Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Taki system z mikrofonami pojemnościowymi już od dawna funkcjonuje w Rybniku. Nic się nie zaczęło - to trwa od dawna, a od roku 2005 sprawy tylko nabrały tempa.

Jak będziemy nadal wybierać palantów z PO lub PiS to zjawisko będzie się posuwać dalej i dalej, nasilenie takich działań w ostatnich kilkunastu miesiącach tylko pokazuje jak niewiele w istocie dzieli PiS i Po (chyba tylko retoryka) trudno się dziwić że oczekiwana w pamiętnym 2005 roku koalicja POPiS rozbiła się właśnie o resorty siłowe - i o nic więcej. Niestety znikąd nie widać nadziei bo po prostu nie ma na kogo głosować.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy nadal wybierać palantów z PO lub PiS

Lub SLD lub PSL, wszystko jedno to jest jedna wielka monopartia uprawiająca pseudo podziały aby dać ludziom namiastkę wyboru. Jakiego wyboru skoro PO, PiS SLD czy PSL zawsze i tak robią to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy ludzie jesteście tak ograniczeni że nie jesteście w stanie wyartykułować czegoś od siebie tylko ograniczacie się do wklejania filmików? Może to właśnie wy jesteście tymi "wykształciuchami" o których mówił Dorn albo "młodymi wykształconymi z dużych miast" z których drwi równie tępy elektorat PiS-u?

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Works - co się tak napinasz na te linki? Czasem dobry link więcej mówi niż mielenie klawiaturą przez cała stronę ;) chcą dawać linki to niech dają, twoje prawo ich nie otwierać. Ja w pracy mam blocka na yt i fb a jakoś mi to tak nie przeszkadza abym się spinał :)

@Aurora001

Haha, czy ktoś jeszcze twierdzi, ze modlitwy nie mają mocy :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001

Nie mam nic przeciwko modlitwom, ale sejmie nie powinno być kaplicy. Na pewno niedaleko jest jakiś kościół, (p)osłowie mogą się tam udać po godzinach pracy.

Podobno mamy wolność wyznania - ja np. wierzę w zielone(właściwie szare :P) ludki i nie życzyłbym podobnych komentarzy jak pod tym filmikiem :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Works - co się tak napinasz na te linki? Czasem dobry link więcej mówi niż mielenie klawiaturą przez cała stronę ;) chcą dawać linki to niech dają, twoje prawo ich nie otwierać.

Uważam że takie postępowanie zabija dyskusję. Rozumiem jeśli robisz jakiś wywód i chcesz się podeprzeć linkiem, ale nie cierpię gdy link zastępuje dyskusję - a już najbardziej nie lubię gdy jest to link do filmiku a nie artykułu.

Nie mam nic przeciwko modlitwom, ale sejmie nie powinno być kaplicy. Na pewno niedaleko jest jakiś kościół, (p)osłowie mogą się tam udać po godzinach pracy.

Ja z kolei nie mam nic przeciwko kaplicy (jeśli nie utrzymuje funkcjonariusza Watykanu na etacie za nasze pieniądze) - mimo że jestem antyklerykałem. Natomiast bardzo mi się nie podoba obecność krzyża w sali sejmowej i innych urzędach czy szkołach publicznych - dla mnie to symbol dominacji Watykanu nad Polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy ludzie jesteście tak ograniczeni..

Nie musisz dyskutować z tępakami, nie? Filmik, jak pogardliwie nazywasz materiał wideo, niesie o niebo więcej informacji niż tekst. W ostatnim przypadku np. śledztwo w FOX'ie - i to też jest niezmiernie istotne, że w tej tv - na temat bardzo ciekawy. Jaki? November, 2001, Fox News, Israel spies on the USA. Więcej? Otwórz se filmik.

Kto to jest Dorn? Znaczy się wiem kto to jest ale kim on jest dla Ciebie, żebyś przytaczał jego słowa?

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dyskutować z tępakami, nie? Filmik, jak pogardliwie nazywasz materiał wideo, niesie o niebo więcej informacji niż tekst. W ostatnim przypadku np. śledztwo w FOX'ie - i to też jest niezmiernie istotne, że w tej tv - na temat bardzo ciekawy. Jaki? November, 2001, Fox News, Israel spies on the USA. Więcej? Otwórz se filmik.

Kto to jest Dorn? Znaczy się wiem kto to jest ale kim on jest dla Ciebie, żebyś przytaczał jego słowa?

 

To jest forum dyskusyjne czy stacja z newsami?

Dorn jest dla mnie politykiem, bystrym, inteligentnym i wygadanym, przyjemnie go posłuchać - jednak bardzo często się z nim nie zgadzam. Z tych samych powodów lubię czytać Ziemkiewicza z którymi ostatnio jeszcze częściej się nie zgadzam, a był czas że stawiałem go za wzór prawicowego publicysty któremu poglądy nie odebrały zdrowego rozsądku - niestety w końcu do tego doszło :-(

Cieszę się jednak że zarówno Dorn jak i Ziemkiewicz mówią od siebie czasem kogoś zacytują ale przynajmniej nie wyręczają się filmikami.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - mam gdzieś Twoją opinię. Materiał jest polityczny i dopóki administracja się nie sprzeciwi to sobie wrzucę od czasu do czasu coś co wygrzebię.

Nie będę ci się wtrącał tylko poczekam, może ktoś się jednak znajdzie.

Znajdzie do dyskusji o mile dla ucha gadającym Dornie, czy ktoś powstrzymujący mnie od wrzucania filmików.

 

Farage łaja słusznie (to słusznie było ode mnie i jest elementem dyskusji - ha ha) Tuska.

 

ps. czasem łatwo zobaczyć poziom zdenerwowania adwersarza po tym, że wyedytował posta. Wkurzył się napisał coś czego się wstydził/nie pasowało mu i wyedytował. Po czym przestał pisac Ty a zaczął ty :D

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to twoja wolna wola i nic mi do tego.

Ja jednak wolałbym prawdziwą dyskusję od przerzucania się filmikami. Mój tekst miał na celu obudzić tych którzy wciąż jeszcze potrafią ruszyć łepetyną i powiedzieć coś od siebie.

Nie będę ci się wtrącał tylko poczekam, może ktoś się jednak znajdzie.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak usłyszałem dzisiejsze wypowiedzi w PE tych cymbałów z PISu to jak by mnie ktoś młotkiem walnął! Ale obciach na europe... :damage_wall:

 

ŻENADA to bardzo delikatne określenie.

 

 

A nie tak dawno bo 29 czerwca prezes jedynej powtarzam jedynej slusznej partii mówił że nie będą wywlekać spraw wewnętrznych na arene międzynarodową..... no cóż jak widać nie po raz pierwszy są to puste deklaracje.

 

Niektórym przydałyby się dożtwotnie "wakacje".....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że rzekomo działają na rzecz dobra narodu/państwa/nacji/kraju. Po co wywlekać debilne, wewnętrzne spory poza nasze małe bagienko? Nikogo to nie obchodzi, a na dodatek pogrąża nas w oczach Europy. Zrobił to europoseł, którego macierzysta partia* akcentuje i odmienia przez wszystkie przypadki takie zwroty jak patriotyzm, Polska, interes narodowy...

*mniejsza o to, że partia ta nie cieszy się mym uwielbieniem (delikatne określenie); nieistotne, jakiej opcji polityk wykręciłby taki numer, jak dla mnie byłby spalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych samych powodów lubię czytać Ziemkiewicza z którymi ostatnio jeszcze częściej się nie zgadzam, a był czas że stawiałem go za wzór prawicowego publicysty któremu poglądy nie odebrały zdrowego rozsądku - niestety w końcu do tego doszło :-(

 

No. I jak z tym dyskutować - co mu oderało ten zdrowy rozsądek? Jego poglady. No to jest na prawdę mocne. Był cacy zmienił poglądy więc utracił w Twych oczach zdrowy rozsądek. Wypada powiedzieć za Faragem: Just who the hell do you thin you are? Edytowane przez q8ic
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. I jak z tym dyskutować - co mu oderało ten zdrowy rozsądek? Jego poglady. No to jest na prawdę mocne. Był cacy zmienił poglądy więc utracił w Twych oczach zdrowy rozsądek. Wypada powiedzieć za Faragem: Just who the hell do you thin you are?

 

Otóż nie. Zdrowy rozsądek odebrało mu partyjniactwo, tak dalece zapuścił się w popieraniu PiS-u na ślepo że coraz częściej pisze bzdury (nie tylko w kwestiach partyjnych).

Oto najbardziej jaskrawe przykłady które pamiętam.

1. Sprawa Śląska i Śląskości, gdy była poruszona kwestia niebiesko-żółtego koloru krzesełek na stadionie śląskim to Ziemkiewicz się oburzał że będą w barwach Ukrainy, dlaczego wobec tego miałyby być lepsze biało-czerwone? W końcu są to barwy Indonezji, Malty i Monako.

2. Sprawa dopalaczy, Ziemkiewicz nawoływał że zamiast się rozdrabniać nad poszczególnymi składnikami należy zabronić wszystkich używek i basta. Chyba nie wziął pod uwagę że poza dość oczywistymi alkoholem i papierosami będą musiały zniknąć również kawa, herbata i cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemkiewicz mi wisi i dynda. A, dyskusja:

Polityk nie powinien się zajmować takimi p*erdołami jak organizacja mistrzostw w piłce kopanej. Kolor krzesełek to kwestia jeszcze mniej ważna - ten człowiek jest niepoważny.

Może by tak zdelegalizować mózg? Produkuje od cholery różnych psychoaktywnych substancji. Jak to zabronić? I biegania też? I cukru? Facet wygląda na wielkiego fana tego ostatniego - jeszcze raz: ten człowiek jest niepoważny, albo niewiele wie na ten temat, najpewniej jedno i drugie. Nie chce mi się dyskutować o d*pie Maryni skoro już nam się udało ustalić co miałeś do przekazania w tamtym zdaniu, które przytoczyłem post wyżej, a które wydawało mi się (chyba nie bez jakiejś słuszności) nie do końca zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie. Zdrowy rozsądek odebrało mu partyjniactwo, tak dalece zapuścił się w popieraniu PiS-u na ślepo że coraz częściej pisze bzdury (nie tylko w kwestiach partyjnych).

Oto najbardziej jaskrawe przykłady które pamiętam.

1. Sprawa Śląska i Śląskości, gdy była poruszona kwestia niebiesko-żółtego koloru krzesełek na stadionie śląskim to Ziemkiewicz się oburzał że będą w barwach Ukrainy, dlaczego wobec tego miałyby być lepsze biało-czerwone? W końcu są to barwy Indonezji, Malty i Monako.

Pewna ironia w tym jest, ale raczej niezbyt trafiona (ze strony Ziemkiewicza.

2. Sprawa dopalaczy, Ziemkiewicz nawoływał że zamiast się rozdrabniać nad poszczególnymi składnikami należy zabronić wszystkich używek i basta. Chyba nie wziął pod uwagę że poza dość oczywistymi alkoholem i papierosami będą musiały zniknąć również kawa, herbata i cukier.

 

Tu ironia jest oczywista, powiedz ludziom, ze zakażesz im piwa i przegrasz wybory. Dlatego takie hasło zaostrzające uwypukla idiotyzm twierdzenia, ze zakaz dopalaczy w czymś pomoże.

 

Ja osobiście jestem zadowolony z zakazu dopalaczy, bo ludzie przerzucili się z powrotem na zdrowszą i lepszą pod względem psychoaktywnym marihuanę. Tyle, że na dopalaczach kasę trzepał legalny biznes, a na trawce poza rolnikami indywidualnymi kasę zarabia tylko mafia. I to już mnie martwi, bo w ten sposób ten zakaz szkodzi Polsce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu czytałem jakąś jego książkę - nawet mi weszła. A później gdzieś przeczytałem wywiad z nim gdzie gadał o inkwizycji. Stwierdzał, że to tylko taka filozoficzna instytucja dobrotliwych księżulków co medytowali nad naturą Boga i świata w związku z czym wierutną bzdurą jest, że kogokolwiek torturowano, palono na stosie itd. za głoszone poglądy z wyroku inkwizycji. No w każdym razie z grubsza taki obraz chciał wywołać w czytelniku.

historycy.org -> Inkwizycja - mit na micie i mitem pogania?

Już w to uwierzę. Z resztą wystarczy to przeczytać, żeby wyłapać jego dużą chęć ustawienia opinii czytelnika wbrew faktom. Zatwardziały katol i tyle - zwykle jest to nieuleczalna choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin-Mikke: Liczymy na 10 proc. poparcia w wyborach - Fakty w INTERIA.PL

 

Ehh lubie Korwina ale zamiast zebrac dupe w troki i zrobic wspolna liste z innymi partiami o poparciu miedzy 1 a 3 % i miec realna szanse po raz pierwszy od dawna jesli nie na wejscie to chociaz na 3% popracia dajace kase od panstwa i mocniejszy start w wyborach samorzadowych to cala trojka bedzie szla w ambicje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inkwizycja nie była sądem powszechnym. Osoby skazane przez sad powszechny w tamtym czasie zazwyczaj króla inkwizycja sadziła w ramach odwołania od wyroku. Wiele razy zdarzało się, że inkwizycja ułaskawiała skazanych. Czasem jednak nie, wiele zależało od samych sędziów, takie były czasy.

 

Odwoływanie się teraz, kiedy śmiertelność noworodków spała z 0,25 do 0,002 do bezwzględności sądu inkwizycyjnego jest bzdurą. Równie dobrze możemy stwierdzić, że w starożytnym Rzymie masowo torturowano ludzi, niewolono ich posyłano pod przymusem na areny walk gladiatorów, lub zakuwano w galerach. Ale trzeba sobie uświadomić, że podejście do wartości życia ludzkiego było w ówczesnym społeczeństwie całkiem inne.

 

Korwin-Mikke: Liczymy na 10 proc. poparcia w wyborach - Fakty w INTERIA.PL

 

Ehh lubie Korwina ale zamiast zebrac dupe w troki i zrobic wspolna liste z innymi partiami o poparciu miedzy 1 a 3 % i miec realna szanse po raz pierwszy od dawna jesli nie na wejscie to chociaz na 3% popracia dajace kase od panstwa i mocniejszy start w wyborach samorzadowych to cala trojka bedzie szla w ambicje.

 

A czemu ma się jednoczyć z partiami, które mają inne poglądy? Równie dobrze mógł by wejść w koalicje z PO albo PiS. Lub inną partią socjalistyczną. Polska potrzebuje partii broniącej prawdziwej wolności gospodarczej i społecznej. Nowa Prawica jak zauważyłem poczyniła spore postępy wobec poprzedniej partii Korwina Mikke w zakresie PR i wg mnie rokują na te 10%, oczywiście jeżeli kampania wyborcza im się powiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba rokujesz pod wplywem tych srodkow o legalizacje , ktorych walczysz ;)

 

Pozatym zarowno z PJN jak i z prawica Jurka maja wystarczajaco wiele wspolnych punktow programu by stworzyc partie, ktorej rozpietosc pogladow nie bedzie sie roznic od np. Pisu przed odejsciem ludzi do PJNu czy Platformy z 2007 siegajacej od Kutza do Gowina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba rokujesz pod wplywem tych srodkow o legalizacje , ktorych walczysz ;)

Raczej nie, bo nie palę od 11 lat ;)

Pozatym zarowno z PJN jak i z prawica Jurka maja wystarczajaco wiele wspolnych punktow programu by stworzyc partie, ktorej rozpietosc pogladow nie bedzie sie roznic od np. Pisu przed odejsciem ludzi do PJNu czy Platformy z 2007 siegajacej od Kutza do Gowina.

Nie zgadzam się z tym, partie Jurka i PJN są po prostu martwe, nic ich nie wyróżnia,, nie mają twardego elektoratu a PJN jedzie wyłącznie na obecnością w mediach zasłużonej wyłącznie posiadaniem kilku posłów a to do października i koniec. I PR i PJN to partie socjalistyczne, one de facto mogły wejść w koalicję z PiS lub PO bo niewiele je różni.

 

Oczywiście nie neguję ludzi prawicy jak Jurek czy Migaliski. Ale ich formacje nie nadają się do współpracy z powodów ideowych. Jeżeli oni zauważą, że jest sens to sami przystąpią do prawdziwej prawicy. Nie ma opcji bo KNP nie może ustąpić z programu bardziej niż to zrobiła tu:

 

Program Kongresu: pełny program KNP (projekt)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport komisji Millera został opublikowany. Od razu zaczął się ból [gluteus maximus], "opozycja" (za dużo powiedziane) w postaci wiadomej partii na P tylko na to czekała.

Spot o Marii i Lechu Kaczyńskich - Oni czekają na prawdę - Wiadomości - WP.PL :lol:

Wredna, bezcelowa propaganda i przykry przypadek nekrofilii, ot co. Nawet ciężko się już śmiać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ten spot pokazał szacunek jaki ma PIS do zmarłego prezydenta.....

 

Jak dla mnie to żenada na maxa po prostu żenada. Zakład zamknięty to minimum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...