Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Norwegowie prawdopodobnie uznali że rezygnacja z budowy części tarczy na którą Rosja reagowała nerwowo zapowiadając

odpowiedź w zbrojeniach zasluguje na nagrodę.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziś wyskoczyła afera stoczniowa no pięknie :)

Co chwilę będzie coś wyskakiwać. IMO CBA jest potrzebne ale jak czytam o metodach działania to aż mnie skręca. Poza tym nie ma w Polsce dziedziny w której nie byłoby łapówek. 

 

 

A co do stoczni to niestety tak każdy kombninował jak chciał i jak mógł. W stoczni dało się załatwić bardzo dużo a to już niestty spuścizna po czasach komuny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO CBA jest potrzebne [...]

Chyba kpisz :blink: Jak można powoływać do życia urząd zajmujący się zwalczaniem korupcji. Urzędnik takiego tworu NIE MA ŻADNEGO interesu w tym żeby ZWALCZYĆ korupcję, tylko żeby ją ZWALCZAĆ do końca życia. Inaczej straci pracę.

Żeby ZWALCZYĆ korupcję trzeba ustanowić prawo, że dający łapówkę jest bezkarny i tyle. Wówczas biorący będzie się bał wziąć, bo będzie wiedział że ten co dał może go w każdej chwili wsypać bezkarnie. Natomiast dający nie będzie się bał wsypać, bo będzie bezkarny.

A CBA trzeba jak najszybciej zlikwidować. Jedyne co może robić ten urząd to... brać łapówki za niewykrycie brania łapówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak można powoływać do życia urząd zajmujący się zwalczaniem korupcji.

...

C.B.A. to nie urząd tylko służba specjalna i jej powołanie było potrzebne bo na służbach zachowujących ciągłość

za służbami PRL nie można było polegać w obszarze zwalczania korupcji wśród polityków.

Z większych partii politycznych tylko SLD jest zainteresowane likwidacją C.B.A. a przyczyna tego zainteresowania to brak

ciągłości ze służbami P.R.L. co oznacza dla SLD odcięcie od informacji i możliwości wpływania na działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej żyjemy w Polsce to co mówisz było by gorsze od CBA po 100kroć bo gość który nie chciałby wziąć łapówki otrzymywał by wesołą zemstę w postaci oskarżenia o jej wzięcie nawet jeśli by udowodnił swoją niewinność był by skończony politycznie. W związku z czym szerzyła by się plaga korupcji ze względu na strach przed fałszywym oskarżeniem

CBA działa podobnie jak policyjni łowcy pedofili :D kusi, kusi a potem cap i mają gada i w obu przypadkach się winni tłumaczą, że zostali skuszeni i tak nie można :) owszem można bo niby jak inaczej ? Dzień dobry jestem agent Tomek CBA chciałem zaproponować łapówkę ? bo polityk/urzędnik mają mięć sprawę postawioną jasno ? tak tez nie można.

Ogólnie w Polsce sprawa jest beznadziejna bo to bydło musi dojrzeć do stanu w którym umieją kraść z umiarem i z głową i po cichu aby po przekrętach wszyscy byli syci kraj nie ogołocony z majątku przez idiotyczne prywatyzacje a biedny obywatel który nic z tego nie ma nie odczuł tego w podatkach.

Ale za nim nasza elyta polityczna do tego dojrzeje, to będzie za późno.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej żyjemy w Polsce to co mówisz było by gorsze od CBA po 100kroć bo gość który nie chciałby wziąć łapówki otrzymywał by wesołą zemstę w postaci oskarżenia o jej wzięcie nawet jeśli by udowodnił swoją niewinność był by skończony politycznie. W związku z czym szerzyła by się plaga korupcji ze względu na strach przed fałszywym oskarżeniem

Stan obecny:

- Jest CBA czyli armia urzędasów którym trzeba dać jeść z naszej kieszeni.

- CBA nie ma żadnego interesu w zwalczeniu korupcji bo stracą pracę.

- Jest CBA czyli KOLEJNE miejsce gdzie można dać łapówkę, za niewykrycie brania łapówki.

- Można symulować że się dało komuś łapówkę za pomocą anonimowego donosu do CBA. Przez to każdy może każdemu zrobić koło [gluteus maximus]. Smród zostaje (jak sam powiedziałeś).

 

Stan o którym ja mówię:

- Nie ma CBA i nie trzeba im płacić pensji.

- CBA nie mogą wziąć łapówki bo nie istnieją.

- Można kogoś jawnie oskarżyć że wziął łapówkę ("ja mu dałem łapówkę"), ale potem taki delikwent jest znany z imienia i nazwiska i jak skłamał to on idzie do pierdla.

- Anonimowe donosy NIE SĄ rozpatrywane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... brać łapówki za niewykrycie brania łapówki.

To nie jest takie proste przy wlaściwych procedurach bo działanie agentów C.B.A. jest zespołowe i jak zapewne widziałeś w TV

samo wręczenie nagrywane przez wiele kamer i mikrofonów.

Realnym słabym punktem jest możliwość przecieku jeśli występuje powiązanie pomiędzy podejrzanym i kimś kto uzyskał informację

o prowadzonej sprawie.

C.B.A musi uzyskać zgodę na podsłuch od prokuratora generalnego a potem sąd okręgowy w Warszawie musi to potwierdzić.

W sprawach powiązanych z polityką najsłabszym punktem jest prokurator generalny bo to funkcja polityczna wynikająca

z poparcia partii rządzącej. Po odwołaniu Kaminskiego i zastąpieniu go "zaufanym" partii rządzącej będzie drugi słaby punkt w osobie szefa C.B.A. i to dużo większy bo ma szerszy dostęp do informacji. Dlatego w ustawie o C.B.A. jest kadencyjność ale obecnie

jest łamana przez partię rządzącą.

 

kusi, kusi a potem cap i mają gada ...

To by było jak działalność diabła :)

Tak to zostało przedstawione w mediach w aferze gruntowej i sprawie Sadurskiej ale C.B.A. nie może bez podstaw uzsadniających

podejrzenie wobec konkretnej osoby zastosować prowokacji. Może co najwyżej zastosować prewencyjne techniki obserwacji za zgodą

prokuratora generalnego potwierdzoną przez sąd i musi być do tego uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słów kilka na temat afery stoczniowej. 

 

Jak dla mnie to kolejny nieudolny sposób na zdyskredytowanie rządu PO. 

 

Dlaczego nieudolny?? Przyczyna jest prosta. Dlaczego dopiero teraz ta sprawa wyszła?? Po 3-4 miesiącach nagle jep bum się afera kolejna wykluła?? No chyba że mają tak super szybki przypływ informacji że głowa mała. :] 

 

 

 

 

Mówiąc szczerze jest to sposób PiSu na wybielenie swoich działań w sprawie stoczni. Co tu dużo ukrywać ale ponad 2-2,5 roku temu był wręcze idealny okres na to aby stocznie sprywatyzowac. No ale cóż były inne ważniejsze sprawy w postaci walczenia z Wałęsą, Tuskiem czy po porstu szukaniem mitycznego układu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afera stoczniowa to najzwyczajniej skutek nieudolności rządu Rudego jak i poprzednich rządów, z tym że platforma coś chciała zrobić - dokładnie to stworzyć iluzję stanowczego i bezkompromisowego działania. Gra pod publiczkę, przeciąganie sprawy, uprawianie pr, w końcu doprowadziło do tego że teraz zasłużenie obrywają po [gluteus maximus] z każdej strony.

Gdyby platforma była w opozycji to myślisz że by nie szczekali tak zażarcie jak opozycja teraz? To widocznie masz krótką pamięć bo PO za rządów PiS ujadało tak samo jak dziś PiS za rządów PO.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko tak zastanawiam, skoro teraz takie "aferki" wychodzą na jaw, to co będzie przed wyborami? Coś mi się zdaję, że będzie naprawdę ciekawie.

Hmmm mam przeczucie, ze masz racje.

 

 

O! Pomysł! Skoro wybory tak wspaniale wplywaja na wykrywalnosc afer, robmy je co miesiac. Kto jest za? Wpisywac miasta :lol:

 

eid: literowka

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afera stoczniowa to najzwyczajniej skutek nieudolności rządu Rudego jak i poprzednich rządów, z tym że platforma coś chciała zrobić - dokładnie to stworzyć iluzję stanowczego i bezkompromisowego działania. Gra pod publiczkę, przeciąganie sprawy, uprawianie pr, w końcu doprowadziło do tego że teraz zasłużenie obrywają po [gluteus maximus] z każdej strony.

Gdyby platforma była w opozycji to myślisz że by nie szczekali tak zażarcie jak opozycja teraz? To widocznie masz krótką pamięć bo PO za rządów PiS ujadało tak samo jak dziś PiS za rządów PO.

 Na dobrą sprawę to rządy PiSu i PO miały już g*wno do gadania. To SLD rozmontowało stocznie w pewnym sensie. PiS miał najlepszy czas na naprawę tej sytuacji nie wykorzystało teogi teraz jedzie na maxa na PO gdzie tu logika. 

 

Tak apropo to panowiei panie jeśli jakieś są mało wiecie (w wiekszości) o stoczniach i sprawach z tym przemysłem związanych. 

 

To co teraz robi PiS SLD to jest kpina. Niestety tak jak Grad powiedział że niekiedy z przetargu po wpłaceniu wadium się firma wycofuje. 

 

Niech się CBA wezmie za przetargi drogowe np na palowanie czy inne specjalistyczne zabiegi gdzie umowy przetargowe są tak skonstruowane że ma wygrać ta firma i koniec. Tam dopiero idą wałki. Idealne miejsce dla CBA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słów kilka na temat afery stoczniowej. 

 

Jak dla mnie to kolejny nieudolny sposób na zdyskredytowanie rządu PO. 

...

Nie wiem jak na razie czy to sposób na zdyskredytowanie bo do oceny trzeba przeczytać co C.B.A wysłało do prokuratury.

Widać natomiast że nieudolność to nie jest trafne określenie bo dotychczasowa przychylność mediów dla P.O. jakby zapadła się pod ziemię.

Błąd polityczny w postaci ataków na szefa C.B.A i łamania kadencji jest nie do odrobienia.

Tusk miał szansę przypisania swoim decyzjom części sukcesu C.B.A w wykryciu przypadku nilegalnego lobbingu poprzez uwypuklenie

wcześniejszej akceptacji pozostwienia na stanowisku szefa C.B.A. Kamińskiego. Pochwalić C.B.A. i udział P.O. w powołaniu tej struktury ustawą.

Teraz do świadomości opini publicznej dotarła informacja że tak naprawdę nie mógł go odwołać ze względu na kadencyjność a gdy C.B.A

coś wykryło to stawiane są bzdurne zarzuty prokuratorskie szefowi C.B.A. i jest pod ich pretekstem naciskany a potem odwoływany.

Te same zarzuty wobec Kamińskiego były stawiane publicznie dwa lata temu. Uruchomone obecnie przez prokuratora

wyglądają jak na zamówienie polityczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy PiS może wygrać wybory. Bo dla mnie to jest nierealne choćby nawet wykryto jeszcze kilka afer. Ludzie chyba jeszcze pamiętają co się działo za ich rządów. Jedynie Tusk chyba przegrał prezydenturę.

 

Wiecie co, coraz bardziej się przekonuję, że w przyszłych wyborach może trzeba będzie wybrać lewice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy PiS może wygrać wybory. Bo dla mnie to jest nierealne choćby nawet wykryto jeszcze kilka afer. Ludzie chyba jeszcze pamiętają co się działo za ich rządów. Jedynie Tusk chyba przegrał prezydenturę.

...

Teoretycznie jest mozliwe że samodzielnie uzyska większość parlamentarną.

Wymagało by to rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z liderowania PiS i przeprowadzenia demokratycznego wyboru nowego lidera.

Taki ruch otworzył by drogę dla powrotu do PiS konkurujących obecnie z PiS poliyków oraz przyciągnięcia innych nigdy nie funkcjonujących

w ramach PiS. Bez takiego posunięcia PiS może i poprawi poprzedni wynik ale nie stworzy samodzielnie rządu.

Tyle teoria ale w praktyce nie przypominam sobie aby jakiś lider z wlasnej inicjatywy zrezygnował dla wzmocnienia

urgrupowania ktoremu lideruje w podobnej sytuacji. Inna wewnętrzna skuteczna inicjatywa w PiS takim kierunku nie jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tylko swoje 3 grosze, że takie podejście wcale nie jest złe w obecnej sytuacji. Póki nie pojawi się alternatywa dla obu wyżej wymienionych partii (nie zanosi się na to), będę robił tak samo. Pomiędzy rządami PO i PiS (a także, a raczej zwłaszcza, pomiędzy liderami tych ugrupowań) istnieje trudna do niezauważenia różnica klas. Dlatego choćby PO nie wprowadziła dosłownie żadnych ważnych reform do końca kadencji, i tak jest zdecydowanie lepszą opcją niż PiS.

Zgadzam sie, wydarzenia ostatnich tygodni powoduja coraz wieksze rozczarowanie rzadami PO i coraz wieksza irytacje wynikajaca z faktu ze w zasadzie poza PO nie ma na kogo glosowac, SLD ilekroc dochodzilo do wladzy rozczarowywali wlazeniem w tylek klerowi (zeby sie leczyc z post PRL-owskich kompleksow) a bolszewizm PiS-u jest przerazajacy, do tego pozostaje przynoszaca nam wstyd na arenie miedzynarodowej postawa ich liderow z preziem Kaczynskim wlacznie.

Problem tkwi rowniez w durnej ordynacji wyborczej gdzie nie glosujemy na czlowieka tylko na liste i w ten sposob nie dziala demokratyczny mechanizm samoczyszczenia klasy politycznej z przynajmniej czesci nieudacznikow i pajacow.

PO jest cholernie daleko od moich preferencji politycznych - ale jaki mamy q... wybor? Lewica ktora przeprasza ze zyje czy kuriozum na skale swiatowa ktore mieni sie partia konserwatywno-prawicowa ale ma lewicowy program i bolszewickie metody rzadzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi rowniez w durnej ordynacji wyborczej gdzie nie glosujemy na czlowieka tylko na liste

Problem tkwi w konstytucji.

Badziej w ograniczeniu demokracji niż samej ordynacji.

Konstytucja powinna gwarantować możliwość jej zmiany wyłącznie w drodze referendum.

Konstytucja powinna gwarantować przeprowadzenie referendum w dowolnej sprawie jeśli odpowiednia ilość obywateli tego zechce

i pytanie zostanie uznane za poprawnie sformułowane pod względem prawnym przez sąd.

Gdyby nie konstytucyjne ograniczenia demokracji bezpośredniej ordynacja dawno by została zmieniona w drodze referendum.

Sam fakt że nawet nie są publikowane wyniki sondaży na temat preferencji co do ordynacji wyborczej świadczy o tym

sprawa jest bardzo trudna dp przeprowadzenia bo nie chcą tego nie tylko politycy ale również nie widzą tematu zarządzający środkami

na sondowanie i publikowanie wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który wolno? Uważasz, że mamy jakieś niezależne i obiektywne?

Najzdrowiej nie oglądać wcale. Chyba że jakieś kanały popularnonaukowe, filmowe, etc. (konkretny film/ program). Wiadomości w TV nie oglądam już parę lat. Niestety podobnie trzeba uważać w internecie (np. onet).

Czy mamy jakieś niezależne? No ciężko z tym. Jedyne resztki obiektywizmu mają jeszcze lokalne media (prasa, radio). Oczywiście nie wszystkie- trzeba dokonać selekcji samemu.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez tego wiadomo że media państwowe są reżimowe. Od zawsze były. Dlatego nie wolno tego kału oglądać.

Dziwi mnie w tym wszystkim to, ze "rzadzi" PO, a telewizja nalezy do PiS. Od zawsze bylo tak, ze kto ma wiekszosc, ten ma tez tv (tak przynajmniej mi sie wydaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie w tym wszystkim to, ze "rzadzi" PO, a telewizja nalezy do PiS. Od zawsze bylo tak, ze kto ma wiekszosc, ten ma tez tv (tak przynajmniej mi sie wydaje).

Ostatnio jakieś tam zamieszanie było zdaje się z KRRiT właśnie by ten problem "naprawić". Tak mi się gdzieś obiło o uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Od zawsze bylo tak, ze kto ma wiekszosc, ten ma tez tv...

To mniej więcej oznacza że od zawsze byłó coś nie tak bo prawidłowo działająca TV (zwlaszcza publiczna) i prezentowane w niej poglądy

nie zależą od widzimisię ugrupowań politycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie w tym wszystkim to, ze "rzadzi" PO, a telewizja nalezy do PiS. Od zawsze bylo tak, ze kto ma wiekszosc, ten ma tez tv (tak przynajmniej mi sie wydaje).

Mozna sie ludzic ze PO chce wprowadzic nowa jakosc do zycia publicznego i naprawde cos uzdrowic, ale rozczarowanie dwoma latami ich kiepskich rzadow nakazuaj przypuszczac ze poprostu cos im nie wyszlo, gdy chodzi o zakulisowe podkladanie swini i tego typu gierki z nie maja sie co scigac PiS-em - to mistrzowie brudnych sztuczek i nieczystej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...