Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Podatek ekologiczny

 

Wszyscy razem DZIE-KU-JE-MY ci 'liberalna' Platformo.

By zylo sie lepiej :blink:

Nie chce mi się wierzyć że tego rodzaju gniota rząd będzie próbował wprowadzić w życie.

Podatek ściśle związany z poziomem emisji CO2 już jest pod nazwą "akcyza na paliwo"

Tworzenie kolejnago zwiększającego biurokrację oraz kolejki w urzędach

to jakaś paranoja powstała pod wpływem lobby i "ekspertów".

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/11...pic_akcyze.html

Widzę jednak w związku z tym pomysłem pewne możliwości oszczędności dla budżetu.

Wystarczy zredukować obsadę w ministerstwie finansów o urzędników promujących takie buble.

Warto dodać że "eksperci" lobbystów są w błędzie sądząc że tego rodzaju podatek zwiększył by obroty

w sprzedarzy nowych samochodów.

Jest dokładnie odwrotnie. Tego rodzaju podatek zmniejszył by obroty w sprzedaży nowych samochodów

poza segmentem aut najdroższych gzie nie było by istotnej zmiany.

To wygląda jakby urzędnik planujący zakup dla siebie nowego luksusowego samochodu szukał metody na obniżenie

akcyzy na ten pojazd zupełnie nie licząc się z konsekwencjami ewentualnego wdrożenia bubla

zwiększającego podatki w innym miejscu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

O podatku ekologicznym jest juz dyskusja w dziale Motoryzacja, zapraszam rowniez tam ;)

A może podyskutujemy sobie o OFE ?

 

Może lepiej nie .....

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może podyskutujemy sobie o OFE ?

 

Może lepiej nie .....

 

;)

Czemu nie?

Temat jest istotny i kształt prawa w zakresie OFE ma istotny wpływ na nasze emerytury ( inie tylko emerytury).

Większość osób odprowadzających składki do OFE nie wie co to za zwierz ten OFE.

W szczególności nie wie że OFE to prywatna firma która nie ma nic wspólnego z wypłacaniem emerytury.

Zajmuje się głównie lokowaniem w obligacje lub akcje przymusowo ściąganych składek.

Od przymusowych wpłat pobiera zazwyczaj prowizę ok 10% (stawka ma charakter syndykalny i została zasugerowana

przez urzędników wprowadzających prawo o OFE, jest co najmniej dwukrotnie za wysoka)

Dla kontrastu dla OFE podam przykład możliwego rozwiązania:

Zamiast obowiązku odprowadzania składek do OFE można wprowadzić (teoretycznie bo praktycznie syndykalne lobby jest zbyt silne

aby takie rozwiązanie łatwo wdrożyć) opcję odprowadzania takich składek na własne specjalne konto bankowe

mające identyczne ograniczenia prawne odnośnie dysponowania środkami co OFE.

Przy indywidualnym koncie bankowym nie płacimy tych 10% i sami decydujemy (w ramach reguł ustawy) w jakie papiery wartościowe

lub lokaty zostaną zainwestowane zgromadzone środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast obowiązku odprowadzania składek do OFE można wprowadzić (teoretycznie bo praktycznie syndykalne lobby jest zbyt silne

aby takie rozwiązanie łatwo wdrożyć) opcję odprowadzania takich składek na własne specjalne konto bankowe

mające identyczne ograniczenia prawne odnośnie dysponowania środkami co OFE.

Przy indywidualnym koncie bankowym nie płacimy tych 10% i sami decydujemy (w ramach reguł ustawy) w jakie papiery wartościowe lub lokaty zostaną zainwestowane zgromadzone środki.

Broni Ci ktoś odprowadzać jakiś procent wypłaty na konto bankowe i dysponować kasą wedle własnego uznania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broni Ci ktoś odprowadzać jakiś procent wypłaty na konto bankowe i dysponować kasą wedle własnego uznania?

Chyba zostałem żle zrozumiany, myślisz o dodatkowych kwotach, napisałem o obowiązkowych.

Chodzi o wolność wyboru pomiędzy 1 i 2.

1. Odprowadzam obowiązkową składkę do OFE i płacę prowizję za wątpliwej jakości zarządzanie środkami

2. Odprowadzam obowiązkową składkę na własne specjalne konto bankowe i zarządzam środkami w ramach

ustawy samodzielnie nie płacąc prowizji.

 

Obecnie jest obowiązek odprowadzania składki do OFE czyli nie można środków odprowadzanych do OFE

skierować gdzie indziej nie obciążając ich haraczem na rzecz OFE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście zostałeś źle zrozumiany, ale na własne życzenie - jeśli coś jest opcjonalne, to nie jest obowiązkowe. To o czym piszesz mogłoby się sprawdzić w praktyce ale niestety tego typu reform nie przeprowadza się z dnia na dzień. Z czasem coś podobnego zostanie pewnie wprowadzone.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wolność wyboru pomiędzy 1 i 2.

Wg mnie jasno się wyraziłeś i wiadomo o co chodzi. Również to popieram. Korzystając z OFE nakręcamy jedynie biznes prywatnych podmiotów gdzie zyski z tego dla obywatela są praktycznie zerowe.

Ogólnie mówiąc pod przymusem wspieramy łańcuszek św Antoniego :lol2: , ZUS>OFE(obligacje- tu też w tym momencie rośnie dług skarbu państwa)>ZUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Ministerka (ministrantka?) Jakubiak:

U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania…

 

Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.

To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczeni, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.

całość tutaj

 

Ciekawi mnie tylko, czy ona naprawdę wierzy w to co mówi, czy jest tylko taka głupia?

 

btw. W tej sytuacji przydałaby się jakaś oddolna, spontaniczna akcja dziękczynna skierowana w stronę miłościwie nam panujących :)

Pomarlibyśmy niechybnie z głodu gdyby nie urzędnicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

 

U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania…

 

 

Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.

To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczeni, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.

 

 

Czy ta kobieta jest chora psychicznie ???

No jasna cholera człowieka bierze normalnie.

 

:mur:

 

Nie no kur*a wciach!iłem się na maxa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubiak jest mega-głupia - za każdym razem jak ją widzę w TV to nie wytrzymuję tego co ona gada i jestem zmuszony przełączyć kanał:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Ministerka (ministrantka?) Jakubiak:

 

 

całość tutaj

 

Ciekawi mnie tylko, czy ona naprawdę wierzy w to co mówi, czy jest tylko taka głupia?

 

btw. W tej sytuacji przydałaby się jakaś oddolna, spontaniczna akcja dziękczynna skierowana w stronę miłościwie nam panujących :)

Pomarlibyśmy niechybnie z głodu gdyby nie urzędnicy!

Tym sposobem dochodzimy do oczywistej konkluzji urzędnicy=rolnicy :)

Oboje rozmówców widzi rzeczywistość w krzywym zwierciadle zawężając wizję państwa do "urzedniczego" lub "biznesowego"

Obawiam się że oboje wierzą w to co mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaimponowal mi Sedzie z trybunalu najwyzszego, ktory wczoraj oglaszajac wyrok w sprawie zomowcow w kopalni Wujek mowil ,ze jedynym powodem dla ktorego oskarzeni nie zostaja skazani za morderstwo jest niemoznosc przypisania winy do konkretnych ludzi po tylu latach.

 

To teraz jeszcze tylko Jaruzela z Kiszczakiem i jako taka sprawiedliwosc bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS - partia genetycznych idiotow?

 

Urszula Krupa kandydatka do europarlamentu z ramienia PiS - "Rzad ma zamiar zgodnie z zaleceniem zagranicznych mocodawcow ograniczyc liczbe Polakow do 15 mln. obywateli."

:shock:

 

SKAD TYM LUDZIOM TAKIE RZECZY SIE W GLOWIE BIORA?!

 

 

 

P.S.

Inne rodzynki:

Poznanski radny Michal Grzes podejrzewa slonia w Zoo o homoseksualizm.

Posel Artur Gorski - intronizacja Chrystusa na krola Polski i nastepny kwiatek stadion narodowy im. JP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS - partia genetycznych idiotow?

 

Urszula Krupa kandydatka do europarlamentu z ramienia PiS - "Rzad ma zamiar zgodnie z zaleceniem zagranicznych mocodawcow ograniczyc liczbe Polakow do 15 mln. obywateli."

:shock:

 

SKAD TYM LUDZIOM TAKIE RZECZY SIE W GLOWIE BIORA?!

Ta wypowiedź jest tak debilna, że aż sprawdziłem czy rzeczywiście miała miejsce. Okazało się, że kolega S_Works zaprezentował nam klasyczny przykład wyrwania zdania z kontekstu. Zamieszczam oryginalny kontekst:

 

Znając zasady etyczne w niektórych państwach Unii Europejskiej, można przypuszczać, że może nam grozić nie tylko eutanazja, tak jak w Holandii, gdzie ma miejsce 20 tys. przypadków eutanazji rocznie, ale również różnego rodzaju eksperymenty, np. zabijanie nawet 9-miesięcznych dzieci w łonach matek. Tego typu podobno lekarze mogą czasowo pracować w Polsce bez zupełnej kontroli.

 

Każdy zdaje sobie sprawę, że żaden cudzoziemiec mogący legalnie pracować u siebie nie przyjedzie tutaj leczyć za pieniądze, jakie proponuje się rodzimym doktorom. Umożliwiając pracę takim pseudomedykom na czasowych warunkach, rząd prawdopodobnie ma na uwadze inne cele, może zgodne z planami zagranicznych mocodawców, którzy chcą ograniczyć liczbę Polaków do 15 mln.

 

Przy braku merytorycznych argumentów projektodawca jak zwykle powołuje się na przepisy Unii Europejskiej. Dlatego będziemy głosować przeciwko takim zapisom, natomiast poprzemy poprawki wniesione do tej pory zarówno przez PiS, jak i przez PSL. Dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaimponowal mi Sedzie z trybunalu najwyzszego, ktory wczoraj oglaszajac wyrok w sprawie zomowcow w kopalni Wujek mowil ,ze jedynym powodem dla ktorego oskarzeni nie zostaja skazani za morderstwo jest niemoznosc przypisania winy do konkretnych ludzi po tylu latach.

A propos, czy ktoś wie z 1. reki kto jest odpowiedzialny za to zdarzenie ? Dodam, że ja wiem ale jestem ciekawy jak rozpowszechniona jest ta wiedza.

 

 

alem powtórzeń narobił ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ und3r

Czy ten dluzszy cytat cos zmienia?

(...)

Oczywiście, że zmienia! Nie jestem za żadną partia w tym momencie, ale tutaj kolego jedziesz po bandzie. Jak chcesz cytować to cytuj i podkreśl interesujący Cię fragment, a nie wycinasz 3/4 wypowiedzi i dalej jako cytat wklejasz zdanie jakie skleciłeś. Niepoważny jesteś? Jak chcesz kogoś zdyskredytować to wolna wola, ale nie wkładaj komuś do ust słów jakich nie wypowiedział :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zmienia! Nie jestem za żadną partia w tym momencie, ale tutaj kolego jedziesz po bandzie. Jak chcesz cytować to cytuj i podkreśl interesujący Cię fragment, a nie wycinasz 3/4 wypowiedzi i dalej jako cytat wklejasz zdanie jakie skleciłeś. Niepoważny jesteś? Jak chcesz kogoś zdyskredytować to wolna wola, ale nie wkładaj komuś do ust słów jakich nie wypowiedział :? pzdr

Cytat ktory wkleil und3r rowniez nie jest kompletny - to spory tekst, wkleilem sama kwintesencje tego absurdu oprawa niczego w tych insynuacjach nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Works

Po pierwsze, Ty nie "wkleiłeś" tego "cytatu", tylko napisałeś go sam, montując zdanie twierdzące.

Po drugie, jest zasadnicza różnica pomiędzy wklejeniem fragmentu debaty, który można zrozumieć nawet nie znając całości, a zmanipulowaniem jednego zdania wyrwanego z tejże debaty.

Po trzecie, oczywiście, że poznanie kontekstu "coś" zmienia.

Po czwarte, "ta idiotka" niczego takiego nie sugeruje, czytaj ze zrozumieniem (zwłaszcza kiedy kogoś oskarżasz upewnij się, że dobrze zrozumiałeś jego słowa).

Po piąte, jej wypowiedź miała charakter ironiczny - nie jestem pewien (ciężko to wyczuć tylko na podstawie suchego zapisu debaty) ale chyba miał to być przytyk w stronę PO, która "jak wiadomo" jest pro-niemiecka, pro-rosyjska i w ogóle pro. Takie niesmaczne nawiązanie do II Wojny i dziadka w Wermachcie.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaimponowal mi Sedzie z trybunalu najwyzszego, ktory wczoraj oglaszajac wyrok w sprawie zomowcow w kopalni Wujek mowil ,ze jedynym powodem dla ktorego oskarzeni nie zostaja skazani za morderstwo jest niemoznosc przypisania winy do konkretnych ludzi po tylu latach.

 

To teraz jeszcze tylko Jaruzela z Kiszczakiem i jako taka sprawiedliwosc bedzie.

Czas jaki był potrzebny do zakończenia procesu utrudnia postrzeganie wyniku jako sprawiedliwość.

Ile matek zamordowanych górników dożylo do tego momentu ?

To trwało 10 razy za długo i nie doprowadziło do skazania mocodawców zbrodni.

Praktyczny rezultat to poczucie bezkarności przy kolejnych nadużyciach siły wobec protestujących.

Całkiem nowe:

http://www.tvn24.pl/-1,1597865,0,1,ranni-w...,wiadomosc.html

Sprzed 10 lat i charakterystyczny wynik "sprawiedliwości" nie ustalono policjanta który strzelił.

Decydentowi wydającemu dyspozucję użycia broni nie przedstawiono nawet zarzutów.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=p...amp;id=po01.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ile w ciągu półtora roku można wydać na zakup piór i długopisów? Kancelaria Prezydenta wydała ponad 300 tysięcy złotych - ustaliła TVP Info. "To szalone kwoty" - oburza się Stefan Niesiołowski z PO. Ale jak tłumaczą urzędnicy Lecha Kaczyńskiego, prezydent rozdaje pióra swoim gościom. W prezencie.

 

Długopisy i wieczne pióra z nadrukowanym faksymile - podpisem Lecha Kaczyńskiego lub Marii Kaczyńskiej - to nie lada gratka. Otrzymują je na pamiątkę zagraniczne delegacje odwiedzające prezydenta, rozdają prezydenccy ministrowie w czasie oficjalnych spotkań.

 

Przetarg na zakup wyrobów piśmienniczych Kancelaria Prezydenta rozpisywała dwukrotnie - w listopadzie 2007 roku i marcu 2009. Obydwa wygrała jedna z dolnośląskich firm. Za ponad 300 tysięcy złotych dostarczyła prawie trzy tysiące sztuk piór i długopisów. I to nie byle jakich, bo od renomowanych producentów: Stipula, Waldmann, Visconti, Waterman i Sheaffer - podaje TVP Info.

 

Była prezydencka minister Elżbieta Jakubiak broni zakupów kancelarii i twierdzi, że takie upominki wręcza się przy wielu okazjach. Na przykład w czasie nominacji generalskich. "Podobnie było za czasów urzędowania poprzednich prezydentów. Sama mam pióro z faksymile Aleksandra Kwaśniewskiego, które wręczono mi, gdy przejmowaliśmy kancelarię" - tłumaczy Jakubiak.

 

Tylko że - jak wynika z wyliczeń TVP Info - aby wykorzystać zamówioną liczbę piór i długopisów zgodnie z tym przeznaczeniem, prezydent musiałby rozdawać cztery sztuki dziennie. Posłanka PiS Elżbieta Jakubiak dodaje jednak, że takie zakupy robi się na zapas i odkłada do magazynu.

 

Wydatek 300 tysięcy złotych na wyroby piśmiennicze oburza wicemarszłka Sejmu, Stefana Niesiołowskiego. "To szalone kwoty. Budżet Kancelarii Prezydenta powinien zostać zmniejszony" - nie ma wątpiwości poseł PO. Prezydent marnuje publiczne pieniądze, co jest niebezpieczne szczególnie w dobie kryzysu" - dodaje.

 

Zdaniem byłej szefowej kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, za kadencji poprzednika Lecha Kaczyńskiego również kupowano pióra i długopisy, jednak nie w takich ilościach.

 

"Rozdawano je głowom państw, szefom parlamentów, zwycięzcom różnych konkursów pod patronatem prezydenta. Taki prezent nie pełnił roli gadżetu reklamowego. Ale widocznie Lech Kaczyński czuje silną potrzebę propagowania swojego nazwiska" - komentuje Jolanta Szymanek-Deresz. "Poza tym nie było długopisów z faksymile Pierwszej Damy" - dodaje.

 

 

źródło: http://www.dziennik.pl/polityka/article371...prezydenta.html

 

Zgadzam się z przedostatnim zdaniem. 300 000 na długopisy i pióra przez 18 miesięcy?

 

18x30=540dni

 

300 000/540 ~= 555,56

 

555 złotych dziennie na długopisy? przecież to woła o pomstę do nieba!!!

 

3000/540 ~= 5,56

 

czyli 5 i pół długopisu dziennie. Ciekawe komu on to rozdaje, może na handel? :lol:

 

Jak dla mnie to jest skandal tak samo jak z małpkami i to powinno być ukrócone, a nie mają budżet z kosmosu i wydają na niepotrzebne ciach!ły :mur:

 

 

Ciekawe kto jeszcze będzie chciał głosować na tego prezydenta przy kolejnych wyborach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 300 tyś zł na wizerunek Polski, nie przesadzajmy. Stadion Narodowy miał na początku kosztować ok 400mln, skończyło się na 1,2mld, może niech Niesiołowski raczy to skomentować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Max ma rację - taka kwota to praktycznie nic, a chodzi tu o wizerunek Polaków. Takie informacje są wyszukiwane i rozpowszechniane tylko po to, aby odwrócić uwagę od istotniejszych problemów. Jeżeli chcemy mieć "tanie państwo" to nie oszczędzajmy na [ciach!]łach tego typu, a obniżmy bezsensowny haracz na rzecz państwa, to jest podatki. A dużo płacimy tych podatków (około 80% zarobionych pieniędzy) w różnorodnej formie.

Kaaban, jeżeli uważasz, że takie wydatki kancelarii prezydenta są powodem do tego, aby na niego nie głosować, to muszę z przykrością twierdzić, że bardzo łatwo ulegasz manipulacji. Nie podoba mi się wcale pan Kaczyński, ale cieszę się, że to on a nie np. pan Tusk został prezydentem, bo ten z pewnością podpisał by Traktat Lizboński... A ludzie, którzy mają pojęcie czym tak właściwie ten traktat jest, wiedzą jakie byłyby tego konsekwencje dla Polski.

Edytowane przez Qaroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L. Wałęsa (ps. Bolek) jak już coś powie, to nie wiadomo... śmiać się, czy płakać?

cyt:

Dlatego apeluję z tego miejsca o jak najszybsze podpisanie tego traktatu, który później będzie musiał być poprawiony - podkreślił były prezydent.

 

 

Całość tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktorka ze spotu PiS została brutalnie pobita

 

Fanatyzm polityczny?? Patologia? Trzeba mieć nieźle we łbie nasrane, aby w imię jakieś durnej polityki kogoś pobić.

Wygląda jak reakcja na nie uzyskanie mandatu eurodeputowanego przez psychola któremu na tym bardzo

zależało i przypisał winę za porażkę aktorce. Psychola który miał środki na opłacenie opryszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...