Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem dostrzec faktyczną różnice w sprawowanych rządach przez Kaczyńskiego i Tuska, w końcu takie znalazłem. Niestety na niekorzyść Tuska, a ponieważ na widok Jarka odbiera mi apetyt nie mam ochoty czytać piać na ich temat.

 

Możesz się śmiać, że Korwin Mikke, ale tak na prawdę są dwie opcje polityczne w Polsce, Korwin Mikke lub cała reszta. Cała reszta mnie nie przekonała, lub co gorsze, przekonała i zawiodła jak Tusk. Co mi więc zostało?

 

Głosowanie i marnowanie głosu na partie poniżej progu.

Marnowanie to oddanie głosu na opcję, która całkowicie mi nie odpowiada. Gdybym miał to wyrazić przez porównanie,

 

jeżeli mam głosować na wolność na co mam małe szanse, a poza tym do wyboru mam obóz i łagr, to nie będę głosował ani na obóz ani na łagr tylko dlatego, że wolność nie jest dość popularna by wygrać wybory.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie był przytyk do samego faktu że ktoś jest wyborcą JKM, czy kogokolwiek innego, ale raczej do sytuacji w której można odnieść wrażenie że 92,6% forum to zagorzali wyborcy jednej partii, na dodatek część z nich fanatycznie walcząca z wszelkimi wpisami które nie są pochlebne ich uwielbionemu liderowi. Ale to tak zupełnie na marginesie, żeby nie odchodzić od ważniejszego tematu czyli obrażania ludzi na podstawie tego gdzie robią zakupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale ważne w przypadku polityków jest to jakie stanowią prawo, a na co się obrażają i kogo obrażają to rzecz z drugiego planu. Mnie osobiście to nie wzrusza.

 

Jak ktoś ich kocha lub nienawidzi to może odczuwać jakieś emocje. Myślę, że nie lepsze niż te, kiedy Polska przegrała z Hiszpanią 0:6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refren chytrze wykonywany przez wielu tzw. celebrytów brzmi mniej więcej tak: platformersi nie zbudowali autostrad, nie zlikwidowali KRUS, nie obniżyli podatków, powiększają dług i zabierają ludziom pieniądze z OFE, nie zreformowali służby zdrowia, finansów publicznych, nie zmodernizowali kraju, premier to leniuch i lawirant, a prezydent to król gaf.

 

Więcej pod adresem Janicki & Władyka: lepsza PO niż reszta | WyPiSka - strona 1 - Polityka.pl

Gdyby to był cały zestaw wad platformy był bym nadal na nią głosował jak na mniejsze zło. Niestety to nie jest koniec listy, to nawet nie jest koniec początku...

Wada nieakceptowalna, absolutnie uniemożliwiająca mi na trzeźwo rozpatrywanie kandydatury posłów z PO, ogranicza swobody obywatelskie szybciej i skuteczniej niż PIS, SLD i PZPR (po 1982 roku).

Wada druga, PO wykorzystuje instrumenty władzy do represji politycznych na niższych szczeblach. PiS też to robił i to na znacznie większa skalę, więc to nie dyskwalifikuje PO.

PO ogranicza demokrację, absolutnie nie do zaakceptowania, PiS próbował to robić, ale w obliczu nagonki mediów wycofał się z tego. PO nie musi bo media są dziwnie potulne wobec niej.

PO ogranicza wolny rynek, PiS też to robił, SLD także.

PO podwyższa podatki, tego akurat PiS i SLD nie robiło ostatnio, ale to chyba bardziej z braku okazji niż konkretnych ideologicznych przesłanek.

Platforma ogranicza wolność słowa, konkretnie zamierza narzucić kontrolę KRRiTV mediom internetowym publikującym materiały wideo.

PO zaostrzyło walkę z palaczami konopi, to 2 miliony sześćset tysięcy obywateli Rzeczypospolitej. Teraz PO proponuje nieudolnie przygotowanego potworka legislacyjnego w postaci poprawki Kwiatkowskiego. Taka to liberalizacja jak Breżniew po Chruszczowie.

W końcu sam Donald Tusk zrobi wszystko aby przypodobać się opinii publicznej. Napisałem nawet taki, nie wiem, czy śmieszny ale dobrze parafrazujący rzeczywistość żarcik:

Panie Premierze, czy chciał by Pan, aby historia zapamiętała Pana jako dupę przyrośniętą do małego, ale ambitnego penisa, czy raczej jako polityka, który zmienił kraj, a Polaków uczynił szczęśliwym narodem?

(-Ej, co się będzie bardziej podobało wyborcom? -No, ee, myślę, że [gluteus maximus], wyborcy zawsze myślą o [gluteus maximus]ch.)

Odpowiedź numer jeden.

To wszystko sprawia, że choćbym nie wiem jak bardzo chciał to bez radykalnej zmiany w faktycznej polityce PO powrotu do popierania jej, co niezmiennie czyniłem od jej powstania do 2010 roku już nie mam.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maxymili

Rozumiem twój żal do PO ale w tym momencie to akurat pieprzysz od sensu. Nie chce mi się sprawdzać tej twojej wyliczanki pretensji ale wcześniej w tym temacie udowodniłem że za rządów PiS wolność gospodarcza systematycznie spadała a za rządów PO rośnie. PO jest kiepskie, rządzą beznadziejnie ale alternatywy są jeszcze gorsze - na tym właśnie polega dramat świadomego wyborcy w Polsce.

Ja też chciałbym ich "ukarać" przy urnie, ale jeśli to zrobię to przede wszystkim ukażę siebie.

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Works, alternatywy nie są gorsze, są takie same. Rozumiem to co piszesz bardzo dobrze, bo rok temu myślałem tak jak ty. Już tak nie myślę. Jak możesz twierdzić, że wzrasta wolność działalności gospodarczej jeżeli nakazuje się prywatnym klubom, pubom lokalom aby zakazywały na swoim terenie legalnych używek wszystkim klientom, łamie się wolność obrotu gospodarczego de facto nie zdelegalizowanymi dopalaczami, likwiduje się legalne kasyna. A co najważniejsze poddaje się kontroli KRRiTV internet z możliwością wystawiania abstrakcyjnie wysokich jak na dochody z internetu kar.

 

Nie palę, nigdy nie kupiłem dopalacza ani nie byłem w kasynie. Ale nie mogę się zgodzić aby rząd decydował co wolno, a tym bardziej nie nazwę tego zwiększaniem wolności gospodarczej. Jest odwrotnie, tak daleko idących negatywnych zmian PiS nie przeprowadził ani nawet SLD.

 

Co do demokracji, tu jest po prostu katastrofa. Nowe prawo wyborcze praktycznie znosi demokrację w Polsce. Nowy system powinien się zwać parytetokracja. Dodatkowo Zakaz komunikowania się partii z wyborcami za pomocą spotów TV jeszcze bardziej ogranicza demokrację. Te zmiany jeszcze nie uniemożliwiają obalenia TuskoSchetywnowego politycznego perpetuum mobile ale w znacznym stopni uniemożliwiają wejście na polityczny rynek nowym siłom z nowymi programami.

 

Edit: minister kultury zapowiedział, że rząd wycofa się z propozycji kontroli materiału video w internecie. Chyba przeczytał mojego posta ;) ale za dużo złego jest i pozostanie i nie zmieniam swojej oceny rządu.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz twierdzić, że wzrasta wolność działalności gospodarczej

 

Twierdzę tak bo liczby są bezlitosne. Sprawdź wskaźniki wolności gospodarczej publikowane przez fundację Heritage które wcześniej przytaczałem.

Ten rząd ma wiele durnych posunięć na koncie - to nie ulega wątpliwości, ale przynajmniej czasem udaje się ich spamiętać - tak że wycofają się jak to było z hecą internetową. Z PiS-em nie pójdzie tak łatwo, to oni pierwsi chcieli monitoringu internetu żeby ścigać nieprawomyślnych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczby faktycznie są bezwzględne ale wypadało by je znać:

Polska uzyskała 6,9 pkt na możliwe 10, co dało jej 56. miejsce wśród 141 krajów świata sklasyfikowanych wg poziomu WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ - mówi o tym tegoroczny (2007) Raport Wolności Gospodarczej Świata, udostępniony dziś polskiej publiczności przez Centrum im. Adama Smitha w Warszawie.

1 rok rządów PO spadek o 13 pozycji,

Hongkong i Singapur wciąż na czele rankingu wolności gospodarczej, Polska nieznacznie spada (na 69. miejsce wśród 141 krajów) Polska uzyskała 6,78 punktu na możliwe 10, co dało jej 69. miejsce wśród 141 krajów świata sklasyfikowanych wg poziomu WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ - mówi o tym tegoroczny (2008) Raport Wolności Gospodarczej Świata, udostępniony dziś polskiej publiczności przez Centrum im. Adama Smitha.

2 rok rządów PO, spadek o 5 pozycji:

Indeks Wolności Gospodarczej 2009

Honkkong i Signapur rok po roku na czele rankingu wolności gospodarczej, Polska znów w dół - z 69. na 74 na 141 krajów

ale spoko, w 2010 już PO ma pełnię władzy, premiera, prezydenta i co? 71 miejsce, niby awans o 3. No lux malina, całe 15 miejsc niżej niż kiedy rządził Kaczyński, a przecież i wtedy mogliśmy mieć bardzo wiele do zarzucenia i mieliśmy licząc, ze PO coś poprawi. Nic z tego.

 

Wyniki jak w kadrze Smudy, niby się coś dobrego tam ma dziać, ale dzisiaj znów z Litwą 0:2. Takie są fakty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety strona Heritage została gruntownie przemeblowana i nie mogę znaleźć tamtych raportów więc muszę posłuzyć się nienajnowszymi danymi wygrzebanymi w sieci.

Za rządów PO IEF wzrósł z 58,11 pkt do 63,2 pkt. Jest to drugi najlepszy polski wynik w historii pomiarów. Polska przestała byc najbardziej socjalistycznym krajem UE, wyprzedzajac Bułgarię, Grecję i Włochy.

 

W roku 2007 wzrost polskiego PKB wynosił 103,81% średniej UE

W roku 2009 wzrost polskiego PKB wynosił 105,28% średniej

 

Obecne rządy są po prostu marne, ale w porównaniu z genetycznymi patriotami, to faktycznie "cudotwórcy" - zwłąszcza biorąc pod uwagę koniunkturę i sytuacje gospodarczą na świecie.

 

P.S.

Ciekawe dane można również znaleźć na stronach CIA

GDP (purchasing power parity):

$725.2 billion (2010 est.)

$698.6 billion (2009 est.)

$687 billion (2008 est.)

 

GDP - real growth rate:

3.8% (2010 est.)

1.7% (2009 est.)

5.1% (2008 est.)

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo poprawienie wskaźnika nic nam nie daje, musimy to robić szybciej niż inne kraje bo aby przyciągać kasę z rynków musimy być lepsi, a nie tylko przeciętni.

 

Nasz rząd rozumie to bardzo dobrze, ale nie chce nic zrobić bo jest na maksa zdeterminowany patrzeć w sondaże, a przecież taki indeks % poparcia nie daje. Nie w śród gospodyń domowych, które boją się, ze dziecko zapali jointa i się uzależni wyląduje w rynsztoku. Co za strach, rząd musi z niego korzystać aby się utrzymać przy władzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem i zgadzam się z tym, uważam jednak że na dzień dzisiejszy PO jest niestety jedyną siłą polityczna która przynajmniej nie będzie tak bardzo przeszkadzać w rozwoju jak inni.

Za ich ostatnie wyskoki i pomysły naprawdę chciałbym ich ukarać przy urnie, ale głos oddany na kogoś innego będzie głosem za PRL-em: większy socjal, większa centralizacja władzy itd. itp. etc.

Nie ma niestety żadnej alternatywy dla kogoś kto chciałby silnej gospodarki i drogi w stronę dobrobytu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Gdyby w Niemczech był taki owczy pęd za cukrem jak w Polsce, też by cena skoczyła.

Prorokiem jakimś byłem, bo jak był u nas za 2.40, to się zastanawiałem kiedy pójdzie na 4. Nie myślałem o 5, ale 6zł... hmm... szczerze mówiąc, nie widziałem ceny 5zł.

To jedno, a drugie w radio tokfm (tuskowa tuba) usłyszałem iż Polska to dziki kraj i w hurtowniach obowiązuje cena rynkowa. W pozostałych krajach UE są roczne kontrakty z hurtowniami i znacjonalizowane biedaczki sprzedają po ile ustalono.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ich ostatnie wyskoki i pomysły naprawdę chciałbym ich ukarać przy urnie, ale głos oddany na kogoś innego będzie głosem za PRL-em: większy socjal, większa centralizacja władzy itd. itp. etc.

Nie ma niestety żadnej alternatywy dla kogoś kto chciałby silnej gospodarki i drogi w stronę dobrobytu.

 

Jest - UPR/WiP.

Ale pewnie stwierdzisz że to żadna alternatywa lub coś w tym stylu ;]

 

Poza tym mam wrażenie że pisząc "inni" myślisz o SLD, PSL PiS, i tych śmiesznych PJNach itd. - bo są w sejmie ;]

 

Co do tej wolności gospodarczej - odczułeś te wskaźniki jakoś? A taki zakaz palenia jest bardzo odczuwalny przez zwykłych ludzi. Co z tego że rosną/spadają wskaźniki skoro nic z tego nie wynika dla ludzi? W sensie materialnym rzecz jasna.

 

Powiem szczerze, że po ostatnich wyborach, mimo że nie głosowałem na PO - miałem nadzieję, że może jednak zrealizują jakieś swoje pomysły z programu - wyszło całkiem inaczej. PO interesują tylko sondaże i przepychanki z PiSem. To ma być słuszna alternatywa?

 

Doskonale to rozumiem i zgadzam się z tym, uważam jednak że na dzień dzisiejszy PO jest niestety jedyną siłą polityczna która przynajmniej nie będzie tak bardzo przeszkadzać w rozwoju jak inni.

Aha, czyli partia jest dobra jak przeszkadza w rozwoju mniej niż inne? Heh... :P Dla mnie dobra jest taka, która w ogóle nie będzie mi przeszkadzać.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na TVN24 w programie "2 śniadanie mistrzów" (swoją droga zawsze ciekawym) było wydanie specjalne z premierem Tuskiem. Rozmawiali z nim Hołdys, Tomek Lipiński i Paweł Kukiz.

Bardzo ciekawa rozmowa, padło wiele pytań i zarzutów które czują wyborcy platformy z ostatnich wyborów.

Polecam jeśli ktoś gdzieś znajdzie nagranie w necie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skubańcy, skubani i skarbonka

 

Jeśli JE Barak Hussein Obama wypowiedział był Libii wojnę bez zgody Kongresu – to popełnił był przestępstwo federalne kwalifikujące Go do impeachmentu...

...ale jeśli posłał samoloty na Libię nie wypowiadając wojny, to zgodnie z Konwencją Haską powinien być ścigany jako zbrodniarz wojenny – i powieszony; z całym szacunkiem - należnym Laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla.

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Przykry-wybor-I-jeszcze-o-czas,2,ID424339727,n

I proszę mi powiedzieć, na które z Państw-Stron NATO napadła Libia?

Na jakiej podstawie więc NATO – sojusz obronny – napadł na Libię?

Ja nie mam nic przeciwko temu, by USA zrobiło z Libii kaszkę manną, by UK bombardowało Trypolis pięć razy dziennie, Francuzi zrzucili tam wszystkie trzy swoje bomby atomowe, a Włosi posłali tam czterdzieści orkiestr pułkowych.

Natomiast NATO jako takie nie może prowadzić w Libii żadnych działań.

Byłem zwolennikiem wstąpienia Polski do NATO – bo zakładałem, że jest to sojusz państw cywilizowanych, szanujących przynajmniej swoje własne prawo.

Myliłem się – jak widać.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/nato_interweniuje_w_libii/876 Edytowane przez q8ic
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tony

za to mam największe pretensje do Tuskacza, sam za młodu jarał sprzęt a teraz nie ma dość odwagi, aby przestać karać więzieniem za posiadanie jakoś jednoznacznie. Ta ustawa, którą proponuje to jakaś makabra, wg widzimisię prokuratora będą sądzić lub puszczać wolno. Zaś jeden prokurator za legalizacją puści wszystkich a inny przeciw pośle do sądu każdego. Zero sprawiedliwości.

 

Powinni puszczać już po zatrzymaniu, jeżlei już nie stać ich na legalizację. To choć zdekryminalizować. 68% Polaków nie chce karania więzieniem za trawę, ale Tuskacz choć wie bo sam palił, że to nie jest złe to i tak brnie w zaułek.

 

W tej chwili odbywa się rozprawa Teona, jednego z działaczy wolnychkonopi z Wrocławia. Zatrzymano go na podstawie wymuszonych zeznań i za posiadanie zbiorów z własnej rośliny. Teon nigdy nie handlował, ale oskarżają go o handel. Zaszantażowali świadków złapanych z małą ilością by Ci zeznali że od niego brali. Tak wygląda polskie prawo w praktyce.

 

"ale Meksyk"

Ciekawy portal ten korespondent, fajne teksty, podoba mi się ten sposób myślenia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam świetną analizę raka który toczy polską scenę polityczna:

Jak PiS zatruł całą polską politykę | Spisienie - strona 1 - Polityka.pl

 

Chyba zły link wkleiłeś, bo widzę tu tylko jakiś bełkot, którego autor tłumaczy nieudolność PO zachowaniem PiSu. Co za żenada.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS? A czym powiedz mi jeszcze raz, czym lepsze jest PO od PiS?

Oczywiście poza pustymi obietnicami.

 

Stanowione prawo za czasów PO jest wg mnie znacznie gorsze od tego stanowionego za czasów PiS. A nigdy, ani razu nie zagłosowałem nawet na pół pisowca, więc chyba nie masz powodu przypisywać mi łaty PiSanki.

 

Coś ciekawszego znalazłem jednak:

SLD za legalizacją konopi do celów medycznych

Oczywiście prasa nie omieszkała przeinaczyć znaczenia wypowiedzi posła Balickiego, bo sam tytuł sugeruje, że SLD chce legalizacji, a faktycznie chce legalizacji do celów medycznych, co oczywiście jest bardzo dużym krokiem w przód. Ale zupełnie czym innym od samej legalizacji.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Powiem krótko. Największą liczbę problemów społecznych i patologii rozwiązuje dobrobyt. Najskuteczniejszym jak dotąd odkrytym sposobem na polepszenie bytu obywateli jest gospodarka wolnorynkowa i dobrze prowadzona waluta, do tego jeszcze niskie podatki i walka z biurokracją. Ale czy jakaś partia poważnie do tego podchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze najwięksiejszy tak samo jak aborcja !

Krzyż !

Smoleńsk !

 

O tyle większy, że rocznie 5000 Polaków trafia za kraty tylko za posiadanie konopi, bez dowiedzionego handlu.

Rocznie mafia zarabia na handlu konopiami w Polsce 1500 000 000zł. Zarobione pieniądze wykorzystuje do korumpowania polityków i kolejnych przestępstw.

Rocznie aresztowanych za posiadanie konopi jest 40000 Polaków.

Rocznie budżet traci na nie zapłaconych podatkach i nie powstałych miejscach pracy 10 000 000 000zł.

 

Tak, mimo wszystko jest to istotny temat. A to, że zgłosiło go akurat SLD zresztą w bardzo okrojonej wersji i poparł Palikot nie zmienia mojego zdania w temacie polityki. Korwin Mikke też od lat popiera legalizację konopi.

 

zapoznaj się z historią konopi

 

Powiem krótko. Największą liczbę problemów społecznych i patologii rozwiązuje dobrobyt. Najskuteczniejszym jak dotąd odkrytym sposobem na polepszenie bytu obywateli jest gospodarka wolnorynkowa i dobrze prowadzona waluta, do tego jeszcze niskie podatki i walka z biurokracją. Ale czy jakaś partia poważnie do tego podchodzi?

 

Dobrobyt ale i wolność. Bez wolności sam dobrobyt jest bezwartościowy. Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymili, nie obraź się, ale rzygam już tą legalizacją.

W tym momencie bardziej mnie martwi, że mogę nie mieć emerytury, niż to, że ktoś nie może się spokojnie upalić w zaciszu domowym. Przykro mi.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miej chociaż odwagę cojones napisać że chodzi Ci jedynie o legalne ćpanie, a nie walkę o dobro państwa... popieram m4a, rzygać się chce od tej nachalnej ćpuńskiej indoktrynacji na forum i robienie z tego tematu "numeru jeden do załatwienia". Większe oszczędności dla budżetu dałoby chociażby up*** rączek czarnej mafii. Mam nadzieję że wyroki za komisję majątkową będą wysokie i liczne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...