Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu się ciekawie zrobi. 

 

- Ostatnio po katastrofie smoleńskiej doszło do fizycznej agresji wobec tych, którzy się modlili pod krzyżem. Pod okiem policji bito ludzi, pluto na krzyż, a premier był tym zachwycony, że mamy hydepark. Media też były zachwycone. Dzisiaj za bezpieczeństwo wszystkich działaczy i pracowników PiS odpowiada rząd. Każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii, ktokolwiek je wypowie, to będzie wzywanie do mordu. Takie są fakty. To jest wszystko co mamy do powiedzenia w tej sprawie. Będziemy walczyć o powrót demokracji do Polski - zakończył prezes PiS.

źródło onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematow aktualnych jestem bardzo ciekaw w jakim stopniu nasi politycy i parlamentarzysci ulegna bezczelnemu szantazowi kosciola w sprawie in vitro.

 

Mam nadzieję, że po prostu zignorują i cała ta zgraja chciwych pedofilów w czarnych kieckach straci władzę nad kolejnymi zastępami dusz. Żal mi tylko nielicznych wyjątków z prawdziwym powołaniem, którzy muszą tarzać się w tej ohydzie.

No i znowu się ciekawie zrobi. 

Dołączona grafika
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, śpicie czy dostępu do mediów brak.?

W skrócie: jakiś wkurzony starszy pan wszedł do siedziby PiS w Łodzi i zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem.

Oczywiście propaganda i teorie spiskowe poszły w ruch. Jaki to PiS jest dręczony i spisek przeciwko niemu jest - zapewne kieruje tym "konkurencja". itp, itd.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na polskiej scenie politycznej nie mówię na dziś ale na dłużej jest miejsce dla trzech partii wg tego schematu, oczywiście pod warunkiem, że będą prowadzone profesjonalnie.

 

1/ wolnościowa / socjalna - <-- SLD nieudolnie kontroluje te pozycje, Ruch Poparcia Palikota powinien odebrać jej elektorat, ale jeżeli zdoła przekonać kilku kluczowych liderów lewicy jak na przykład Kwaśniewski, Cimoszewicz i Kalisz co wydaje się możliwe,

2/ kontrolystyczna / socjalna <-- PiS lub PO, będą walczyć o te pozycje,

3/ wolnościowa / liberalna <-- PO kontroluje te pozycje ale nie spełnia w żadnym stopniu oczekiwań tego elektoratu, jest miejsce na powstanie takiej partii, tylko brakuje lidera z odpowiednią charyzmą

 

Osobiście poparł bym trzecią z tych partii, o ile by powstała i była poważna i wiarygodna.

 

Imho to raczej powinny być dwie partie w stylu amerykańskich demokratów i republikanów- SLD jako lewicowe skrzydlo demokratow, wieksza czesc PO jako prawe bardziej konserwatywne skrzydlo tej formacji. Republikanie zaczynajac od ludzi Gowina przez Pis do Korwina.

 

 

PS. TVN i Wymiotna próbowały zrobić z Kaczyńskiego nowego Hitlera i proszę jest już skutek:

 

Atak w biurze PiS w Łodzi. Jedna osoba nie żyje - Polska - Fakty w INTERIA.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wstrząśnięty i zbulwersowany, i po ludzku to przeżywam, bo zginął człowiek, który był moim znakomitym współpracownikiem. Niech się opamiętają wszyscy, którzy sieją nienawiść w polskiej polityce i życiu publicznym. To straszne, co się stało.

A jak kilka dni temu ktoś jechał tekstem, że Polską rządzą źli ludzie, to był gites-majonez?

 

Jak dodał, trzeba się zastanowić, dlaczego do tego doszło i jak przeciwdziałać takim zdarzeniom.

Palikot na prezydenta, Kaczyński, Tusk i Komorowski na emeryturę? Bo innego rozwiązania powyższych problemów raczej nie widzę ;]
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, śpicie czy dostępu do mediów brak.?

W skrócie: jakiś wkurzony starszy pan wszedł do siedziby PiS w Łodzi i zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem.

Oczywiście propaganda i teorie spiskowe poszły w ruch. Jaki to PiS jest dręczony i spisek przeciwko niemu jest - zapewne kieruje tym "konkurencja". itp, itd.

 

No właśnie będzie tak jak napisałeś. A ciemny i gupi lud to kupi (pisownia nieprzypadkowa). Niestety chory kraj to jest bardzo delikatne określenie tego co się dzieje. A panu prezesowi współczuje tego jak może być tak przepełniony nienawiścią z resztą nie tylko on. Wszystkiemu winni są inn a nie on sam. To normalnie nie jest, ale jak widać są ludzie którzy są wręcz fanatykami i wyznawcami pewnych teorii. 

 

Żeby nie było to napiszę że troszkę się rządami PO rozczarowałem. Z jednej strony wkurzają mnie rzeczy typu podniesienie podatków i nie spełnianie obietnic (no ale kto je spełnia) a z drugiej strony mają pecha... Nie dość że jest kryzys to jeszczescheda po poprzednich rządach. PiS w kilku ważnych sprawach myślał krótko wzrocznie przez co niestety ale wpływy do budżetu zmalały. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. TVN i Wymiotna próbowały zrobić z Kaczyńskiego nowego Hitlera i proszę jest już skutek

 

:lol:

 

Koleś, serio... za moment okaże się, że to wina Tuska, PO, SLD i całej reszty tej żydomasońskiej komuny sterowanej przez GRU... Każdy odpowiada osobiście za swoje słowa, jeżeli Kaczynski, Macierewicz i reszta tej śmietanki grzmią o zdradzie narodowej, leją jadem na wszystkie strony, to niech się nie dziwią, że muszą ponosić konsekwencje tych słów...

 

Edyta: już jest: Migalski ogłosił winnych tragedii :lol:

Edytowane przez KHOT
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy ostro w górę? - Prawo jazdy - Motoryzacja w INTERIA.PL - auta, motocykle, samochody osobowe, auto moto. Wybierz najlepszy samochód lub motocykl

 

Pewnie i tak wiadomosc zaginie wsrod newsow o lodzi i marszach z krzyzami, ale zapowiada sie mega zabawa.

 

Prawko jazdy o 23% w gore CHYBA ŻE szkola jazdy szkoli mniej niż 10osób miesięcznie bądź dostanie wydawaną na podstawie chwilowo nieokreślonych kryteriów akredytację.

 

Czyli jak ktoś nie ma autoryzacji to może zwijać biznes bo nie przeskoczy 23% różnicy w cenie między swoją placówką a tą dwie ulice dalej która dostała.

 

 

Mam wrażenie że kilku urzędników niezdrowo się w przyszłym roku wzbogaci.

 

:lol:

 

Koleś, serio... za moment okaże się, że to wina Tuska, PO, SLD i całej reszty tej żydomasońskiej komuny sterowanej przez GRU... Każdy odpowiada osobiście za swoje słowa, jeżeli Kaczynski, Macierewicz i reszta tej śmietanki grzmią o zdradzie narodowej, leją jadem na wszystkie strony, to niech się nie dziwią, że muszą ponosić konsekwencje tych słów...

 

Edyta: już jest: Migalski ogłosił winnych tragedii :lol:

 

Tak tak to ,że od kilku tygodni w telewizorze trabia o tym , ze Kaczynski szykuje zamach stanu i organizuje faszystowskie marsze napewno nie mialo znaczenia ;) W koncu to wszystko wina oszolomow z PISu. Edytowane przez Michaelius
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina całej tej bandy kretynów z wiejskiej i obu hejtujących się nawzajem stron barykady. Gdyby ich wszystkich 460-ciu odstrzelili, niezależnie od partii w której są, to pewnie jedyna zauważalna różnica byłaby taka, że w końcu byłby spokój.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypisywanie winnych nie będzie niestety miało końca, podczas gdy to zwykły szaleniec, równie dobrze mógłby zaatakować jakąś siedzibę PO, albo np. wpaść do przedszkola. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania i nikt nie jest temu winny ani współwinny, poza samym sprawcą.

 

Inna sprawa że to jest zbyt cenne politycznie, żeby politycy to tak zostawili, obie strony będą używać tej sprawy przeciwko sobie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie pokaz tego, co potrafią najlepiej - wykorzystywać wszelkie wydarzenia do politycznych zagrywek. Jak by się nawet dwóch przedszkolaków pobiło, bo tata jednego głosował na PO/PiS, to też by pewnie wielka afera była, jak to się szerzy nienawiść polityczną...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size][/font]Tak tak to ,że od kilku tygodni w telewizorze trabia o tym , ze Kaczynski szykuje zamach stanu i organizuje faszystowskie marsze napewno nie mialo znaczenia ;) W koncu to wszystko wina oszolomow z PISu.

 

No akurat nie jest to temat nr.1, ale powiedz mi nie jest to prawda? Czy JarKacz sam nie powiedział, że Prezydentowi ręki nie poda, że został wybrany przez przypadek? No robił marszu z pochodniami?

 

A jak się pytam, czy z tych 8 mln co na niego głosowały nikt nie poczuł się oszukany? Ja uważam że tak. Wiele osób myślało że ta zmiana będzie na dłużej, zaufali mu, oddali głos licząc na coś więcej. A tu du*a! Przegrał i jak dziecko, obraził się, zabrał zabawki z piaskownicy i powiedział że pie***li taką zabawę i on na bramce stać po raz 10 nie zamierza. No to mógł się ten dziadek dziś wkurzyć, tak? Może to właśnie nie wyborca PO, a rozżalony, oszukany wyborca PiS?

 

Kaczyński sam mówi że Polska nie jest demokratyczna, śpiewa pieśń która była hymnem za czasów Kongresowki nie uznając lokatora przy Krakowskim Przedmieściu.

A jak było 5 lat temu? Owszem były głosy że to źle się stało że wygrał (zresztą słuszne), ale z tego co pamiętam to podawano rękę Lechowi, przychodzono na inaugurację w sejmie, mówiono że zły wybór, ale wybór, nie było kwestionowania.

 

A tak JarKacz stworzył sobie Państwo Wolskie. Radio, TV, gazety, portale internetowe i karmi ludzi papką, gra na silnych emocjach. Przecież cały zakon w PiS uczy się tekstów i je powtarza (vide dzisiejsze wypowiedzi Szczypińskiej, Dery, Czarneckiego, Wojciechowskiego, Mularczyka, Giżyńskiego, Kurskiego no i mój dzisiejszy faworyt, że ten facet co zginął oddał życie na prezesa)

 

@kukifas

tego się obawiam, żeby odwetowe akcje się nie zaczęły. Bo wtedy to się więcej frustratów może zdecydować.

Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano, nie głosowałem na JK (i nie zamierzam), ale też nie podałbym ręki człowiekowi, który publicznie obrażał mojego brata. Skończymy z tą poprawnością polityczną, Jarek traktuje Komorowskiego dokładnie tak, jak Komorowski traktował Lecha. Już nie wspominając jak Palikot i Niesiołowski traktowali byłego prezydenta.

 

Co do dzisiejszej sytuacji, moim zdaniem całkiem trafnie Korwin ją skomentował:

 

Oświadczenie

 

Od pół roku z niepokojem obserwuję rosnącą między polskimi politykami nienawiść. Nienawiść wydaje zatrute owoce. Jeśli ktoś obarcza prasę endecką za śmierć śp.Gabryela Narutowicza, jeśli ktoś wini propagandę PRL za śmierć śp.ks.Jerzego Popiełuszki, to powinien obwiniać prasę III RP za śmierć pracownika łódzkiego biura PiS.

 

Zwracam jednak uwagę, że równie dobrze inny szaleniec mógł wedrzeć się do biura PO i zamordować kogoś, bo nienawidzi p.Donalda Tuska, który – wedle propagandy PiS - „ma ręce we krwi”.

 

Twierdzę, że do niedawna kampania nienawiści służyła zamaskowaniu faktu, że różnice programowe PO, PiS, PSL i SLD są w praktyce żadne; obecne jej natężenie to wynik czysto personalnych animozji.

 

Wzywam do zaprzestania tej bezsensownej kampanii – i rozpoczęcia prawdziwej dyskusji o przyszłości Polski.

W sprawie napaści na łódzkie biuro PiS, wydałem następujące: - Janusz Korwin Mikke - blog oficjalny - Onet.pl Blog Edytowane przez mr^_^max
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale prowadzenie polityki w Polsce w taki, a nie inny sposób zwiększa ryzyko wystąpienia negatywnych skutków w postaci samo odpalenia "bomby" pod postacią ataku chorego psychicznie czy po prostu głupca(np. pobicie ze skutkiem śmiertelnym(?) pod pałacem prezydenckim). Mówi się, że dobrze jest swoje złe emocje wykrzyczeć zamiast kumulować je w sobie. Dlatego z dwojga złego wolę "drogę krzyżową", niż jakiegoś np. POszołoma, którego mottem życiowym jest "I tak jest lepiej niż było. Bo tak!", a później jednak psycha nie wytrzymuje i zaczyna siać grozę. Swoją drogą ciekawe jakie były motywy zbrodni? edit:żeby była jasność, chodzi o tzw. oficjalne motywy

 

albo np. wpaść do przedszkola.

 

Skoro sprawca wykrzykiwał coś o Kaczyńskim to raczej w przedszkolu by go nie znalazł :wink: Skąd tyle ignorancji?

Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania i nikt nie jest temu winny ani współwinny, poza samym sprawcą.

 

W sumie można za to jeszcze ustrój winić. No ale jak wiadomo nic lepszego nie wymyślono...

 

Prezydentowi ręki nie poda, że został wybrany przez przypadek?

 

Nie byłem za tym aby JK został prezydentem, ale poniekąd Komorowski został wybrany może nie tyle przez przypadek co niespodziewany zbieg okoliczności. Przypominam, że kandydatem PO na prezydenta miał być D. Tusk.

A jak się pytam, czy z tych 8 mln co na niego głosowały nikt nie poczuł się oszukany? Ja uważam że tak. Wiele osób myślało że ta zmiana będzie na dłużej, zaufali mu, oddali głos licząc na coś więcej. A tu du*a! Przegrał i jak dziecko, obraził się, zabrał zabawki z piaskownicy i powiedział że pie***li taką zabawę i on na bramce stać po raz 10 nie zamierza. No to mógł się ten dziadek dziś wkurzyć, tak? Może to właśnie nie wyborca PO, a rozżalony, oszukany wyborca PiS?

 

Niestety, ale mylisz pojęcia. Frustracja wyborców z zasady tyczy się polityka czy tym bardziej partii, która wygrywa wybory i nie spełnia postulatów i z tym mamy do czynienia obecnie w Polsce. Oczywiście wyborca, który utożsamia się z daną partią(w tym przypadku z PO) na zasadzie skrajnej paranoi czy tez fanatyzmu nie obwini za zły stan rzeczy partii na którą głosował tylko wszystko i wszystkich innych.

 

A tak JarKacz stworzył sobie Państwo Wolskie. Radio, TV, gazety, portale internetowe i karmi ludzi papką, gra na silnych emocjach. Przecież cały zakon w PiS uczy się tekstów i je powtarza

 

To wszystko dotyczy również PO, imo na większą skalę. Edytowane przez trymek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Nie byłem za tym aby JK został prezydentem, ale poniekąd Komorowski został wybrany może nie tyle przez przypadek co niespodziewany zbieg okoliczności. Przypominam, że kandydatem PO na prezydenta miał być D. Tusk.

 

No nie przesadzaj, Tusk już dużo przed katastrofą ogłosił że nie startuje. A L.Kaczyński powiedzmy sobie szczerze miał znikome szanse na reelekcje.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na motyw zbrodni? O ile mi wiadomo, to motyw jest znany - a może coś przegapiłem?

 

Zakładając jednak, że "pan zły" nie znał tego drugiego pana za biurkiem (nie wisiał mu kasy, nie wyrzucał śmieci na jego podwórko itp), to strzelał zupełnie bez powodu do obcego człowieka, bo siedział w takim a nie innym budynku. Sam motyw nawet wykrzyczał ten pan zły, co powtórzyły już chyba wszystkie media w kraju i cytowanie jest zbędne.

 

Pozostaje więc kwestia ustalenia, czy pan zły chlapnął sobie coś mocniejszego i poszedł po krew, czy ogólnie miał problemy psychiczne. O ile pamiętam, to nie był on wcześniej notowany i w białym pokoju bez klamek chyba też nie siedział...

 

Ergo motyw jest taki sam, jaki ma kibic jednego klubu gdy atakuje i bije spokojnie przechodzącego kibica innego klubu - durnota, zawiść, fanatyzm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj, Tusk już dużo przed katastrofą ogłosił że nie startuje. A L.Kaczyński powiedzmy sobie szczerze miał znikome szanse na reelekcje.

 

A skąd Ci przyszło do głowy, że miałem na myśli katastrofę? Bardziej mi chodziło o wewnętrzną walkę o władze w PO, która raczej nie byłaby korzystna dla D. Tuska.

 

Czekamy na motyw zbrodni? O ile mi wiadomo, to motyw jest znany - a może coś przegapiłem?

 

Nic nie przegapiłeś i zapewniam, że ja również, ale weź pod uwagę, że jest coś takiego jak oficjalne oświadczenie i stąd moja zachowawczość "na wyrost" w tym temacie :wink: Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem za tym aby JK został prezydentem, ale poniekąd Komorowski został wybrany może nie tyle przez przypadek co niespodziewany zbieg okoliczności. Przypominam, że kandydatem PO na prezydenta miał być D. Tusk.

[...]

Niestety, ale mylisz pojęcia. Frustracja wyborców z zasady tyczy się polityka czy tym bardziej partii, która wygrywa wybory i nie spełnia postulatów i z tym mamy do czynienia obecnie w Polsce. Oczywiście wyborca, który utożsamia się z daną partią(w tym przypadku z PO) na zasadzie skrajnej paranoi czy tez fanatyzmu nie obwini za zły stan rzeczy partii na którą głosował tylko wszystko i wszystkich innych.

 

Oczywiście że nie. Przez zbieg okoliczności to startował JK. No i mylisz dwie sprawy. Pierwsza to prawybory w PO które wyłoniły kandydata tej partii. Został nim Komorowski. I to że będzie to albo on albo RS wiadomo było od stycznia. To nie jest zbieg okoliczności.

To że LK nie ogłaszał swojej kandydatury wynikało z badań jakie prowadzili i z poszukiwań ewentualnego kandydata (ZZ, ale uznali że jeszcze nie). Tak więc to on stanąłby w szranki z BK. Także jeszcze raz napiszę, zbieg okoliczności sprawił, że to JK został kandydatem.

 

Zaś wygrał wybory bezsprzecznie Bronisław Komorowski. Więc należy to po po ludzku uznać. A nie zachowywać się jak już pisałem, jak dzieciak w piaskownicy. Któremu się zamek z piasku rozwalił i obarcza o to wszystkich na około.

 

Otóż mógłbym powiedzieć że ty mylisz pojęcia. Frustracja jest pojęciem ogólnym i może mieć zastosowanie do rządzących jak i do opozycji która nie spełnia swoich obowiązków. Widzisz ja jestem zaniepokojony tym co wyprawia PiS w Polsce, jestem tym sfrustrowany, mimo że na nich niegłosowałem. Mimo że nie mają władzy, powinni właśnie tej władzy patrzyć na ręce, ale i też współpracować w kwestiach ważnych z punktu widzenia interesów państwa (a nie mieć swoją politykę zagraniczną vide list JK). Frustracja może się również tyczyć JK który nie jest taki jak w momencie gdy ludzie oddawali na niego głos. Weźmy na przykład dowolną rozmowę (TVN24, Polsat news, TVP1) gdzie są przedstawiciele 4 partii. Zamiast rozmawiać konstruktywne to 90% przypadków ten z PiS poruszy temat Smoleńska. A to już iskra zapalna to rozwalenia dyskusji i zejścia na pyskówkę. Oni się w tym dobrze czują i robią to za każdym razem. Taka prawda.

 

Oczywiście wyborca, który utożsamia się z daną partią (...) na zasadzie skrajnej paranoi czy tez fanatyzmu nie obwini za zły stan rzeczy partii na którą głosował tylko wszystko i wszystkich innych.

idealny opis obrońcy krzyża, typowego fanatyka PiS :D

Skąd wiesz że ten szaleniec utożsamiał się z PO? Błędnie zakładasz, że Ci którym się nie podoba działanie PiS to tylko wyborcy PO. A może głosował na Napieralskiego? Albo na Pawlaka? W powiecie częstochowskim (skąd pochodził) wygrał JK w wyborach 51,59%. To że krzyczał coś na Kaczyńskiego nie jest tożsame z łatką PO.

 

 

@mr^_^max

 

Jarek traktuje Komorowskiego dokładnie tak, jak Komorowski traktował Lecha. Już nie wspominając jak Palikot i Niesiołowski traktowali byłego prezydenta.

Otóż nie zgodzę się z tym. Nieważne co sądził Komorowski, Tusk, Napieralski, iksiński o LK. Ważne że przyjęli do wiadomości iż jest Prezydentem RP. Podaj przykład takiego traktowania jak teraz. Czy BK jako już marszałek podczas uroczystości państwowych nie podawał ręki LK? Nie, podawał okazując tym szacunek urzędowi Prezydenta. Czy DT jako premier nie podawał ręki LK? No też nie. Czy obaj Ci panowie (bo mówimy tu o pierwszym garniturze polityków, a Palikot i Niesiołowski to dalsza liga) nie przyszli na inaugurację LK w 2005 roku? No nie, byli. Czy mówili że to nie jest prezydent, tylko uzurpator? No nie, nie mówili tak. Oceniali go, ale mają takie prawo. Co do argumentu jak Palikot i Niesiołowski traktowali, to posłuchaj wypowiedzi Giżyńskiego, Kurskiego, Romaszewskiego, Szczypińskiej, Kępy, ........, Mularczyka dotyczących urzędującego Premiera. No i co? To co mówią zwykli politycy świadczy tylko o ich poziomie. I zapewniam, że jakbyśmy zaczęli liczyć jednostki to PiS bije wszystkich na głowę jeśli chodzi o jad w wypowiedziach.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano, nie głosowałem na JK (i nie zamierzam), ale też nie podałbym ręki człowiekowi, który publicznie obrażał mojego brata. Skończymy z tą poprawnością polityczną, Jarek traktuje Komorowskiego dokładnie tak, jak Komorowski traktował Lecha. Już nie wspominając jak Palikot i Niesiołowski traktowali byłego prezydenta.

 

Jak Komorowski obrazal bylego prezydenta? Konkrety, cytaty. Przy okazji przypomne ze Lech Kaczynski byl chamem i sam prowokowal taki a nie inny ton.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In vitro w sejmie. zgłoszono sześć projektów ustaw.

PiS zgłosił dwa:

O co walczy Prawo i Sprawiedliwość?

 

Najważniejsze propozycje:

 

- całkowity zakaz zapłodnienia pozaustrojowego (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz niszczenia embrionów ludzkich (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz sprzedaży embrionu (kara pozbawienia wolności do lat 3);

 

- zakaz klonowania człowieka (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz tworzenia chimer i hybryd (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz ingerencji w zarodki (ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2);

 

- zakaz prowadzenia badań i poradnictwa genetycznego (ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku);

 

- zakaz wywozu embrionów poza granice Polski (ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2).

PO dało także dwa projekty:

O co walczy Platforma Obywatelska?

 

Najważniejsze propozycje:

 

- zakaz handlu i nieodpłatnego przekazywania innym osobom zarodków i gamet (projekt Gowina);

 

- in vitro dostępne wyłącznie dla małżeństw, a w szczególnych przypadkach także dla samotnych kobiet (projekt Gowina);

 

- in vitro dostępne nie tylko dla małżeństw, ale także dla par żyjących w konkubinacie (projekt Kidawy-Błońskiej);

 

- z in vitro nie skorzystają kobiety, które ukończyły 40 rok życia (projekt Gowina);

 

- zakaz tworzenia dodatkowych zarodków, można stworzyć jedynie dwa (projekt Gowina);

 

- możliwość tworzenia zarodków nadliczbowych, ich mrożenie i selekcja przed implantacją do organizmu kobiety (projekt Kidawy-Błońskiej);

 

- zakaz niszczenia embrionów ludzkich (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz tworzenia chimer i hybryd (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz klonowania (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5);

 

- zakaz sprzedaży embrionu (kara pozbawienia wolności do lat 3).

SLD miało jeszcze inny (tzw. społeczny):

(zapłodnienie in vitro dostępne zarówno dla par, jak i kobiet samotnych; (liczba tworzonych i wszczepianych zarodków zależy wyłącznie od wskazań medycznych; (zarodki "zapasowe" zamrażane lub niszczone, ew. przekazywane do adopcji - decyzja w rękach biologicznych rodziców; (można testować zarodki, wybierając takie, które mają najlepszy potencjał "normalnego rozwoju" i są wolne od wad genetycznych; (dziecko adoptowane jako zarodek ma prawo do poznania swojego pochodzenia. SLD w projekcie społecznym zaproponowało także refundację do 3 zabiegów z budżetu NFZ dla wszystkich, w tym dla homoseksualistów.

Projekt społeczny Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ,,Contra in vitro”

Tworzenie zarodków in vitro jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat więzienia.

To obrazuje jakie mają postawy partie polityczne w Polsce do sprawy wolności osobistej obywateli i prawa podejmowania decyzji we własnych sumieniach.

 

Wszystkie projekty są wg mnie złe, choć najgorszy pomysł to karanie więzieniem za in vitro. Jeżeli nadal mamy iść taką drogą to niestety będzie trzeba otworzyć na nowo obozy koncentracyjne, ponieważ pełne egzekwowanie obecnego prawa już wymagać może 4000000 miejsc w więzieniach, tymczasem dysponujemy 60000 miejsc, a tu mamy jeszcze propozycję zaostrzenia prawa dla kolejnych kilkuset tysięcy obywateli. Pełne dotrzymanie zakazu wymaga także zamknięcia granic i odebrania obywatelom paszportów. O czym posłowie powinni sobie pilnie przypomnieć, zanim nacisną przycisk, za. Za granicą przecież zapłodnienie pozaustrojowe jest legalne.

 

Także refundacja z budżetu uważam, że jest nieodpowiednia. Ale to już ogólny błąd naszego systemu zdrowotnego, który zmusza obywateli do ubezpieczenia się. Określenie co ma wchodzić w skład tego ubezpieczenia jest więc wyborem politycznym, światopoglądowym i moralnym, zamiast normalnie być wyborom ekonomicznym obywatela jak wolnym świecie.

 

Dodam, że jako katolik, jestem przeciwnikiem aborcji, bo to zabijanie życia, ale in vitro to tworzenie życia. Walka naszego kościoła o tak abstrakcyjne cele naraża nas katolików na śmieszność, którą z pokorą przyjmujemy. Ale jesteśmy też Polakami, i po głowach sobie chodzić nie damy. Swoje zdanie i tak mieć będziemy. 70% Polaków jest za in vitro.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek karanie za in vitro nie ma poparcia w konstytucji i nie ma poparcia w prawie EU. Ba! Nie ma o nim słowa w Biblii, więc o czym oni tutaj w ogóle dyskutują...? A tak - o odebraniu małżeństwom szansy na potomka, który będzie miał geny własnych rodziców. Angażowanie się w to Kościoła uważam za daleko idące wpierniczanie się w nieswoje sprawy. Podobnie cała kwestia "grzechu" jakim jest antykoncepcja. Nie mam zamiaru żyć w XXI wieku wg średniowiecznych poglądów.

 

Skoro Kościół potępia "zabawy w Boga", to czemu ludziom robi się sztuczne oddychanie lub częstuje elektrodami? Przestaje gość oddychać to stawiamy krzyżyk i niech sobie rodzina płacze, tak? Uważam się za człowieka wierzącego i przestrzegam przykazań, ale nie zamierzam przestrzegać głupich zasad wymyślonych przez fanatyków żyjących w średniowieczu!

 

Bóg dał człowiekowi wolną wolę i na pewno nie po to, aby jakiś debil w sutannie/garniturze za niego decydował! Jeśli jednak tworzenie nowego życia jest złe, to ja nie mam pytań do tych panów i proszę o ich wymianę na bardziej rozgarniętych...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62-letni Ryszard C. był taksówkarzem. W Częstochowie od grudnia 2002 r. prowadził jednoosobową firmę Piast. Jeździł w jednej z tamtejszych korporacji taksówkowych. Jego dawni koledzy określają go jako politycznego fanatyka, choć trudno im określić, jakiej opcji. - PiS nienawidził od zawsze i głośno o tym mówił - wspomina w "Rzeczpospolitej" jeden z taksówkarzy. Inny dodaje, że C. notorycznie słuchał Radia Maryja.

"Kowal zawinił, a cygana powiesili" mawia mój ojciec no i znów ma rację.

A już Pan Jarosław stwierdził, że wie, że to Tusk spowodował to zabójstwo swoimi słowami o moherowych beretach. A tu zupełnie inny człek w sutannie z mikrofonem okazał się tym szepczącym do ucha diabełkiem. Nieładnie panie prezesie Kaczyński tak obarczać winą innych bez dowodów i poszlak.

 

Jestem w ogromnym stopniu rozczarowany Tuskiem, ale po co uciekać się do fałszywych oskarżeń skoro mamy zupełnie dużo prawdziwych? Z drugiej strony współczuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, chyba po wypadku samolotu postradał zmysły. Tak to przynajmniej wygląda.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Komorowski obrazal bylego prezydenta? Konkrety, cytaty. Przy okazji przypomne ze Lech Kaczynski byl chamem i sam prowokowal taki a nie inny ton.

 

Ja przypomnę, że pan Komorowski przywitał wybór Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Rzeczypospolitej słowami „Szkoda Polski”.

 

Pan Komorowski później mówił „Jaka wizyta taki zamach. Z 30 metrów tylko ślepy snajper by nie trafił”. A o co chodziło? O sytuację, kiedy kolumna samochodów, w której był prezydent Rzeczypospolitej, została zatrzymana przy użyciu broni palnej. Proszę sobie wyobrazić, np. że kolumna samochodów, gdzie jest prezydent Sarkozy, zostaje zatrzymana przy użyciu broni palnej a przewodniczący zgromadzenia narodowego w ten sposób się wypowiada.

Tony Soprano

Ale Ty dalej o tej poprawności politycznej, tfu. Jeśli Jarek pełniłby obecnie którąś z wymienionych przez Ciebie funkcji (premier/marszałek), siłą rzeczy rękę musiałby podawać. A, że jest przedstawicielem partii opozycyjnej, może sobie pozwolić. Nie wiem czy to źle czy dobrze, ale przynajmniej widzę na scenie polityka z własnym zdaniem (chociaż się z nim nie zgadzam), a nie masę pionków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za granicą przecież zapłodnienie pozaustrojowe jest legalne.

(...)

Ale jesteśmy też Polakami, i po głowach sobie chodzić nie damy. Swoje zdanie i tak mieć będziemy. 70% Polaków jest za in vitro.

 

Czyli Niemcy i Czesi będą mieli jeszcze jeden sposób na strzyżenie nas z kasy. Brawo.

 

Jak się zastanowić, to cholernie bogaty kraj, ta Polska. Najdroższy Internet, najwyższe ceny nowych samochodów, rozbudowany socjal, zasiłki, renty, wcześniejsze emerytury, sponsoring kleru idący w miliardy, publiczne pieniądze wydawane na byle co lekką ręką. Nie wiem czemu ludzie narzekają, toż przeca sam luksus :>

Przestaje gość oddychać to stawiamy krzyżyk i niech sobie rodzina płacze, tak? Uważam się za człowieka wierzącego i przestrzegam przykazań, ale nie zamierzam przestrzegać głupich zasad wymyślonych przez fanatyków żyjących w średniowieczu!

Jeśli chodzi o siedem grzechów głównych, niewielu jest ludzi popełniających je absolutnie wszystkie z takim zapamiętaniem i pasją, jak kler. Pewnie dlatego tyle o nich wiedzą.

Na pogrzebach też można zarobić i nie mówię tu o firmach pogrzebowych, bo ktoś musi trumny, wiązanki i karawany dostarczać. Wystarczy (odpukać) mieć kogoś do pochowania - chciwe kruki rzucą taką cenę, że można samemu paść na zawał.

 

Nie rozumiem natomiast, dlaczego w ogóle dopuszcza się skrajnie niekompetentnych ludzi do dyskusji na temat zapłodnień i aborcji. Księża to ostatnie osoby na planecie, które powinni w ogóle zabierać głos na temat małżeństw i macierzyństwa. Co leniwy, głupi, podły i chciwy człowiek, który nie nadawał się na żadne normalne studia więc poszedł do seminarium, utrzymywany przez kurię i staruszki, opierany i karmiony przez gosposię, zaspokajany seksualnie przez nieletnich ministrantów lub prostytutki, może wiedzieć o tym, czym jest potrzeba posiadania potomstwa, jak wychować pędraka na dobrego człowieka i co odpowiedzieć na pytanie "tato dlaczego nie masz pracy?"? Odrażające.

 

Niestety albo stety Kościół nie padnie, bo trzyma się na pieniądzach i władzy, a te są niezniszczalne. Może najwyżej zmutować w coś ciekawego lub potwornego, zależy na ile mu pozwolić. Albo zostanie zepchnięty do szeregu razem z Latającym Potworem Spaghetti, Zielonoświątkowcami i jakimiś tam Wyznawcami Ósmego Dnia Serca Chrystusowego, których liczy się w dziesiątkach na cały kraj, albo wrócą stosy, tortury i inkwizycja, a ten post będzie kiedyś dowodem w sprawie o bluźnierstwo i propagowanie satanizmu.

Edytowane przez jonas
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mr^_^max

 

Przytoczone przez ciebie wypowiedzi byly niezbyt rozsadne, Komorowski zreszta jest znany z tego ze potrafi wyskoczyc z jakims niezrecznym lub wrecz glupim tekstem.

To o zamachu w Gruzji jak tlumaczyl dotyczylo Saakaszwilego - malo wiarygodne ale tez trudne do obalenia.

Jednak w mojej opinii nie ma w nich nic obrazliwego. W kazdym razie z pewnoscia nie bylo to nic w stylu legendarnego "spieprzaj dziadu" - slowa byc moze uzasadnione ale polityk tej rangi nie powinien sobie tak pozwalac. Albo tekst w stylu "nie od malpy w czerwonym" takie wlasnie odzywki postrzegam jako chamstwo.

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie jak się odnoszą panowie z PiSu (krzykaczy) w stosunku do panów z PO pełniących funkcje. Nie pamiętam kiedy ktokolwiek z nich powiedział pan premier Tusk czy pan prezydent Komorowski zawsze jest albo pan albo wogóle nic nie ma. Czy to jest polityka miłości i szanowanie przeciwnika politycznego?? Odpowiem nie NIE jest!!!!! Więc niech panowie z PiSu sięzastanwowią co robią a potem niech zaczynają gadać. Smutno się człowiekowi robi jak slucha się wypowiedzi JK czy jego "gwardii". 

 

Rozbawił mnie tekst o komisji i o zamachu sterowanym. Czy ci ludzie zawsze będą spisku szukać i mitycznych wydarzeń?? To normalnie nie jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mylisz dwie sprawy. Pierwsza to prawybory w PO które wyłoniły kandydata tej partii. Został nim Komorowski. I to że będzie to albo on albo RS wiadomo było od stycznia. To nie jest zbieg okoliczności.

 

Weź pod uwagę, że można było przypuszczać iz będzie to BK jeszcze przed prawyborami. Jak wiadomo dyscyplina partyjna musi być. Generalnie żal mi trochę ich wyborców, którzy z nadzieją wypatrywali prezydenta Tuska po czym nagle wyskoczył BK.

Oczywiście że nie. Przez zbieg okoliczności to startował JK.

 

No jasne, że JK nie byłby kandydatem na prezydenta gdyby nie katastrofa. Ale to przecież wie każdy...

(...)Widzisz ja jestem zaniepokojony tym co wyprawia PiS w Polsce, jestem tym sfrustrowany, mimo że na nich niegłosowałem. Mimo że nie mają władzy, powinni właśnie tej władzy patrzyć na ręce, ale i też współpracować w kwestiach ważnych z punktu widzenia interesów państwa (a nie mieć swoją politykę zagraniczną vide list JK).

 

Coś tam krytykują ale: zdecydowanie mało wyraziście niektóre rzeczy, temat katastrofy jednak przeważa. Ja jednak wolę skupiać się na tych co mają władzę, bo tylko oni realnie wpływają na "odczuwanie" życia i to jest niestety fakt.

Frustracja może się również tyczyć JK który nie jest taki jak w momencie gdy ludzie oddawali na niego głos. Weźmy na przykład dowolną rozmowę (TVN24, Polsat news, TVP1) gdzie są przedstawiciele 4 partii. Zamiast rozmawiać konstruktywne to 90% przypadków ten z PiS poruszy temat Smoleńska. A to już iskra zapalna to rozwalenia dyskusji i zejścia na pyskówkę. Oni się w tym dobrze czują i robią to za każdym razem. Taka prawda.

 

Myślę, ze kampania JK doskonale pokazała czym jest w Polsce polityka. To jest w dużej mierze kreowanie wizerunku, który z rzeczywistością może nie mieć wiele wspólnego. Nie wiem jaki jest JK poza polityką, ale faktem jest, ze "propaganda miłości" u nas jest bardzo skuteczna co przecież od pięciu lat udowadnia PO, a niedawno JK pokazał, że każdy tak może.

idealny opis obrońcy krzyża, typowego fanatyka PiS :D

 

To było pokaz fanatyków kilku partii.

Skąd wiesz że ten szaleniec utożsamiał się z PO? Błędnie zakładasz, że Ci którym się nie podoba działanie PiS to tylko wyborcy PO. A może głosował na Napieralskiego? Albo na Pawlaka?

 

Nigdzie tak nie napisałem. Czytanie ze zrozumieniem się mocno kłania bowiem opisałem sytuacje z życia wzięte :)

W powiecie częstochowskim (skąd pochodził) wygrał JK w wyborach 51,59%. To że krzyczał coś na Kaczyńskiego nie jest tożsame z łatką PO.

 

Tutaj znowu pokręciłeś pojęcia oraz powiedzmy sobie szczerze jest to kwestia nadinterpretacji. Nawet gdyby w tym powiecie zagłosowało na JK 90% mieszkańców to tak naprawdę nic by to nie oznaczało(to prawdopodobnie nie byłaby nawet połowa wszystkich uprawnionych). Frustracja mogła by się w takim przypadku nasilić np. wśród wyborczej mniejszości, której nie odpowiada władza lokalna PiS'u. Cyferki tu nie mają nic do rzeczy.

 

Koniec. jak czujesz potrzebę to napisz co Ci tam jeszcze wyobraźnia przyniesie, ale mogę mieć problem z odpowiedzią z racji braku normalnego neta, a kilobajtowego transferu szkoda mi tracić na tych z wiejskiej :smile2:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to politycy tylko na slupki wyborcze patrza a 'bagno' jakie robia zostawiajaj kolejnym co przyjda. Np. nasz 'kochany' minister finansow... jedynie co potrafi to podnies podatki, zamiast zrobic ciecia w administracji ktora za rzadow samego PO urosla o jakies 40tys. Prawda jest taka ze potrzebujemy silnych reform/dzialan/zacisniecia pasa teraz aby pozniej bylo lepiej, niestety nasi politycy patrza tylko na terazniejszosc i coraz bardziej brna w dlugi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...