Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro się mylę, to powiedz mi, w jaki niby sposób wysokość Twojej emerytury jest zagwarantowana. Nawet sam fakt istnienia świadczeń socjalnych i tego, że w ogóle jakaś emerytura ma zostać wypłacona, może ulec zmianie, dokładnie tak samo jak uległa zmianie część składki przekazywanej do OFE. To wszystko reguluje ustawa, którą rząd zmieni zawsze, jeżeli będzie w tym widział doraźne korzyści dla siebie.

Jest zagwarantowana poprzez porozumienia rządu ze związkami zawodowymi. Podpisane porozumienia. Dosyć powiedzieć, że ministrowie finansów uznają te wydatki za sztywne "nie do ruszenia".

 

Korwin chce za dużo zmienić dlatego nie przejdzie. Jego program to jak powrót do państw z XIX wieku gdzieś widziałem jego wypowiedź/wywiad w którym mówił że należy wprowadzić monarchię ponieważ po co organizować wybory i wybierać kogoś co kilka lata różne osoby które będą nas okradały jak można wybrać jedną która to przecież nie będzie okradać państwa bo przecież nie będzie okradać siebie.... coś w tym stylu tam padło.

Korwin Mikke tak uważa, ale partia KNP nie popiera monarchii, tylko republikę. Republika to system prawny, gdzie prawa są ustalone (mniej więcej takie o jakich mówi prezes KNP) i nie można ograniczyć praw człowieka tylko dlatego, że większość tak chce. Można powiedzieć że republika od demokracji różni się konstytucją.

 

Uważam że Korwin gdyby proponował np niskie podatki rzędu 10% przy ograniczeniu /i informatyzacji rożnych urzędów, likwidacji ulg ale przy zachowaniu laickości państwa (wierzyć każdy powiem móc w co chce i jaki nie wpływać na innych tym jak nie chca) czyli były liberałem to by mi się to o wiele bardziej podobał jego program a tak to tylko jest Palikot. Na środku sceny u nas jest więcej miejsca niż z prawej strony wiec uważam ,że mógłby się ładnie przebić jako liberał tyle że u nas trochę negatywny wydźwięk ma słowo liberał jak kogoś się nazwie w tv liberałem to odrazy ludzie się oburzają.

Podatek 10% jest już całkiem bez sensu. Koszty ściągnięcia takiego podatku wynosiły by 5%, ulgi, wynosiły by 3% a pozostałe dwa procent to tyle ile mogła by dać akcyza na marihuanę. POdatek dochodowy PIT i CIT są jak heroina dla gospodarki i dla państwa. Dają budżetowi nierealną przyjemność ale wyniszczają i prowadzą do zguby, przy czym mocno uzależniają. W republice podatki dochodowe i rozdawanie publicznych pieniędzy prywatnym osobom są nielegalne.

 

Co do "dziadków" z SLD jak Palikot i zacznie wchłaniać to już go nie będę "wspierać".

 

A tak ogólnie to nie jestem jakoś szczególnie niezadowolony z tego co jest teraz wiec i PO tez nie robi złej roboty ,więc dla ważne dla mnie żeby dalej dużo w prawo nie pójść.

Pojmujesz prawicowość jako zakaz, kontrolę, dyktat. To kompletna pomyłka. Prawicowość to minimalizm państwa, pozostawienie decyzji obywatelom, nie wtrącanie się w prywatne sprawy.

 

Jeżeli przykładowo jesteś miłośnikiem lizaków z kokainą to rząd lewicowy myśli tak:

-krzywdę sobie zrobi, trzeba go ubezwłasnowolnić, zamknąć, wychow2ać. My wiemy lepiej, co dla niego jest dobre i możemy mu zabronić.

rząd prawicowy myśli tak:

-nic nas to nie obchodzi, bo jeżeli zrobi sobie krzywdę i nawet zemrze od tych lizaków to będzie jednego idiotę mniej, ale jeżeli to my jesteśmy w błędzie a lizaki takie leczą na przykład impotencję i dzięki nim człowiek odzyska radość życia to tez nie jest nasza sprawa, bo nas nie interesuje prywatne życie obywateli, nas interesuje aby każdy był sprawiedliwie traktowany przez państwo.

 

Inny przykład dotyczy bezrobocia. Jeżeli rząd lewicowy nakłada podatek dochodowy aby wypłacić zasiłki bezrobotnym i pomoc socjalną menelom, to tym samym likwiduje pewną część miejsc pracy. Jeżeli wprowadza przepisy krępujące gospodarkę, to likwiduje kolejne miejsca pracy, jeżeli ustala płacę minimalną i narzuca kodeks pracy to znika następnych kilka % miejsc pracy. W ten sposób lewica tworzy bezrobocie.

 

W systemie prawicowym, a taki był w USA do 1913 roku nie ma podatków dochodowych, nie ma zasiłków dla bezrobotnych, nie ma płacy minimalnej. Dzięki temu wszyscy mają pracę i ogromna większość zarabia dużo, dużo więcej niż w systemach lewicowych. Społeczeństwa się bogacą i rozwijają.

 

Przykłady lewicowych reżimów: stalinizm (narodowy komunizm), nazizm (narodowy socjalizm), faszyzm (solidaryzm i terror państwowy).

 

Prośba do sympatyków KNP, szczególnie tych, którzy nie głosowali. Wysyłajcie protesty. Poniżej link ze szczegółową instrukcją a'la kopiuj wklej:

protest wyborczy KNP - podpisz się pod protestem

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przykładowo jesteś miłośnikiem lizaków z kokainą to rząd lewicowy myśli tak:

-krzywdę sobie zrobi, trzeba go ubezwłasnowolnić, zamknąć, wychow2ać. My wiemy lepiej, co dla niego jest dobre i możemy mu zabronić.

rząd prawicowy myśli tak:

-nic nas to nie obchodzi, bo jeżeli zrobi sobie krzywdę i nawet zemrze od tych lizaków to będzie jednego idiotę mniej, ale jeżeli to my jesteśmy w błędzie a lizaki takie leczą na przykład impotencję i dzięki nim człowiek odzyska radość życia to tez nie jest nasza sprawa, bo nas nie interesuje prywatne życie obywateli, nas interesuje aby każdy był sprawiedliwie traktowany przez państwo.

 

A jaką masz ripostę na sytuację, gdy miłośnik lizaków po ich konsumpcji wsiada w samochód i w przypływie radości z życia wleci w przystanek pełen dzieci z przedszkola? Też państwa nie będzie interesować, bo przecież impotencje wyleczył?

 

BTW. Obejrzałem sobie z ciekawości ten wywiad u Hołdysa. Nie twierdzę, że wszystko co mówi Korwin jest złe, ale niestety większość jego wypowiedzi to brednie i farmazony. Może taki model państwa sprawdziłby się w krainie Nigdy Nigdy czy innej rzeczywistości równoległej, ale nie u nas.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanie ukarany. Nie wolno karać za coś czego jeszcze nie zrobiono. To podstawowa zasada republiki. systemy demokratyczne czyli lewicowe zakładają, ze można prewencyjnie ukarać, ubezwłasnowolnić, pozbawić godności i wolności w imię ochrony przed potencjalnym popełnieniem przestępstwa.

 

Przy czym kary w republice są surowsze od tych w demokracji. Istnieje kara chłosty i kara śmierci (tylko dla zabójców).

 

BTW. Obejrzałem sobie z ciekawości ten wywiad u Hołdysa. Nie twierdzę, że wszystko co mówi Korwin jest złe, ale niestety większość jego wypowiedzi to brednie i farmazony. Może taki model państwa sprawdziłby się w krainie Nigdy Nigdy czy innej rzeczywistości równoległej, ale nie u nas.

I tu mylisz się najbardziej, właśnie u nas taki model państwa sprawdził by się najlepiej. Nasz naród ma wszystkie cechy potrzebne do sukcesu ale je tłamsimy złym prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałby ukarany i co? Tak samo zostałby ukarany, gdyby lizaki były zabronione. Różnica polega na tym, że owa "zła prewencja" znacznie zmniejszyłaby ryzyko zaistnienia takiej sytuacji. O to mi głównie chodziło. Poza tym nie wsadzajmy wszystkiego do jednego wora. Nie stawiaj na równi zakazu spożywania alko przez siadaniem za kółko z nadużywaniem władzy chociażby przez policję, bo to kompletnie dwie różne sprawy.

 

Poza tym kara chłosty? Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze. Natomiast jestem za tym żeby przywrócono karę śmierci, ale to zdaje się nie jest tylko domena JKM.

 

Jak wspomniałem. Typ ma parę pomysłów nad którymi warto faktycznie się dłużej zastanowić, ale z drugiej strony jak poważnie traktować człowiek i jego argumenty kiedy postulat o kompletnym zniesieniu ograniczeń prędkości popierany jest tokiem rozumowania typu "szybciej jadę, szybciej dojadę - krócej będę na drodze, krócej będę stwarzał zagrożenie". Przecież to jakiś kompletny absurd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałby ukarany i co? Tak samo zostałby ukarany, gdyby lizaki były zabronione. Różnica polega na tym, że owa "zła prewencja" znacznie zmniejszyłaby ryzyko zaistnienia takiej sytuacji. O to mi głównie chodziło. Poza tym nie wsadzajmy wszystkiego do jednego wora. Nie stawiaj na równi zakazu spożywania alko przez siadaniem za kółko z nadużywaniem władzy chociażby przez policję, bo to kompletnie dwie różne sprawy.

Otóż nie masz racji. Mam wrażenie, że powtarzasz po TV.

Prewencja nie powoduje, że czegoś niema. Powoduje jedynie powstanie struktur przestępczych zarabiających niewąski szmal na omijaniu prewencji.

 

Przykładowo, w Polsce pod groźba kary 3 a nawet 12 lat więzienia pali marihuanę 6,9% społeczeństwa. W Holandii, gdzie marihuanę możesz kupić w sklepie lub dostać na receptę pali jak sadzisz ile? 90%????

 

NIE! Tylko 7,5% Holendrów pali zioło. Za 0,6% zmniejszenia popularności używki wsadziliśmy do więzień 55000 Polaków. Zdemoralizowali się tam znam przypadki, ze wyszli tak zniszczeni psychicznie, że prosto z więzienia trafili na oddziały zamknięte zakładów psychiatrycznych. Tracimy też kilka miliardów wpływów z podatków 100000 miejsc pracy i możliwość leczenia setek tysięcy cierpiących osób lekami na bazie marihuany. Oraz cały przemysł konopny w tym tworzywa sztuczne, paliwa, papier, tkaniny, napoje, przemysł farmaceutyczny, przemysł rozrywkowy.

Poza tym kara chłosty? Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze. Natomiast jestem za tym żeby przywrócono karę śmierci, ale to zdaje się nie jest tylko domena JKM.

Kara chłosty jest znacznie bardziej ludzka od kary więzienia. Kara chłosty kaleczy tylko ciało, kara więzienia kaleczy duszę. JKM jako katolik woli ranić ciało przestępcy za karę, niż niszczyć jego i tak słabą duszę. Więzienia to uniwersytety przestępczości. Wchodzi taki małolat za jointa wychodzi już wykwalifikowany rozbójnik, potencjalny morderca.

Jak wspomniałem. Typ ma parę pomysłów nad którymi warto faktycznie się dłużej zastanowić, ale z drugiej strony jak poważnie traktować człowiek i jego argumenty kiedy postulat o kompletnym zniesieniu ograniczeń prędkości popierany jest tokiem rozumowania typu "szybciej jadę, szybciej dojadę - krócej będę na drodze, krócej będę stwarzał zagrożenie". Przecież to jakiś kompletny absurd.

JKM ma kompletny pomysł, który jest spójny z pomysłami Miltona Friedmana mimo, że obaj panowie swoje filozofie opracowali niezależnie (to z powodu, ze Korwin Mikke był w komunie odcięty od dostępu do światowej wiedzy na ten temat). Dowodzi to tylko prawidłowości filozofii. Drugi dowód, to, że ta metoda już działała i była znacznie skuteczniejsza we wszystkim niż obecne rządy.

 

Osobiście nieco złagodził bym niektóre postanowienia Korwina Mikke i tak. Udzielał bym państwowej pomocy społecznej inwalidom, którzy nie są w stanie zarobkować.

Tymczasowo, do czasu osiągnięcia przez Polskę poziomu życia zbliżonego do Szwajcarii pozostawił bym przymusowe ubezpieczenia medyczne ale dotyczyły by one wyłącznie ciężkich chorób. Takich, których prywatne ubezpieczalnie nie chciały by ubezpieczać w standardowych pakietach.

Zmienił bym system wyborczy na proporcjonalny do zapłaconych podatków.

Pozostawił bym czynne prawa wyborcze kobietom (KNP także jest za pozostawieniem praw wyborczych kobietom, mimo, że Korwin Mike, uważa, że to zbędne).

Nie wychodził bym z Unii europejskiej ale próbował ją reformować od środka tworząc koalicje krajów zainteresowanych silną gospodarką. Obecnie do takiej koalicji mogły by się włączyć rządy Wielkiej Brytanii i Węgier.

 

Pewnie jeszcze by się kilka drobnych różnic znalazło.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prewencja nie powoduje, że czegoś niema.

Nigdzie tego nie napisałem. Podałem tylko, że przy utrudnionym dostępie (nielegalność) ryzyko zaistnienia wypadku po narkotykach jest chyba znacznie mniejsze niż jakby można było "lizaki" kupić na każdym rogu?

Więzienia to uniwersytety przestępczości. Wchodzi taki małolat za jointa wychodzi już wykwalifikowany rozbójnik, potencjalny morderca.

Więziennictwo w Polsce to osobny temat. Ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu ludzi osadzonych nie można wykorzystać do budowania wałów przeciwpowodziowych, sprzątania lasów czy setki innych robót, które są do wykonania? To jest dopiero marnotrawstwo.

Drugi dowód, to, że ta metoda już działała i była znacznie skuteczniejsza we wszystkim niż obecne rządy.

Skoro działała i była taka skuteczna to czemu mówimy o niej w czasie przeszłym?

Zmienił bym system wyborczy na proporcjonalny do zapłaconych podatków.

Bo? Rozumiem, że złodziej i kombinator jest ważniejszy, bo może zapłacić więcej do kasy państwa i z tego tytułu jego głos ma mieć większą moc niż osoby żyjącej skromnie? Właśnie tego typu absurdy sprawiają, że ten człowiek nigdy nie będzie brany na poważnie przez więcej niż garstkę podobnie myślących indywidualistów.

Pozostawił bym czynne prawa wyborcze kobietom (KNP także jest za pozostawieniem praw wyborczych kobietom, mimo, że Korwin Mike, uważa, że to zbędne).

A można wiedzieć czemu Korwin uważa to za zbędne? To kolejna głupota w jego wydaniu, ale aż jestem ciekaw jak to argumentuje.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zagwarantowana poprzez porozumienia rządu ze związkami zawodowymi. Podpisane porozumienia. Dosyć powiedzieć, że ministrowie finansów uznają te wydatki za sztywne "nie do ruszenia".

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że te tzw. porozumienia zawierane przez rząd x, mogą zostać zmienione przez rząd y? Ministrowie finansów uznają te wydatki za sztywne, ponieważ mają jeszcze możliwości kreatywnej księgowości, np. przeksięgowania 2/3 składki z OFE z powrotem do ZUS. W przyszłości mogą też np. sięgnąć po zebrany już w OFE kapitał, albo po prostu zwiększyć zadłużenie. Jak związki zawodowe robią dla rządu zły PR (np. palą opony w centrum Warszawy), to się z nimi podpisze każde porozumienie, a przyszłe rządy niech się martwią, skąd wziąć pieniądze na spłatę linii kredytowych. Tyle tylko, że rolowanie długu w nieskończoność kiedyś musi się bardzo źle skończyć.

 

Swoją drogą, może Ty mi wyjaśnisz, skąd Korwin zamierza wziąć kilkaset miliardów na wypłaty rent i emerytur, przy jednoczesnym zniesieniu obowiązku składek. Tylko nie mów, że z prywatyzacji. Cały czas te świadczenia dofinansowywane są środkami z prywatyzacji, a i tak trzeba połowę kredytować. I cały czas płacone są składki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin Nie zamierza wypłacać rent. Ja jednak bym wypłacał, choć znacząco inaczej niż teraz. O ile wiem, KNP zgadza się że jakaś forma rent będzie zachowana.

 

Wpływy do budżetu po likwidacji PIT spadną o 50 mld zł. Możesz powiedzieć makabra, bardzo dużo. Wzrosną jednak o 12 mld wpływy z VAT ponieważ ludzie będą więcej kupować a nawet Korwin Mikke zgadza się, że dopóki jesteśmy w Unii VAT musi być. Zaoszczędzimy natomiast na pensjach urzędników. Ponieważ obecnie mamy 550000 urzędników (różne dane różnie to określają) a pozostanie ok 11000 w wersji Korwina Mikke, ok 100000 w wersji realistycznej to i tak likwidujemy 450000 utrzymywanych z budżetu stanowisk, w tym możemy sprzedać na aukcjach budynki administracji itp. Średni koszt jednego urzędnika + budynek, + telefony to ok 8000pln /miesięcznie a ponieważ liczymy budżet roczny daje to 96000zł za każdego zwolnionego urzędnika. Oszczędność ok 43,5 mld złotych rocznie.

 

Problem PIT i CIT mamy już rozwiązany.

 

Dalej ZUS. Państwo wprowadza kolejne oszczędności, na socjalu, brak na przykład zasiłków dla bezrobotnych, na zmianie prawa, likwidacja karania za przestępstwa bez poszkodowanych. Oszczędności na więziennictwie, kary chłosty zamiast więzienia (więzienie może zostać dla szczególnie niebezpiecznych bandytów). Policja skupi się na wykrywaniu przestępstw zamiast na szukaniu dzieci z suszem roślinnym koloru zielonego. Prawo zostanie radykalnie uproszone, 100% osób będzie mogło pracować i gospodarka ożywi się w stopni nie znanym od 100 lat.To zwielokrotni dochody. Prywatyzacja służby zdrowia, więziennictwa, czy kolei itd także powinna przynieść dochód który w całości zostanie przeznaczony na pokrycie zobowiązań ZUS.

 

Dług ZUS zostanie potraktowany jak zobowiązanie państwa i spłacony a kolejni ludzie będą się dobrowolnie ubezpieczać lub nie.

 

Obliczono, że gdybyś całe życie zawodowe kupował piwo za 700zł miesięcznie w butelkach z zastawem i zbierał butelki, kaucja wystarczyła by Ci na wypłatę emerytury przez cztery lata po osiągnięciu wieku emerytalnego w wysokości wyższej niż obecnie przeciętna emerytura. Obecnie długość średnia pobierana świadczenia emerytalnego w Polsce to 4 lata.

 

Tak więc...

 

Ewentualne różnice w budżecie zostały by skorygowane niewielkim podatkiem od nieruchomości wyznaczonym jako procent wartości posiadanej własności ziemskiej. Podatek miał by być na prawdę mały. prosty w ściąganiu i nie powodujący dodatkowych kosztów. Sam oceniał byś wartość ziemi a inni ludzie mieli by prawo wykupić twoją ziemię za 150% wartości którą ustaliłeś. To by powodowało że nie opłacało by się oszukiwać na podatku i uwzględniał byś w tej wartości wszystko nawet wartość emocjonalną.

 

W wersji bez podatku VAT wprowadza się w zastępstwie podatek pogłówny, jednak z VAT nie będzie on po prostu potrzebny. VAT w Unii jest obowiązkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne różnice w budżecie zostały by skorygowane niewielkim podatkiem od nieruchomości wyznaczonym jako procent wartości posiadanej własności ziemskiej. Podatek miał by być na prawdę mały. prosty w ściąganiu i nie powodujący dodatkowych kosztów. Sam oceniał byś wartość ziemi a inni ludzie mieli by prawo wykupić twoją ziemię za 150% wartości którą ustaliłeś. To by powodowało że nie opłacało by się oszukiwać na podatku i uwzględniał byś w tej wartości wszystko nawet wartość emocjonalną.

 

 

a niby dlaczego miałbyś sprzedawać komuś dom za 150% wartości? kolejny prawniczy bubel nakazowy... podatek od ziemi - tak, podatek katastralny - zdecydowanie nie... to czy na działce masz wille, szopę, czy hodujesz ogórki nie powinno mieć wpływu na wysokość podatku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego miałbyś sprzedawać komuś dom za 150% wartości? kolejny prawniczy bubel nakazowy... podatek od ziemi - tak, podatek katastralny - zdecydowanie nie... to czy na działce masz wille, szopę, czy hodujesz ogórki nie powinno mieć wpływu na wysokość podatku!

 

Wg KNP powinno i ja to popieram. Dlaczego taki (podkreślałem, niewielki) podatek zamiast dochodowego i ZUS? Ponieważ nie demotywuje on podatnika w żaden sposób do pracy i wytwarzania, jest to najbardziej neutralny ekonomicznie podatek.

 

Dodatkowo niezwykle tani w ściąganiu, bo sam deklarujesz wartość ziemi. Jeżeli nie chcesz, aby Ci ją ktoś wykupił to znaczy, że jest dla Ciebie warta więcej więc ją wyceń wyżej. Proste.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujesz, że jak się wycenisz za X,- to będę mógł cię wykupić bez twojej zgody za 150% tej kwoty? dawno nie przeczytałem większej głupoty... to jest zwyczajne wywłaszczenie i to po kosztach... a prawo nie powinno przewidywać miejsca na wywłaszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceń się na miliard to Cie nie wykupię ;) tylko zapłacisz od tego podatek. Masz rozum kalkuluj. W końcu nie będzie publicznych autostrad więc prywatny inwestor musi nabywać ziemię, bez szkody dla właściciela. W końcu dostajesz 150% wartości więc możesz kupić sobie zamiast 40m mieszkania 60m. Co Ci nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir Guzik

troche slabe zrodlo ale nie chcialo mi sie szukac po googlach .. kwałek o monarchii Korwin-Mikke chce powrotu monarchii - Polityka, społeczeństwo

a co do tego tego pojmowania prawicy to ja tak bardziej 2 wymiarowo rozumiem scene polityczna (strona nizej - mapa ideologiczna) i chodzilo mi to ze wolalbym jak by ktoś był był takz 50% prawa strone i na równo srodku na tej fotce.

http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/1,118273,10362685,_INFOGRAFIKA__Partie_startujace_w_wyborach.html

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co idą moje podatki?

 

Troche męcząca prezentacje ale można zobaczyć na co idą nasze podatki ;]

 

Najciekawsze jest to że wszyscy i we wszystkim bulimy za kolej a co z tego jest każdy wie.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dowierzam w wypadek, a to dlatego, że polscy generałowie faktycznie mieli taki styl wypełniania swoich obowiązków delikatnie rzecz ujmując nieprofesjonalny. Prezydent dowiódł, że gotów jest ryzykować śmierć swoja i współpasażerów by pokazać się w mediach jako kuloodporny niezniszczalny a przecież wiemy, że zbliżały się wybory a Lech miał 20% strat do Komorowskiego. A pilot wiemy, że był podatny na zastraszenie i manipulację, bo tego nie podatnego na życzenie prezydenta usunięto.

 

Więc teorie spiskowe w tym temacie wkładam w polityczne życzenia sekty PiSu.

 

@Sławomir Guzik

troche slabe zrodlo ale nie chcialo mi sie szukac po googlach .. kwałek o monarchii Korwin-Mikke chce powrotu monarchii - Polityka, społeczeństwo

a co do tego tego pojmowania prawicy to ja tak bardziej 2 wymiarowo rozumiem scene polityczna (strona nizej - mapa ideologiczna) i chodzilo mi to ze wolalbym jak by ktoś był był takz 50% prawa strone i na równo srodku na tej fotce.

http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/1,118273,10362685,_INFOGRAFIKA__Partie_startujace_w_wyborach.html

Nie utożsamiaj zdania jednej osoby, nawet prezesa ze zdaniem całej organizacji. Program KNP mówi jasno, że są za ustrojem republikańskim, nie monarchią konstytucyjną (tak chce Korwin Mikke).

Ja na przykład chcę aby każdy miał tyle praw głosu ile zapłacił podatków.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie przejrzałem kilka punktów i większość z nich nie ma kompletnie żadnego związku z katastrofą, tzn. ewentualny związek w żaden sposób nie został dowiedziony - tą listę sporządził chyba jakiś maniak efektu motyla, ja jestem raczej zwolennikiem stosowania brzytwy Ockhama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie przejrzałem kilka punktów i większość z nich nie ma kompletnie żadnego związku z katastrofą, tzn. ewentualny związek w żaden sposób nie został dowiedziony - tą listę sporządził chyba jakiś maniak efektu motyla, ja jestem raczej zwolennikiem stosowania brzytwy Ockhama.

 

Dokładnie tak jest.

 

 

Niestety Macierewicz i inni tylko na to czekają aby takie bzdury pisać.

 

Katastrofa to niestety w dużej mierze błąd rządu PiS i poprzednich. W końcu za kadencji JK jako premiera miała miejsce katastrofa CASY i śmierć takiej ilości wojskowych... Niestety NIC nie zrobili. Szczygło wolał się wojskiem bawić a Macierewicz rozwalał nasze "oczy i uszy". Efekt jaki był wiadomo. Najciekawsze jest że kilku panów co stwierdziło że nowe samoloty zgineło w katastrofie... ot taki paradoks, Szczygło, Szmajdziński i chyba ktoś jeszcze ale nie pamietam kto.

 

Nie ma to jak paradoks historii....

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceń się na miliard to Cie nie wykupię ;) tylko zapłacisz od tego podatek. Masz rozum kalkuluj. W końcu nie będzie publicznych autostrad więc prywatny inwestor musi nabywać ziemię, bez szkody dla właściciela. W końcu dostajesz 150% wartości więc możesz kupić sobie zamiast 40m mieszkania 60m. Co Ci nie pasuje?

 

jesteś niepoważny, wywłaszczenie jest złe i takie bajki o połowę większym mieszkaniu możesz sobie wsadzić... tutaj nawet dyskusja z tobą nie ma sensu, bo traktujesz ludzi przedmiotowo, a nie podmiotowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Nowa Prawica uznaje ten podatek za dobry. Dlaczego? Jest on neutralny z punktu widzenia produktywności społeczeństwa, ma dodatkowa zaletę pozwalającą prowadzić za słusznym odszkodowaniem prace inwestycyjne firmom drogowym i innym.

Jeżeli za nisko wyceniłeś swoją posiadłość i została wykupiona nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ją odkupił w kolejnym roku podatkowym.

 

Jeżeli uważasz, ze JKM za mało jest przywiązany do prawa własności to masz do tego prawo, ale nikt inny żaden polityk nie jest bardziej. Pogląd który twierdzi, ze nie są potrzebne żadne podatki jest wg mnie błędny, ponieważ musimy regulować dług publiczny po komunistach z SLD, PSL, PiS i PO, musimy regulować świadczenia emerytalne. Konieczne jest utrzymanie a nawet znaczące dofinansowanie i wzmocnieni armii, oraz policji.

 

Można obniżyć wydatki bardzo znacznie ale nie można ich całkowicie zaniechać.

 

Wyniki wyborów na Facebooku:

infografika głosowanie na facebooku

Nowa Prawica 25%, 137 mandatów,

PIS, PSL i SLD poza sejmem, ale było by super :lol:

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że lecz się z czego chcesz ale za swoje, lub ubezpiecz się od czego chcesz ale tez za swoje.

Pisałem już kilka postów wyżej, ze KNP popiera system republikański, a nie monarchię konstytucyjną. Zdanie o monarchii to zdanie odrębne prezesa.

 

program KNP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden, to zagadnienie z cyklu "co ma piernik do wiatraka" lub "wpływ lodowców na populację bydła Holsztyno-fryzyjskiego"

 

Taki, który nie miałby prawa w imię ludu ubezpieczyć elektrowni atomowej. Te inwestycje są ponoć nieubezpieczalne na prywatnym rynku.

To będzie republika.

... Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...