Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność zasmakowanie strajku kolejarzy PKP. Moja kolejka WKD (to jest taka "spółka" zarządzana przez samorządy przez które przejeżdża. Podobno jest niezależna od PKP. Ma własny tabor, chodzi punktualnie, ceny ma umiarkowane - to dla informacji osób spoza mojej okolicy [Grodzisk Maz/Pruszków/Warszawa] :razz: ) staneła przed blokadą na torach. Śmiesznie się słuchało komentarzy współpasażerów. Oprócz bluzgów "od nierobów", "pałowania zomo" to pojawiały się nawet komentarze o "pokazowym wieszaniu strajkujących" :lol2: Generalnie ode mnie i od pasażerów WKD kolejarze dostaliby... pałą po plecach :mad: Swoimi strajkami spowodowali, że pojawiła się "masa" kolejnych przeciwników związków zawodowych - ja się tylko utwierdziłem w przekonaniu, że trzeba to rozgonić na cztery wiatry.

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ft.onet.pl/9,196,raport_specjalny_p...2008,temat.html

 

To wisiało dzisiaj na głównej stronie onetu przez większość dnia i zostało opublikowane w "Financial Times"

Odnoszę wrażenie że to brzmi jak czysta propaganda. Wszystko przedstawione jednostronnie i opiewające Tuska. Mimo że sam uważam się, za zwolennika (?) PO to uważam, że coś jest bardzo nie tak...

Ten raport to jakieś brednie pozbawione podstaw w danych dotyczących

fundamentów gospodarczych w Polsce. Chyba w mediach nastąpiła jakaś

moda na wieszczenie kryzysu. Jeśli byśmy w to uwierzyli to nawet jakiś negatywny efekt

by z tego mógł być. Być może chcą nas przekonać przy pomocy propagandy

do konieczności zrezygnowania ze złotówki lub zaakceptowania podwyżki podatków na "pakiet"

bo inaczej trudno sobie wytłumaczyć tego rodzaju raporty.

Według mnie zarówno ocena NBP i ministra finansów dotycząca wzrostu gospodarczego

jest błędna i zaniżona a raport FT to już jakieś kuriozum.

Główny negatywny czynnik jaki wystąpi to zagrożony rozmiar eksportu ze względu na gorszą

koniunkturę w gospodarce globalnej ale czynnik ten został już zneutralizowany poprzez

osłabienie złotówki korzystne dla eksporterów (wywołane zmianą relacji wartości $ i euro).

O korzystnych dla wewnętrznego popytu zmianach w podatku dochodowym od 2009 r.

nie trzeba chyba wspominać. Podobnie o spadku cen ropy którą musimy importować.

Skuteczny sposób na krach jaki rząd z NBP mogą nam zafundować

to drastyczna podwyżka podatków lub stóp procentowych połączona ze straszeniem

wszystkich kryzysem.

Można jeszcze jakieś poważne zamieszki i strajki wywołać podwyżkami podatków i cen

energii i wprowadzić stan wyjątkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie pasuje, że w raporcie Tusk jest przedstawiony jako samo dobro i jedyną prawdziwą nadzieję Polski. Dzięki niemu wszystko w kraju jest ok i takie też będzie, a żaden kryzys nam niestraszny, bo wspaniały sternik Tusk przeprowadzi nas bezpiecznie przez wzburzony ocean problemów finansowych. Dobra, to wspaniale, ale niech mi ktoś powie co on do tej pory zrobił, że sobie zasłużył na takie pochwały?... Chyba wiem: zatrudnił bardzo dobrych PR-owców. :lol:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie współczuję Klausowi. Ze smutkiem wypatruję wieści o jego "nieszczęśliwym wypadku samochodowym". Zależy jeszcze co uda mu się zdziałać. Natomiast Irlandię właśnie up*****lili - wieprzowina. Pewnie będzie więcej takich życzliwych gestów.

Tia eurosocjalizm nie spocznie poki nie zatriumfuje jedyna sluszna idea.

 

A co potem juz mamy probke z probami wprowadzenia gejowskich malzenstw bocznymi drzwiami do krajow , ktore im sie sprzeciwiaja.

 

Jak dla mnie jest to jasny sygnał , że trzeba bronić prawa veta za wszelką cenę.

 

Szkoda , ze nasi przytakiwacze podpisza wszystko co im Unia podsunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie pasuje, że w raporcie Tusk jest przedstawiony jako samo dobro i jedyną prawdziwą nadzieję Polski. Dzięki niemu wszystko w kraju jest ok i takie też będzie, a żaden kryzys nam niestraszny, bo wspaniały sternik Tusk przeprowadzi nas bezpiecznie przez wzburzony ocean problemów finansowych. Dobra, to wspaniale, ale niech mi ktoś powie co on do tej pory zrobił, że sobie zasłużył na takie pochwały?... Chyba wiem: zatrudnił bardzo dobrych PR-owców. :lol:

Tusk glupi nie jest(wbrew pozorom) i wie bardzo dobrze jak olbrzymie ma popracie wsrod narodu polskiego.

 

Paradoksalnie, jego poparcie bedzie roslo wraz ze wzrostem nierobstwa jakiego jest przedstawicielem.

Pzdr

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Paradoksalnie, jego poparcie bedzie roslo ...

Pzdr

Nie patrz na sondaże bo nawet solidnie i profesjonalnie wykonywane potrafią zmylić.

Nierealne jeśli w ten sposób będzie działała prokuratura a PO uzna że ważniejsze jest badanie

domniemanych "nacisków" przez komisje śledcze niż nieprawidłowości w działaniu wymiaru sprawiedliwości

powiązane ze zbrodniami.

http://wiadomosci.onet.pl/1878624,11,,,,,8...c,itemspec.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na sondaże bo nawet solidnie i profesjonalnie wykonywane potrafią zmylić.

Nierealne jeśli w ten sposób będzie działała prokuratura a PO uzna że ważniejsze jest badanie

domniemanych "nacisków" przez komisje śledcze niż nieprawidłowości w działaniu wymiaru sprawiedliwości

powiązane ze zbrodniami.

http://wiadomosci.onet.pl/1878624,11,,,,,8...c,itemspec.html

Ta sprawa bulwersuje, natomiast nie potrafie podzielic twojego optymizmu...

Wiele opini czytalem oraz wiele slyszalem na wlasne uszy, takze nie wyrobilem sobie zdania znikad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa bulwersuje, natomiast nie potrafie podzielic twojego optymizmu...

Wiele opini czytalem oraz wiele slyszalem na wlasne uszy, takze nie wyrobilem sobie zdania znikad.

To co napisałem nie było przejawem optymizmu tylko trzeźwą oceną.

Dla mnie istotniejsze jest czy prokuratura zostanie oczyszczona trwale ze skrajnych

patologii niż to jaka partia polityczna uzyska przewagę w kolejnych wyborach.

Odpowiedź na pytanie sondażowe dotyczące preferencji partii politycznej

jest czymś innym niż dokonanie wyboru. Widać było to bardzo wyraźnie

zaraz po ostatnich wyborach parlamentarnych gdy wynik PO poszybował gwałtownie w górę.

Poszybował w górę pomimo że wynik wyborów przeprowadzonych 2 tygodnie później

nie uległ by zmianie w istotny sposób.

Ostatnie sondaże są dużo gorsze dla PO :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,27417,title,So...ml?ticaid=171ff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Miałem podobne podejrzenia w przypadku Geremka i jego wypadku bo pamiętałem jego słowa

dotyczące demokracji stojące w głębokiej sprzeczności z poglądami lewaków ignorujących prawo i

demokrację jeśli są sprzeczne z ich ideologią:

"Założenie, że referendum zostanie ponowione mnie się wydaje sprzeczne i z kultura demokratyczną i z analizą nastrojów społeczeństwa irlandzkiego "

3173356[/snapback]

Ciekawe jak w Londynie należy transportować nóż kuchenny zakupiony w sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3180920[/snapback]

Na temat Chile i gen. Pinocheta była tu już gadka wiele razy. Zaraz zapewne się dowiesz, że to zbrodniarz i tyran, bo przy okazji reform wymordował 30 tys. pokojowo nastawionych opozycjonistów (oraz wiele innych bajek głoszonych przez różnej maści lewaków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Chile i gen. Pinocheta była tu już gadka wiele razy. Zaraz zapewne się dowiesz, że to zbrodniarz i tyran, bo przy okazji reform wymordował 30 tys. pokojowo nastawionych opozycjonistów (oraz wiele innych bajek głoszonych przez różnej maści lewaków).

To po tym m.in. sie rozpoznaje lewaka ze wspomina o zbrodniach junty Pinocheta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po tym m.in. sie rozpoznaje lewaka ze wspomina o zbrodniach junty Pinocheta?

:) dobre...

imho: m.in. po tym, że nie wspomina udziału lewackich bojówek a wszystkie zbrodnie przykleja Pinochetowi - drobna różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze w warunkach wojny/konfliktu zadna strona nie jest bez winy, tak bylo w Chile, tak bylo w Hiszpanii itp.

Twoja wypowiedz usilowala wykrzywic historie w sposob specyficzny dla konserwatystow, tutaj nie fronda - lepiej trzymac sie faktow a nie czynic sugestii obrazajacych inteligencje rozmowcow.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby żyło się lepiej:

3181768[/snapback]

Ja wiem ze w warunkach wojny/konfliktu zadna strona nie jest bez winy, tak bylo w Chile, tak bylo w Hiszpanii itp.

Twoja wypowiedz usilowala wykrzywic historie w sposob specyficzny dla konserwatystow, tutaj nie fronda - lepiej trzymac sie faktow a nie czynic sugestii obrazajacych inteligencje rozmowcow.

Zauważ - inteligentnie rzecz jasna - że to nie jest mój punkt widzenia! Przytoczyłem jedynie brednie głoszone przez wielu lewackich "postępowców".

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ - inteligentnie rzecz jasna - że to nie jest mój punkt widzenia! Przytoczyłem jedynie brednie głoszone przez wielu lewackich "postępowców".

To musialbys popracowac nad artykulowaniem swoich przemyslen, bo z twojej wypowiedzi wynikalo ze jestes kompletnym przeciwienstwem tego "lewaka" - prawicowym fundamentalista ktory usprawiedliwi kazde swinstwo i kazda zbrodnie jesli tylko jest dokonana w imie Boga i wyznawanych zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie dajesz za wygraną, wyjaśnij mi więc łaskawie 2 sprawy:

1. W którym to miejscu usiłowałem wykrzywić historię?

2. Co to takiego "prawicowy fundamentalista" ;)

 

 

To musialbys popracowac nad artykulowaniem swoich przemyslen, bo z twojej wypowiedzi wynikalo ze jestes kompletnym przeciwienstwem tego "lewaka" - prawicowym fundamentalista ktory usprawiedliwi kazde swinstwo i kazda zbrodnie jesli tylko jest dokonana w imie Boga i wyznawanych zasad.

Zbrodnią nazywasz działanie w majestacie prawa? Zapewne wiadomy Ci jest fakt, że to Trybunał Konstytucyjny wraz z parlamentem oddał w ręce wojska pełnię władzy? Lewicowa propaganda owego faktu raczej nie wspomina, tak samo jak odwołania przez parlament ze stanowiska Allende w 1973r.

Równie dobrze zbrodniarzami można by nazwać Aliantów walczących z Niemcami w czasie II w.ś.

Liczba ofiar przewrotu jest i tak znikoma w porównaniu z tym czego potrafi dokonać człowiek pokroju Allende. Wystarczy tylko wspomnieć o dokonaniach Stalina, Lenina, czy Pol Pota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie dajesz za wygraną, wyjaśnij mi więc łaskawie 2 sprawy:

1. W którym to miejscu usiłowałem wykrzywić historię?

2. Co to takiego "prawicowy fundamentalista" ;)

1. Relatywizujac dokonania Pinocheta i probujac zrobic z Allende potwora na miare Pol Pota czy Stalina.

2. To wynika z mojej wypowiedzi w ktorej uzylem tego sformulowania.

 

Zbrodnią nazywasz działanie w majestacie prawa? Zapewne wiadomy Ci jest fakt, że to Trybunał Konstytucyjny wraz z parlamentem oddał w ręce wojska pełnię władzy? Lewicowa propaganda owego faktu raczej nie wspomina, tak samo jak odwołania przez parlament ze stanowiska Allende w 1973r.

Równie dobrze zbrodniarzami można by nazwać Aliantów walczących z Niemcami w czasie II w.ś.

Liczba ofiar przewrotu jest i tak znikoma w porównaniu z tym czego potrafi dokonać człowiek pokroju Allende. Wystarczy tylko wspomnieć o dokonaniach Stalina, Lenina, czy Pol Pota.

W majestacie prawa dzialali rowniez nazisci, a i aliantom (zachodnim bo z sowietami sprawa jest oczywista) nie obce byly zbrodnie wojenne.

A propos wykrzywiania historii skad informacja ze to TK z parlamentem oddal wladze wojsku? O ile mi wiadomo to koalicja dwoch prawicowych partii wydala dokument wzywajacy wojsko do dzialania a to juz jest spora roznica, ten dokument byl w zasadzie jedynie przykrywka bo przygotowania do puczu szly juz duzo wczesniej, gdyby prawdziwa byla twoja wersja to podejrzewam ze nie byloby potrzebne uzycie lotnictwa do bombardowania palacu prezydenckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, bo on złożył "z własnej chęci"... Tusk uprawia pr i tyle w temacie. Gdy media przyczepiają się do jego urlopu w okresie "kryzysu gazowego" do akcji wkracza Palikot, powie coś durnego i inne sprawy idą w zapomnienie bo media potrzebują sensacji. To samo sprawa Olewnika (która mnie już totalnie irytuje, gdyby nie to że tatuś jest milionerem no i sprawa jest medialna to media i politycy mieliby tego Olewnika głęboko w (...)). Tusk by dać iluzję działań w tym zakresie robi szum i dymisjami podnosi sobie sondaże bo cóż innego mógłby robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na sondaże bo nawet solidnie i profesjonalnie wykonywane potrafią zmylić.

Nierealne jeśli w ten sposób będzie działała prokuratura a PO uzna że ważniejsze jest badanie

domniemanych "nacisków" przez komisje śledcze niż nieprawidłowości w działaniu wymiaru sprawiedliwości

powiązane ze zbrodniami.

3200225[/snapback]

Zbigniew Ćwiąkalski: złożyłem rezygnację

3200813[/snapback]

...

Gdy media przyczepiają się do jego urlopu w okresie "kryzysu gazowego" do akcji wkracza Palikot, powie coś durnego i inne sprawy idą w zapomnienie bo media potrzebują sensacji. To samo sprawa Olewnika (która mnie już totalnie irytuje, gdyby nie to że tatuś jest milionerem no i sprawa jest medialna to media i politycy mieliby tego Olewnika głęboko w (...)). Tusk by dać iluzję działań w tym zakresie robi szum i dymisjami podnosi sobie sondaże bo cóż innego mógłby robić...

Trochę zbyt późno się namyślił, trzeci świadek już nic nie powie bo trzecie "samobójstwo"

http://www.tvn24.pl/12690,1582114,0,1,danu...,wiadomosc.html

Rezygnację powinien złożyć również każdy kto był przeciwny powołaniu komisji śledczej w tej sprawie, chyba również Tusk.

W mojej ocenie bez mocnego wejścia z zewnątrz do struktur wymiaru sprawiedliwości nie ma szans na rozwikłanie bo

zbyt wiele osób jest uwikłanych, jeśli nie w zdarzenia związane z morderstwem to w krycie kolesi.

Teraz pewnie powołają komisję:

http://wiadomosci.onet.pl/1901044,11,po_za...wnika,item.html

Tyle że obecnie komisja śledcza to już raczej za mało. Potrzebny jest jeszcze specjalny zespół śledczy spoza

struktur zajmujących się dotychczas tą sprawą, wspierany przez komisję śledczą a w razie konieczności przez cały parlament

i prezydenta odpowiednią ustawą.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu "zero" nie zlozylo rezygnacji po "samobojstwie" Wojciecha F. ?

Z tego co podają był lepiej pilnowany, przynajmniej od strony formalnej jako "niebezpieczny"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...__nie_zyje.html

Według mnie już wtedy powinna zostać powołana komisja śledcza do tej sprawy ale żadna formacja polityczna tego nie widziała

i nie postulowała. Prawdopodobnie dlatego że świadomość poziomu demoralizacji struktur zajmujących się sprawą była mizerna.

Co do różnych dymisji to będzie ich więcej i nie z inicjatywy dymisjonowanych:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomos...7,0,419987.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rządowy projekt zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zostanie przyjęty, to o odebraniu dziecka rodzinie decydować mógł będzie każdy z 15-tysięcznej armii państwowych pracowników socjalnych.

http://blog.rp.pl/wildstein/2009/01/28/o-c...szczesliwiacze/

W przyszłym roku rząd obniży Polakom pensje. A to dlatego, że planuje podniesienie składki zdrowotnej.

http://www.dziennik.pl/polityka/article308...kom_pensje.html

LIBERALNY rząd w pełnej okazałości! Cieszmy się i radujmy, że po raz kolejny wyborcy zostali zrobieni w bambuko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LIBERALNY rząd w pełnej okazałości! Cieszmy się i radujmy, że po raz kolejny wyborcy zostali zrobieni w bambuko.

Jeśli chodzi o składkę zdrowotną, to biorąc pod uwagę jak mało wydaje się w Polsce na służbę zdrowia (nawet w porównaniu z naszymi sąsiadami) to jej podniesienie było nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...