Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

@maSTHa212

Gdybym wiedział skąd są te cytaty, nie pytał bym o źródła. Aaaa, i nie wmawiaj mi publicznie (na forum) że coś "wiem, albo nie wiem", proszę.Bo akurat tych cytatów nie znałem, wierz albo nie, Twój wybór.Wolny.

Conajmniej pare z tych cytatow jest wrecz legendarnych, a i reszta tez nie wiele ustepuje popularnoscia wiec nawet srednio interesujace sie polityka osoba wie kto je wypowiedzial, a co dopiero taki zatwardzialy zwolennik PiSu. No, ale ok, masz racje. Mam wybor i ci nie wierze ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Conajmniej pare z tych cytatow jest wrecz legendarnych, a i reszta tez nie wiele ustepuje popularnoscia wiec nawet srednio interesujace sie polityka osoba wie kto je wypowiedzial, a co dopiero taki zatwardzialy zwolennik PiSu. No, ale ok, masz racje. Mam wybor i ci nie wierze ;)

Jak uważasz :)

eot.

 

Finał śledztwa w sprawie domniemanych nacisków na prokuratorów.

 

Cytaty .:

 

"[...] Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie domniemanych nacisków na prokuratorów, w którym jako świadek zeznawał b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS). Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska, !!! śledztwo umorzono "wobec braku znamion czynu zabronionego", określonego w artykule 231 par. 1 kodeksu karnego, który mówi, że funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. !!!

 

Śledztwo, które płocka prokuratura okręgowa<a href="http://temat.onet.pl/prokuratura_okr%C4%99gowa"> prowadziła od marca 2008 r. miało wyjaśnić m.in., czy dochodziło do przekroczenia uprawnień, a w efekcie do wywierania nacisków na prokuratorów, w okresie, gdy ministrem sprawiedliwości był Ziobro. W sprawie przesłuchano m.in. byłych i obecnych prokuratorów z różnych placówek w kraju, a także Janusza Kaczmarka - od października 2005 r. do sierpnia 2008 r. kolejno: Prokuratora Krajowego, a następnie ministra spraw wewnętrznych. [...]"

 

Eee tam, na pewno prokuratura jest w zmowie z PiSior-ami prawda ;] Kaczmarka też pewnie "zmusili" (no, te, PiSiory wstrentne) żeby złożył takie a nie inne zeznania ;]

 

Kamiński jest "zszokowany" ;]

 

Cytaty .:

 

"[...] - Jeśli ja dzisiaj jestem podejrzany, to ława podejrzanych będzie bardzo długa. Obok mnie znajdą się na niej prokuratorzy, którzy zatwierdzali moje wnioski oraz sędziowie, którzy je kontrolowali. To niebywała sytuacja – ocenił Mariusz Kamiński. Uważa on, że zarzuty są "szokująco miałkie" i że z łatwością obroni się przed nimi przed sądem.

 

Ale jaja ;)

 

"[...] Kamiński powtórzył, że prowadzący śledztwo rzeszowski prokurator Bogusław Olewiński mówił mu w kwietniu, że naciskano na niego by przedstawił zarzuty szefowi CBA, oraz że zgromadzone w prokuraturze dokumenty nie dają podstaw do zarzutów. [...]"

 

Kto "naciskał" na prokuratora Bogusława Olewińskiego w sprawie szefa CBA ? By "przedstawić zarzuty" ?

 

Wiceszefowie CBA żądają (?!) postawienia zarzutów

 

Cytaty .:

 

"[...] Zastępcy szefa CBA Ernest Bejda i Maciej Wąsik zwrócili się do rzeszowskiej prokuratury o postawienie im zarzutów.

 

"W związku z przedstawieniem szefowi CBA panu Mariuszowi Kamińskiemu zarzutów nadużycia uprawnień oraz kierowania niezgodnymi z prawem działaniami operacyjnymi CBA oświadczamy, że gotowi jesteśmy ponieść solidarnie odpowiedzialność za działania funkcjonariuszy CBA w związku z tzw. aferą gruntową" - napisali w oświadczeniu zastępcy szefa Biura. !!! Dodali, że podejmowane działania odbywały się także za ich zgodą, wiedzą i pod ich kierownictwem. !!! [...]"

 

Pytanie za 100 pkt ;)

 

Dlaczego za "Mira", "Zbysia" i "Grzesia" NIKT nie chce "ginąć" ;)

 

 

Głos ma "kulturalny inaczej" pan Niesiołowski ("nie jestem pełen nienawiści i jadu") ;]

 

"[...] - Szefem instytucji do walki z korupcją nie może być osoba, która ma tego typu zarzuty prokuratorskie. Zwłaszcza, że PiS zawsze twierdziło, że - jeśli ktoś ma zarzuty - to nie będzie czekać na wyrok sądu, tylko dymisjonować - powiedział dziennikarzom w Sejmie Niesiołowski.

 

Jego zdaniem, gdyby Kamiński miał "odrobinę przyzwoitości, honoru", to sam powinien dawno ustąpić. Jak ocenił, Kamiński prawdopodobnie sam nie zrezygnuje ze stanowiska, więc zostanie wyrzucony. - Kamiński to aktywny polityk, niesłychanie stronniczy, wróg rządu i Platformy Obywatelskiej, jedyne co może robić to szkodzić rządowi - podkreślił Niesiołowski. [...]"

 

"Wróg rządu" , "niesłychanie stronniczy" - PO rządzi już prawie 2 lata, a pan "jestem ostoją spokoju i kooltury" po dwóch latach się obudził, i mówi że Kamiński jest BE (nie "spełnił naszych oczekiwań" ;) ).

To co ten "niesłychanie stronniczy" i "wróg rządu" robił na stanowisku CBA przez prawie 2 lata ?

Pierdział w stołek ?!

 

"[...] Szef sejmowej komisji śledczej ds. nacisków Sebastian Karpiniuk (PO) w rozmowie z PAP podkreślił, że zarzuty przedstawione Kamińskiemu są dużo poważniejsze niż się spodziewał. Jak poinformował, w czerwcu zwrócił się do rzeszowskiej prokuratury, aby ta przekazała mu projekt zarzutów wobec szefa CBA. "Jednak tego nie otrzymałem. Prawdopodobnie prokuratura finalizowała prace i obawiała się przecieku"- zaznaczył.[...]"

 

 

Znaczy się prokuratura bała się, że pan Karpiniuk z PO może być potencjalnym źródłem przecieku ?

Ciekawe dlaczego tak uważała prokuratura ;] Pewnie bez powodu :lol: .

 

"[...] Wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski pytany o przyszłość Mariusza Kamińskiego podkreślił, że będzie to decyzja premiera Donalda Tuska. "Skoro podejmował decyzję w sprawie ministrów, czy swoich kolegów, to podejmie decyzję równie obiektywną w stosunku do Kamińskiego. Świętości być nie może" - zaznaczył wiceszef klubu Platformy. Zapewnił, że zbiegiem okoliczności jest postawienie zarzutów Kamińskiemu niemal równocześnie z "aferą hazardową".[...]"

 

No tak, same "zbiegi okoliczności" :lol2:

Aaaa, panie Dzikowski Waldy.Coś o Panu.

 

Cytat .:

"[...] najbardziej kuriozalne są wypowiedzi niejakiego Waldy D. - człowieka który przed odpowiedzialnością karną schował się za immunitettem. O czym rozmowa panie Dzikowski ? o uczciwości ? [...]"

 

O"uczciwości polytyków w PO".Na bank ;]

 

"Lubię się chować za immunitetem (który to immunitet moja partya sama chciała ZNIEŚĆ - przynajmniej tak "trąbimy wszem i wobec", na szczęście, robię coś zupełnie odwrotnego ;] )

 

Cytat .:

"[...] Już jakiegoś czasu trwają targi hiPOkryzji. Jak wiadomo, PO w swoim „programie” ma postulat zniesienia immunitetu. Nie OGRANICZENIA, zniesienia właśnie! Niestety, jak to banda kłamliwych aferałów, jedno mówią a drugie robią. Zajrzyjmy do życiorysu p. Waldego Dzikowskiego, byłego wójta gminy Tarnowo Podgórne, obecnie szefa poznańskiego oddziału PO. Skorzystajmy z wikipedyjnego fragmentu:

„W 2007 Prokuratora Krajowa w oparciu o pomówienie (a skąd wiadomo, że to pomówienie, skoro sąd tego nie rozstrzygł????? – przyp. ja) ze strony lokalnego przedsiębiorcy, któremu stawiano zarzuty korupcyjne, wystąpiła z wnioskiem o uchylenie Waldy Dzikowskiemu immunitetu, w związku z podejrzeniem także o korupcję, jakiej miał się dopuścić w czasie, kiedy był wójtem Tarnowa Podgórnego. Poseł nie zrzekł się immunitetu, również głosowanie w sejmie nie doprowadziło do jego uchylenia.”

Jak widać Walduś schował się za immunitetem niczym mały grzdyl chowa się za spódnicą matki gdy coś nabroi. Nie przeszkadza mu to w żaden sposób opiewać zalet zniesienia immunitetu! [...]"

 

Zdolny jest, może robić karierę w PO ;]

"Się nadaje" - z pewnościom :lol2:

Tylko co się stanie, jak się IMMUNITET skończy :(

Ale będzie "płacz".

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pojechałeś po bandzie aż miło. Spora częćść cytowanych wypowiedzi jest skażona jadem.  

 

 

Jak pan Jarosław K. przemawia tudzież rozmawia to wcale jadem nie zapodaję. No skądże to taki miły człowiek. 

 

Proste przykłady:

 

-"my jestesmy tu a reszta jest tam gdzie stało ZOMO" wcale jadem nie zapodał. 

 

-jechanie na Walęsę tak że szkoda gadać. 

 

-nienawiść do Rosjan i Niemców (nie za fajne narody ale co zrobić)

 

-negowanie prawie wszystkiego co robi rząd

 

Mam dalej wymieniać?? Człowieku obudz się i tyle. 

Dzisiaj pogoda nie sprzyja wysilaniu mojego mozgu, wiec nei bede komentowal takich postow. Powiem tylko obudz sie i tyle...

 

 

Nie wiem o jakiej polityce jest ten temat. Czy o prawdziwej polityce, czy o podwórkowej.

Podwórkowa to to co mamy na co dzień (Kaczyński zrobił kupę, Tusk się krzywo popatrzył, podnieśli coś o 2%, zmniejszyli tamto o 3% etc). Czyli polskie zoo dla mas.

Prawdziwa polityka to to czego nie widać, a w każdym razie mało kto widzi.

 

Więc może podrzucę coś z tej drugiej branży:

1. Obama jako komunista wycofał się w imieniu USA z Europy, oddając m.in. Polskę na pożarcie Niemcom. W tej chwili nic już nie blokuje przyłączenia nas jako prowincja tgz. Unii Europejskiej czyli strefy ziem zależnych od Niemiec. Za przyzwoleniem społeczeństwa dokonuje się to, czego Niemcy nie skończyły podczas obu wojen światowych.

2. W USA komunistyczny prezydent Obama zaczyna wdrażanie systemu emerytalnego (bo wiele innych pomysłów czysto socjalistycznych już jest wdrożonych np. obowiązkowa oświata). Jest to ostateczny gwóźdź do trumny w której złożono wolnorynkowy kapitalizm amerykański.

 

Myślę że te dwa punkty zasługują na znaczną uwagę. Natomiast przepychanki o PO i PiS nie mają żadnego znaczenia. Po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego Polska przestaje istnieć!

 

Tak to jest jak sie wybiera jakąś cipe na prezydenta, ktora poza usmiechem od ucha do ucha i przyjemnym gadaniu, nie potrafi nic. Analogiczna sytuacja byla u nas, z jednej strony Kaczynski, z drugiej usmiechniety od ucha do ucha, kochajacy wszystkich cudowny Donald Tusk. Niestety, ale tak to jest jak widac nie tylko w PL, ze tlum nie grzeszy inteligencja i wybiera cipe, zamiast konkretnego goscia (McCaina tam lub Kaczora tutaj) i pozniej pier... jakies farmazony o "mniejszym zuo" czy cos w ten desen. Włos mi sie na glowie jeży jak czytam wypowiedzi niektrorych... szybko sie w tym kraju na lepsze nie zmieni, a mogloby oj moglo...

 

Ten kraj to jest prawdziwy ewenement. Tak nie chcecie lektur czytac, a szkoda, bo tyle setek lat juz minelo, a ciagle wiele spraw poruszanych przez Reja, Kochanowskiego, Gombrowicza itd. jest aktualnych. Kochanowski z tym, ze polak i przed szkoda i po szkodzie glupi, to trafil poprostu idealnie. Teraz obroncy PO beda pier... ze to wszystko przez kryzys i partia, ktora juz dawno powinna zatonac, nie spadnie w wyborach pewnie ponizej 35%... naprawde brak slow.

 

Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie:

lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,

nową przypowieść Polak sobie kupi,

że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogiczna sytuacja byla u nas, z jednej strony Kaczynski, z drugiej usmiechniety od ucha do ucha, kochajacy wszystkich cudowny Donald Tusk. Niestety, ale tak to jest jak widac nie tylko w PL, ze tlum nie grzeszy inteligencja i wybiera cipe, zamiast konkretnego goscia (McCaina tam lub Kaczora tutaj) i pozniej pier... jakies farmazony o "mniejszym zuo" czy cos w ten desen. Włos mi sie na glowie jeży jak czytam wypowiedzi niektrorych... szybko sie w tym kraju na lepsze nie zmieni, a mogloby oj moglo...

Sęk w tym że Ci których widzisz w TV nie mają nic do powiedzenia. Czy to będzie Tusk, Kaczka, Leper, czy pani Genia z warzywniaka za rogiem. Oni są twarzami, które mają robić co im się każe. Nie wiem po co się gorączkujesz. Wybór jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że Ci których widzisz w TV nie mają nic do powiedzenia. Czy to będzie Tusk, Kaczka, Leper, czy pani Genia z warzywniaka za rogiem. Oni są twarzami, które mają robić co im się każe. Nie wiem po co się gorączkujesz. Wybór jest bez znaczenia.

Wlasnie o to chodzi, ze jeden z nich nie ma, a drugi ma. Pierwszy lepszy przyklad, to otwarcie zawodow prawniczych. To wlasnie ta sytuacja pozwolila mi wyrobic sobie o 50% czesci spoleczenstwa takie, a nie inne zdanie.

Nie wiem czy pamietasz, ale Ziobre to wtedy malo nie zaszczuli jak psa. Ja doskonale rozumiem, ze rzucili sie na niego przedstawiciele kancelarii i ze probowali omamic tlum, ze to zamach na wysokiej jakosci uslugi prawnicze, to w pelni rozumiem, bo oni tu maja zycie jak w Madrycie, ZERO konkurencji, prawnikiem moze zostac tylko i wylacznie ktos, kto ma wujka prokuratora, albo wpitoli sie do rodziny z prokuratorem w ten czy inny sposob (mam informacje z pierwszej reki jak to wyglada na studiach prawniczych jak i w kancelariach).

To zachowanie kancelarii rozumiem, pojawila by sie konkurencja, skonczylo by sie zycie jak w Madrycie. Ale ze ludzie to łykneli ?????? :blink: Tak was wszystkich stac na prawnika ?? Chyba nie wiecie od jakich kwot tam sie zaczyna rozmowa, Kowalski NIE MA SZANS na dobrego prawnika, a mimo ze to moglo sie zmienic, ze Kowalski w koncu moglby sobie pozwolic na prawnika, to Kowalski "jedzie" po Ziobrze i PiSie, bo mu tak w TV pokazali i tak mu powiedzili goscie z kancelarii, ze Ziobro to wariat i nie ma co go sluchac. A 50% Kowalskich niestety ma problemy z uzywaniem wlasnych szarych komorek .

A to tylko jeden z przykladow, PiS byl tylko 2 lata, a mimo wszystko gdyby nie ta cala nagonka, to duzo mogli zmienic, mieli (i maja) wiele doskonalych pomyslow z ktorymi sie w pelni zgadzam. Szkoda tylko, ze dzieki tym ktorym sie wydaje, ze sa madrzy, te pomysly nie maja szans na realizacje...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Głos ma “miszcz świata I okolic”, Mr. “peniso-Palikot” ;]

 

Cytaty .:

 

“[...] Poseł PO Janusz Palikot uważa, że prezydent Lech Kaczyński, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz szef CBA Mariusz Kamiński działają "w zmowie", aby doprowadzić do upadku rządu Donalda Tuska. - Istnieje zorganizowana grupa polityczna, którą kieruje Jarosław Kaczyński, a jej celem jest - poprzez nadużycia władzy - obalenie normalnie wybranego rządu - podkreślił. Jak dodał, oczekuje od prokuratury aresztowania Kamińskiego.[...]”

 

”Zorganizowana Grupa Polytyczna” – w skrócie Z.G.P.

 

Ja oczekuję żeby Pan “peniso-Palikot” zrezygnował z funkcji posła na sejm RP ;] Za gadanie głupot (co najmniej głupot).

 

 

“[...] - Widać wyraźnie,i widzi to nawet dziecko, że jest koordynacja zachowań pomiędzy Kancelarią Prezydenta, szefem opozycji i szefem CBA. Jest to powiązane z obroną własnej osoby przez Mariusza Kamińskiego. Stała się rzecz straszna - Centralne Biuro Antykorupcyjne zostało skompromitowane i zaangażowane do walki politycznej - powiedział Palikot we wtorek w rozmowie z dziennikarzami. [...]”

 

Nie, to twoi koledzy zostali SKOMPROMITOWANI, nie CBA, :lol:

 

“[...] Palikot dodał, że oczekuje od prokuratury aresztowania Kamińskiego, w "celu zabezpieczenia śladów". - Jest rzeczą oczywistą, że - ze względu na matactwa Kamińskiego i jego polityczne zaangażowanie - szef CBA będzie zacierał ślady. Jestem rozczarowany, że to (aresztowanie Kamińskiego) nie ma miejsca - zaznaczył Palikom. [...]”

 

No zobaczcie, pan “peniso-Palikot“jest rozczarowany” - a Kamiński "będzie zacierał ślady" - ślady CZEGO panie "peniso-Palikot" ?

 

“[...] - Kamiński ma zarzuty prokuratorskie i dalej uważa, że jest zdolny etycznie, społecznie i politycznie do pełnienia funkcji szefa CBA. To straszna rzecz - podkreślił Palikot. Jak dodał, Kamiński - broniąc swojej pozycji - zepsuł akcję CBA ws. tzw. afery hazardowej przeciwko Mirosławowi Drzewieckiemu i Zbigniewowi Chlebowskiemu, "zanim powstały realne, twarde dowody, które by mogły posłużyć w prokuraturze do postawienia im zarzutów.

 

- Kamiński uwalił całą sprawę, robiąc przeciek do "Rzeczpospolitej" i w ten sposób - w stosunku do Drzewieckiego i Chlebowskiego - skończy się na niczym w sensie karnym. !!! Gdyby CBA dalej sprawę obserwowała, być może doprowadzono by do realnego postawienia zarzutów. !!! [...]”

 

Ależ pokrętna jest ta “logyka” w wykonaniu “peniso-Palikota”, naprawdę :lol: ;)

Czyli, ni mniej ni więcej, sam na podstawie logicznej dedukcji stwierdza pan "peniso-Palikot", że “sprawa się rypła” ;]

 

 

@DziubekR1

Najlepiej nic nie jeść, nie pić i nie palić, i dłuuugo żyć ;]

 

Śledczy NIE WYSTĄPIĄ O ZAWIESZENIE Mariusza Kamińskiego w pełnieniu funkcji szefa CBA

 

Cytaty .:

 

“[...] Mariusz Kamiński oświadczył, że akcja CBA ws. afery hazardowej spowodowała, iż proces legislacyjny dotyczący tej ustawy został "zabezpieczony" i przyszłoroczny budżet państwa będzie bogatszy o kilkaset milionów zł. - Jeśli będę odwołany - !!! a premier ma pretekst !!! - to tę cenę warto zapłacić. Odejdę usatysfakcjonowany – dodał. [...]”

 

“[...] Szef CBA zarzuca prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Czumie naruszenie prawa przez - jak się wyraził - "wprowadzenie do obiegu" nazwiska Jolanty Kwaśniewskiej w kontekście akcji CBA.

 

W zeszłym tygodniu - już po wybuchu "afery hazardowej" - Czuma powiedział, że jego zdaniem szef CBA "nie zachowuje się ostatnio racjonalnie". - Kamiński w ostatnim czasie zachowuje się dość osobliwie. Mianowicie kilka tygodni temu zażądał żebyśmy zaaresztowali panią Kwaśniewską. Przypuszczalnie jej koleżanka, sprzedała swoją działkę i chciała uniknąć podatku i po cichutku pieniądze wziąć w garść – mówił [...]”

 

Starakomunistyczna szkoła” pt. “zróbmy z niego wariata”, a nóż się uda ? ;)

 

“[...] - Jestem zszokowany - powiedział o tej wypowiedzi Kamiński na konferencji prasowej w Rzeszowie. Działania Czumy nazwał "karykaturalnymi", bo - jak ujawnił - akceptował on działania operacyjne CBA w tej sprawie. Kamiński zaznaczył, że nie wolno mu mówić o tej operacji, bo ona wciąż trwa, a śledztwo prowadzi prokuratura w Katowicach. Zarzucił Czumie, że swą wypowiedzią naruszył prawo. Dodał, że "część informacji" w sprawie kupna domu w Kazimierzu przez agenta CBA jest "absolutnie nieprawdziwa", ale nie sprecyzował, które. [...]”

 

Widzę, że "wszystkie ręce idą na pokład statku" ;)

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że Ci których widzisz w TV nie mają nic do powiedzenia. Czy to będzie Tusk, Kaczka, Leper, czy pani Genia z warzywniaka za rogiem. Oni są twarzami, które mają robić co im się każe. Nie wiem po co się gorączkujesz. Wybór jest bez znaczenia.

Delikatnie mówiąc przesadzasz.

Do momentu ujawnienia afery Rywina takie postrzeganie rzeczywistości politycznej miało jakieś racjonalne podstawy ale to już przeszłość.

prawnikiem moze zostac tylko i wylacznie ktos, kto ma wujka prokuratora, albo wpitoli sie do rodziny z prokuratorem

...

Precyzując to chodzi o zostanie adwokatem.

Co do braku rozwiniętego rynku usług tego typu to jest fakt dobrze widoczny jeśli porównać sytuacje w USA.

Ciśnienie konkurencji w USA powoduje że kancelarie adwokackie decydują się inwestować w sprawy o odszkodowania

lub biorą kontrowersyjne sprawy karne dla reklamy nawet jeśli oskarżony nie ma kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podam przyklad co sie dzialo w prokuraturach za czasow jareczka i zioberka (umyslnie z malych liter), chociaz nie doslownie, ale zapewno da to do zrozumienia pewne dzialania.

 

Otoz czesc prokuratorow, policjantow itd. poszlo na zwolnienia chorobowe na ponad kilka-kilkanascie miesiecy z powodu przekretow w tychze sluzbach, gdyz nie chcieli brac w tym udzialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

$ "zdycha" ?

 

Cytaty .:

 

"[...] Tajne spotkania ministrów finansów ROsji, Chin, Japonii, Brazylii i krajów arabskich, przyniosły efekty - pisze "Independent", amerykańska waluta znika z globalnego rynku finansów. ROpy naftowej nie będzie już się rozliczać w dolarach, tylko w walutach krajów, któe zawarły pakt antyamerykański. [...]"

 

"[...] Według chińskich analityków ten ruch oznacza wypowiedzenie wojny surowcowo-handlowej Ameryce. "Spory bilateralne i starcia są nieuniknione" - mówi "Independentowi Sun Bigan, były specjalny wysłannik Pekinu na Bliski Wschód". Według niego USA i Chiny będą się ścierać o zasoby światowej ropy. Pekinowi udało się zbudować gigantyczną koalicję - przez Unię Europejską, Brazylię, Rosję, a nawet tradycyjnie proamerykańskie kraje arabskiem czy Japonię. Od USA odwrócili się więc nawet najstarsi sojusznicy ( w tym Polska ;) ) [...]"

 

"[...] Czemu zaczęła się wojna? Według analityków Pekin wybrał idealny moment. Ameryka ma gigantyczne wewnętrzne problemy i koncentruje się na własnych sprawach, a nie na utrzymaniu supremacji dolara. Do tego większość świata ma dosyć planów USA, któe skończyły się kryzysem światowym. ! Część ekspertów przypomina jednak pewne wydarzenie - gdy Saddam Husajn zrezygnował z handlu ropą w dolarach i chciał przejść na euro, zaczęła się wojna w Zatoce. Tyle, że tym razem USA musiałyby walczyć z całym światem.! <?> (dobre pytanie) [...]"

 

Lenin miał jednak rację :lol2: "Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy" - to czego nie udało się ZSRR "siłom militarnom", udaje się Chinom ;) - a najbardziej zabawne jest to, że "mondry i yntelygentny" tzw. zachód sam na to pozwolił, swoją głupotą oraz żądzą ZYSKU za WSZELKĄ CENĘ".

 

Tak "towarzysze kapytalyści" - weźcie sobie do serca myśl towarzysza Lenina (;)) - "Lepiej mniej, ale lepiej." :lol2:

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

PO będzie toczyło “bój o PRAWDĘ”

 

Cyataty .:

 

“[...] Donald Tusk poinformował, że nowym szefem klubu PO zostanie !!! Grzegorz Schetyna. !!! Premier stwierdził, że poprowadzi on "bój o prawdę" na forum parlamentu z PiS.- Ustawa o hazardzie to sprawa wielkiej wojny politycznej, w której mocnym pretekstem stały się zarzuty w odniesieniu do PO. Jedynym warunkiem prawidłowego funkcjonowania PO jest dążenie do szybkiego wyjaśnienia tej sprawy. Byłoby hipokryzją ukrywanie, że dziś PiS przy pomocy CBA, chce zaatakować PO i rząd; oni szczególnie tego nie ukrywają – ocenił Donald Tusk [...]”

 

“[...]- Ten bój będzie stoczony w parlamencie i przed oczami obywateli. To jest potrzebne i możliwe, dlatego ustaliłem z Grzegorzem Schetyną, że będę rekomendował go na szefa klubu PO – podkreślił premier [...]”

 

"Grześ" szefem klubu w PO ? :blink: w "nagrodę" chyba, tylko za co ? :lol2:

! O Przepraszam ! - Pan "Grześ" Schetyna jest "jedynym sprawiedliwym" w aferze .:

materiał video

 

Jeżeli FAKTYCZNIE Mariusz Kamiński stwierdził, jak powiedział premier Tusk, cyt .: "postacią która przewija się w materiałach zgromadzonych przez CBA, postacią która zachowała się bez zarzutu, pan minister Kamiński użył wówczas słowa : wzorowo, tak jak powinien się zachować poseł i polityk, był w ocenie pana Kamińskiego Grzegorz Schetyna"

 

W takim wypadku, muszę ZWRÓCIĆ HONOR Panu Grzegorzowi Schetynie.Chylę czoła.

 

“[...] - Postacią, która przewija się w materiałach CBA na temat afery hazardowej , był w ocenie pana Kamińskiego Grzegorz Schetyna – oświadczył Donald Tusk. – Mam pełne zaufanie do Grzegorza Schetyny. Dziś jego zdaniem jest przygotowanie PO do stoczenia !!! boju o prawdę i wiarygodność PO !!! – dodał. [...]”

 

 

Panie Tusk - pan "Grześ" SAM SIĘ PRZYZNAŁ, że w stenogramach z CBA to chodzi o niego.Ale widzę że nawet ten FAKT do pana Premiera "nie dotarł".

 

“[...] - Zwróciłem się do moich posłów, by zdecydowali się na konfrontację o prawdę na forum parlamentu - podkreślił Tusk. - Mamy odwagę do wyjaśnienia tej sprawy – zapewnił premier. – Mam nadzieję, że nasze decyzje uniemożliwią naszym przeciwnikom do wykorzystania w sposób polityczny takich instytucji jak CBA – dodał. [...]”

 

 

No jasne, za chwilę się okaże że to wszystko sobie Kamiński “wymyślił”, a stenogramów w ogóle nie było, albo ”w tajemniczych okolicznościach ktoś ukradł laptopa ze stenogramami” (a'la sprawa Olewnika). A "świadkowie" zaczną się "wieszać" - W TAJEMNICZYCH OKOLICZNOŚCIACH :lol2:

 

 

“[...] - Nasze decyzje mają charakter brutalny, bo w parlamencie musimy obronić dobre imię polityków PO. Muszę mieć ministrów, którzy będą zajmowali się tym, do czego rząd jest powołany – podkreślił premier. – !!! Ten bój trzeba bedzie wygrać !!! – dodał. [...]”

 

Zapomniał pan premier dodać - “od wyników tego boju o PRAWDĘ zależy los PO

 

Co na to forumowicze ? .:

 

"[...] Tusk = zaufanie, pracowitość, uczciwość, szybkie podejmowanie decyzji i prawdomówność. Ha, ha, ha! [...]"

 

"[...] i jeszcze "wysokie standardy moralne" ;) [...]"

 

"[...] Tusk się wsypał gdy w pewnym momencie konferencji zabrakło mu słów i niechcący powiedział prawdę: w tej sprawie chodzi o to żeby platforma wyszła z tego bez szwanku [...]"

 

"[...] masz rację :) co widać na powyższym przykładzie: Szef CBA wypad ale Schetyna jest poza wszelkimi podejrzeniami... jaja jak berety!! i jak tu wierzyc komus takiemu jak Tusk. [...]"

 

Faktycznie, "jaja jak arbuzy" :lol2:

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Villentretenmerth

 

 

 

 

Każdy  z nas czyta serwisy informacyjne w internecie różne więc po kiego wała dodatkowo cytujesz to co można przeczytać na iluś tam stronach. 

 

Wez sobie człowieku na luz i nie zaśmiecaj wątku cytatami po kilkaset słów. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz czesc prokuratorow, policjantow itd. poszlo na zwolnienia chorobowe na ponad kilka-kilkanascie miesiecy z powodu przekretow w tychze sluzbach, gdyz nie chcieli brac w tym udzialu.

Styl PO czyli sposób na obronę, gdy coś jest źle zawsze można przypomnieć jak to gorzej było kiedyś... a ja mam to gdzieś, bo podobnie mógłbym wracać pamięcią do rządów SLD czy AWS a obecnym łajzom pozwalać na okradanie państwa. Z tym że nikogo tu nie bronię bo PiS jak każda inna elita polityczna stosuje te samą taktykę. Jednak rządy miłości miały podobno wyglądać całkiem inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

@mib - nie odpowiada Tobie, nie czytaj, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie "rzucam haseł - KLUCZy" (samospełniających się myśli w stylu "przecież wszyscy to widzą !" - których nie potrafisz merytorycznie i logicznie udowodnić), tylko wklejam całe wypowiedzi wraz z źródłem.

eot.

 

@ojciec

"[...] Z tym że nikogo tu nie bronię bo PiS jak każda inna elita polityczna stosuje te samą taktykę. Jednak rządy miłości miały podobno wyglądać całkiem inaczej... [...]"

 

Jasne, "rządy miłości" :lol2: , afera goni aferę, zarzuty w stosunku np. do Ziobry są umarzane, a media są "obiektywne inaczej" :lol:

Ale wszystko jest OK, jest tak bardzo OK że premier Tusk po dwóch latach rządów PO mówi o "nowym otwarciu" ;) (i oczywiście to "nowe otwarcie" również jest bez powodu, a jakże).

A wyniki ? - ZERO wyników, jest tylko "trwanie" (i to jeszcze w złym guście).

 

ps. w normalnym, zdrowym państwie (albo przedsiębiorstwie, jak wolisz), takie "trwanie" byłoby możliwe baaardzo króciutko, na pewno nie 2 lata.Wnioski trzeba wyciągnąć samemu.

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib - nie odpowiada Tobie, nie czytaj, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie "rzucam haseł - KLUCZy" (samospełniających się myśli w stylu "przecież wszyscy to widzą !" - których nie potrafisz merytorycznie i logicznie udowodnić), tylko wklejam całe wypowiedzi wraz z źródłem.

eot.

Tylko że nie ma to sensu. Przytaczanie wielkich fragmentów bez niekiedy żadnego komentarza jest IMO bzdurą i nonsensem a ty sie w tym lubujesz. Forma leczenia kompleksu jakiegoś??

 

A co do merytorycznej dyskusji to napiszę krótko: zatwardziałego Pisowca do zmiany poglądów lub wysłuchania innej racji nie przekonasz  więc cytowanie i tłumaczenie nie ma sensu bo i tak Pisowiec będzie wiedział lepiej.  

 

Forma polityki Pisu była dla mnie kompletną porażka. Najciekawsze były:

 

-nie będę premierem jak brat zostanie prezydentem by Jarosław (no faktycznie premierem nie był)

 

-nie będę rządził z Samoobroną i SLD- By Jarosław (no faktycznie z nimi nie rządził). 

 

-upolitycznienie sądownictwa by Ziobro (skazanie kogoś na antenie bez wyroku to chyba coś nie halo.....)

 

-sterowanie prezydentem w pewnym sensie

 

-rozlicznie za wszelką cenę swoich wrogów z etapu dziłania w opozycji (np walka z Wałęsą i nie tylko) wiadomo jaką instytucją czytaj IPN 

 

-szukanie tanich chwytów w postaci Radia Maryja

 

-szukanie mitycznego układu i rozliczanie wszystkich (rozliczyć trzeba było dużo wcześniej na poczatku lat 90 a nie ponad 15 lat pózniej)

 

-pan Jacek Kurski i jego "jazdy" (niekiedy ostro ponieżej pasa.... na czym cierpieli różni ludzie)

 

Fakt że miał parę dobrych pomysłów np

 

-CBA (taka instytucja powinna być w naszym kraju ale nie w takiej formie w jakiej jest teraz, obenice służy tylko aby kogoś zdyskredytować. Np cała ta afera z przeciekami afera gruntowa i np pan Krauze (który grube miliony jak nie milardy pakował do budżetu państwa z tytułu p[odatków a został zniszczony i zniknął z Polski i miliony poszły się......). Tak to wygląda. 

 

 

 

 

Nasz kraj jest konpletnie porypany. Niestety ale 50 lat pod komuchami rozwaliło ten naród kompletnie. Jest bardzo dużo do zrobienia. Ubolewam nad tym że nie doszło do koalicji PO-PiS czy tam na odwrót z powodu zbyt silnego charakteru obu panów. Wtedy może by to jakoś wyglądało........ 

 

Poza tym ogólnie Polacy mamy bardzo niefajną mentalność.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Tylko że nie ma to sensu. Przytaczanie wielkich fragmentów bez niekiedy żadnego komentarza jest IMO bzdurą i nonsensem a ty sie w tym lubujesz. - (brednie piszesz).

A co do merytorycznej dyskusji to napiszę krótko: zatwardziałego Pisowca do zmiany poglądów lub wysłuchania innej racji nie przekonasz więc cytowanie i tłumaczenie nie ma sensu bo i tak Pisowiec będzie wiedział lepiej.

"A co do merytorycznej dyskusji to napiszę krótko: zatwardziałego POwca do zmiany poglądów lub wysłuchania innej racji nie przekonasz więc cytowanie i tłumaczenie nie ma sensu bo i tak POwiec będzie wiedział lepiej."

 

Widzisz podobieństwo, czy nie za bardzo ?

 

Nasz kraj jest konpletnie porypany. Niestety ale 50 lat pod komuchami rozwaliło ten naród kompletnie. Jest bardzo dużo do zrobienia. Ubolewam nad tym że nie doszło do koalicji PO-PiS czy tam na odwrót z powodu zbyt silnego charakteru obu panów. Wtedy może by to jakoś wyglądało........

 

Poza tym ogólnie Polacy mamy bardzo niefajną mentalność....

Skoro jest taki "porypany" - to go zmień - bo twoi idole z PO przez 2 lata NIC nie zrobili w tej sprawie.

Dużo tylko za przeproszeniem "szczekają pyskami" (jak m.in. pan Palikot i Niesiołowski, nie tylko oni).

I gdyby nie dobry PR (zajrzyj do słownika czym jest PR), to by ich nie było. Wzniosłe słowa - o "zaufaniu" , "miłości" (?!) - i to wszystko - NIC więcej.

 

ALE ŁADNIE WYGLĄDAJĄ W TV :lol:

 

ps. a tak z ciekawości @mib - ile masz lat ? (który jesteś rocznik)- 26.

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad tym że nie doszło do koalicji PO-PiS czy tam na odwrót z powodu zbyt silnego charakteru obu panów. Wtedy może by to jakoś wyglądało........ 

A co by to zmieniło :lol2: ? Obie partie to jedno ciało, przecież PO i PiS to dawny AWS czyli chcesz powrotu do jeszcze większego bagna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A co do merytorycznej dyskusji to napiszę krótko: zatwardziałego POwca do zmiany poglądów lub wysłuchania innej racji nie przekonasz więc cytowanie i tłumaczenie nie ma sensu bo i tak POwiec będzie wiedział lepiej."

 

Widzisz podobieństwo, czy nie za bardzo ?

Oj coś czuję że nie czytasz moich postów albo ich nie rozumiesz. Nie podoba mi się styl polityki uprawiany przez PiS i ich niektóre akcje. Co do hmmm pogłądów to jest tu różnie oj bardzo różnie. 

 

 

Skoro jest taki "porypany" - to go zmień - bo twoi idole z PO przez 2 lata NIC nie zrobili w tej sprawie.

Po 1 to moja sprawa czy będę zmieniał swój kraj. Przypadkiem gdybym chciał to już by mnie tu dawno nie było tak BTW bo możliwości mam. 

 

Apropo to nie są moi idole jak to nazwałeś. Sprawdz definicje idola. 

 

 

 

 

Dużo tylko za przeproszeniem "szczekają pyskami" (jak m.in. pan Palikot i Niesiołowski, nie tylko oni).

Widzisz Palikot jest dośc niekonwencjonalny w swoich wypowiedziach i zachowaniu nie napisałem że to popieram, Niesiołowski również. No cóż Kurski Brudziński i paru innych którzy wiją sobie gniazdko w Brukselii też miało zagrania poniżej pasa..... Na cholere Kurski się czepiał dziadka Tuska?? Zabieg czysto pod publiczkę czyli PR. Jednyny człowiek na poziomie z 1szego szeregu to Cymański, nie powiem lubiłem jego wypowiedzi bo były dośc trafnę w swej ocenie. Jeśli chodzi o poglądy to już inna bajka. 

 

I gdyby nie dobry PR (zajrzyj do słownika czym jest PR), to by ich nie było. Wzniosłe słowa - o "zaufaniu" , "miłości" (?!) - i to wszystko - NIC więcej.

 

ALE ŁADNIE WYGLĄDAJĄ W TV :lol:

A takie małe pytanie do ciebie. Gdzie w polityce nie liczy się PR?? Co do polityki miłości to na pewno PiS jej nie prowadzi..... i na pewno nie będzie prowadził.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Oj coś czuję że nie czytasz moich postów albo ich nie rozumiesz. Nie podoba mi się styl polityki uprawiany przez PiS i ich niektóre akcje. Co do hmmm pogłądów to jest tu różnie oj bardzo różnie.

Ja również "czuję" że nie czytasz moich postów, a jeżeli już to wybiórczo - prawie jak GW :lol:

(czego przykład podałem parę postów wcześniej, zapoznałeś się ?, czy "olałeś" - bo tekst "nie odpowiadał")

 

Po 1 to moja sprawa czy będę zmieniał swój kraj. Przypadkiem gdybym chciał to już by mnie tu dawno nie było tak BTW bo możliwości mam.

Apropo to nie są moi idole jak to nazwałeś. Sprawdz definicje idola.

A co mnie to obchodzi ? Nic.Twój problem.

 

Widzisz Palikot jest dośc niekonwencjonalny w swoich wypowiedziach i zachowaniu nie napisałem że to popieram, Niesiołowski również. No cóż Kurski Brudziński i paru innych którzy wiją sobie gniazdko w Brukselii też miało zagrania poniżej pasa..... Na cholere Kurski się czepiał dziadka Tuska?? Zabieg czysto pod publiczkę czyli PR. Jednyny człowiek na poziomie z 1szego szeregu to Cymański, nie powiem lubiłem jego wypowiedzi bo były dośc trafnę w swej ocenie. Jeśli chodzi o poglądy to już inna bajka.

PiS też jest "dosyć niekonwencjonalny" w "swoich wypowiedziach".

Jak pokazują ostatnie dni, całe PO jest dość "niekonwencjonalne" :lol: (w złym tego słowa znaczeniu).

 

A takie małe pytanie do ciebie. Gdzie w polityce nie liczy się PR?? Co do polityki miłości to na pewno PiS jej nie prowadzi..... i na pewno nie będzie prowadził.

Myślę że wszędzie.Co nie zmienia postaci rzeczy co do "zawartości".

 

Pytanie do ciebie: co PO zrobiło dla kraju przez 2 lata, dobrego.

Poproszę o konkret (bo to że się "ładnie uśmiechają" to wszyscy już wiedzą).

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

-CBA (taka instytucja powinna być w naszym kraju ale nie w takiej formie w jakiej jest teraz, obenice służy tylko aby kogoś zdyskredytować. Np cała ta afera z przeciekami afera gruntowa i np pan Krauze (który grube miliony jak nie milardy pakował do budżetu państwa z tytułu p[odatków a został zniszczony i zniknął z Polski i miliony poszły się......). Tak to wygląda. 

...

Nie rozumiem czemu wiążesz działanie C.B.A. z Krauze bo jak dotychczas nie było żadnej informacji sugerującej że C.B.A. zajmowało

się działalnością tego biznesmena.

Poprzednie niektóre głośne działania C.B.A. mogą być postrzegane jako kontrowersyjne ze wzgledu na stosowanie prowokacji.

Prowkacja jako taka jest czymś kontrowersyjnym bo niewłaściwie zastosowana może być narzędziem walki politycznej.

Ostatnia akcja C.B.A. nie budzi najmniejszych wątpliwości bo nie było w niej technik prowokacji.

Było to skuteczne działanie zapobiegajace wpływom nielegalnego lobbingu.

W takim momencie ataki na C.B.A. i odwoływaniee szefa C.B.A. bardzo źle świadczy o kondycji umysłowej liderów P.O.

Niezatapialna dotychczas platforma od dzisiaj tonie. Tonie na wasne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu wiążesz działanie C.B.A. z Krauze bo jak dotychczas nie było żadnej informacji sugerującej że C.B.A. zajmowało

się działalnością tego biznesmena.

Afera gruntowa?? 

 

 

Poprzednie niektóre głośne działania C.B.A. mogą być postrzegane jako kontrowersyjne ze wzgledu na stosowanie prowokacji.

Prowokacja spoko wszystkie służby ją stosują nie tylko nasze. Lubowały się w tym służby rosyjskie i pochodne. 

 

 

W takim momencie ataki na C.B.A. i odwoływaniee szefa C.B.A. bardzo źle świadczy o kondycji umysłowej liderów P.O. 

Niezatapialna dotychczas platforma od dzisiaj tonie. Tonie na wasne życzenie.

Tak samo jak postawienie zarzutów i to całkiem poważnych szefowi CBA które w myśl ustawy o CBA mogą być podstawą do usunięcia go ze stanowiska.

 

Na pewnie nie lepeij by było pozostawić go na stanowisku. Osoba na takim stanowisku powinna być czysta. Niestety stosowanie prowokacji jak widać nie do końca jest słuszne. A zarzuty ma dośc poważne jakby nie patrzeć. Coś słyszałem na temat tej całej afery, a pan Kamiński chyba robi z siebie taką ofiarę z lekka. 

 

To czy tonie to nie byłbym taki pewien czas pokaże..... Usunięcie zamieszanych w aferę jest dobrym posunięciem nie tylko polityczny. 

 

BTW skoro PO jest takie  be złe i straszne to czemu na nadal tak wysokie poparcie?? To jest pytanie które trzeba było zadać sobie na początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

BTW skoro PO jest takie be złe i straszne to czemu na nadal tak wysokie poparcie?? To jest pytanie które trzeba było zadać sobie na początku.

Ponieważ ma dobry PR - ma media za sobą, a przynajmniej ich dużą część (Goebbels albo Lenin by to nazwali inaczej .: propaganda).

 

Jeszcze raz poproszę o odpowiedź na moje pytanie (po raz drugi) .:

 

" [...] Pytanie do ciebie: co PO zrobiło dla kraju przez 2 lata, dobrego.

Poproszę o konkret (bo to że się "ładnie uśmiechają" to wszyscy już wiedzą). [...]"

 

Odpowiesz, czy OLEJESZ pytanie ? (bo ci "nie odpowiada")

 

ps. przypomnę ci coś, bo masz krótką pamięć i do tego "wybiórczą" .:

 

Raport z rządów PiS skrytykowany przez Tuska

 

Cytaty .:

 

"[...] Donald Tusk, lider PO, skrytykował raport z dwóch lat rządów PiS a następnie podarł dokument. Szef Platformy dokonał tego aktu jeszcze przed publikacją dokumentu przez rząd - Jarosław Kaczyński ma go przedstawić popołudniu.

 

Tusk powiedział, że raport był wnikliwie analizowany przez Platformę i znaleziono w nim "wiele kłamstw, kpin, propagandy i żartów". Tusk wyśmiał dokonania rządu w sprawie organizacji Mistrzostwa_Europy_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2012. Uważa on, że jeśli nadal będzie takie tempo działań jak dotychczas, to Polska straci prawo organizacji tej imprezy. "Czytamy, że rząd opracował zasady organizacji Euro 2012 i wie jak należy takie mistrzostwa zorganizować. Prawda jest taka, że premier nie ma o tym pojęcia. Do tej pory rząd PiS nie zrobił nic, by nasze marzenia o tych mistrzostwach stały się w 2012 roku faktem" - powiedział Donald Tusk. [...]"

 

Same ogólniki

 

"[...] Tusk odniósł sie również do stanu finansów publicznych państwa i silnej - wg. PiS - gospodarki. Stwierdził on, że rząd nic nie robi, aby ograniczyć deficyt budżetowy. "Rodzice codziennie żegnają na lotniskach dzieci wyjeżdżające za granicę do pracy. To jest obniżenie bezrobocia przez masową emigrację. Rozdział "Dobry stan finansów publicznych" to też kpina. PiS obiecał tanie państwo, tanią władzę, a przez te 2 lata zbudował najdroższą politykę w dziejach Polski" - mówił Tusk. [...]"

 

Panie @mib.

 

Czysta propaganda.

 

Pytanie do pana @mib-a (kolejne) .:

 

- Polacy za rządów PO masowo wracają do kraju ?

 

- czy za rządów PO zmniejszyła się liczba urzędników ?

 

- czy za rządów PO zmniejsza się stopa bezrobocia ?

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, PO ma teraz wysokie poparcie, wcześniej miało je PiS, jeszcze wrześniej SLD, itd. Czy to coś oznacza? Tak, wyborcy to idioci. Większość nie głosuje racjonalnie, a emocjonalnie, stąd tak ważny jest wizerunek medialny polityków/partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afera gruntowa?? 

...

BTW skoro PO jest takie  be złe i straszne to czemu na nadal tak wysokie poparcie?? To jest pytanie które trzeba było zadać sobie na początku. 

W aferze gruntowej Krauze nie uczestniczył w żaden sposób i nie mieszaj go do tego.

Zarzuty wobec biznesmena stawiała prokuratura i dotyczyły zeznań jako świadka w sprawie przeciekowej.

Obarczanie C.B.A. problemami Krauze nie ma podstaw w faktach.

Skąd wiesz jakie jest aktualnie poparcie ?

Rozpoczęcie procesu tonięcia platformy od dzisiaj (nie od ujawnienia afery hazardowej) opieram na zmianie własnej oceny

obecnego premiera po obejrzeniu jego konferencji prasowej.

Nowa ocena wynika z uzasadnienia odwoływania szefa C.B.A.

Uznał że poinformowanie go przez szefa C.B.A. o aferze to zasadzka zastawiona na niego co zakrawa na absurd i świadczy o braku wyobraźni

bo rzucił w ten sposób na siebie cień podejrzenia że poinformował Drzewieckiego o podsłuchu C.B.A.

Uznał w ten sposób że o żadnych brudnych sprawach kolegów partyjnych nie chce nic wiedzieć od przyszłego

szefa C.B.A. bo to zasadzka.

W konsekwencji uznał że lepiej uchwalić ustawę wypatroszoną nielegalnym lobbingiem niż dowiedzieć się od szefa C.B.A.

że coś jest nie tak z ustawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, PO ma teraz wysokie poparcie, wcześniej miało je PiS, jeszcze wrześniej SLD, itd. Czy to coś oznacza? 

 

PiS czy SLD nie miało nigdy tak wysokiego prowadzenia w sondażach. 

 

 Tak, wyborcy to idioci. 

 

Nie obrażaj ludzi bo nie masz do tego prawa. Sam też uważasz się za "idiotę" głosując na taką czy inną partie?? Z twojej wypowiedzi wynika że tak. 

 

Większość nie głosuje racjonalnie, a emocjonalnie, stąd tak ważny jest wizerunek medialny polityków/partii.

 

Po częsci to prawda. Polityka to bardzo brudna dziedzina. 

 

Widzę że pan @mib nie ma nic sensownego do napisania.

Szkoda.

Nie siedy nonstop przed kompem mam również inne zajęcie to tak na marginesie. 

 

 

Hmmm co zrobiło? 

 

Nasuwa mi się jedna rzecz która przypuszczam że równiez Ciebie dotyczy a mianowicie podatki. 

 

Podwyższenie progu do okolo 70tysiecy przy stawce podatku do 19% jest odczuwalne (poprzednio było 30% od kwoty 36tysięcy)

 

Poza tym hmmmm np nie mamy państwa policyjnego tak jak to było za PiS. 

 

 

 

 

W aferze gruntowej Krauze nie uczestniczył w żaden sposób i nie mieszaj go do tego.

Zarzuty wobec biznesmena stawiała prokuratura i dotyczyły zeznań jako świadka w sprawie przeciekowej.

A spotkanie Kaczmarek Krazue w hotelu Mariott w Warszawie?? Samo powiązanie Krauzego z tą aferą spowodowało ogromne straty jego spółek gieldowych i jego wycofanie się z terenu Polski. Czyli straciliśmy inwestora i wpływy z podatków (miasto Gdynia i skarb państwa, nie mówiąc o stratach promocji sportu- czytaj tenis, koszykówka, piłka nożna i prawdopodobnie utrata dojścia do ropy z Kazachstanu). Myślę że to wystarczy. Poza tym jako inwestor został zdyskredytowany..................

 

Rozpoczęcie procesu tonięcia platformy od dzisiaj (nie od ujawnienia afery hazardowej) opieram na zmianie własnej oceny

obecnego premiera po obejrzeniu jego konferencji prasowej.

Pożyjemy zobaczymy. Za jakiś czas się dowiemy co i jak. Włącznie z sondażami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18% i nie ok. 70k, a 85k, co jest krokiem naprzód, ale dalej szybko przekraczalną granicą (na szczęście w momencie wpadania w drugi próg 'ozusowanie' dochodu praktycznie zanika). Ale mam wrażenie, że o tym z "panem" Villentretenmerth'em się nie podyskutuje.

 

Pytania do Villentretenmerth'a

 

Czy Polacy za rządów PIS masowo wracali do kraju ?

 

Czy za rządów PIS zmniejszyła się liczba urzędników ?

 

Pytanie o st. bezrob. celowo niezadane- krzykacz bez wykształcenia ekonomicznego (bo tylko taka osoba może się dziwić, że audytor przegląda bilanse :lol:) raczej nie dostrzeże korealcji z spowolnieniem gospodarczym tego makro wskaźnika.

 

I tylko bez wykrętów i deprecjonowania rozmówcy- w tym jesteś dobry, jak twoi 'wodzowie' z PISu.

 

PS. A największym kabaretem dziś było cytowanie komentarzy z onetu, w których wybrał te tylko sobie wygodne. I ty piszesz chłopczyku o propagandzie? :lol:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth
Nasuwa mi się jedna rzecz która przypuszczam że równiez Ciebie dotyczy a mianowicie podatki.

 

Podwyższenie progu do okolo 70tysiecy przy stawce podatku do 19% jest odczuwalne (poprzednio było 30% od kwoty 36tysięcy)

 

Mijasz się z faktami panie @mib.

 

3380966[/snapback]

Poza tym hmmmm np nie mamy państwa policyjnego tak jak to było za PiS.

 

Dowody, nie "pseudo-fakty" w stylu "wydaje mi się".

 

Do pana @draaka - nie BREDŹ W ALKOHOLOWEJ MAGLINIE.

I nie jestem dla pana "chłopczykiem".Dotarło mam nadzieję.

 

Panie @draak, pana "emotikonki" nie pomogą :lol:

Nic nie zmieni faktu, że podatki w roku fiskalnym 2009/2010 będą niższe dzięki PiS.A nie dzięki PO.I tyle.

A pana "ignore" - "prąci mi i wisi" :lol2:

 

Czego dowodzi cała ta wymiana zdań ?

Że co niektórzy wyborcy PO (w tym "expert od fynansuf" pan imć @draak :lol: ) nie wiedzą nawet dzięki komu zostają podatki obniżone, a dzięki komu podwyższone.To raz.A dwa ? Skala znajomości merytorycznych argumentów u co niektórych wyborów PO jest równa ZERU.Ciekawe jak tam pozostali koledzy :lol:

Edytowane przez Villentretenmerth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...