Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo "liberalny" fajnie brzmi, więc trzeba na tym jechać póki się da.

LIBERALNY rząd w pełnej okazałości! Cieszmy się i radujmy, że po raz kolejny wyborcy zostali zrobieni w bambuko.

Hmm? :blink:

 

 

PO chce finansowania partii przez wielki biznes?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1355,title,PO-...ml?ticaid=176d9

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj...

Raport rządu USA o Polsce: korupcja, antysemityzm, rasizm

http://wiadomosci.onet.pl/1925548,12,1,1,item.html

 

Cóż 'obrońcy' moralności przynajmniej by zachowali resztki honoru i zaprzestali tego żenującego umoralniania.

Równie dobrzy ktoś z klanu z biała szpiczastą czapkę mógłby oskarżać o rasizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO robicie z igly widly, wiele krajow lub agencji sporzadza rozne raporty i jakos nikt tego az tak nie przezywa.

Tak nas widza, (a z dystansu czesto wiecej widac niz z bliska) dzieki temu mozna wyciagnac wnioski gdzie nalezy popracowac nad rzeczywistym problemem a gdzie nad wizerunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO robicie z igly widly, wiele krajow lub agencji sporzadza rozne raporty i jakos nikt tego az tak nie przezywa.

Tak nas widza, (a z dystansu czesto wiecej widac niz z bliska) dzieki temu mozna wyciagnac wnioski gdzie nalezy popracowac nad rzeczywistym problemem a gdzie nad wizerunkiem.

Chodzi tu o totalną hipokryzje (wszystkie te zarzuty można przypisać im samym), a zrób taki rapaport o USA to oskarżą "twój" kraj o wspieranie terroryzmu.

Niby jesteśmy partnerami usa, a tak naprawdę ich psami, Polskę traktują jak zaścianek, szkoda że takich raportów nie robią na temat takich krajów jak Arabia Saudyjska (ukochany kraj amerykanów) - a jest o czym pisać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwalamy sie tak traktowac, zawsze wystarczaja nam ochlapy rzucane z ich stolu, ale o taki stan rzeczy nalezy winic naszych rozmodlonych politykow a nie pragmatycznych amerykanow - jak ktos nachalnie chce dac sie sfrajerowac to trudno sie dziwic ze inny na tym korzysta.

A w samym raporcie tez jest sporo racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwalamy sie tak traktowac, zawsze wystarczaja nam ochlapy rzucane z ich stolu, ale o taki stan rzeczy nalezy winic naszych rozmodlonych politykow a nie pragmatycznych amerykanow - jak ktos nachalnie chce dac sie sfrajerowac to trudno sie dziwic ze inny na tym korzysta.

A w samym raporcie tez jest sporo racji.

Niestety zwycięstwa w wyborach tych ludzi świadczą o tym że społeczeństwo polskie nie dorosło jeszcze do demokracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj...

Raport rządu USA o Polsce: korupcja, antysemityzm, rasizm

http://wiadomosci.onet.pl/1925548,12,1,1,item.html

 

Cóż 'obrońcy' moralności przynajmniej by zachowali resztki honoru i zaprzestali tego żenującego umoralniania.

Ale w czym problem? Dzięki "temu raportu" wszyscy pastowańcy, pedały i Żydzi będą się trzymać z daleka (no, trochę Żydów szkoda, bo na robieniu kasy się znają, więc coś tam by skapnęło). Z korupcją na wszystkich szczeblach też prawda, byle felczer chętnie wyciąga łapę po "dowód wdzięczności dla pana doktora", o Policji nie mówiąc ("za takie marne grosze - to jest typowe - tylko idiota by nadstawiał swoją głowę"). Politycy wiadomo, spuścić w odmęty sedesu i zamknąć klapę.

Z łamaniem praw człowieka poprzez rozpoznawanie charakteru pisma na Poczcie przesadzili jak zwykle w swoim stylu, ale oni tak zawsze. A potem kraj terroryzują grube stare Murzynki :>

Prawa kobiet sprowadzono do problemu molestowania, a o nierównych pensjach za tę samą pracę ani słowa. Ot, jankeskie skrzywienie, wszystko się kojarzy.

podano przykład Radia Maryja, któremu zdarza się propagować treści antysemickie

Nyah nyah, delikatność jak przy analu. Czy Radiu Z Twarzą zdarza się propagować treści inne niż antysemickie? :>

 

Zgadzam się natomiast, że traktują nas jak kolonię, bo sami pozwalamy się tak traktować. No bo jak to, wielkie US & A, jakże by im tak wała? Nie godzi się, napadną i zbałamucą, a co gorsza nie sprzedadzą nam więcej swojego wojskowego złomu, godnego huty miast lotnisk i portów.

Rosjanom, którzy ciągle myślą kategoriami stalinowskimi, kilka razy nasz rząd demonstrował różne obelżywe gesty (choćby Lech Kartofel, raźno pokrzykujący w Gruzji z wysokości fotelika samochodowego), a przecież Rosja jest tuż za miedzą i jeśli jeszcze nas nie najechali, to pewnie tylko dlatego, że wujkowi Putinowi do niczego nie jesteśmy potrzebni. Jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrób taki rapaport o USA to oskarżą "twój" kraj o wspieranie terroryzmu

Ta jasne :lol:

Fakt, że wymienione problemy dotyczą też USA (oni to wiedzą) nie oznacza, że nas nie dotyczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dali by sobie na wstrzymanie bo nie przypominam sobie by któryś z krajów europy w ten sposób umoralniał USA... każda krytyka ich działań jest sprowadzana najwyżej do sugestii, usa taktuje się jak świętą krowę.

Człowiek myślący zauważy ile w tym jest pieprzonej obłudy więc leję na polityczną poprawność.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zastanawiacie się skąd się takie opinie biorą to wtrące swoje 3 grosze na ten temat.

 

Sorry ale prawda boli i jest taka, że dla zachodu jesteśmy może nie trzecim ale drugim światem, mają nas głęboko a z Polską kojarzy im się bieda, wódka i kradzież, a granica europy to odra, więc z czym do ludu? Jesteśmy cholernie dumni, czasem nawet zarozumiali, ale moim zdaniem nigdy ogół ludzi z zachodu jeszcze przez lata nie będzie na nas (jako kraj) patrzył jak na równych sobie, tylko zawsze jak na kogoś gorszego. Mieszkam w szwajcarii i chodze do międzynarodowego liceum, gdzie 95% to ludzie z europy zachodniej i ameryki. Ja sobie jakiś tam szacunek wyrobiłem i moi kumple oczywiście nic do mnie nie mają przez to że jestem polakiem i lubią mnie, ale często słysze żartobliwe docinki a w rozmowach z nimi na te tematy np. mówią wprost, że np. Duńczykom Polak kojarzy się z tanią siłą roboczą i ludźmi którzy robią najbardziej ciach!iane roboty za psie pieniądze i że ogólnie mają z nas chlaste i to wszystko co może na nasz temat powiedzieć. Jeden "zabawny" anglik nie rozumiał za co wyłapał jak (na serio) w kłótni powiedział mi żebym ciach!ł spowrotem do aufschwitz. W kłótni z francuzem ja go nazywam "fucking faggot" a on do mnie "so what? and you're polish..." to jest opinia tej najmłodszej niby świeżej i obiektywnej generacji. Jeśli tak jest to nie chce wiedzieć co myśli 50 letni helmut z dojczlandu, ale prawda jest taka, że na zachodzie wszyscy mają o nas złe zdanie i nie szanują nas jako ogółu i to prowadzi do tego, że dziennikarze w zagranicznych mediach wypowiadają się o nas w tonie specjalistów, pieprząc same brednie i ogólniki, a w takim śmiesznym raporcie najpierw wyszukali sobie tezy które pasują do Polski (sprawy nagłośnione w mediach, które sa marginalnymi problemami, ale też prawdziwe bolączki naszego kraju, które trzeba tępić) a potem dopasowywali dowody i vo ala. Ja bym na to wyłożył laske i robił swoje. W sumie my też pewnie robimy podobnie, bo na kraje takie jak Rosja czy Rumunia raczej nie patrzymy próbując zrozumieć, tylko generalne czujemy wyższość a na ich dumę patrzymy z przymrużeniem oka i często politowaniem (np. jak ruscy naziole tępią imigrantów z byłych republik radzieckich)

 

Przy okazji chciałbym wiedziec co napisali o Rosji (jak bardzo skupili się na braku wolności słowa) i Niemczech (plaga neonazizmu we wschodnich niemczech) bo o nas sobie mogą pisac co chcą i im możemy skoczyć, a szczerość wobec państw które mogą utrzeć nosa US to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zwycięstwa w wyborach tych ludzi świadczą o tym że społeczeństwo polskie nie dorosło jeszcze do demokracji.

Mysle ze doroslismy do demokracji tylko ze wybor jest jaki jest, ilu z was glosuje z przekonania a ilu wybiera mniejsze zlo tak jak ja? Ostatnie wybory byly tego dobitnym przykladem.

Polacy sa swietni jako narod ale beznadziejni jako spoleczenstwo, gdy na zachodzie Europy dokonywaly sie przemiany spoleczne, rewolucja przemyslowa itd. my walczylismy o niepodleglosc. Teraz to nadganiamy caly czas tkwiac w na wpol feudalnych stosunkach miedzy panem, wojtem a plebanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że wykorzystuje się u nas wyznanie jako środek agitacji wyborczej, nic mnie bardziej nie denerwuje niż polityka z ambony :mur:

Edytowane przez ulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak,

 

niestety masz rację.Miałem kiedyś podobną sytuację,gość ewidentnie szukał zaczepki i zaczął mnie wyzywać.Ja mu coś odpowiedziałem,a on zaczął po mnie jeździć że jestem z polski,że my im zabieramy ich pracę bo przyjeżdzamy do ich kraju, wywozimy pieniądze które zarobimy do Polski.Ja niestety nie pojadę mu że jest j#$#$ anglikiem czy coś w tym stylu bo obraził bym również tych którzy słuchali jak się kłócimy i musiałem użyć siły :P.Na szczęście jednak w moim przypadku są to jakieś tam pojedyńcze przypadki.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba!! Chcą przywrócić karę śmierci!!

.. Kara śmierci ma bowiem obowiązywać nie za morderstwo - tylko za "udział w zamieszkach"!!! ..

Panie, panowie ? Towarzysze ! :blink: :lol:

 

Czy USA zbankrutuje ?

 

Gdzie są pieniądze Narodowego Funduszu Zdrowia

 

Hrhr - kabaret Dudek - kolejka.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "I garść cytatów o socjaliźmie/kapitaliźmie (:"
Nie wszyscy kumaja co to Socjalizm a co Kapitalizm to moze najprosciej ;Kapitalizm = dzungla (kazdy kto CHCE przetrwac z reguly przetrwa nie wazne którym ogniwem jest w lancuchu). Socjalizm = ZOO (dadza jesc, dadza pic ogladajacy poglaszcza ale za "ogrodzenie" nie wychodzimy - po prostu zarcie kopulacja i smierc - powiedzialby ktos ze wegetarianizm SmileSmile

 

~toja , 23.12.2008 09:37

 

WIECIE CZYM SIE RÓZNI KAPITALIZM OD SOCJALIZMU?

Socjalizm daje ryby aby biedny mógl sie najesc, kapitalizm natomiast rozdaje wszystkim wedki aby móc te ryby zlowic, niestety nie kazdy potrafi korzystac z tych wedek.

 

~rokoko , 23.12.2008 12:10

 

Cos wam wytlumacze lewicowcy

Ten swiat jest juz tak urzadzony, ze kazdy aby zyc musi cos sprzedac. Dzieje sie tak od czasu, kiedy Fenicjanie wynalezli szmal.

Jedni sprzedaja wlasna prace, inni produkt a jeszcze inni to, co wczesniej kupili. Tych ostatnich my nazywamy przedsiebiorcami, a wy kapitalistami i wyzyskiwaczami. Wasz problem polega na tym, ze nie lapiecie podstawowego sensu. Jezeli dajmy na to ja pracuje w kopalni, to sprzedaje tejze kopalni swoja prace. Dostaje za to pieniadze, a kopalnia jako nabywca ma prawo dalej sprzedac wynik tejze pracy i nic mi juz do tego. To kopalnia jest wlascicielem tego, co sprzedalem, bo wzialem za to pieniadze. Dlatego wszelkie roszczenia post factum sa bezsensowne, bo nie moge dwa razy sprzedac tej samej rzeczy. To tak, jakbym chcial dwa razy zjesc jedno ciastko.

I wasze nadzieje, ze w socjalizmie jest lepiej sa zwyczajna glupota. Tam tez sprzedaje swoja prace kopalni i nie mam wplywu na jej dalsze losy. Nie wazne, czy kopalnia nalezy do wrednego kapitalisty czy do panstwa, czy nawet do UFO. Po zaplaceniu mi pensji staje sie ona wlascicielem mojej pracy. Paniali?

 

~Stary Ramol , 23.12.2008 12:01

 

Bilans ofiar socjalizmu na swiecie jest dziwieciocyfrowy.

Ale to oczywiscie wina tego, ze ludzie nie dojrzeli do tak pieknego ustroju.

 

~Prawicowiec , 23.12.2008 12:08

 

Socjalizm idealnie zapobiega spadkom

... niedopuszczajac do wzrostów, wiec nie ma z czego spasc.

 

~Pils , 23.12.2008 11:42

 

WLASNIE - po co komu sklepy w socjalizmie

Panstwo da,a jak juz nie bedzie mialo ,to da asygnate na uzytek dzialki ze swieza trawa dla calej rodziny.

 

~Bayonne-Francja , 23.12.2008 11:11

 

W sumie racja w socjalizmie sklepy puste, a szpitale

pelne. Wiec to racjonalne podejscie w drodze do pelnego socjalizmu

 

~gsw , 23.12.2008 11:00

 

Socjalizm to najwyzsze stadium spolecznego rozwoju i samo szczescie.

Ciekawe tylko, ze nigdy ludzie nie uciekali z wilczego kapitalizmu do socjalizmu, tylko wylacznie w druga strone. Ciekawe, nie?...Np. Z Kuby uciekly tysiace ludzi, czesto ryzykujac zyciem, plynac do Miami na detkach od traktora albo w jakichs baliach, a z powrotem nie uciekl z USA ani jeden Kubanczyk, ani jeden uciskany Murzyn, chociaz wielu Murzynów uwaza, ze socjalizm to doskonaly ustrój dla USA i dlatego wybrali Obame na swojego szefa.

 

~Jan Nieufny , 23.12.2008 10:14

 

Tak oto degenruje sie domokracja!

Ustrój, w którym glupia wiekszosc moze zakrzyczec myslaca mniejszosc.

Zawsze znajda sie na swiecie glupi ludzie wierzacy w socjalizm. Glupi ludzie wybieraja do wladzy degeneratów umyslowych, którzy powoduja, ze glupota staje sie uznana norma spolecznych zachowan. Nastepny etap takiego "rozwoju demokracji" to powszechne bankructwo i ogryzanie korzonków oraz powrót na drzewa i do jaskin.

 

~Jan Nieufny , 23.12.2008 10:00

 

Socjalizm to dofinansowanie banków, koncernów samochodowych

komuna dla bogatych, kapitalizm dla biednych (bez kapitalu umieraj)

 

~socjolog , 23.12.2008 09:37

 

Kapitalizm nierówno dzieli bogactwo,

a socjalizm równo dzieli biede...

 

~zwiazkowiec , 23.12.2008 08:53

http://prawda2.info/viewtopic.php?p=82763#82763

 

Wszelako komunizm jest nie utopią, lecz anty-utopią. Anty-utopią nieludzką, pasującą jedynie do społeczeństwa termitów, komunistów lub mrówek. Albo więc zostanie w ten czy inny sposób (przez muzułmanów?) zniszczony – albo zniszczeniu ulegnie cywilizacja ziemska. To znaczy: zginie (ku radości obrońców środowiska naturalnego...) cywilizacja ludzka. Mrówki, małpy (i Tybetańczycy, i Indianie Aymara – ku radości swoich obrońców?) przeżyją.

 

Pesymiści twierdzą, że tak przebiega nieunikniony rozwój każdej cywilizacji – i właśnie dlatego nie otrzymujemy żadnych sygnałów z Kosmosu. Zanim cywilizacja wyjdzie poza planetę, ujednolica się, komunizuje... i ginie.

JKM

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID370046581,index.html

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosak w Tusk Vision Network 24 wlasnie pieknie jedzie jakas POslanke :D

 

Kiedys nie lubilem goscia, ale swietnie sie broni przed nagonka na TVP , ktora osmielila sie pokazac kogos prezentujacego inne niz "jedyne sluszne" pro traktat Lizbonski poglady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1941809,12,item.html

 

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła zaproponowaną przez kraje muzułmańskie rezolucję wzywającą do wprowadzenia przepisów "chroniących religie przed zniesławieniem".

Niewiążąca rezolucja budzi sprzeciw krajów zachodnich, które uważają, że zagraża wolności słowa.

 

Uchwalenie rezolucji zaproponował Pakistan w imieniu Organizacji Konferencji Islamskiej.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam bardzo złe przeczucia co do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1941809,12,item.html

 

Nie wiem jak Wy, ale ja mam bardzo złe przeczucia co do tego.

Chroniących które religie?

 

Co się dziwisz, w ONZ przeważają pastowańcy i czarnuchy, to i pod siebie ustawiają rezolucje. Supremacja białej rasy (niestety dla niej) się kończy.

 

A ja, głoszący powyższe, jestem stawiany w jednym rzędzie z miłośnikami salutu rzymskiego, trójramiennej swastyki i tym podobnych bredni. W skali świata wygląda to dokładnie tak samo.

 

Z drugiej strony za kilkadziesiąt lat to biali, jako mniejszość, będą mogli krzyczeć wniebogłosy o dyskryminacji, prawach, przywilejach i rasistowskich zagrywkach. Historia kołem się toczy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z drugiej strony za kilkadziesiąt lat to biali, jako mniejszość, będą mogli krzyczeć wniebogłosy o dyskryminacji, prawach, przywilejach i rasistowskich zagrywkach. (...)

Dokładnie tak się stanie, a potem wrócimy do jaskiń i spania pod chmurką :> pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w ostatnich latach zapanowała moda na stawianie wszystkiego na głowie. Do tego poziom skretynienia mediów radośnie przyklaskujących temu całemu cyrkowi sięgnął już granic absurdu. W sumie zasady się nie zmieniły, bo nadal są np. Semici i Anty-Semici, zmieniła się natomiast polaryzacja. Dawniej Anty-Semitą był ten, koto nie lubi Żydów a teraz ten kogo Żydzi nie lubią! Ot i cała różnica. Podobnie w przypadku innych nacji - nie spodobasz się w jakiś sposób Arabowi lub Murzynowi, to z automatu stajesz się rasistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...