Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

a propos in vitro

 

Dołączona grafika

 

 

Tony Soprano

Ale Ty dalej o tej poprawności politycznej, tfu. Jeśli Jarek pełniłby obecnie którąś z wymienionych przez Ciebie funkcji (premier/marszałek), siłą rzeczy rękę musiałby podawać. A, że jest przedstawicielem partii opozycyjnej, może sobie pozwolić. Nie wiem czy to źle czy dobrze, ale przynajmniej widzę na scenie polityka z własnym zdaniem (chociaż się z nim nie zgadzam), a nie masę pionków.

 

Przypominam że podczas inauguracji LK (2005 rok) ani Premier, ani Prezydent nie pełnili wtedy żadnych funkcji poza mandatem Posła RP. Podczas uroczystości z okazji 11.XI, 3.V, 15.VII w latach 2005-2007 również, a z racji przywództwa partyjnego byli zapraszani na uroczystości państwowe.

I argument że jest przedstawicielem opozycji nie upoważnia go do bycia ignorantem i niewychowanym człowiekiem, który to rzekomo się na podwórkach nie wychowywał, tylko w lepszym otoczeniu.

Masz rację wszyscy posłowie PiS to przykład na "nie masę pionków". Każdy kto ma inne zdanie niż prezes kończy jak PP, JKR, czy chwilowo Jakubiakowa, która jednak przekalkulowała i stwierdziła, że lepiej podkulić ogon, publicznie się kajać przed JK bo dostanie dobre miejsce za rok.

 

 

 

Myślę, ze kampania JK doskonale pokazała czym jest w Polsce polityka. To jest w dużej mierze kreowanie wizerunku, który z rzeczywistością może nie mieć wiele wspólnego. Nie wiem jaki jest JK poza polityką, ale faktem jest, ze "propaganda miłości" u nas jest bardzo skuteczna co przecież od pięciu lat udowadnia PO, a niedawno JK pokazał, że każdy tak może.

 

No widzisz i tu pojawia się problem spójności tego wizerunku. Bo BK (mimo iż może udawać) zawsze był zdystansowany, spokojny, nie wybuchowy, nie palił kukieł. I taki też był w kampanii czyniąc swój wizerunek spójnym i autentycznym. Natomiast JK przekalkulował co może osiągnąć na fali współczucia narodu i wybrał że będzie startował i grał łagodnego cierpiętnika. Wszystko było OK, ludzie uwierzyli w przemianę (oczywiście Ci co mieli uwierzyć, wahający się wyborcy). Tyle że przyszła przegrana, nie osiągnął celu i stwierdził że pierdzieli taki udawanie. Powrócił do natury i pokazał że to ON dla władzy zrobi wszystko. Nawet zaprzeda ideały i wyrzeknie się natury, byle tylko zdobyć upragnioną władzę. Nie głosowałem na BK w pierwszej turze. Wiele osób które znam również, ale dla nich przed drugą liczyła się właśnie ta spójność wizerunkowa, a postawa na chorągiewkę. (bo przecież co tu mówić o merytorycznych punktach programu jak to i tak wyssane z palca czcze obietnice). Widzisz każdy tak może, ale to wymaga konsekwencji. Bo jeśli przed wyborami jesteśmy politykami miłości, potem pierdut te ideały w kąt do następnych to wyborcy może raz zaufają, a potem przestaniemy być wiarygodni jako ugrupowanie.

 

Nigdzie tak nie napisałem. Czytanie ze zrozumieniem się mocno kłania bowiem opisałem sytuacje z życia wzięte :)

 

-->

[...] Oczywiście wyborca, który utożsamia się z daną partią(w tym przypadku z PO) na zasadzie skrajnej paranoi czy tez fanatyzmu nie obwini za zły stan rzeczy partii na którą głosował tylko wszystko i wszystkich innych.

 

Pisaliśmy o tym szaleńcu i frustracji, więc Twój tekst "w tym przypadku z PO" mimowolnie odnosił się do tego gościa, jak miałeś inny zamiar trzeba było zaznaczyć.

 

Koniec. jak czujesz potrzebę to napisz co Ci tam jeszcze wyobraźnia przyniesie,

 

Tego fragmentu to z grzeczności nie skomentuję. Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fck, obrazek się zepsuł.

 

http://www.joemonster.org/art/15400/Zwyciezca_nastepnej_edycji_Mam_talent_

 

Czemu tego oszołoma jeszcze nikt nie zamknął? Przecież na dzień dzisiejszy jest on nikim na arenie politycznej, jedynie prezesem partii.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Invitro i wypowiadajacych sie tam ksiezy...

Jak juz wiekszosc wie Kosciol zostal wymyslony po to by szerzyc "wiedze" ciemnocie. Wszystko czego umysl ludzki nie byl w stanie objac bylo tlumaczone, "wola boska" albo "cudem". Ciemny lud sponsorowal ta mafie od setek lat, a oni "niosacy pokoj" wszczynali coraz to nowe wojny, badz wyczynajac przewroty panstwowe, dalej zyli sobie w bogactwie po dzis dzien.

 

Zerknijcie teraz kto jest patronem Polski... "Swiety" Stanislaw, klecha ktory skonczyl tak jak skonczyc powinien kazdy klecha mieszajacy lapy w polityke (Dla mlodszych pokolen, uwczesny krol, Boleslaw Smialy, pozbyl sie go, odcinajac rece i nogi). Byla to kara za podludzanie do buntu przeciw krolowi, ktory mimo iz surowy, prowadzil swietna polityke.

 

Wiec wracajac do meritum... Czego mozna sie spodziewac po takim narodzie jak nasz? Wciaz jest wielki procent obywateli, dla ktorych to co powiedziane na ambonie jest prawda jedyna i ostateczna. "Ksiadz powiedzial ze mamy sie rozmnazac, to sie rozmnazamy mimo ze na chleb brak dla reszty dzieci, Bog pomoze". Ksiadz powie ze sztuczne zapladnianie jest zle, to spala kliniki ktore taki diabelski preceder uprawiaja...

 

 

Co do "zamachu"

Czubkow ci u nas dostatek. Ludzi ktorzy dosc znacznie odczuli wspaniale rzady ostatnich lat chyba jeszcze wiecej. Wiec niech panowie na stolkach sie nie dziwia ze zdesperowany lud zaczyna siegac po ostateczne rozwiazania. Im bardziej bedziemy dymani tym wiecej bedzie takich sytuacji.

Moze to i dobrze. Jak kilka osob poczuje noz na gardle, to zaczna sie zastanawiac czy warto sie ladowac do wladzy, tylko po to by sie nachapac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wiec niech panowie na stolkach sie nie dziwia ze zdesperowany lud zaczyna siegac po ostateczne rozwiazania. Im bardziej bedziemy dymani tym wiecej bedzie takich sytuacji.

Moze to i dobrze. Jak kilka osob poczuje noz na gardle, to zaczna sie zastanawiac czy warto sie ladowac do wladzy, tylko po to by sie nachapac.

jonathan: jak sobie wyobrażasz w dzisiejszych czasach rewolucję? w sensie: łapiemy za widły, siekiery, inne elektronarzędzia i ruszamy na Belweder? :rolleyes:

Ludzie stają się niebezpieczni gdy nie mają już nic do stracenia.

 

Polacy są tak u[gluteus maximus]ni codziennymi problemami że nie mają chęci na kolejne powstania. Z kolei wybory są nieskuteczne: mamy stały skład cwaniaczków, którzy zmieniają nazwy partii i kolory chorągiewek. Oczywiście: można założyć nową partię razem z sąsiadami i sąsiadami sąsiadów -> tyle że to wymaga aby ktoś się poświęcił (swoją rodzinę i czas) dla wyższego celu i ogólnego dobra... (jest ktoś chętny?)

Tylko że nawet gdyby taka partia wygrała wybory to jeszcze nie znaczy że będzie lepiej (bo rządzić też trzeba umieć).

Podsumowując: nie ma prostych rozwiązań w tym temacie.

 

Co do kleru i kościoła: nie przepadam za tą instytucją, ale myślę że za mocno uogólniasz, co jest dla wielu krzywdzące. Dobrym krokiem ku dobremu byłoby na początek zamknięcie na długi czas głównego sekciarza, naciągacza i oszusta znanego wszystkim pod ksywką "ojciec Dyrektor".

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolujmy WSZYSTKO:

 

Posłowie PiS chcą monitorowania forów internetowych - Biznes, Finanse i Prawo - Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie

 

(Połowa komentarzy pod tym artykułem już by podpadała pod to 'nowe' prawo :P )

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy krzywdzace?

Mysle ze nie, dla osob odrozniajacych wiare od kosciola... Niestety dawno temu te dwa pojecia zaczely mniec coraz mniej wspolnego ze soba.

 

Co do rewolucji jak to nazwales. ;] No na taka liczyc nie mozna. Chyba ze ktos wysadzi budynek na wiejskiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Eee, nie przejmuj się tym - to forum nie znajduje się na polskim serwerze ;)

Poza tym:

- każdy kto to przeczyta raczej już nie zagłosuje na PIS (+)

- niektórzy zapamiętają nazwiska tych osłów i będą ich olewać w wyborach (+)

- zapewne "kaczorowski" to nakazał, więc wie jak bardzo wujową ma opinię (+)

 

...patrz na świat pozytywnie ;)

 

edit: to oczywiście dot. posta Thomas'a

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan: jak sobie wyobrażasz w dzisiejszych czasach rewolucję? w sensie: łapiemy za widły, siekiery, inne elektronarzędzia i ruszamy na Belweder? :rolleyes:

Ludzie stają się niebezpieczni gdy nie mają już nic do stracenia.

 

No, tak jak w Argentynie i Grecji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś dziś tego co Kaczyński z mównicy wypowiadał ? kaplica... totalnie mu się pomieszało już, w skrócie wszyscy Be radio Maryja super, szkło kontaktowe trzeba ściągnąć bo sieje nienawiść i spokoju nie będzie, Komorowski to się ma do dymisji podać bo to jedyne słuszne rozwiązanie, oczywiście wszystko co się stało to wina Tuska i PO.

Szkoda słów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy są tak u[gluteus maximus]ni codziennymi problemami że nie mają chęci na kolejne powstania. Z kolei wybory są nieskuteczne: mamy stały skład cwaniaczków, którzy zmieniają nazwy partii i kolory chorągiewek. Oczywiście: można założyć nową partię razem z sąsiadami i sąsiadami sąsiadów -> tyle że to wymaga aby ktoś się poświęcił (swoją rodzinę i czas) dla wyższego celu i ogólnego dobra... (jest ktoś chętny?)

 

Masz rację. Bo ogólnie problemem jest to że u nas "politycy" w większości umieją tylko zasiadać w ławach poselskich i brać kasę. Są wybierani przez przypadek. Większość z nich jak w następnych wyborach przepadnie nie ma gdzie wrócić. Wyjątkami są niektórzy prowadzący własne biznesy (ci bardziej zaradni) oraz kadra uczelniana wracająca potem do katedr. A w innych przypadkach żyją aby się nachapać i przedłużyć koryto o 4 lata. Bo jak nie to zasiłek i UP. Pamiętam rozpacz w oczach tych co zostali wybrani w 2005, a tu nagle ich zaskoczyły wybory w 2007 i skończyło się koryto. Dlatego jeśli ktoś miałby się poświęcić polityce, tak jak piszesz również swój czas, to powiedzmy musi być jakoś finansowo zabezpieczony. I wtedy rzeczywiście się powinien poświęcić. A jak nie to będzie stosował drogę na skróty: lizanie d**y tym co układają listy, a potem koryto, bo przecież na działalność nie ma czasu. Mam znajomych, którzy zaczynali jako 15, 16-to latkowie w młodzieżówkach to pracą organiczną jedyne co osiągnęli to że w wieku 22, 25 lat dostawali ostatnie miejsce na liście, jako zapchaj dziura. Taka wdzięczność za wyjęte z życia kilka miesięcy podczas kampanii, żeby jak przyjedzie pan poseł wszystko było gotowe. Jak również mam kolegę - syna działacza wysoko postawionego, który w wyborach do RM dostał drugie miejsce i wszedł w wyborach. A nie znał nikogo w strukturach, nawet za bardzo władz lokalnych nie znał. Więc póki tacy rządzą to nic się nie zmieni. Zresztą przerobiłem to osobiście.

 

 

Słuchał ktoś dziś tego co Kaczyński z mównicy wypowiadał ? kaplica... totalnie mu się pomieszało już, w skrócie wszyscy Be radio Maryja super, szkło kontaktowe trzeba ściągnąć bo sieje nienawiść i spokoju nie będzie, Komorowski to się ma do dymisji podać bo to jedyne słuszne rozwiązanie, oczywiście wszystko co się stało to wina Tuska i PO.

Szkoda słów.

 

Oglądałem. Kaplica to mało. Ale niestety nic się z tym nie da zrobić. Póki ma legitymację poselską może na mównicę wejść i mówić do kilku milionów. Bo jakby nie miał to by się zmarginalizował. A najlepsze z tym Szkłem. Wyszło jakby to był najbardziej opiniotwórczy program w TV :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś dziś tego co Kaczyński z mównicy wypowiadał ? kaplica... totalnie mu się pomieszało już, w skrócie wszyscy Be radio Maryja super, szkło kontaktowe trzeba ściągnąć bo sieje nienawiść i spokoju nie będzie, Komorowski to się ma do dymisji podać bo to jedyne słuszne rozwiązanie, oczywiście wszystko co się stało to wina Tuska i PO.

Szkoda słów.

 

No właśnie miałem to pisać. Masakra, z tym gościem jest bardzo źle. Czy już pisałem że na tego Błaszczaka to już mam uczulenie?..

Chyba sobie sam zablokuje dostęp do wszystkich kanałów informacyjnych żeby ich nie oglądać.

 

Ja mam pomysł jak zapewnić mu bezpieczeństwo o które wszyscy PISowcy tak sie teraz boją - zamknijmy go w celi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gość nie ma w ogóle poczucia humoru... dość, że się nie przyczepił do Szymona Majewskiego, oddawanie moczu na znicze i gaszenie papierosów na szyjach modlących się kobiet rozłożyło mnie na łopaty.

 

.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w końcu poza komentarzami na największych poratalach ciężko się w necie manipuluje ludźmi, więc jasne, że trzeba coś z tym zrobić. Przecież co za dużo samodzielnego myślenia to niezdrowo... :mur:

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeee tego nie da się określić zdaniem coraz przyjemniej.

To już nawet śmieszne nie jest.

 

To jest chore i absurdalne.

A najgorsze jest to że oni nadal mają przyklask jakiś baranów w tym kraju.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to że oni nadal mają przyklask jakiś baranów w tym kraju.

 

Spoko, ten przyklask topnieje.

np. moi rodzice już dawno wypieli się na partię tego klauna, a przed katastrofą potrafiło dojść w domku do małych "starć" na podłożu politycznym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladal ktos zlot solidarnosci? Sniadkowi to sie rece trzesly jak przegral wybory, malo chyba nie wykitowal na serce H@H@H@H@.

 

Teraz bezrobotne czeka, nie ma dokad wrocic, stoczni nie ma, kredyciki pewnie na glowie :lol2: Trzeba poobserwowac pana Sniadka jak sobie bedzie radzil w najblizszej przyszlosci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel, no rzeczywiście się zmniejsza, no ale kolorowo to jednak dalej nie wygląda [;

 

Generalnie TV nie oglądam bo szczęśliwie nie mam na mieszkaniu, ale jak wracam na weekend i widzę co moi rodzice potrafią powiedzieć jako krótki i merytoryczny komentarz do wystąpienia tak zwanego "prezesa" albo wiadomości to jednak kładę nacisk na słowo szczęśliwie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladal ktos zlot solidarnosci? Sniadkowi to sie rece trzesly jak przegral wybory, malo chyba nie wykitowal na serce H@H@H@H@.

 

Teraz bezrobotne czeka, nie ma dokad wrocic, stoczni nie ma, kredyciki pewnie na glowie :lol2: Trzeba poobserwowac pana Sniadka jak sobie bedzie radzil w najblizszej przyszlosci.

 

No myślę że lekarz był w pobliżu.

"Zawsze mówiłem nie ma ludzi niezastąpionych ..." i telepał się bardziej niż aktor grający Bronisława Komorowskiego w ostatnim SzymonMajeswkiShow

 

Jakby ktoś nie widział Zmiana warty - Wideo - portal TVN24.pl - 22.10.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to w praktyce da. Śniadek wydawał mi się typowo pisowskim fanatykiem, może ten Duda będzie lepszy. Z drugiej strony 'więcej radykalnych akcji' typu palenie opon czy najazdy na Warszawę - to może nie być fajnie. Sami związkowcy też się raczej nie zmienią, będą nadal wygwizdywać członków PO, premiera oraz prezydenta, kiedy ci przybędą na ich konwencje.

 

Łódź? Zakręcona sprawa, ale podnoszenie tego do rangi zamachu i robienie politycznego dramatu przez Jarka wydaje się śmieszne/żałosne (niepotrzebne skreślić). "Zbrodnia łódzka", komisja śledcza itd. = :lol:, tak samo jak postulaty dot. kontroli wypowiedzi w internecie.

Rozbroił mnie komentarz odnośnie tej sprawy wygłoszony przez korepetytorkę od matematyki (lat 78, bardzo normalna i sprawna umysłowo kobieta):

"Szkoda, że nie Kaczyńskiego [zabił]" (było to po części w formie żartu ;)).

 

 

Że też posłowie boją się klechów w sprawie in vitro. Żaden z projektów nie jest może idealny, ale najbliżej mi do tego roboty SLD. PO to taki po części kompromis (zależy jeszcze która wersja, bo ta Gowina jest bardziej skrajna i kontrowersyjna), natomiast ten PiSu to jakieś nieporozumienie - kary więzienia za pomoc ludziom w kwestii niepłodności? (bo tym jest zapłodnienie in vitro)

Chore. Czyżby tak bali się wyklęcia przez ciemnych i odpływ moherowego elektoratu?

 

Na koniec sprawa posła PSLu. Dobry przypadek, zapewne różne inne interesujące sytuacje można 'przykampić' w okolicach sejmu i hoteli poselskich. Zawiesili go bo miał za słabą głowę :lol2:.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka ucieczka burmistrza - Wideo - portal TVN24.pl - 18.10.2010

 

Takich powinno się zamykać w oborze razem ze świniami.

Krew mnie zalewa jak widzę takie cwaniactwo.

 

Jeszcze h*je Ci VAT podniosą bo mało pieniędzy... gdzie ten kraj zmierza?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...