Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawozdaniach jest wymienione co i za ile zakupili...

Sprawdziłem 2 lata (więcej mi się nie chce)

Szczerze? jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Kilka eRek na 40 milionowe państwo to tylko kropla w morzu potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja <span style='color: red;'>[ciach!]</span>le ale macie tupet... :mur: ale w sumie dobrze bo po takich wypowiedziach wiadomo z kim się ma do czynienia na forum.

A jaki trzeba mieć tupet, aby wziąć pieniądze innych ludzi, czytaj podatki i przekazać je na cel niezgodny z zadaniami miasta/gminy? Jawna malwersacja.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst:

http://www.nowaprawica.org.pl/home/item/terror-biurokracji-trwa

 

...We wrześniu Wójt Gminy Chełmiec w ramach usuwania skutków powodzi w trzy dni naprawił uszkodzony odcinek drogi za około 200 tys. złotych. Tym „występkiem” wprawił w osłupienie i zakłopotanie polityków sądeckich i urzędników wszelkiego szczebla. „Toż to zbrodnia w biały dzień” – jakże tak bez uzgodnienia, bez udziału w sukcesie „nas urzędników”. Rozpętała się wielka burza i medialna nagonka na wójta – gdzie pozwolenie, badania geologiczne, oznakowanie drogi, badania wytrzymałościowe, projekt budowlany, no i oczywiście z „takim bezbożnikiem” to tylko do prokuratora...

Polecam.

 

@slawOK - szanowny Panie, jeżeli nie chcesz z kimś rozmawiać to przynajmniej nie kieruj w ich stronę prowokujących do polemiki wypowiedzi. Dla mnie tam żadna przyjemność komentować twoje wpisy. Jedynie nie chce mi się pamiętać, żebym do ciebie nie pisał na forum.

 

Anoi Korwin Mikke jest zwolennikiem monarchii, ja akurat nie. Partia KNP, także nie jest za wprowadzeniem monarchii, choć pozytywnie ocenia taki system rządów. Oficjalnie w programie KNP jako wzór jest system republikański z silną władzą prezydenta, coś w stylu USA/Francja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyznawcami króla Korwina nie dyskutuje... ktoś Ci tutaj już zaproponował możliwość doniesienia ów jawnej malwersacji do prokuratury.

 

Jak już zaznaczono w artykule który gdzieś wyżej rzucałem, przecież lepiej siedzieć na forum, czy wykopie uprawiając swoje chore wizje niż samemu działać. Wygodniej narzekać na "spisek mediów" które tak oczywistych bzdur nie traktują poważnie wiedząc że korwiniści i tak nie ruszą się zza komputera i zawsze będą "wirtualnymi politykami" zamkniętymi w swoich prawie autystycznych prywatnych rzeczywistościach.

 

gdzie pozwolenie, badania geologiczne, oznakowanie drogi, badania wytrzymałościowe, projekt budowlany, no i oczywiście z „takim bezbożnikiem” to tylko do prokuratora

I brawo im wszystkim, po to są takie procedury, żebyś nie musiał się później zastanawiać czy wjeżdżając na taką drogę zjedziesz z niej w jednym kawałku - gdybyś tylko wiedział jak zdolnych mamy śpecjalistów i jak wielka bywa fantazja podobnych "chłopków-roztropków" byś zmienił zdanie. Ale oczywiście żyjąc jedynie internetowym korwinem, ciężko to na własnej skórze doświadczyć. Prosty przykład z tematu, który niedawno przerabiałem: kucie w wielkiej płycie Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaznaczono w artykule który gdzieś wyżej rzucałem, przecież lepiej siedzieć na forum, czy wykopie uprawiając swoje chore wizje niż samemu działać. Wygodniej narzekać na "spisek mediów" które tak oczywistych bzdur nie traktują poważnie wiedząc że korwiniści i tak nie ruszą się zza komputera i zawsze będą "wirtualnymi politykami" zamkniętymi w swoich prawie autystycznych prywatnych rzeczywistościach.

 

Na szczescie przeciwnicy Korwinizmu za swoja glupote przy urnie placa przy kazdym tankowaniu na stacji benzynowej i przy kazdej wizycie w sklepie ;) Szkoda tylko, ze inni tez musza.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiemy wiemy gdyby rządził Król Korwin to benzyna była by po 2zł/litr chleb po 50groszy a kilogram kiełbasy po 2zł.... :rolleyes:

 

go go go Korwiniści button Dołączona grafika do dyspozycji.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaznaczono w artykule który gdzieś wyżej rzucałem, przecież lepiej siedzieć na forum, czy wykopie uprawiając swoje chore wizje niż samemu działać. Wygodniej narzekać na "spisek mediów" które tak oczywistych bzdur nie traktują poważnie wiedząc że korwiniści i tak nie ruszą się zza komputera i zawsze będą "wirtualnymi politykami" zamkniętymi w swoich prawie autystycznych prywatnych rzeczywistościach.

 

 

I brawo im wszystkim, po to są takie procedury, żebyś nie musiał się później zastanawiać czy wjeżdżając na taką drogę zjedziesz z niej w jednym kawałku - gdybyś tylko wiedział jak zdolnych mamy śpecjalistów i jak wielka bywa fantazja podobnych "chłopków-roztropków" byś zmienił zdanie. Ale oczywiście żyjąc jedynie internetowym korwinem, ciężko to na własnej skórze doświadczyć. Prosty przykład z tematu, który niedawno przerabiałem: kucie w wielkiej płycie

 

No jasne, i za tą drogę prywatnej firmie zapłacili 7mln mimo, że wójt zrobił to w trzy dni za 200tys. Ale co tam, to tylko kasa podatników, ty byś ze swoimi tak nie robił, oszczędzał byś jak wójt. Ale urzędnik swoimi nie płaci.

 

Jak można przeczytać w dalszej części artykułu remont siłami wszechurzedniczej braci za te 7mln trwa do dziś i ma się świetnie. Na drodze postawiono oznakowanie droga techniczna. I tak sobie wszyscy tam jeżdżą bez zgody a to karetki, a to ciężarówki, a to straż pożarna. No i jakoś ta droga za 200tys się trzyma a firma która wzięła 7mlm nie robi nic.

 

Ale za to jak ładnie wygląda jej papierek. Ojoj.

 

Co do kucia w wielkiej płycie to chyba wiadomo, że się tego nie robi czego się nie umie. Ty byś w swoim domu nie kuł bo by Ci się dach na głowę zwalił. Ja też. Więc po co ten przepis dla normalnych nie.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiemy wiemy gdyby rządził Król Korwin to benzyna była by po 2zł/litr chleb po 50groszy a kilogram kiełbasy po 2zł.... :rolleyes:

 

Gdyby rządził Król Korwin, nie istniałoby pojęcie ceny, bo wiadomo że pieniądz to zło, a handel powinien być wyłącznie barterowy... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rządził Król Korwin, nie istniałoby pojęcie ceny, bo wiadomo że pieniądz to zło, a handel powinien być wyłącznie barterowy... :lol:

 

Czego to w tej Korei Północnej nie uczą o wolnym rynku haha ;)

 

---

 

Sposób na odliczenie VAT? Bankowóz

 

Omijanie VAT. Fajne :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak się kolejny raz okazało KNP tak jak wszystkie inne partyjki w które był zaangażowany JKM nie mają szans zaistnieć.

Problemem jest sam JKM który jest organicznie niezdolny do uprawiania skutecznej polityki przez co jego kolejne ugrupowania są mniej niż planktonem politycznym.

Drugi problem to brak jakiegokolwiek sensownego polityka który mógłby skutecznie promować idee liberalnej gospodarki, tam nie ma żadnych medialnych twarzy które mogłyby pociągnąć ten wózek, sam entuzjazm narwanych szczawi i studencików nie wystarczy.

Trzeci problem to właśnie kompletna amatorka w wykonaniu entuzjastów, przed wyborami na daremno wypatrywałem stolika rozstawionego na rynku gdzie byłyby zbierane podpisy (tak jak czyniły to inne partie), byłem tak dalece zdesperowany że nawet mailowałem do koordynatora z zapytaniem gdzie taki podpis złożyć - zero odzewu.

Wyznawcy dymu są lepiej zorganizowani niż te pożal się Boże patałachy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak się kolejny raz okazało KNP tak jak wszystkie inne partyjki w które był zaangażowany JKM nie mają szans zaistnieć.

Problemem jest sam JKM który jest organicznie niezdolny do uprawiania skutecznej polityki przez co jego kolejne ugrupowania są mniej niż planktonem politycznym.

Drugi problem to brak jakiegokolwiek sensownego polityka który mógłby skutecznie promować idee liberalnej gospodarki, tam nie ma żadnych medialnych twarzy które mogłyby pociągnąć ten wózek, sam entuzjazm narwanych szczawi i studencików nie wystarczy.

Trzeci problem to właśnie kompletna amatorka w wykonaniu entuzjastów, przed wyborami na daremno wypatrywałem stolika rozstawionego na rynku gdzie byłyby zbierane podpisy (tak jak czyniły to inne partie), byłem tak dalece zdesperowany że nawet mailowałem do koordynatora z zapytaniem gdzie taki podpis złożyć - zero odzewu.

Wyznawcy dymu są lepiej zorganizowani niż te pożal się Boże patałachy.

 

A to niestety jest prawda. Chcialem sie podpisac przed wyborami to nie bylo gdzie.

 

Do tego Korwin jest zbyt bezkompromisowy i nie kapuje, ze niektore postulaty trzebaby zamiesc pod dywan i udawac , ze nie istnieja bo przerazaja ciemna mase.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Korwin jest zbyt bezkompromisowy i nie kapuje, ze niektore postulaty trzebaby zamiesc pod dywan i udawac , ze nie istnieja bo przerazaja ciemna mase.

 

Chodzi właśnie o skuteczne uprawianie polityki, niektóre rzeczy trzeba wycofać na dalszy plan lub tymczasowo przemilczeć inne trzeba dobrze wytłumaczyć, poprzeć przykładami i odpowiednio sprzedać - a JKM woli nimi potencjalnych wyborców walić na odlew w efekcie czego większość głosuje na zawodowych obiecywaczy gruszek na wierzbie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączona grafika

 

Go go!

To może zrobimy tak?

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=EG1F0ppgYe8&feature=share

Walczymy z systemem zaopatrzonym w miliardy i dysponującym wszystkimi liczącymi się w mediami. Ktoś liczył na szybką wygraną? Error, walka będzie trwała długo. Jedno pocieszenie, że ten system już gnije i upada pod własnym ciężarem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...? Mam już dosyć tego medialnego bełkotu, przepieprzenia farmazonów przez gadające głowy w telewizorni- cytując klasyka "to samo od nowa"- najpierw była jedna idea zjednoczonej socjalistycznej europy pod flagą z sierpem i młotem, a najlepszą walutą na świecie (wschodnim) był rubel- ludziom było źle, wyszli na ulicę i ryzykując życiem obalili system, który powrócił- tylko kolory się zmieniły, a realna wartość euro niedługo może sięgnąć poziomu ukraińskich hrywien...

Mam już dosyć eurobełkotu, mam dosyć tego, że ciężko wypracowane pieniądze są trwonione w obiegowe pizdziec i przeżerane przez ludzi, którzy nie tyle co tej pomocy nie potrzebują, a na nią nie ZASŁUGUJĄ. Zaś same słowo "kryzys zadłużeniowy" powoli zaczyna wywoływać u mnie refluks.

 

Ale dalej cytując Klasyka Kazika-

"Dla zmylenia przeciwnika wymieniają nadbudowę

Co jakiś czas instrumenty są gotowe

To sprawia, że to wszystko może wydać się różne

To może być poprzeczne, a tamto podłużne

To pomyłka typowa, to jest jedno i to samo

Dwa lub trzy oblicza takiego samego programu

Może cztery albo pięć, to zależy co, gdzie, kiedy

Nowotwór ma zawsze takie same potrzeby

Mogą być jeszcze większe, mniejsze być już nie mogą

System się posuwa jednokierunkową drogą

I zawrócić nie potrafi, poza tym jest za duży

W interesie to nie jego kiedy sam on sobie służy"

 

Eufemistycznie podsumowując sytuację- mieliśmy przerąbane, mamy przerąbane, i będziemy mieli przerąbane, za czyjeś widzimisię i nic się już nie zmieni- w końcu jesteśmy tacy solidarni i równi...

Edytowane przez KWS89
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki prawyborów w New Hampshire:

Primaries - State Results - Election Center 2012 - Elections & Politics from CNN.com

 

Ramney w tym stanie miał przewagę i można było się spodziewać jego wygranej. Ale póki co zdobywa tylko dwóch delegatów przewagi nad Paulem. W poprzednich prawyborach w Iowa był potrójny remis po 7 delegatów.

 

Pozytyw także zgodnie z przewidywaniami odpada Santorum, czarny koń z Iowa. Paul wysuwa się więc na drugie miejsce. Mamy więc obecnie taką sytuację:

 

Romney zgromadził 12 delegatów,

Paul zdobył poparcie 10 delegatów.

 

Do końca jeszcze daleko, to dopiero dwa niewielkie stany. Być może zdecydują Kalifornia, Teksas...

 

Dobrze, że przynajmniej jest możliwość wyboru Paula. Domyślam się, że takiego lidera chcieli by zwolennicy KNP sceptyczni do Korwina Mikke. W sumie tez bym chciał, ale Korwin Mikke na dłuższą metę ma swoje nieocenione zalety. Przebija pancerz socjalistycznych mitów. Uwalnia nas z matrixu, a potem go krytykujemy, że jest zbyt pancerny :D

 

Edit:

http://robertgwiazdowski.nowyekran.pl/post/47538,cozes-ty-europie-uczynil-orbanie

Świetny tekst Roberta Gwiazdowskiego o Węgrzech.

 

Dowiedziałem się, że Węgry ograniczyły konstytucyjnie deficyt do 50% (nie było limitu), obniżyły CIT dla małych firm do 10% i wprowadziły liniowy podatek dochodowy 16%. Nam daleko do takiej wolności, ale...

 

ale u nas nagonka na Węgrów w pełni, już się mieszamy w ustalanie nowego rządu na Węgrzech... (gazeta wybiórcza).

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE: W nowej umowie szczyty euro nadal tylko dla strefy euro - Kryzys finansowy w świecie - Biznes w INTERIA.PL - notowania giełdowe, nieruchomości

 

Kolejny sukces polskiej dyplomacji do odtrabienia ;) Nie to za czasow kaczyzmu gdy wszyscy nas wysmiemawali w Europie i traktowali niepowaznie :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest sukces. Nie powinniśmy chcieć się w jakikolwiek sposób łączyć z eurolandem. To strefa skażenia masowej epidemii złych kredytów i eskalującego zadłużenia. To, że nas tam nie chcą to jest nasz sukces, ale zapewne nasz rząd pożal się, Boże, przekuje ten sukces w porażkę wciskając się w tyłek Niemiec jednak dostanie się do ciepłej ciemnej strefy walutowej jako członek obserwator.

I jeżeli jeszcze się nie zorientowaliście będziemy w ciemnej [gluteus maximus] ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest sukces. Nie powinniśmy chcieć się w jakikolwiek sposób łączyć z eurolandem.

 

Faktycznie, znacznie lepiej żeby dalej nas olewali i nie mając nic do powiedzenia płacili na emerytury Grekom czy Włochom ;) To, że nasi politycy nie umieją sie postawić i walczyć o swoje, to nie znaczy że nie ma takiej możliwości. Faktem jest że gdybyśmi mieli Euro to byśmy jeszcze bardziej po tyłkach dostali, ale z jakiej racji, skoro już jesteśmy w tej Unii, mamy być traktowani jako gorsi bo nie mamy tej upadającej waluty?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas zająć się własnym podwórkiem, a nie jakimś tam euro.

 

Z innej beczki - przed końcem roku było głośno o przyszłym zakazie sprzedawania psów i kotów bez rodowodów. Czekałem co takiego nasi dzielni rodacy wymyślą, żeby obejść kolejną kretyńską ustawę i jestem pod wrażeniem :D

Sprzedam smycz za 500 złotych, psa dorzucę gratis

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - przed końcem roku było głośno o przyszłym zakazie sprzedawania psów i kotów bez rodowodów. Czekałem co takiego nasi dzielni rodacy wymyślą, żeby obejść kolejną kretyńską ustawę i jestem pod wrażeniem :D

Sprzedam smycz za 500 złotych, psa dorzucę gratis

 

500 zł to zdecydowanie za mało na rodowodowego psa, obojętnie jakiej rasy. Za tyle to sprzedają jakieś popłuczyny, odrzuty i parchate wyskrobki bez najmniejszego prawa do wyrobienia rodowodu w Związku Kynologicznym. No ale ktoś w to mimo wszystko wierzy, bo interes się kręci :>
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska powinna pomoc Madziarom a nie Grekom !

Orban odwala kawal dobrej roboty a robia z niego faszyste :/

Czekam jak bailout dla grecji nie dojdzie do skutku (chodzi o umożenie 50% ich dlugow a wierzyciele sie nie zgadzaja !)

Bylem w Budzie i Pescie i powiem jedno ten kraj poza jezykiem ;)

jest naprawde fajny.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska powinna pomoc Madziarom a nie Grekom !

 

Ee, przeciez to tacy fajni i rozsadni ludzie:

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", greckie ministerstwo pracy chce przyznawać renty m.in. pedofilom, ekshibicjonistom, sadomasochistom, piromanom i hazardzistom.

 

Jak pisze dziennik, wg greckich władz, skłonności do pedofilii czy sadomasochizmu prowadzą do ograniczenia zdolności do pracy. To z kolei oznacza, że pedofilom czy sadomasochistom należy się renta inwalidzka. Gazeta podkreśla, że z oficjalnych dokumentów wynika, że wg greckiego ministerstwa, podpalacze i pedofile są niezdolni do pracy w 35%, a np. cukrzycy tylko w 10%.

A tu wiecej - http://forsal.pl/artykuly/583520,grecki_rzad_wyplaca_renty_pedofilom_ekshibicjonistom_lub_hazardzistom.html

Edytowane przez agr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł to zdecydowanie za mało na rodowodowego psa, obojętnie jakiej rasy. Za tyle to sprzedają jakieś popłuczyny, odrzuty i parchate wyskrobki bez najmniejszego prawa do wyrobienia rodowodu w Związku Kynologicznym. No ale ktoś w to mimo wszystko wierzy, bo interes się kręci :>

 

A przeczytał pan artykuł?

500zł za psa BEZ rodowodu:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...