Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie cos zastanawia.

 

Bylo sobie AWS. AWS narobilo tragicznych reform i tluklo sie o stolki. Sondaze poszly w dol, partia sie rozpadla i wsiákla.

 

Nastepne wybory wygralo SLD - narobili balaganu, baronów, afer a'la PKN i BGM. Sondaze poszly w dol, partia sie rozpadla i wsiakla.

 

Wybory wygralo PiS. Nieumiejac stworzyc stabilnego rzadu, po dwoch latach "wladzy" zarzadzono wybory.

 

Wygralo PO zawiazane z rozpadnietego AWS, ktore bedzie tworzyc koalicje z LiD - wczesniej SLD.

 

Czy tylko ja dostrzegam tu pewien problem ?

Dokładnie - naprawdę nie ma się z czego cieszyć. Jak ludzie nie przejrzą na oczęta to będą nas tak obracać do usranej ..

 

Acha - proszę nie mylić pojęć i nie sugerować się nawami partii tylko ich działaniami - jeżeli sondaż się sprawdzi to w sejmie będą same socjalistyczne ugrupowania.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to po sondażach PO+PSL ma większość nawet jeśli PiS zwiąże się z LiD, a jeśli El Presidente będzie się rzucał to PO+PSL+LiD i zmiana konstytucji i sobie El Presidente będzie mógł co najwyżej w Pałacyku pomieszkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE: oby zylo sie lepiej

 

Wku****ia mnie ze nie mowia "Oby WAM [wyborcom] zylo sie lepiej"

 

Caly czas miedzy wierszami moje drogie owieczki. Nie oczekuje zmian, lecz chetnie bede bil brawo jesli jakies beda na lepsze i nie bedzie to efekt samego bycia w UE lub wyjazdu 2 milionow Polakow z kraju (vide spadek bezrobocia).

 

AHA, jeszcze jedno. Gdzie obiecane w 2004 referendum w kwestii wejscia do strefu euro ???

Obiecywali ze zrobia a w traktacie NIE MA MOWY O REFERENDUM !!!

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowalm na PIS,PO powedrowala za daleko z obietnicami- nie wierze im kompletnie ale spoleczenstwo lyknelo te piekne mrzonki ,ale ok trzeba dac im szanse

A PiS to co obiecywał 2 lata temu: 3mln mieszkań itp itd a co jest każdy widzi. Zaraz po ogłoszeniu wyników kaczor znów zaczął coś wytykać Tuskowi i ogólnie mówił to samo co zawsze czyli [ciach!]ły. Cieszę się że wygrało PO, i cieszę się że LPR i Samoobrona poleciały z rządu.

 

Hehe teraz PO to Sprite, a PiS to Pragnienie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PiS to co obiecywał 2 lata temu: 3mln mieszkań itp itd a co jest każdy widzi. Zaraz po ogłoszeniu wyników kaczor znów zaczął coś wytykać Tuskowi i ogólnie mówił to samo co zawsze czyli [ciach!]ły. Cieszę się że wygrało PO, i cieszę się że LPR i Samoobrona poleciały z rządu.

 

Hehe teraz PO to Sprite, a PiS to Pragnienie :-P

Co obiecal - to spelnil-o sie :] 3 mln mieszkan opustoszalo bo ludzie spieprzyli z polski :]

 

W PiSdu z wami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiesz mi, ze nie uwazasz sie za ynteligenta?? i co boisz sie?

nie uwazam sie ;) i nikogo/niczego sie nie boje ;)

 

No i jakby Ci inteligenci żyli to by na PO głosowali, to proste

no wlasnie Ci co zyja glosowali na PO ;)

 

btw. mam mala wiedze ale po Waszych odpowiedziach widze ze na Was jestem za madry :D

 

 

 

3 mln. były na 8 lat ale juz przerabialismy ta trudna sztuke co to oznacza ;)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, poniewaz:

- nie bede musial sie dluzej wstydzic za "klase rzadzaca", za wicepremierow koalicyjnych dwoch, za ministra spraw zagranicznych, ktora popelnia kardynalne bledy w stusunkach miedzynarodowych, i wierze, ze nasza dyplomacja w koncu odzyje,

- nie bede dluzej obawial sie o ograniczanie swojej wolnosci poprzez coraz wieksza ingerencje panstwa w moja prywatnosc, w prywatnosc kazdego z nas, z ktorej wielu z was niezdaje sobie sprawy,

- wierze, ze czas poswiecony na edukacje i ksztalcenie samego siebie nie zostanie zmarnowany, ze mimo wyksztalcenia nie zostane sprowadzony do poziomu czlowieka "ktoremu sie nie chce", a ktorym zaopiekuje sie panstwo,

- nie bede musial dluzej sluchac pytan znajomych z innych krajow, co dzieje sie w Polsce, jak to mozliwe ze tak licznym krajem rzadzi tak zacofany rzad, ze u wladzy sa ludzie pokroju Leppera, Giertycha, czy w koncu dlaczego premierem polskiego rzadu jest przypominajacy w czasie swoich przemowiec pewna historyczna postac - Pan J. Kaczynski, i chyba najprostsze i jednoczesnie najmocniej sklaniajace do myslenia - dlaczego robi nam sie bialorus a my, obywatele, na to pozwalamy,

- to koniec pokazowych akcji i trabienia o nielicznych sukcesach, ktore przez to urastaly do siedmiomilowych krokow na drodze do rozwoju naszej mlodej demokracji,

- licze, ze skonczy sie nadzor partii rzadzacej nad mediami publicznymi, skonczy sie zwalnianie ludzi (dziennikarzy) odmawiajacych gloszenia peanow na czesc jedynej i slusznej partii oraz jedynego i slusznego rzadu,

- mysle, ze ludzie zaczna sie wiecej do siebie usmiechac, a nie patrzec na siebie wilkiem i szukac "podejrzanych",

- skoncza sie ciagle klotnie, preparowane przez wladze konflikty,

- jestem pewien, ze premier mojego kraju nie powie o glodujacych "Głodówka to nie niezjedzenie kolacji".

 

ciesze sie, ze 44% moich rodakow wybralo normalnosc. ciesze sie, ze 68,7% Polaków niezdecydowalo sie na kontynuacje tej patologii. pozdrawiam wszystkich pogodnych i usmiechnietych ludzi:) wierze, ze te 68,7% spoleczenstwa ma racje. jestem optymista nieposwiecajacym zbyt wiele czasu polityce, ale swoje zdanie i swoj poglad mam. i mam do niego prawo. pozdrawiam.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się umiarkowanie, aczkolwiek boję się, że PO albo nie podoła, albo zignoruje obietnice wyborcze. Zobaczymy... mam nadzieję, że uda im się jeszcze dociągnąć do 231 mandatów.

 

PO ma 70 senatorów, obawiam się, że nie zlikwidują Senatu, tych obiboków. :(

 

A przede wszystkim nie ma już dziadostwa w Sejmie (LPR i Samoobrony) :)

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS drugiej Irlandi nie obiecywal :rolleyes: :lol2:

Jarek mówił że nie zostanie premierem jak Lechu będzie prezydentem... Takich bajek jest dużo więcej i nie ma się co łudzić że za 4 lata Polska będzie drugą Irlandią. Jeżeli Tusk nie zabierze się do ciężkiej pracy o której tak dzisiaj głośno wspominał, to za 4 lata będzie tylko kompromitacja i Euro będzie gdzie indziej.

 

Liczymy na autostrady, stadiony, dobrą służbę zdrowia i wysokie zarobki. Możliwe... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz cud gospodarczy bedzie, bedziemy miec nowe plywalnie i stadiony :wink: , ktore i tak by powstaly nawet jakby Partia Przyjaciół Piwa rzadzila :wink:

Smutne jest, ze czesc wyborcow Platformy Obywatelskiej glosujac kierowala sie takimi argumentami jak ("2 kaczki, jak oni wygladaja", "usunac kaczorow", "obciach robia" itd)... nie znajac nawet podstawowych punktow z programu swojej ulubionej partii...

Z reszta wystarczy spojrzec na opisy niektorych osob na gadu gadu... ludzie wydawaloby sie powazni, a w opisie "PiS + [censored]"... zastanawiam sie czemu w druga strone tak to nie dziala?... a jesli nawet, to jest to raczek sporadyczne (onet, wp itp) - nie zauwazylem sms-ow, lancuszkow na gg uderzajacych w PO... albo tez powszechnie panujace przekonanie, ze ludzie glosujacy na PiS to niewyksztalcony ciemnogrod...

 

wzajemny szacunek sie nalezy...

 

zobaczymy... "by zylo sie lepiej"... czas pokaze co z tego wyjdzie :) czekam z niecierpliwoscia na druga Irlandie :wink:

 

POzamiatane PiSdyyyyyyyyyyyyyyy :D :D :razz: :razz: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :razz: :razz: :razz: :razz: :D :D :D :-P :-P

to chyba nie wymaga komentarza... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra (właściwie to już od dzisiaj) rusza budowa tej drugiej Irlandii, więc w tym POzytywnym nastroju idę spać i mam nadzieję się obudzić z uśmiechem na twarzy w normalnym kraju.

 

Jeśli sami Polacy nie zmienią podejścia to PO tu nic nie pomoże, dlatego wierze w Was wszystkich - niezależnie od tego kto na jaką partie głosował. Dobranoc. :) (...a ten ostatni, to jednak niech nie gasi światła :wink:).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle.

1918, 1945, 1989, 2007 - Panowie i panie, koleżanki i koledzy witamy w wolnej Polsce!! Otwórzcie okna i wdychajcie ten zapach normalności i wolności! 21 października 2007r. skończył sie w Polsce Kaczyzm :razz:

Aleś przysunął z tymi datami - widać szkolnictwo zeszło na psy.

Ratyfikacja nowej konstytucji UE tuż tuż - jak to bedzie podpiszą ? zapytają sie o twoje zdanie ?

Czy po prostu przystąpią do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich nie pytając nikogo ?

Myślisz ? A może jednak już nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle.

1918, 1945, 1989, 2007 - Panowie i panie, koleżanki i koledzy witamy w wolnej Polsce!! Otwórzcie okna i wdychajcie ten zapach normalności i wolności! 21 października 2007r. skończył sie w Polsce Kaczyzm :razz:

Koniec Kaczyzmu bym tak szybko nie ogłaszał. Póki co to prezydentem RP jest Lech Kaczyński, premierem prawdopodobnie będzie Donald Tusk.

 

Nie ma co oceniać dnia przed zachodem słońca, dzisiaj dopiero jest świt PO. Za 4 lata (albo i nie) będziemy mogli powiedzieć czy żyje nam się lepiej.

 

A na poważnie nie głosowałem na PO, ale cieszę się że wygrali!

Teraz okaże się że nikt nie głosował na PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...