Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Badales je? Skad masz taka niezachwiana pewnosc, ze w dopalaczach nie bylo zadnych ciekawych "uszlachetniaczy"? W koncu sklad nigdzie nie byl podany...

 

Na zachodnich forach były ładne "plakaty" z tym co jest w czym. Badania były robione w laboratoriach które miały drogi sprzęt i wzorzec. Z resztą chyba tylko idiota wsypywał by kokainę do dopalaczy skoro substancje w nich zawarte są o wiele tańsze, pomijając ryzyko związane z obrotem zakazanymi substancjami.

 

@Cmx jestem za. Nie jestem za żadnymi narkotykami, po prostu nie lubię jak w "państwie prawa" coś załatwia się jak za czasów Stalina. Wielka Brytania potrafiła szybko i skutecznie wprowadzić ustawy a w Polsce co? No a w Polsce trzeba było coś na szybko wymyślić bo do robienia ustaw mądrych nie ma.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze u nas nie potrafi sie pisac dobrego prawa, to inna historia.

 

Natomiast bylbym bardzo ostrozny jesli chodzi o podpieranie sie zachodnimi forami w temacie skladu dopalaczy. Polacy sa niestety pomyslowi w najmniej spodziewanych miejscach... Nie mowie, ze narkotyki na pewno byly do nich dodawane, ale daleki tez jestem od pewnosci, ze nie byly.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie złamanie europejskiej konwencji praw człowieka. W zgodzie z tą konwencją każdy obywatel ma prawo do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami o ile nie szkodzi innym.

 

Czyli nieletni powinni według Ciebie mieć dostęp do alko jeśli takie jest ich przekonanie? No i przecież szkodzą tylko sobie. I chyba troszeczkę nie rozumiesz idei koncesji. Dostajesz ją pod warunkiem spełniania pewnych wymogów. Od momentu wejścia w życie tej ustawy te dwa interesy są sprzeczne.

A co do EKPC, to z tego co mi wiadomo żaden z artykułów nie jest łamany (ani 5, ani 11, ani 14 a tylko one mogłyby być tu rozpatrywane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieletni powinni według Ciebie mieć dostęp do alko jeśli takie jest ich przekonanie? No i przecież szkodzą tylko sobie. I chyba troszeczkę nie rozumiesz idei koncesji. Dostajesz ją pod warunkiem spełniania pewnych wymogów. Od momentu wejścia w życie tej ustawy te dwa interesy są sprzeczne.

Nieletni to co innego. Nie są w pełni przygotowani do podejmowania decyzji dlatego ograniczamy ich zakres kompetencji prawnie. Pokaż mi gdzie napisałem, że chcę by nieletni mieli prawo nabyć alkohol lub tytoń i je spożywać? Nie tylko nie napisałem tego, ale też nie miałem takiej intencji.

A co do EKPC, to z tego co mi wiadomo żaden z artykułów nie jest łamany (ani 5, ani 11, ani 14 a tylko one mogłyby być tu rozpatrywane)

Zakaz zakładania klubu umożliwiającego legalne spożywanie przez osoby dorosłe alkoholu i tytoniu przy wyłączeniu osób postronnych jednak łamie EKPC:

EKPC (1950r.)

# poszanowanie życia prywatnego... (art.8 )

EKPC protokoły dodatkowe:

# protokół nr 1 (1952 r.)

* ochrona własności prywatnej

# protokół nr 12 (2000 r.)

* ogólny zakaz dyskryminacji

------------------------------------------

 

Ok, dziś sejm będzie głosował ustawę o parytetach. Kolejny spór natury ideologicznej. W zasadzie to nie wynika z tej ustawy zbyt wiele. Przymus wpisania kobiet na listy wyborcze w ilości nie mniej niż 35%.

 

Do tej pory zdarzało mi się popierać kobiety w wyborach i głosować na nie. Mój wolny wybór. Teraz mam uzasadnioną obawę, że na listach wyborczych znajdą się kobiety nieprzygotowane do zawodu polityka. Umieszczone tam z łapanki. Dlatego, jeżeli ta ustawa przejdzie będę zmuszony unikać głosowania na kobiety.

 

Planowana ustawa łamie konstytucję RP i EKPC protokoły dodatkowe:

Katalog praw i wolności

gwarantowanych przez Europejską Konwencję Praw Człowieka i protokoły dodatkowe:

# protokół nr 1 (1952 r.)

* prawo do wolnych wyborów

# protokół nr 12 (2000 r.)

* ogólny zakaz dyskryminacji

Masz rację, propaganda ćpunów jest lepsza - powinniśmy mieć wolność łykania czego tylko chcemy nie patrząc na konsekwencje.

Mało jest takich osób, które tak twierdzą, a jeżeli już to są to osoby z okolic politycznych Korwina Mikkego. I zazwyczaj nie są one ćpunami. Po prostu wierzą w wolność wyboru w nieco ekstremalnej postaci. Ja też wierzę w wolność wyboru, A przecież nie jestem ćpunem. Nie palę nawet. Troszkę bym ją jednak ograniczał czasem. Na przykład w przypadku heroiny czy kokainy nakaz leczenia pod groźbą kar więzienia. I więzienie za handel + prowokacje policyjne. Ale nie więzienie od razu tylko za posiadanie. To jest zwyczajna głupota i koszt dla państwa zarówno finansowy jak i społeczny.

 

------------------------------------------

 

wojna z dopalaczami już przegrana?

Się Tusk nawojował. O hoho. Czyżby tylko po to, aby kto inny przejął dopalaczowy biznes? Polskę kosztowało to ponad miliard złotych rocznie z tytułu VAT. Teraz zarobią Czesi. A dopalacze jak były tak są.

Oczywiście jak każdy normalny człowiek jestem przeciwny temu, aby ludzie łykali te świństwa. Jest na to dość prosty sposób, który zaproponowały wolnekonopie i Tomek Obara znany wam z TV jako dopalaczowy lobbysta a w praktyce działacz wolnych konopi i fundacji działającej na rzecz legalizacji.

Należy zalegalizować konopie bo 90% popytu na dopalacze to zakup środków imitujących marihuanę. Środki te są bardziej szkodliwe niż sama marihuana więc rozwiążmy problem legalizując oryginał.

Prawo międzynarodowe zabrania legalizacji marihuany, ale umożliwia jej sprzedaż na receptę do celów medycznych. A są one bardzo liczne. Marihuana do celów medycznych była już stosowana 2500 lat temu co potwierdzają manuskrypty chińskie. Była także stosowana w starożytnej Palestynie za czasów Jezusa i wg jednego ze starych pism Jezus używał do uzdrowienia oleju z wyciągiem z konopi (za czyn ten obecnie groziło by mu 12 lat pozbawienia wolności).

Obecnie 15 stanów USA, cała Kanada i połowa krajów UE zezwoliła na legalną sprzedaż konopi na receptę. My też możemy i nie wywołamy tym żadnej sensacji.

 

------------------------------------------

 

Tak jest w mediach. Z drugiej strony w internecie szerzona jest agresywna propaganda legalizacji ćpania i wmawia się wszystkim że ćpanie jest cool, że nie uzależnia, że dałoby duży dochód państwu, itd. Tak przy okazji tego ostatniego i legalizacji ćpania pod pretekstem ratowania budżetu, mam jeszcze lepszy pomysł: pobierajmy od ofiar wypadków wszystkie "używalne" organy i uzupełnijmy budżet państwa sprzedając je na rynku międzynarodowym. Prawda że genialne? Tak samo jak opodatkowanie patologii i dna społecznego.

Marihuana praktycznie nie uzależnia. Wiem co piszę, bo paliłem przez 4 lata. Rzuciłem bez problemu. Więcej powiem, haszysz jest w Holandii i paru innych krajach uznanym i skutecznym lekiem na uzależnienia. A jest to żywica konopi.

Na potwierdzenie.

Co do zasilenia budżetu pieniędzmi z konopi. Uważasz, ze lepiej jest teraz, kiedy te pieniądze zasilają budżety mafii? Doświadczenia Holandii i Kanady potwierdzają, że po legalizacji popyt rośnie nieznacznie i tylko na kilka lat. Potem ponownie spada i obecnie wśród Holendrów (32 lata po legalizacji) ilość palaczy zioła jest niższa niż średnia w Europie.

 

Heroina natomiast silnie uzależnia i nie spotkałem osoby, która by publicznie twierdziła, że jest inaczej. Po prostu trzymajmy się faktów. A jak nie znasz faktów to w tym zakresie nie trzymaj się oficjalnych danych dostępnych w Polsce bo są po prostu fałszywe.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 grudnia w polskich sklepach i klubach ma stanąć co najmniej 400 dopalaczomatów – zapowiada firma, która zajmuje się ich dystrybucją

 

Dołączona grafika

 

 

Legalnie. W swoim sklepie, klubie, lub na stacji benzynowej (wódka już tam jest!). Decyduje kolejność zgłoszeń na nadanie wyłączności w mieście. Możesz pośredniczyć w dystrybucji automatów.

 

 

Aby nabyć za pośrednictwem dopalaczomatu produkt kolekcjonerski, należy złożyć zamówienie przez internet lub SMSem i z otrzymanym kodem potwierdzającym zgłosić się do lokalu, w którym znajduje się automat. Możliwy będzie też odbiór przesyłki od kuriera. Ponieważ w myśl prawa transakcja odbywa się na terytorium Czech, nie jest objęta restrykcyjnymi przepisami znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która wchodzi w życie w piątek.

 

Jak zapewnia jedna z kierujących projektem osób, podpisująca się jako Dawid B. (nie chce zdradzić, czy coś ją łączy z właścicielem jednej z największych sieci sklepów z dopalaczami, Dawidem Bratko►), w sprzedaży dostępne będą wyłącznie mieszanki ziołowe - z uwagi na ich potencjalną szkodliwość zabraknie substancji w proszkach i pigułkach.

 

Sieć w Polsce ma liczyć co najmniej 400 automatów, umieszczonych w barach, stacjach benzynowych i sklepach monopolowych. Premiera nowego pomysłu na handel - 1 grudnia.

 

Wiedzialem ze to tak sie skonczy, teraz tylko czekac az ktos otworzy takie automaty ale z pigułami i proszkami.

 

 

 

 

DEBILE z rządu....

Edytowane przez Cmx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zgodzie z tą konwencją każdy obywatel ma prawo do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami o ile nie szkodzi innym.

 

Nieletni to co innego. Nie są w pełni przygotowani do podejmowania decyzji dlatego ograniczamy ich zakres kompetencji prawnie. Pokaż mi gdzie napisałem, że chcę by nieletni mieli prawo nabyć alkohol lub tytoń i je spożywać? Nie tylko nie napisałem tego, ale też nie miałem takiej intencji.

 

Czyli jedna nie każdy.

 

Zakaz zakładania klubu umożliwiającego legalne spożywanie przez osoby dorosłe alkoholu i tytoniu przy wyłączeniu osób postronnych jednak łamie EKPC:

 

Ale dalej nie rozumiesz. Nikt nie zabrania spotkań w "palarni" i spożywania własnego alkoholu (legalnie), żarcia, robienia takich zgrupowań, ale pod warunkiem że przychodzą tam palacze, lub osoby godzące się na to. Tu chodzi o to że taki lokal/klub/kącik miłosników nie dostanie zgody na sprzedaż alkoholu i jedzenia. Ale przecież nie każdy kiosk sprzedaje wódę, w obuwniczym piwa nie kupisz, taka idea regulowania rynku pewnych artykułów. Więc tak jak pisałem nie ma mowy o łamaniu EKPC.

 

Larum wielkie odnośnie zakazu, a od 15 jeszcze się nie spotkałem z jakimiś wielkimi pretensjami w knajpach. Ludzie elegancko wychodzą na dymka do drugiej sali, albo tak jak w dwóch lokalach gdzie byłem na zewnątrz, bo nie było salki palącej. Niecałe dwa tygodnie i już się powoli przyzwyczajają ludziska. A dwoje znajomych uznało to za znakomity moment na rzucenie i wręcz są zadowoleni. Ja zresztą też po raz pierwszy od długiego czasu wracam do domu i mogę kurtkę powiesić normalnie w szafie bez 24h kwarantanny na oknie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedna nie każdy.

Czepialstwo?

Ale dalej nie rozumiesz. Nikt nie zabrania spotkań w "palarni" i spożywania własnego alkoholu (legalnie), żarcia, robienia takich zgrupowań, ale pod warunkiem że przychodzą tam palacze, lub osoby godzące się na to.

czytaj moje posty kiedy na nie odpisujesz ;) będzie łatwiej się porozumieć.

To nie gwarantuje respektowania protokołu z 1952 roku. Ochrona własności prywatnej. Mam lokal i chcę w nim serwować tylko dla palaczy piwo. Tylko ich tam wpuszczam, tylko dorosłych. Ale nie mogę. Złamanie EKPC jak byk, bo nie mogę zarządzać własnym majątkiem zgodnie z zamiarem.

Tu chodzi o to że taki lokal/klub/kącik miłosników nie dostanie zgody na sprzedaż alkoholu i jedzenia. Ale przecież nie każdy kiosk sprzedaje wódę, w obuwniczym piwa nie kupisz, taka idea regulowania rynku pewnych artykułów. Więc tak jak pisałem nie ma mowy o łamaniu EKPC.

Lokal rozrywkowy tylko dla dorosłych i piwa ma nie być? Ani jedzenia? Poważny jesteś czy kpisz? Kto by tam poszedł?

 

Larum wielkie odnośnie zakazu, a od 15 jeszcze się nie spotkałem z jakimiś wielkimi pretensjami w knajpach. Ludzie elegancko wychodzą na dymka do drugiej sali, albo tak jak w dwóch lokalach gdzie byłem na zewnątrz, bo nie było salki palącej. Niecałe dwa tygodnie i już się powoli przyzwyczajają ludziska. A dwoje znajomych uznało to za znakomity moment na rzucenie i wręcz są zadowoleni. Ja zresztą też po raz pierwszy od długiego czasu wracam do domu i mogę kurtkę powiesić normalnie w szafie bez 24h kwarantanny na oknie.

Żydzi też się przyzwyczajali do coraz mniejszej ilości wolności. W końcu Hitler przegiął ale było zbyt późno by się sprzeciwić. O wolność trzeba walczyć wszędzie. Za wolność naszą i waszą cytując Kościuszkę. Nie za zakaz palenia w knajpach umierali powstańcy.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi też się przyzwyczajali do coraz mniejszej ilości wolności. W końcu Hitler przegiął ale było zbyt późno by się sprzeciwić. O wolność trzeba walczyć wszędzie. Za wolność naszą i waszą cytując Kościuszkę. Nie za zakaz palenia w knajpach umierali powstańcy.

Ty nie pusciles sie poreczy, ty juz dawno nie spisz bo musisz kredens trzymac. Faktycznie lolocaust palaczy jak nic.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larum wielkie odnośnie zakazu, a od 15 jeszcze się nie spotkałem z jakimiś wielkimi pretensjami w knajpach. Ludzie elegancko wychodzą na dymka do drugiej sali, albo tak jak w dwóch lokalach gdzie byłem na zewnątrz, bo nie było salki palącej. Niecałe dwa tygodnie i już się powoli przyzwyczajają ludziska. A dwoje znajomych uznało to za znakomity moment na rzucenie i wręcz są zadowoleni. Ja zresztą też po raz pierwszy od długiego czasu wracam do domu i mogę kurtkę powiesić normalnie w szafie bez 24h kwarantanny na oknie.

Amen. Wreszcie czlowiek nie jest doszczetnie uwedzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen. Wreszcie czlowiek nie jest doszczetnie uwedzony...

 

Też się z tego cieszę, ale w części lokali w Poznaniu rzecz wygląda tak:

 

[K]: Czy u was można palić?

[O]: Nie, jest to zakazane. Podać Panu popielniczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to raczej pionki więc robią co każą im wielcy. Może nic, może większa wojenka żeby odczarować dolca?

 

Nigel Farage:

Mistrz! :lol:

 

I jeszcze JKM z bardzo ciekawym info (w TV leci?):

Arcyciekawe!

 

Technologia wydobycia gazu z łupków zatruwa wody w PolsceGdzie są ci zafajdani ekolodzy kiedy ich potrzeba? No tak, tutaj nie ma się do czego przywiązać.

 

ps. wikileaks to dawno rozpracowany agent NWO i prawdopodobnie posłuży do przekazania szerszemu gronu informacji jakoby Iran posiadał łepons of mas distrakszyn. Chodzi o to, że gdyby Obama sam zaczął takie rzeczy bredzić to spowodowałoby pewnie dziwne reminescencje związane z G W Bushem, więc istnieje potrzeba żeby te przerażające wieści przedstawił kto inny. I ten ktoś dziwnym trafem pojawia się na raz we wszystkich dziennikach radiowo telewizyjnych świata :lol:

Edytowane przez q8ic
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne założenia programu PJN. Dzisiaj Paweł Poncyliusz w biznesowym radiu PIN ogłosił, że nowa partia będzie bardziej wolnorynkowa niż obecnie platforma obywatelska, tzn na przykład prywatyzacja państwowych spółek nie do innych państwowych spółek, ale prawdziwa, podatki bardziej przyjazne biznesowi, więcej swobody gospodarczej, prostsze rozliczenia.

 

Edit: No i propozycja wolnego wyboru funduszy inwestycyjnych zamiast OFE. Bardzo dobry pomysł, mogło by to zdyscyplinować ograniczone ilościowo i działające w zmowie OFE.

Program gospodarczy budzi pewne nadzieje jak dla mnie jest do zaakceptowania. Teraz czekam na program społeczny. Czy postawią na wolność osobistą, tak, jak w przypadku przedsiębiorców, którym obiecują większe możliwości, czy będzie to kolejna partia mażąca o zakazach i traktowaniu społeczeństwa jako krów prowadzonych do rzeźni?

strona PJN

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja Korei północnej.

1. W co gra dyktatorek z Pjongjangu?

2. Czy Chiny będą bronić Korei Północnej w razie ataku ze strony Południa?

Bo tak się zachowuje Kim.

3. No jakie to efekty mogło by przynieść?

 

1. Robi wszystko, zeby swiat o nim przypadkiem nie zapomnial, bo nawet dla niego jedzenia zabraknie.

2. W zadnym wypadku - nie beda antagonizowac do siebie reszty swiata, za bardzo potrzebuja zagranicznych rynkow zbytu, a Malezja, Filipiny i inne tylko czekaja, zeby podkrasc Chinczykom choc czesc zamowien. Stana z boku i beda patrzec, nie zajmujac jednoznacznego stanowiska.

3. Pomachaja szabelka, postrzelaja i rozejdzie sie po kosciach. Kim, mimo, ze nieprzewidywalny, nie jest chyba na tyle glupi zeby wierzyc, ze da rade sie postawic USA. A jesli odpali glowice, to nic go nie uratuje - Amerykanie usuna Koree Pln z mapy przy aprobacie calego swiata (no, moze za wyjatkiem paru islamskich fanatykow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne założenia programu PJN. Dzisiaj Paweł Poncyliusz w biznesowym radiu PIN ogłosił, że nowa partia będzie bardziej wolnorynkowa niż obecnie platforma obywatelska, tzn na przykład prywatyzacja państwowych spółek nie do innych państwowych spółek, ale prawdziwa, podatki bardziej przyjazne biznesowi, więcej swobody gospodarczej, prostsze rozliczenia.

 

Edit: No i propozycja wolnego wyboru funduszy inwestycyjnych zamiast OFE. Bardzo dobry pomysł, mogło by to zdyscyplinować ograniczone ilościowo i działające w zmowie OFE.

Program gospodarczy budzi pewne nadzieje jak dla mnie jest do zaakceptowania. Teraz czekam na program społeczny. Czy postawią na wolność osobistą, tak, jak w przypadku przedsiębiorców, którym obiecują większe możliwości, czy będzie to kolejna partia mażąca o zakazach i traktowaniu społeczeństwa jako krów prowadzonych do rzeźni?

strona PJN

 

Na razie źle nie jest. Jeśli będą tym czym PO miało być, to pewnie znajdą elektorat choćby na wejście do sejmu.

Drugi warunek że nie będą się wciągać w pyskówki tylko będa robić swoje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na razie jakoś zachwycony nie jestem, ale czekam na konkrety. Liczyłem na Palikota, ale jak zobaczyłem jego program, to się mocno rozczarowałem więc po czynach, choćby słowach ale nie po ładnych minach bo te każdy może zrozumieć inaczej będę ich oceniał.

 

link

Zwróćcie uwagę na ostatni wers tej wypowiedzi. Wynika on z noweli ustawy prohibicyjnej zakazującej namawiania do spożywania substancji zakazanych. Gdyby wam przypadkiem przyszło do głowy pisać pozytywnie o zakazanej substancji nie omieszkacie dodać takiego dopisku.

Nie zachęcamy nikogo do ich brania. Jest to artykuł kolekcjonerski, nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

;)

"nie zatrzymacie wiatru czołgami i pałami" czy obecny rząd pamięta takie hasło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa antydopalaczowa przyniosła super efekty... nie pamiętam kiedy ostatnio było tak łatwo o begeze i C.

 

Nie zachęcamy nikogo do ich brania. Jest to artykuł kolekcjonerski, nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba 1 komentarz z pewnego bloga odnosnie tego filmiku:

"Świeży filmik z Nigel’em Farage, czyli czysta prawda o UE. Oglądający jego wystąpienia w Parlamencie Europejskim zauważą pewną zmianę w zachowaniu jego oponentów…. nie ma już śmiechów, nie ma już drwin i pokrzykiwania w kierunku eurosceptyków… za to jest przygnębienie."

 

Warto porownac jego wypowiedzi sprzed kilkunastu miesiecy, gdy mowil podobne rzeczy i porownac reakcje wtedy a teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dużo ciekawsze (ostatni post): Globalne przejęcie władzy przez banki - Prawda2

Chłopak niejako przetłumaczył artykuł pt. "Nowy wspaniały świat MFW" z der Dziennik Gazeta Prawna.

Oczywiście nikt poważny nie przeczyta niczego znajdującego się na takim forum - co do tego nie mam złudzeń.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...