Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym słyszał słowa 20% wyborców PO :lol: Te wybory były tylko po to aby odsunąć "psychopatów" od władzy....a dalej?

Mnie wystarczy tylko to co się działo ze mną i bezpośrednio z moją rodziną.

MAM CORAZ MNIEJ W PORTFELU.

Nie muszę oglądać TV (i tak tego nie robię - no może poza Taniec z Gwiazdami) aby mi ktoś mydlił oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę temu tematowi długiej przyszłości...

 

Teraz trzeba zapomnieć o polityce i wrócić do tego za rok-dwa - na dzień dzisiejszy nic nie można powiedzieć - ani czy będzie lepiej, ani czy gorzej. Osobiście od dłuższego czasu uważam głosowanie za wybór mniejszego zła.

 

Każda partia za dużo obiecuje - tak jest z PO i tak samo było z PiSem - ślepa wiara w jedno ugrupowanie polityczne jest błędem. Trudno powiedzieć w co wierzyć, a w co nie - obserwowaliśmy ostatnio ostrą nagonkę na PiS z każdego źródła - łatwo nie mieli - ile było w tym prawdy - czy może sami są winni tym atakom?

 

Jeżeli faktycznie w Polsce rządzić się nie da, bo opozycja przeszkadza, to trudno - przynajmniej część nizbyt lubianych twarzy zniknie z ekranu - a to już powód do radości ;) Jest jeszcze jedna zaleta - może skończy się wreszcie życie w przeszłości - Polacy lubią się mścić za dawne krzywdy - jasne, że winni muszą być ukarani - jednak nie powinno to stanowić głównego działania partii - ludzie będą zadowoleni jak będą zarabiać godziwie, a nie jak wszyscy na świecie ich przeproszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec, dlaczego w sejmie zawsze jest mniejszosc niemiecka mimo iz na nich sie nie glosowalo? I w ogole co to jest?

Mniejszość niemiecka jest największą mniejszością narodową w Polsce i ma zagwarantowane konstytucyjnie miejsce w sejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak być nie powinno, my w niemieckim Bundestagu nie mamy miejsca, nawet jako sprzątacze...

Bo nie jesteśmy największa mniejszościa narodowa u naszych zachodnich braci? Ale wiecej nie powiem, z reszta nie wiem jak konstytucja niemiec traktuje sprawe mniejszosci ;] Moze trzeba miec minimum 180 cm wzrostu, blond włosy i jasne oczy :D Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

a czy jesteśmy tam największą mniejszością ??

 

Pełno tu frustratów, zachowujecie się jak dzieci. Zamiast się cieszyć, to już rozliczają PO, sypią się groźby typu "jak pojutrze nie będzie Irlandii to nigdy nie zagłosuję", a jak braci rządzili przez 2 lata przymykaliście oczy na ich destrukcyjne działanie, kłamali nam prosto w twarz, robili pośmiewisko a wy nadal im wierzycie. Jedno z pewnością im się udało i to widać po tym temacie.

Podzielili polskie społeczeństwo. Nie będzie współpracy tylko przeszkadzanie sobie nawzajem bo PiS nie wygrał :x Tak jakby liczyły się ambicje rządzących a nie dobro ogólne narodu. Mam nadzieję, że PO stanie na wysokości zadania i nie zawiedzie swoich wyborców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziubek - przy mniejszosci w sejmie pis sobie moze przeszkadzac :D pocieszajaca jest wizja koalicji z kwachem, wole ogladac jego pijana morde, niz oszolomow z LPR i Samoobory

widze, ze nerwowa atmosfera, to ja kolejny raz dla rozluznienia posladow wstawiam o to taki obrazek:

 

Dołączona grafika

 

:D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszajaca jest wizja koalicji z kwachem, wole ogladac jego pijana morde, niz oszolomow z LPR i Samoobory

Z dwojga złego lepiej tą stroną. Ale znacznie lepiej by brzmiało "wolę oglądać mordę pawlaka niż zapijaczonego kwacha, lpr i chłopów z samoobrony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a Turcy u nich mają to miejsce w Bundestagu? Zapewne nie...

Przepraszam, czy Niemcy maja polska konstytucje czy niemiecka? A pozniej sobie sam wygrzeb info kozystajac z :google: bo nie mam czasu szukac odpowiedzi na pytania ktore srednio mnie interesuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają takiej samej, ale wkrótce, jak przeforsują traktat to będziemy mieć.

 

Łaski nie robią, ja nie widzę powodu, żebyśmy musieli mieć dla nich 2 miejsca. Zaraz ktoś mi zarzuci antyniemieckość, chociaż sam jestem w połowie Niemcem. Tu chodzi o zasady - my mamy dla nich, oni powinni mieć dla nas.

 

Jestem ciekaw, jak Tusk będzie się zachowywał w Brukseli, bo jeśli będzie lizanie pupska Merkel, to ja wysiadam.

 

Idę do pracy, oni Irlandii nie zbudują, ale ja dla siebie może tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej cieszy, ze nie bede musial ogladac oblicz Leppera, Lyzwinskiego, Beger, Hojarskiej... Samoobrona ma jakis talent do "twarzowych" ludzi :lol2:

Przy okazji pozbylismy sie tez Romana (choc bedzie mi brakowalo takich lomotow, jaki spuscil Kurskiemu), Wrzodaka i paru innych oszolomow.

 

Wieczor wyborczy ogladalo sie jak dobry film sensacyjny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha - tia. Najlepsza komedia to z emigrantami. Pytam sie kolegi na gg czy już się pakuje i do kraju wraca bo Tusk wygrał. On troche zdezorientowany - "no wiem że wygrał ale o co chodzi z tym wracaniem". No to ja mu opowiedziałem o planach Tuska, drugiej Irlandii i masowo wracających ludziach do Polski. Na co kumpel:

"Hahahahahaha <lol> - nigdzie się nie wybieram i nie mam zamiaru wracać - do czego?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5 człowieku jak Ci sie nie podoba to się pakuj i wyjeżdżaj kto Cię tu trzyma. Wybacz, ale [ciach!]lisz z lekka. Cała Europa cieszy się z powrotu polskiej polityki do normalności, w Polsce nastroje też lepsze więc może zażyj meliske bo widzę, że bardzo Cię boli, że w Polsce może być normalnie. Czytając Twoje idiotyczne wywody faktycznie zrozumiałem dlaczego na elektorat PiS-u mówią ciemnogród.

 

A co do Twoich kolegów to niech nie wracają, ważne, że nie wyjedzie kolejne dwa miliony.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrało PO i oto chodzi. Zabrakło trochę żeby rządzili sami. Ja cieszę się z tego że PiS stracił władzę, to jest najważniejsze. PO rozliczymy za jakiś czas. Mam nadzieje że nie będzie takich jaj. Bo to najważniejsze.

By żyło się lepiej ^^

jaj nie będzie PO ma lepsza sytuacje niz PIS 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO ma poparcie najbardziej wpływowych na ludzi mediów - to w zupełności wystarczy ;) w ZUPEŁNOŚCI.

A co do Twoich kolegów to niech nie wracają, ważne, że nie wyjedzie kolejne dwa miliony.

Uderz się w pierś i powiedz że wierzysz w to że ludzie PRZESTANĄ wyjeżdzać za granicę za większymi pieniędzmi.

Sztandar, to nie bajka to prawdziwe życie. Kto nie znajduje pracy przez dwa miechy - pakuje mandziur i spier....tiiiiiiit z tego kraju. To jest rzeczywistość. A okoliczności ku temu spowodowało raczej wejscie do UE a nie rządy PIS...bez kitu. Przed PiSem było gorzej, bezrobocie maksymalne i jakoś 2 miliony ludzi w polsce tkwiło (albo nikt nie liczył wtedy ile osób dało dyla z kraju).

Ja cieszę się z tego że PiS stracił władzę, to jest najważniejsze. PO rozliczymy za jakiś czas

Właśnie o tym pisałem wcześniej [; Najważniejsze że PiS nie rządzi. Mission complete...a kto dalej rządzi - co to obchodzi tych co na złość chcieli "kaczorom" zrobić. My się będziemy z nową partią użerać, a krzykacze w razie co spakują manele i wyjazd za granicę :lol2: Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wyjeżdżają bo to jest ich święta prawo. Po to weszliśmy do wspólnoty żeby spokojnie żyć i pracować tam gdzie nam się podoba/ płacą więcej itd... Przecież nigdzie nie piszę, że to tylko i wyłącznie wina PiS-u, ale PiS miał też swój udział bo niewiele zrobił dla młodzieży i młodzież mu się odpłaciła tym na wyborach takie są fakty.

 

Ważne żeby mieli do czego wrócić PiS miał swoje dwa lata uwikłał się w złą koalicję i pokazał, że do rządzenia się nie nadaje, być może jako opozycja będą pożyteczniejsi więc dajmy czas PO i zobaczymy jesli nie to Platforma zostanie rozliczona ze swoich poczynań w następnych wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha - tia. Najlepsza komedia to z emigrantami. Pytam sie kolegi na gg czy już się pakuje i do kraju wraca bo Tusk wygrał. On troche zdezorientowany - "no wiem że wygrał ale o co chodzi z tym wracaniem". No to ja mu opowiedziałem o planach Tuska, drugiej Irlandii i masowo wracających ludziach do Polski. Na co kumpel:

"Hahahahahaha <lol> - nigdzie się nie wybieram i nie mam zamiaru wracać - do czego?"

 

haha ale komedia uhaha buaaha hahah

nie moge przestac sie smiac :)

Ja też nie mogę przestać... dane mówią jednoznacznie wśród europejskich imigrantów wygrała z dużą przewagą PO, PiS wygrał tylko w USA, ale mnie to wcale nie dziwi po pierwsze wyborcy z USA to ludzie, którzy wyjechali z Polski 20-30 lat temu, pewnie w domciu posiadają jeszcze paszport Polski Ludowej, pojęcie o sytuacji politycznej w Polsce mają nikłe, a głosowali na PiS bo wielki El Presidente IV RP pojechał tam na spotkanie w ONZ, a przy okazji nie omieszkał nawciskać ściemy.

 

Ja mam nadzieję na stabilny rząd PO+PSL, że coś zmienią na in plus, jeśli na za 4 lata powie się im żegnajcie, tylko co wtedy SLD pseudo LiD'y się nie sprawdziły, PiS też nie, jeśli PO da du...y to co bo śmiesznych partii LPR, UPR, Samoobrony, Partii Kobiet to ja nawet nie wliczam.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji nie omieszkał nawciskać ściemy.

O, to już wiem skąd przykład wziął Tusk jadąc wciskać kolejną "młodzieży" na emigracji...git =) Mastha a dlaczego "STFU"? Może zajrzyj sobie w temacik troszkę wstecz co się działo po wygranej PiSu - wszyscy dyskutowali o tym jak to bedzie za PiSu a teraz to "STFU". To nie po moderatorsku. Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to już wiem skąd przykład wziął Tusk jadąc wciskać kolejną "młodzieży" na emigracji...git =)

Tylko, że po pierwsze to Tusk mówił co chce zrobić i pojechał jako przedstawiciel i szef partii, a Kaczor co niby zostało zrobione i co może zrobimy jak dostaniemy 280 mandatów po drugie to jest prezydent wszystkich Polaków, a nie tych z PiS'u, po trzecie on tam był "walczyć" o słuszną sprawę w ONZ, a nie agitować za którąś z partii i po czwarte to jest prezydent, który podobno jest apolityczny. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to już wiem skąd przykład wziął Tusk jadąc wciskać kolejną "młodzieży" na emigracji...git =) Mastha a dlaczego "STFU"? Może zajrzyj sobie w temacik troszkę wstecz co się działo po wygranej PiSu - wszyscy dyskutowali o tym jak to bedzie za PiSu a teraz to "STFU".

jakos slabo mu to wyszlo skoro twoj smieszny przyjaciel nie wiedzial o drugiej Irlandii w Polsce...

 

ale ty smieszny jestes, pracuje w dosc duzej firmie, jest kilku polakow, tylko jeden z nas glosowal na PIS, ale przy okazji on slucha radia ma ryja, a jak slyszy jakies przeklenstwa do okola to mowi, ze to jest karalne, ogolnie mega smieszny gosc :lol2: jest wlasnie dla mnie przykladem elektoratu tej partii - wybaczam mu bo zbladzil, a steruja go fale znanego pochodzenia, cala reszta glosowala na PO, wszyscy polewaja z PISu widzac jaka to polityke ta partia uprawia, szef z kotem na czele robi posmiewisko z siebie na calym swiecie, wystarczy mi obciach robiony przez polaczkow, kaczor nie musi dorzucac do pieca, caly JoeMonster smieje sie z PIS, myslisz, ze wszyscy sie uwzieli na "was"? Na szczescie nalezysz do mniejszosci, ktora z dniem dzisiejszym ma *** do gadania :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dajcie sobie na wstrzymanie bo juz po ptakach :> Jedni lubia autorytarny-totalitaryzn i nic ich od tego pogladu nie odwiedzie. Zamiast [ciach!]lic po proznicy poczytajcie troche o planach PO na stworzenie rzadu - mniej pierwszoligowych politykow, a wiecej specjalistow - przynajmniej tak zapowiadaja. Kolaicja z PSL + ewentualnie przeciagniecie na swoja strone kilku politykow z partii opozycyjnych wiec zadnych LiDów nie będzie u władzy.

 

Oby tylko Leszek Kaczyński nie robił maniany że chce miec wpływ na obstawienie resortów siłowych na rozkaz swojego kochanego brata Jarcia to jest szansa na stworzenie silnego i zdecydowanego gabinetu. Czytając wiadomości ze świata spotykałem się wyłącznie z pochlebnymi opiniami o wygranej PO - nawet szef komisji ds zagranicznych w Dumie gratuluje Polsce roztropnego wyboru, no tak ale to w koncu caly swiat jest post komuna :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...