Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie porownujcie ekskomuniki do palenia na stosie czy tez do lojalek;) czy tez grozenia smiercia.

Nikt nikogo nie zmusza do bycia w kosciele !

 

To jednak szantażowanie posłów ekskomunika w sprawie in vitro jest dużą bezczelnością ze strony Hosera i innych hierarchów wypowiadających się w tym tonie - tym większą że nawet Watykan czegoś takiego nie przewiduje (dotyczyło wyłącznie naukowców, lekarzy i innych pracujących bezpośrednio nad in vitro)

Kościół niech poucza swoje owieczki a odpieprzy się od obywateli tego kraju, ta ustawa nie powinna być restrykcyjna - każdy w swoim sumieniu zdecyduje czy z niej korzystać - i tu jest miejsce do popisu dla kościoła a nie nachalne próby sterowania polskim ustawodastwem.

W tej chwili gdy ktoś zostaje posłem musi zrezygnować lub zawiesić swoje członkostwo w różnych organizacjach i podmiotach gospodarczych, może powinno się również wprowadzić obowiązek czasowej apostazji tak aby kościół nie mógł takimi szantażami na politykę państwa.

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważacie, że "ktoś" próbuje nas skłócić ? Daje się nam marny tematy do dyskusji np. in vitro i już w Polsce Polak skacze do gardła drugiemu Polakowi. Nasze "wolne media" pokażą paru biskupów z brzuchami i limuzynami i już większość społeczeństwa ma wyrobione zdanie na temat całego Kościoła, jego historii i roli w dzisiejszym świecie. Na przestrzeni wieków, w otwartej wojnie z Kościołem i ideą jaką głosi, jeszcze nikt nie wygrał...

 

Jeżeli ktoś nie wierzy w Boga to dlaczego boi się ekskomuniki ? Dla mnie to ewidentna scenka na zamówienie, "patrzcie ja jestem dobry, służę Wam moi mili obywatele a oni to źli ludzie".

Edytowane przez Darks
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tych co nie wierzą a o tych co wierzą ale chcą takie liberalne prawo ustanowić.

 

BTW In Vitro nie jest marnym tematem! Jest bardzo poważną sprawa dla ludzi którym nie udaje się mieć dzieci!

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja. In vitro jest marnym tematem, bo od dawna jest w Polsce dostępne! Moim zdaniem kwestię aborcji i in vitro mamy naprawdę dobrze uregulowane, może nawet najlepiej na świecie?]

 

Czemu akurat teraz ta dyskusja? Dwa lub trzy dni temu została przyjęta ustawa m.in. o podwyżce VATu. Słyszał ktoś o tym w mediach?

Edytowane przez mr^_^max
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^BerZerK^ i Darks - jesteście żałośni, miażdżąca większość duchowieństwa (nie tylko katolickiego) robi dobrą robotę, generalizując w ten sposób pokazujecie tylko swoją małość!

prawo powinno być uniwersalne, tak by każdy niezależnie od wyznania mógł żyć zgodnie ze swoją moralnością, w szczególności gdy tyczy się to jego wiary... z moralności kościelnej można czerpać inspiracje, ale nie gotowe rozwiązania

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni wieków, w otwartej wojnie z Kościołem i ideą jaką głosi, jeszcze nikt nie wygrał...

Nie bądź śmieszny, to żadna wojna z kościołem. Trzeba tylko dać po łapkach funkcjonariuszom kościoła i stanowczo powiedzieć: Nie wolno! za daleko się posuwacie, nie ingerujcie w prawodastwo niepodległego kraju.

 

@ grzechuk

Bez przesady, wśród duchowieństwa jest raptem garstka tych którzy przejmują się tym czymś co sami nazywają powołaniem, dla pozostałych to tylko interes, sposób na wygodne i względnie lekkie życie na koszt państwa a dla niektórych sposobność do zaspokojenia swoich chorych popędów.

Taka brutalna ingerencja w państwo jaka zastosował kościół nie prowadzi do tworzenia prawa dla wszystkich a jedynie ma na celu zmuszenie parlamentu do przyjęcia ustawy pod dyktat kościoła katolickiego, żadna inna moralność nie ma zastosowania.

Hierarchowie kościóła katolickiego stacjonujący w Polsce zachowuja się jak Joe Cabot w filmie "Wściekłe Psy" cyt. "Możemy to zrobić na dwa sposoby: albo mój albo ch...j"

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^BerZerK^ i Darks - jesteście żałośni, miażdżąca większość duchowieństwa (nie tylko katolickiego) robi dobrą robotę, generalizując w ten sposób pokazujecie tylko swoją małość!

 

Po czym wniosłeś, że generalizuje na temat duchowieństwa ? To, że są przypadki wśród społeczeństwa nie znaczy, że całe społeczeństwo jest do dup... tak samo z duchowieństwem.

 

 

Nie bądź śmieszny, to żadna wojna z kościołem. Trzeba tylko dać po łapkach funkcjonariuszom kościoła i stanowczo powiedzieć: Nie wolno! za daleko się posuwacie, nie ingerujcie w prawodastwo niepodległego kraju.

 

Kościół przetrwał anarchie, monarchie, komunizm to i demokracje z kapitalizmem przetrwa. Z ideą nigdy nie wygrasz, mimo, że niektórzy hierarchowie kościoła są rodem z epoki komunistycznej...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawo powinno być uniwersalne, tak by każdy niezależnie od wyznania mógł żyć zgodnie ze swoją moralnością, w szczególności gdy tyczy się to jego wiary... z moralności kościelnej można czerpać inspiracje, ale nie gotowe rozwiązania

 

Dokładnie, takie powinno być a nie jest. To czy ktoś jest katolikiem, protestantem, muzułmaninem, buddystą, ateistą, agnostykiem, czy wyznawcą latającego potwora spaghetti (my favourite ;)) to jego prywatna sprawa. Podobnie jak poglądy na kwestię życia pozaziemskiego czy idziemy do nieba, czy jedzą nas robaki. Natomiast u nas narzuca się z góry jedyny słuszny model. Było już tutaj o tym wiele. Narzucanie chrztu, ślubu kościelnego etc.

No i czy nazwiesz uniwersalną sytuację, gdy biskup cytując klasyka "Jarek nie pier**l nie było Cię tam" o ekskomunice za invitro.

 

STFU. On może takie rzeczy w konfesjonale do wiernych mówić, albo na kazaniu w swoim obszarze zainteresowań, ale nie w otwartym liście do parlamentarzystów, że zacytuję art 25 KRP:

 

(...)

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

 

i art 31

(...)

2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Więc ani ja nie zmuszam nikogo do stosowania antykoncepcji, ale też nikt nie może mnie zmuszać bym tego nie robił. Ja nikogo nie zmuszam do wyrzeczenia się wiary, ale też nikt nie ma prawa mnie potępiać za brak wiary w jego Boga.

Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Order Orła Białego (...) nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej

Uważasz że nie spełnia tego przesłania Orderu? Ja uważam że bardziej niż niektórzy już odznaczeni.

 

A co do odchodzących z kapituły - powinni sami odejść jak zginął prezydent. Skończyło się ich nadanie polityczne i ideologiczne, zostali wybrani z bardzo jasnym przekazem i razem z Prezydentem mieli ściśle określone i tożsame poglądy (łączyła ich między innymi duża doza polityki miłości w stosunku do Lecha Wałęsy), więc przy zmianie opcji powinni byli odejść.

 

 

A co do dzisiejszego tematu nr 1 to ciekawi mnie kiedy wyleci Paweł Poncyliusz. Zaś JKR jeśli chce jeszcze cokolwiek w polityce zrobić z jakimś tam wynikiem to powinna się odłączyć od posłanki Jakubiak. Ona zdecydowanie ją pociągnie na dno. Ta kobieta miałaby jeszcze szansę na odejście z twarzą jakby odeszła sama z partii podczas poprzedniego zrugania przez prezesa. Ale ona na kolanach poszła się kajać i myślała że wszystko załatwione, upokorzona za własną zgodą liczyła że zostaną jej zapomniane wszystkie słowa i krytyka. Ale ZZ nigdy nie zapomina. Więc gdy podjął decyzję że JKR wylatuje to postanowił dołączyć do niej EJ i tym sposobem wyr***ać ją na cacy. Już witała się z gąską liczyła że rok się przebuja do wyborów i potem znowu 4 lata spokoju, a tak "ostał Ci się ino" rok :) No i Jakubiak jest zdecydowanie mniejszym kąskiem dla partii, właśnie przez wcześniejsze zachowanie. No bo o poziomie intelektualnym nie mówię bo przepaść jest ogromna.

Zaś JKR jak chce to dobrze ugrać to powinna teraz być bez klubu (ewentualnie koło jak jeszcze kilku poleci, a pewnie polecą) i robić to co robiła dotychczas - domagać się dyskusji w partii, zmian. To doprowadzi do szybszej erozji. I albo przejąć większe odłamki po rozpadzie (choć do następnych wyborów wątpię, że to się rozpadnie), no albo przytulić się do PO, nie wstępując do partii, ale wejść do sejmu z ich list i zostać w drugiej linii.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Order Orła Białego jest nadawany za "całokształt" działalności to owszem, uważam, że Adam Michnik nie powinien go otrzymać. Należy rozgraniczyć jego działalność do 89r. i po nim. Złej emotikony użyłem we wcześniejszym poście, ale teraz to może sprostuję. Kompletnie się nie dziwię, że Michnik otrzymuje owe odznaczenie od obecnie urzędującego prezydenta. Jestem głęboko przekonany, że jest to nadanie czysto polityczne. My popieramy was, wy popieracie nas - nic więcej. Coś jak (tyle, że na szczeblu lokalnym) HGW i przekazanie pół miliarda złotych z kieszenie podatników na stadion Legii Warszawa (prezes Walter - grupa ITI). Komorowski pod pewnym względem jest prezydentem dokładnie takim jak Lech Kaczyński - prezydentem partyjnym. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Order Orła Białego jest nadawany za "całokształt" działalności to owszem, uważam, że Adam Michnik nie powinien go otrzymać.

Po części się zgadzam, przy zastrzeżeniu że i tak jest bardziej wartym tego odznaczenia niż wielu odznaczonych przez Lecha Kaczyńskiego, zupełnie nie rozumiem (albo może rozumiem jednak, ale nie mogę zaakceptować) przyznania orderów takim osobom jak: Deskur, Glemp, Gulbinowicz,Tokarczuk, a odznaczenie Stelmachowskiego i Olszewskiego to już zupełna groteska. :damage_wall:

jest to nadanie czysto polityczne. My popieramy was, wy popieracie nas - nic więcej. Komorowski pod pewnym względem jest prezydentem dokładnie takim jak Lech Kaczyński - prezydentem partyjnym. Szkoda.

Tutaj się zgadzam całkowicie. Czuję, że daleko będzie Komorowskiemu do prezydentury klasy Kwaśniewskiego.

A co do dzisiejszego tematu nr 1 to ciekawi mnie kiedy wyleci Paweł Poncyliusz.

 

To jest osoba której najbardziej mi szkoda w PiS-ie, w czasie kampanii prezydenckiej pokazał prawdziwą klasę, wielki szacun dla tego Pana, ale jak już to zostało powiedziane: "Zero Zero nie wybacza, nie zapomina"... Edytowane przez KHOT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A co do dzisiejszego tematu nr 1 to ciekawi mnie kiedy wyleci Paweł Poncyliusz. Zaś JKR jeśli chce jeszcze cokolwiek w polityce zrobić z jakimś tam wynikiem to powinna się odłączyć od posłanki Jakubiak. Ona zdecydowanie ją pociągnie na dno...

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam, Jakubiak jest miernym politykiem i może zaszkodzić tylko bądź co bądź całkiem przyzwoitej Joasi.

Poncyliusz powinien pokazać jaja i samemu odejść.

 

 

 

Podoba mi się jak określił Kaczyńskiego pewien profesor w wywiadzie dla Wprost, nazwał go guru sekty polityczno religijnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie o USA, ale u nas jest tylko gorzej:

 

Zakładałeś działalność że tak mówisz? Filmik mówi tylko o zakładaniu działalności więc tylko do tego sie odniose. Idziesz do Urzędu Miasta z wypełnionym druczkiem o zalożenie dzialalności, po dwóch tygodniach odbierasz/przesyłają ci papiery z którymi idziesz do ZUSu i składasz wypełniony druczek. Koniec. Masz firme. Formalności podane na swoim przykładzie gdy zakładałem działalność obejmującą ubezpieczenia itp. Nawet do US iść nie trzeba.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałeś działalność że tak mówisz? Filmik mówi tylko o zakładaniu działalności więc tylko do tego sie odniose. Idziesz do Urzędu Miasta z wypełnionym druczkiem o zalożenie dzialalności, po dwóch tygodniach odbierasz/przesyłają ci papiery z którymi idziesz do ZUSu i składasz wypełniony druczek. Koniec. Masz firme. Formalności podane na swoim przykładzie gdy zakładałem działalność obejmującą ubezpieczenia itp. Nawet do US iść nie trzeba.

 

Poprawka, wpis do ewidencji odbierasz następnego dnia (Poznań), parę dni musisz tylko czekać na regon jeżeli go potrzebujesz. W tej chwili nie musisz już zakładać konta firmowego, mieć pieczątek, zwyczajnie wypełniasz druczek wszelkimi możliwymi PKD jakie mogą się kiedykolwiek przydać i działasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznania orderów takim osobom jak: Deskur, Glemp, Gulbinowicz,Tokarczuk, a odznaczenie Stelmachowskiego i Olszewskiego to już zupełna groteska. :damage_wall:

(...)

Tutaj się zgadzam całkowicie. Czuję, że daleko będzie Komorowskiemu do prezydentury klasy Kwaśniewskiego.

 

 

Nie wspominając że został również członkiem kapituły. To już nie groteska, to dramat.

 

Też mam podobną opinię, ale za to można zostać w niektórych kręgach zlinczowanym ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety miałem racje.... Hazard w internecie

 

Nasuwa się tylko jeden tekst "panie Jarosławie DZIĘKUJEMY!!!! 

 

Właśnie przez takie krótkowzroczne myślenie mamy sporo kasy w plecy a tak to dziura byłąby mniejsza. Co za dziwny kraj...... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety miałem racje.... Hazard w internecie

 

Nasuwa się tylko jeden tekst "panie Jarosławie DZIĘKUJEMY!!!! 

 

Właśnie przez takie krótkowzroczne myślenie mamy sporo kasy w plecy a tak to dziura byłąby mniejsza. Co za dziwny kraj...... 

 

Z tymi setkami milionów to chyba grubo przesadzone. Kasyna i tak działają w rajach podatkowych więc wątpię, żeby ktoś zarejestrował taką działalność w Polsce, nawet gdyby była legalna. Po drugie, Polacy wydadzą 4 mld na hazard ale od wydatków podatków się nie płaci. Muszą być jakieś zyski, jeżeli ktoś wyciąga z hazardu prawdziwą kasę to nie chce mi się wierzyć, że wprowadza ją do polskiego systemu bankowego na zasadzie zwykłego przelewu.

 

Mimo wszystko, wszelkie "chore" zakazy prowadzą tylko do tego, że podcinamy gałąź na której sami siedzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochody budżetowe z kasyn wyniosły w 2009 roku 1,18 miliarda złotych (mogłem się pomylić o kilka % bo cytuję z pamięci). Wciąż jeszcze istnieją one legalnie ale są stopniowo zamykane.

Co do rajów podatkowych to nie koniecznie. Włosi zalegalizowali hazard w sieci i państwo potrafi ściągać podatki z tego interesu. Firmy tam jakoś nie uciekają do tańszych regionów. Faktem jest, że Włosi wyznaczyli stosunkowo niskie podatki. Powtarzam tu tylko dane z artykułu, dokładnych liczb co do Włoch nie znam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...