraz po każdej prowokacji/czy też innej udaremnionej korupcji CBA będzie zwoływać konferencję prasową ?? Ja nadal mam nadzieję, że wygra PO i zobaczymy wtedy jak rozliczą PiS uarów czy faktycznie takie z nich czyścioszki jak im zabiorą władzę i skończy się nietykalność.

 

A kolejna sprawa to wydawało mi się, że w państwie demokratycznym winna jest osoba, której wina zostanie udowodniona i zostanie skazana prawomocnym wyrokiem, ale widzę, że PiS czerpie bardziej z socjalizmu nagraj/pokaż i wystarczy. O tym czy jest winna czy nie zadecyduje sąd i dopiero wtedy cała afera powinna być ujawniona, ale oczywistym jest, że PiS się boi, że przegra, a wtedy oni będą rozliczani więc pójdą po trupach żeby tylko utrzymać władzę ciekawe co jeszcze wymyślą, mają dwa dni a sondaże nadal na korzyść więc pętla się zaciska PO.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy jezdza po PO i Sawickiej, a jak dla mnie wiekszym sku*** wykazal sie PiS, robiac z CBA narzedzie walki politycznej i element kampanii wyborczej.

to PO robiło z CBA element kampanii wyborczej ;) nie odwracaj kota ogonem... gdyby nie ich wczesniejsza krytyka prawdopodobnie ta sprawa nie miała by takiego rozglosu :) sami moga byc sobie winni ;)

 

skoro mowicie tez cos o klamstwach, to jak mozna oddac glos na partie ktora zaprzecza temu co ma w wlasnym programie :D

 

... to samo robi Platforma, to juz skandal oraz "katastrofa dla PO" (cytat z premiera).

tyle ze pis nie ukrywa prawdy ;) i potrafi wprost przyznac sie do winy, czego o mydlacym oczy PO powiedziec nie mozna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to PO robiło z CBA element kampanii wyborczej

Oczywiscie, to przeciez Donald Tusk zwolal wczorajsza konferencje prasowa Kaminskiego...

To rowniez PO wydalo zaocznie i w blasku reflektorow wyrok na szefa kardiochirurgii ze szpitala MSWiA (przepraszam, nazwisko mi umknelo), choc pare dni pozniej oskarzenie zostalo przez sad oddalone z braku dowodow, czyz nie?

 

skoro mowicie tez cos o klamstwach, to jak mozna oddac glos na partie ktora zaprzecza temu co ma w wlasnym programie

Ano wlasnie, a propos zaprzeczania - jak to jest, panie zwolenniku PiS, ze pierwsza linia walki z Lepperem znalazla sie w nim we wspolnych lawach rzadowych?

A takze, kiedy miedzy 2005 i 2007 odbyly sie wybory parlamentarne, ze Marcinkiewicz, "premier na cala kadencje", premierem juz nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie koalicji z Samoobroną ... prawda prawda i tylko prawda PiS-u

PiS zawsze mowil ze to było zło konieczne ;) mial nadzieje na koalicje z PO ale ambicje sondazowego "Prezydenta" wziely gore :D

 

To rowniez PO wydalo zaocznie i w blasku reflektorow wyrok na szefa kardiochirurgii ze szpitala MSWiA (przepraszam, nazwisko mi umknelo), choc pare dni pozniej oskarzenie zostalo przez sad oddalone z braku dowodow, czyz nie?

to miala byc popisowa akcja, pokazujaca ze cos sie dzieje, ale wyszlo jak wyszlo ;) wiecej o Garlickim tutaj

 

"Zatrzymany przez CBA 12 lutego kardiochirurg, były ordynator ze szpitala MSWiA w Warszawie, jest podejrzany o około 50 przestępstw. Na liście zarzutów jest zabójstwo pacjenta, branie łapówek, wymuszanie seksu i mobbing wobec podwładnych.

 

Lekarz został zwolniony z aresztu po czterech miesiącach. Stało się tak, bo sąd - zarówno I, jak i II instancji - wyznaczył za niego kaucję w wysokości 350 tysięcy złotych. Po wpłaceniu pieniędzy Mirosław Garlicki wyszedł na wolność. Jak sąd tłumaczył tę decyzję? Uznał, że śledztwo nie wykazało, że jest "duże prawdopodobieństwo", iż kardiochirurg umyślnie zabił pacjenta. Dlatego nie ma powodu, by trzymać go za kratami."

jestes takim propagandysta ze jeszcze bedziesz pewnie chciał mi wmowic ze koles jest czysty/niewinny :D

 

reszta jest mało istotna, zamiast myslec o tym czy była to dobra decyzja, wolicie czepiac sie slowek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównując p.Blidę i p.Sawicką, dochodzę do wniosku, że ta pierwsza przynajmniej rozwiązała sprawę honorowo...

 

 

mały quiz, wstaw w miejse XYZ odpowiednią partię:

X - nie znają się na gospodarce, ale nie kradną;

Y - znają się na gospodarce, ale kradną;

Z - nie znają się na gospodarce, ale kradną.

^_^

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S1Sweet, stary tobie zrobiono już całkowite pranie mózgu :lol:

 

Zauważcie, że on powtarza niemal co do joty wypowiedzi Kaczyńskiego odpowiadając na pytania np. costiego, a co zabawniejsze- sądzi, że to jego własny, przenikliwy osąd. Brak słów, jeśli nawet ludzi młodszych ode mnie już tak zmanipulowano :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częste zjawisko, niezależne od opcji politycznej (chociaż fakt, w przypadku pewnych z nich zdecydowanie częstsze). :)

 

@mr^_^max

Nie żyjemy w feudalnej Japonii, nie widzę nic honorowego w samobójstwie - szczególnie, że powody jakieś takie marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczymy ;) aby PiS miało wiekszosc i bedzie spoko :)

Jesli dla Ciebie to co sie dzialo przez ostatnie 2 lata jest spoko, to ja nie mam wiecej pytan :D

 

Nie będzie koalicji z Samoobroną ... prawda prawda i tylko prawda PiS-u

Przecież to Tusk zmusił ich do koalicji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS zawsze mowil ze to było zło konieczne ;) mial nadzieje na koalicje z PO ale ambicje sondazowego "Prezydenta" wziely gore :D

Patrzac na retoryke jakiej uzywaja Kaczynski i Tusk to za nie powstanie koalicji PO-PiS nalezy winic... Odpowiedz sobie sam.

Co do 'zla koniecznego', nie interesuje mnie jaka byla interpretacja panow z PiS'u dotyczaca powstania koalicji PiS-SO-LPR. Mogli wybrac 'wieksze dobro' nie zawiazujac takiego ukladu i podac rzad do dymisji. Takie rozwiazanie byloby duzo korzystniejsze dla naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro mowicie tez cos o klamstwach, to jak mozna oddac glos na partie ktora zaprzecza temu co ma w wlasnym programie :D

W programie PO jest coś o tym, ze bez numeru karty kredytowej nie będzie można wezwać pogotowia, bo chyba do tego pijesz? Zresztą co ja będę pisał, PO przecież wygra proces w tej sprawie. Natomiast jeśli idzie Ci o sam fakt prywatyzacji, to chyba juz nie pamiętasz co na ten temat mowił prof. Religa jeszcze pare miesiecy temu.

 

tyle ze pis nie ukrywa prawdy ;)

PiS i prawda, trzymajcie mnie :lol: .

 

i potrafi wprost przyznac sie do winy, czego o mydlacym oczy PO powiedziec nie mozna ;)

Do czego konkretnie PO się nie przyznaje?

 

jeszcze bedziesz pewnie chciał mi wmowic ze koles jest czysty/niewinny :D

Prawda jest taka, że nawet gdyby wszystkie zarzuty okazały się prawdziwe, to i tak minister Ziobro ma na swoim sumieniu znacznie więcej pacjentów niż doktor G. Zobacz co się stało z polską transplantologią po konferencji Ziobry w sprawie tego zatrzymania. Zastanów się nad tym, o ile potrafisz wyciągać wnioski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes takim propagandysta ze jeszcze bedziesz pewnie chciał mi wmowic ze koles jest czysty/niewinny

Uzupelnie wypowiedz und3r'a - tak, "koles" jest czysty/niewinny, bo w Polsce obowiazuje zasada domniemania niewinnosci, co oznacza, ze kazdy obywatel jest niewinny, dopoki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem.

PiS z Ziobrem na czele zdaje sie regularnie o tym zapominac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...