Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Co do filtrowania przez PIS netu. Co Ci panowie moga ? Jakie maja uprawnienia ?

A no nie maja zadnych. Jak tos uwaza ze mysli ogladajac media to .......... To juz odpowiednio obrobiony material typu podpstawione pod nos

tylko przyjmij do swiadomosci.

Tutaj jest ciekawy temat.

Armia USA walczyła w Iraku z...Irańczykami

I jeszcze jedno swiat nie jest czarno bialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy młodzi, inteligentni, zdolni do własnych myśli i w pełni świadomi swoich czynów politycznych ludzie byli by w stanie wystosować akcję mającą charakter ochrony zdrowia prezesa największego ugrupowania politycznego opozycji obecnego rządu mającą na celu wysłanie J. Kaczyńskiego, brata tragicznie zmarłego Prezydenta RP wraz z małżonką oraz bliskimi i dalekimi współpracownikami, ofiarami pamiętnego kwietnia obecnego roku zanim wspomniany wcześniej Prezes ugrupowania politycznego swoimi słowami ( bo na czyny jest ciach!lec za mały w barkach ) wraz ze swoją świtą doprowadzi do realnej wojny polsko-polskiej gdzie obłudą będą bluźnić flagę ojczyzny? Bo ciach!lnika który serwuje obecnie PiS pod wezwaniem najświętszej Jarii Wiecznie Dziewicy nie zniosę dłużej i jestem w stanie zadłużyć się w bankach na kwotę którą spłacać będą wnuki moich wnuków aby ten wypaczony do cna gorszy bliźniak do końca swoich dni miał co najmniej porażony ośrodek psychomotoryczny z naciskiem głownie na złożone złamanie szczęki dolnej zakutego łba.

 

Kiedyś zajebiste było hasło porozumienie ponad podziałami. Obecna polityka serwowana przez osoby publiczne i wypaczona przez media wywołuje co najmniej chęć wtargnięcia na 3 biegu na deptak w niedzielne słoneczne popołudnie z kołpakami zrobionymi z zestawu noży kuchennych IKEA.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz

wnioski sa slusze ze Jaro juz jest oderwany od rzeczywistosci. Ale to co sie dzieje to jest woda na mlyn dla niego i Tuska.Niepotrzebnie sie zacietrzewiasz ;) bo nie warto. Ja napisalem ze opis w mediach sytuacji jest tendencyjny. Bo jakie sa gl osrodki kreowania opini publicznej: TVN, TVP1 no i Polsat (wszystkie maja swoja misje polityczna, zadna z nich nie jest bezstronna). I o to mi chodzi. A ten krzyz przed palacem to juz smieszne. Nikt niepowinien sie nim interesowac i odrazu co poniektorzy "na/wywroceni" znikli by jak i wrzawa.A tak motloch sie podnieca kawalkiem drewna, odwracajac uwage od waznych rzeczy (zapomnialem dlug publiczny juz nie jest tak ciekawym tematem).Zapomnial bym poklosiem tej bitwy jest: to morderstwo (kolejna plaszczyzna do wojenek, tak sie utrzymuje elektorat bo w pis przeciw po a w po przeciw pis).Jak sam Orgiusz napisal przeciwko Jarowi. No i kolejny ktory chce zaistniec i pokazac "nowa jakosc polityki" don Palikot, ktory znajac zycie wyplynie na tej rozpierdusze do gory :lol:.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka ucieczka burmistrza - Wideo - portal TVN24.pl - 18.10.2010

 

Takich powinno się zamykać w oborze razem ze świniami.

Krew mnie zalewa jak widzę takie cwaniactwo.

 

Jeszcze h*je Ci VAT podniosą bo mało pieniędzy... gdzie ten kraj zmierza?

 

Zawsze mnie to bawi jak TVN zgrywa wielkich twardzieli kiedy sciga burmistrza jakiejs pipiduwy ale jak byla afera hazardowa to mordy w kubel i prac CBA za prowakacje polityczna ;)

 

Swoja droga to ekipa Tuska to najfartowniejszy rzad na swiecie. Przez ciagle katastrofy, powodzie, dopalacze, krzyze itp nikt nawet chwilki nie poswieci na przyjrzenie sie z co oni robia (a w zasadzie czego nie robia) z gospodarka. Teraz jedyna nadzieja na reforme to unia europejska , ktora moze nie uznac naszych kreatywnych metod ukrywania dlugu publicznego i wymusic reforme finansow publicznych.

 

Najgorsze jest to, ze Jaro robi z siebie ciagle publicznie oszoloma przez co zmniejsza szanse na jakakolwiek zmiane na lepsze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny ktory chce zaistniec i pokazac "nowa jakosc polityki" don Palikot, ktory znajac zycie wyplynie na tej rozpierdusze do gory :lol:.

 

Mam taką szczerą nadzieję, w biznesie sobie radzi. Rasowy klaun na wysokim stanowisku państwowym będzie przynajmniej właściwym człowiekiem na właściwym miejscu i przez swą błazenadę autentyczny. Tylko coś niemrawo się do rzeczy zabiera, lud musi mieć igrzyska, bo zapomni o swoich idolach. Płonący Kocurze, poka dildo!

 

Świetne hasło swoją drogą :>

Najgorsze jest to, ze Jaro robi z siebie ciagle publicznie oszoloma przez co zmniejsza szanse na jakakolwiek zmiane na lepsze.

 

Wiązanie jakichkolwiek szans na lepsze z totalnym życiowym nieudacznikiem, do tego chorym psychicznie, jest co najmniej nierozsądne, przyjacielu.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonasie popatrz co don Palikot z robil w komisji przyjazne panstwo.

Nic duzo fajerwerkow i 0. Poza tym atmosfera wokol wykupienia polmosu przez naszego ulubienca tez jest

ciekawa ............. Naprawde nie obiecuj sobie po nim za duzo. Bo z niego ani biznesmen ani prawdziwy polityk.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonasie popatrz co don Palikot z robil w komisji przyjazne panstwo.

Nic duzo fajerwerkow i 0. Poza tym atmosfera wokol wykupienia polmosu przez naszego ulubienca tez jest

ciekawa ............. Naprawde nie obiecuj sobie po nim za duzo. Bo z niego ani biznesmen ani prawdziwy polityk.

 

Robił nic, czyli dokładnie to samo, co cała reszta tej bandy. Ale robił to z wdziękiem i jak mi się wydaje z pewną dozą autoironii, więc wystarczy. Wolę, jak jest śmieszno niż straszno.

 

Poza tym jego osoba drażni m.in. klechów, to miłe.

Edytowane przez jonas
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonasie canis mayor sabo ;) jak to mowil Olek nie idzcie ta droga ;)

Takim klaunem mial byc Lepper na zlosc mial robic (ile to sie naslyszalem ze zaglosuje na niego aby wku... innych poslow w sejmie bunt obywatelski, jak sie skonczylo z Samąbroną ? Blokady mównicy itd. może to i smieszne jest. Ale ci ludzie rozporzadzaja losem panstwa czyli rentami emeryturami NFZ-etem. To kazdego dotyka (VAT akcyzy podatki) i biora za to kase.Czy to nie jest w^^%ace ? Po robi wies i dostanie 10 tys plus dodatki za pracach w komisjach ? To nie jest miejsce na haydpark. On nie zrobi na zlosc Donkowi czy Jarowi (no moze troche im cisnienie podniesie) bo oni to zleja, my za to zaplacimy ). Palikot mowi frazesy i mowi to co sie ludziom podoba.I co to daje? Nic on chce sie dorwac do koryta i tylko tyle.

Ladnie mowic potrafi wiele osob :D. Przykladem "specjalisty" na stanowisku jest kto ? Min. Waldek on juz ile razy byl w rzadach premierem? Poczytajcie czyjes biografie najpierw a dopiero potem zadajcie sobie pytanie warto na niego glosowac ? Co osiagnol ile zrobil.

Ps. zapomnialem draznili klechow koledzy z SLD i jaki efekt tego byl ?

Komisja oddajaca mienie kosciolowi dziala za rzadow Olka i Leszka. Dla kogo byl to teatr ?

To co moze Palikot ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonasie canis mayor sabo ;) jak to mowil Olek nie idzcie ta droga ;)

Takim klaunem mial byc Lepper na zlosc mial robic (ile to sie naslyszalem ze zaglosuje na niego aby wku... innych poslow w sejmie bunt obywatelski, jak sie skonczylo z Samąbroną ? Blokady mównicy itd. może to i smieszne jest. Ale ci ludzie rozporzadzaja losem panstwa czyli rentami emeryturami NFZ-etem. To kazdego dotyka (VAT akcyzy podatki) i biora za to kase.Czy to nie jest w^^%ace ? Po robi wies i dostanie 10 tys plus dodatki za pracach w komisjach ? To nie jest miejsce na haydpark. On nie zrobi na zlosc Donkowi czy Jarowi (no moze troche im cisnienie podniesie) bo oni to zleja, my za to zaplacimy ). Palikot mowi frazesy i mowi to co sie ludziom podoba.I co to daje? Nic on chce sie dorwac do koryta i tylko tyle.

Ladnie mowic potrafi wiele osob :D. Przykladem "specjalisty" na stanowisku jest kto ? Min. Waldek on juz ile razy byl w rzadach premierem? Poczytajcie czyjes biografie najpierw a dopiero potem zadajcie sobie pytanie warto na niego glosowac ? Co osiagnol ile zrobil.

Ps. zapomnialem draznili klechow koledzy z SLD i jaki efekt tego byl ?

Komisja oddajaca mienie kosciolowi dziala za rzadow Olka i Leszka. Dla kogo byl to teatr ?

To co moze Palikot ?

 

Królewiczu, ty naprawdę sądzisz, że cokolwiek zmieni się na lepsze w Polsce rządzonej przez Polaków? O święta naiwności.

 

Zakładam, że masz jak wielu tutaj około trzydziestki, więc możemy obaj zapomnieć o emeryturach. NFZ padnie jak już nie będzie kogo łupić, staram się nie irytować istnieniem tej instytucji, bo jak zacznę, to skończę z dożywociem za wielokrotne okrutne morderstwa i podpalenia. Od państwa oczekuję jedynie tego, żeby za mocno mi się nie wpieprzało nakazami, podatkami i obowiązkiem sponsorowania gamoni, leniuchów oraz pasożytów, ale jak się okazuje wymagam bardzo dużo.

 

Politycy z definicji są korytożerczymi świniami, ich biografie kompletnie mi zwisają, bo każdy ma mniej lub bardziej zasyfioną i każdy chce się tylko nachapać, Palikot też. Ale on może zapewnić niemałą dozę rozrywki, to jedyna korzyść z szeroko pojętej polityki, jaką widzę - że będzie śmiesznie. Krzyż, politykujący księża, Smoleńsk, psychiczny Jaro nie są śmieszni, won.

 

Lepper to był kmiot i kryminalista bez odrobiny klasy, nie wiem przez kogo podstawiony i sterowany, ale czy to teraz ważne? Skompromitował się totalnie i zniknął gdzieś na politycznym i społecznym wysypisku. Może wrócił do pługa i hodowli nierogacizny, gdzie jego miejsce, amen.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bo z niego ani biznesmen ani...

 

Nie wiem jakie masz kryteria ale gość który posiada 1.25mln w gotówce + mieszkanie warte 1.65mln + obrazy i meble wartości 3.5mln + kilkaset tysięcy akcji jakimś tam niezłym biznesmenem chyba jest. ;) Edytowane przez rafa
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa tyle to maja niektorzy normalni biznesmeni. Zapomniales o polmosie pana Janusza ? (poczytajcie w jakich ciekawych okolicznosciach znalazl jego wlascicielem).

Jonas

Palikot organizuje manifestacje przed siedzibami biskupów w sprawie in vitro - Wiadomości - WP.PL to ma byc naprawa polskiej polityki co ma to wnosic (temat wspanialy bo

nic nie zmienia tzn. Palikot nic nie moze zmienic, wszyscy sie nim interesuja jak by byla moda na in vitro, jest przeciwko kosciolowi co tez jest bardzo wazne, no i temat jest filozoficzny zalezy od etyki/moralnosci (czyli kazdy ma inna moralnosc)).

To jest wazne ? Walka z Kosciolem (znowu walka ? to ma byc zmiana :D) ? Z niego sie robi drugi Senyszyn tyle ze ona nie jest tak medialna i sie zgrala.

Jak Ty nie uznajesz biografii to blad, ktos kto byl swinia pokazuje Ci jaki moze byc w przyszlosci.

Wide Kwasnieski lub Kaczor, nawet Lepper. Sam powiedziales ze Palikot Ci sie podoba bo wiesz ze bedzie robil dym jak by ten dym byl komus potrzebny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłe wybory parlamentarne:

PO zdobywa niemal 50%+1 wszystkich miejsc w sejmie, ale niestety nie jest w stanie sama rządzić. PSL nie wchodzi do sejmu, wiejscy chłopcy dostają mniej niż 4% głosów. Do tego do parlamentu wchodzi PiS i SLD. W takiej sytuacji PO nie stworzy rządu i nie będzie mogła sama rządzić. Teoretycznie można by się układać z SLD no ale jest to sytuacja bardzo niepewna. Być może PiS dogadałby się z SLD, aczkolwiek takie połączenie za bardzo przypomina mi miłość POPiS-u, która jak zapewne niektórzy jeszcze pamiętają, nie miała "potomstwa".

I w tej chwili sytuację ratuje Palikot. Człowiek który wychodzi/jest wyrzucony/whatever z PO, zakłada własną partię (btw. on już to zrobił? ;p) i przekracza próg wyborczy 4%, uzyskując tym samym kilka miejsc w parlamencie. Ludziom się taki błazen podoba, wszak to jakaś nowość i jego dalsze uczestnictwo w polityce może być wielce interesujące. Przynajmniej będzie można się pośmiać...

 

Wynik tego wszystkiego jest taki, że PO + ruch poparcia Palikota (czy co to tam jest) wchodzą w koalicję i tworzą rząd, mając jednocześnie swojego prezydenta i mając 50%+1 głosów w sejmie. Wtedy Miro, Zbychu i Rychu mogą robić co im się podoba, tworzyć nowe niepotrzebne ustawy, nakładać kolejne podatki/parapodatki na społeczeństwo, a wszystko to w imię walki z długiem publicznym czy ciach! wie czym. Wymówka jakaś sensowna się znajdzie, a jak będzie z tym kłopot, to znajdzie się jakiś temat zastępczy (krzyż już był, dopalacze też... co by tu jeszcze można...).

Kolejne zaciskanie pasa, podnoszenie podatków (jestem niemal pewien, że VAT za jakiś czas będzie wynosił 25% i nie zostanie obniżony po kilku latach), cenzura internetu ( :-o) i jakoś się to będzie ciągnęło. Oczywiście administracja jeszcze bardziej zostanie rozbudowana, liczba posłów się nie zmniejszy, senat nadal będzie istniał a diety poselskie najprawdopodobniej jeszcze wzrosną. Perspektywa cudowna dla tych przy korycie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palikot organizuje manifestacje przed siedzibami biskupów w sprawie in vitro - Wiadomości - WP.PL to ma byc naprawa polskiej polityki co ma to wnosic (temat wspanialy bo

nic nie zmienia tzn. Palikot nic nie moze zmienic, wszyscy sie nim interesuja jak by byla moda na in vitro, jest przeciwko kosciolowi co tez jest bardzo wazne, no i temat jest filozoficzny zalezy od etyki/moralnosci (czyli kazdy ma inna moralnosc)).

To jest wazne ? Walka z Kosciolem (znowu walka ? to ma byc zmiana :D) ? Z niego sie robi drugi Senyszyn tyle ze ona nie jest tak medialna i sie zgrala.

Jak Ty nie uznajesz biografii to blad, ktos kto byl swinia pokazuje Ci jaki moze byc w przyszlosci.

Wide Kwasnieski lub Kaczor, nawet Lepper. Sam powiedziales ze Palikot Ci sie podoba bo wiesz ze bedzie robil dym jak by ten dym byl komus potrzebny :).

 

Nie czytasz uważnie - ja nie wierzę, że coś się w polityce zmieni, bo nastanie Palikot, Psychiczny Jaro, generał Anders na białym koniu czy ktoś tam jeszcze. Życiorysy mnie średnio interesują, bo każdy to świnia, ubek i złodziej, zależy jakie gazety czytać :> Walka z czymkolwiek jako sposób na sprawowanie rządów sprawdzała się ostatni raz barbarzyńcom, szarpiącym nadpsuty Rzym, ale potem i tak pokłócili się o podział łupów, zatem walka z kościołem, choć może być medialnie interesująca, nijak nie spowoduje sensownej poprawy poziomu życia. Od nikogo nie oczekuję, że jak nie będę zasuwał to mi coś da - niezbyt pasuję do ogłupionego socjalem społeczeństwa.

 

To w sumie smutne, że trzeba wybierać jak zwykle mniejsze zło albo mniejsze zło, względnie mniejsze zło, opcjonalnie mniejsze zło, a ostatnio mamy też klauna z wibratorem. Janusz Korwin-Mikke powoli zdradza objawy demencji starczej i stetryczenia, więc nie można go już brać pod uwagę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast na cmentarz iść to modlą się pod siedzibą PiS. Nowa tradycja kościelna.

 

 

To jest wazne ? Walka z Kosciolem (znowu walka ? to ma byc zmiana :D) ? Z niego sie robi drugi Senyszyn tyle ze ona nie jest tak medialna i sie zgrala.

Jak Ty nie uznajesz biografii to blad, ktos kto byl swinia pokazuje Ci jaki moze byc w przyszlosci.

Wide Kwasnieski lub Kaczor, nawet Lepper. Sam powiedziales ze Palikot Ci sie podoba bo wiesz ze bedzie robil dym jak by ten dym byl komus potrzebny :).

 

Dla mnie jest ważna ze względu na to że Kościół wtyka nos do nie swoich spraw. Jak im się in vitro nie podoba, to niech powiedzą to na kazaniu. Ale straszenie ekskomuniką wybranych przez naród funkcjonariuszy publicznych podchodzić powinno pod paragraf. Ale jak trzeba było wziąć krzyż i go przenieść to wysłali 3 szeregowych księży (nawet nie proboszcza Św.Anny) a potem mówili że to nie ich sprawa. Jestem ateistą nie życzę sobie żeby ktoś coś takiego mówił to parlamentarzystów. Tyle że ja ich nie chcę jak w wyprawach krzyżowych odciągać od wiary mieczem. Ale namówić by sobie o wierze dyskutowali w miejscach kultu wiary, a nie tak jak teraz.

 

A tak a propos ciekawe jak do 90% katolików w naszym kraju jak się mówi mają sie wyniki ostatniego liczenia wiernych. 40, 50%?

Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano czy uwazasz ze regulacja wplow kosciola w tym momencie jest najwazniejsza ?

Kosciol dostal 100 mln zl od panstwa dotacji a Krus ?

Kosciol to jest pryszcz w porownaniu do stalych tematow ZUS KRUS NFZ itd.Btw odciaganie uwagi dziala bo Ty myslisz o kosciele :wink: a nie o budzecie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie w tym że oni się kościołem zajmują a w tym że nie zajmują się innymi ważnymi sprawami jednocześnie.

 

 

EDIT

Właśnie przeczytałem ciekawostkę: "5 proc. ankietowanych uważa, że 21 listopada odbędą się wybory do Sejmu i Senatu." :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano czy uwazasz ze regulacja wplow kosciola w tym momencie jest najwazniejsza ?

Kosciol dostal 100 mln zl od panstwa dotacji a Krus ?

Kosciol to jest pryszcz w porownaniu do stalych tematow ZUS KRUS NFZ itd.Btw odciaganie uwagi dziala bo Ty myslisz o kosciele :wink: a nie o budzecie.

 

Nie najważniejsza ale jedna z ważniejszych. Jesteśmy w UE, powoli zbliżamy się do wzorca zachodniego głównie pod względem konsumpcyjnym (nowe auta, plazmy, wakacje pod palmami, elektronika itp) więc czemu nie załatwić przy okazji prawdziwego państwa które nie jest wasalem kościoła.

KRUS to złodzieje, ale zgodnie z wyrokiem Trybunału ma zostać zmieniona ustawa i to już niedługo. Więc to powiedzmy przynajmniej mniej mnie będzie wq**iało że rolnicy nic prawie nie dają za to samo, co mnie uszczupla pensję o ładnych parę złotych. Ale póki co nie słyszałem o wyroku TK że Kościół łamie konstytucję, a robi to w sposób całkiem jawny i za zgodą rządzących.

 

Uwierz mi nie myślę o Kościele. Tyle tylko że w ciągu ostatnich 6 miesięcy ich zwiększona obecność jest po prostu denerwująca. Oni są jak partie polityczne, ich widoczność i "bycie" intensyfikuje się w okresie wyborczym. No bo jeśli prezes JK sam mówi na konwencji że muszą dotrzeć do każdej parafii to się nie ma co dziwić. Więc przed wyborami siłą rzeczy zaczyna mnie irytować ich wzmożona aktywność.

 

A co do ZUS,KRUS,NFZ to niestety mamy taki kraj że jak sam nie zadbasz o "emeryturę" i o prywatną opiekę zdrowotną to i tak nie dożyjesz do emerytury :) więc najwięcej czasu zajmuje mi właśnie zabezpieczenie tego sobie ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano nie zdajesz sobie sprawy co sie dzieje w krajach w ktorych zniknol kosciol z zycia publicznego.

Podpowiem Ci zjawia sie nowy kosciol bo natura prozni nie lubi (tyle ze islam nie jest tak postepowy jak Kosciol Katolicki).Kosciol jako instytucja ma ok 2 tys. lat i ma jakas hierachie i budowe. Fakt za mocno sie miesza w zycie polityczne. Jednak jego znaczacy wplyw skonczyl sie po 1989 lub w 2005 roku.

Naprawde wole mohera niz fanatycznego muzulmanina.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się skończył? Kiedy? Nie rób sobie jaj, za przeproszeniem.

Po 89? W 2005?

 

Powiedz mi w takim razie, proszę, dlaczego do tej pory oddaje się ziemie Kościołowi, dlaczego do tej pory Czarni są w mediach i mieszają się w życie polityczne. Dlaczego politycy są straszeni ekskomuniką i się ich boją?

Nawet mój profesor od Polityki mówi że aktualny stan relacji państwo Kościół pozwala wątpić w suwerenność tego pierwszego, a Ty mówisz że Kościół nie ma aktualnie znaczącego wpływu?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kościół powinien być skromny. Tu się zgodzę. Nie jest. Ale jak to się ma do polityki? Ano tak, że za rządów SLD i PiS przekazano największe kwoty na rzecz kościoła.

PiS to zrozumiałe z uwagi na poparcie tej partii przez radiomaryja i koalicję z LPR. Ale SLD?

Na kogo zagłosujecie, żeby nie dał kościołowi już kasy? Nie mówię, aby nie głosować na kogoś, ale kto to zagwarantuje?

Notabene, Ruch Poparcia Palikota, uzyskał w pierwszym sondażu 1% poparcia. Niby to nie ma znaczenia ile się ma poparcia ale jakie się głosi poglądy. Ale jednak świadczy to o tym, że nie jest największym problemem nurtującym najwięcej Polaków walka z klerem, lub, że nie mają takiego zaufania do Palikota.

 

Ja tam wolę Palikota od SLD więc nawet bym się cieszył, gdyby ich wypchnął, ale coś się na to nie zanosi.

 

Nadal jednak brak prawdziwej odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie. Partii wolnościowo liberalnej gospodarczo. Ale mniej radykalnej niż WiP. Lub znacznej odnowy w WiP, nowego przywódcy i bardziej przystępnych haseł.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jrox duzy wplyw kosciola byl jak za czaswo Polskiego Papieza. Teraz co raz mniej wiernych itd. Dlaczego oddaja ziemie ? Bo takie prawo ustanowili :blink: . Juz przestana oddawac (bo 99% ziemi oddali). Czarni jak piszesz sa w mediach bo media ich zapraszaja :lol2: chyba ze Ci chodzi o RM i Trwam (to inna sprawa). Sprawy koscielno panstwowe reguluje konkordat. A kiedy on zostal podpisany i przez kogo ? Nie zapominaj ze komune tez obalil kosciol. I kosciol nie jeden ustroj i panstwo juz przetrzymal.Poza tym ekskomunika kogo boli ? Kosciol czy Ciebie ? Jak sie politycy boja ekskomuniki to znaczy ze CHCA BYC W KOSCIELE racja ? Bo jak by nie chcieli to by powiedzieli wypiszcie mnie z kosciola....

Ba oni chca byc w kosciele a nie zgadzaja sie z biskupami jest opcja albo/albo nie mozna byc posrodku.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jrox duzy wplyw kosciola byl jak za czaswo Polskiego Papieza. Teraz co raz mniej wiernych itd. Dlaczego oddaja ziemie ? Bo takie prawo ustanowili :blink: . Juz przestana oddawac (bo 99% ziemi oddali). Czarni jak piszesz sa w mediach bo media ich zapraszaja :lol2: chyba ze Ci chodzi o RM i Trwam (to inna sprawa). Sprawy koscielno panstwowe reguluje konkordat. A kiedy on zostal podpisany i przez kogo ? Nie zapominaj ze komune tez obalil kosciol. I kosciol nie jeden ustroj i panstwo juz przetrzymal.Poza tym ekskomunika kogo boli ? Kosciol czy Ciebie ? Jak sie politycy boja ekskomuniki to znaczy ze CHCA BYC W KOSCIELE racja ? Bo jak by nie chcieli to by powiedzieli wypiszcie mnie z kosciola....

Ba oni chca byc w kosciele a nie zgadzaja sie z biskupami jest opcja albo/albo nie mozna byc posrodku.

 

Wychodzisz z blednego zalozenia, ze slowa biskupow sa dogmatem. Nie sa, nawet dogmatyzm papieski zostal dawno zniesiony. Jak najbardziej mozna byc czlonkiem kosciola i sie nie zgadzac z biskupami, ba, nawet krytykowac papieza. Gdyby kosciol katolicki nie dopuszczal dyskusji, to cala teologia by nie istniala.

 

A cod o ekskomuniki - dziwie sie, ze tak spokojnie to przyjmujesz. To jest razace naduzycie ze strony hierarchow koscielnych, bo prznosza oni plaszczyzne osobista (bo religia i wiara sa osobistymi sprawami kazdego czlowieka) na plaszczyzne panstwowa. To jest zwykly szantaz, na poziomie stalinowskiego "jak nie podpiszesz lojalki, to zabijemy twoja matke".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ratyfikowania konkordatu doszło dopiero w 1998r. Wcześniej nie zgadzano się na jego wprowadzenie bo był i jest niekorzystny dla Polski jako państwa.

 

Jeżeli takie groźby uważasz za niegroźne to way to go normalnie. Szkoda tylko że jest to jawne wchodzenie w politykę i kreowanie jej pod własne potrzeby.

Jeszcze trochę i jak będą chcieli przykładowo wywalić religię ze szkół to Czarni zaczną grozić paleniem na stosie za herezje. Przykład typowo skrajny ale w takim kierunku to powoli zmierza.

 

Obalił nie obalił. Szkoda że nie popierał powstań, ba nawet je krytykował.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...