Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bmw.deutschland

coś zupełnie innego. nie o administch*jracji. Gdyby to zwykły obywatel postąpił w ten sposób to dawno miałby kratki przed oczami. Nie wiem ale szlag mnie trafia. Przypomina mi się samosąd we Włodowie. Zresztą jeden z komentarzy o tym mówi.

POSEŁ PIS popchnął i zabił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta. Teraz wszędzie będzie jaki to Kaczyński zły, posłowie PiSu kłamliwi, a Macierewicz głupi.

W tym kraju potrzeba 300 Breivików, ktorzy odstrzelą 300tys wysoko postawionych ludzi. Wtedy możemy mówić o próbach reformowania czegokolwiek, za głęboko toto siedzi, póki co.

Edytowane przez pix3l
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Zawsze znajdzie się ciul który będzie popierał mordowanie politycznych oponentów.

 

Ale to najskuteczniejsza metoda, abstraciach!ąc od kwestii moralnych. Oponent uwięziony może z więzienia wyjść, zesłany może wrócić, oczerniony może skrycie szykować zemstę. A oponent martwy jest równie groźny jak słoik dżemu.

 

Zasadniczo polityka mnie nudzi i brzydzi, od mordowania na tym tle głupsze są tylko motywy religijne, ale już sama kara śmierci jest całkiem sensowna. I skoro już przywołano Breivika, to będzie lepiej dla lewactwa, żeby się z nią przeprosiło i zimnokrwistego dzieciobójcę powiesiło, zamiast fundować mu 20 lat luksusowych wczasów w ośrodku o wysokim standardzie, czyli norweskim więzieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to najskuteczniejsza metoda, abstraciach!ąc od kwestii moralnych. Oponent uwięziony może z więzienia wyjść, zesłany może wrócić, oczerniony może skrycie szykować zemstę. A oponent martwy jest równie groźny jak słoik dżemu.

 

Do czasu, aż zostanie męczennikiem, dobry symbol nie jest zły...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że zostanie męczennikiem, to jeszcze ośmiesza lewaków, 'państwo opiekuńcze' i ich cały system prawny. Za zamordowanie 77 osób na 20 lat do więzienia, w którym warunki są lepsze niż w niejednym akademiku w polandzie. Niech mi ktoś powie że to jest normalność.

 

Na kryminalistów jest prosty sposób - roboty jest dość. Mogą rowy melioracyjne łopatami kopać, wały przeciwpowodzowie itd. W okół ustawić 20 strażników z gnatem. Ucieka? Kulka w łeb.

 

No tak. Zawsze znajdzie się ciul który będzie popierał mordowanie politycznych oponentów.

 

 

Ja rozumiem że to drastyczna metoda i jest to wyłącznie gdybanie. Nie ma to nic wspólnego z usuwaniem politycznych oponentów, chodzi o tych złodziei, oszustów i krętaczy, żerujących na obywatelach własnego państwa. I nie chodzi mi wyłącznie o polityków ale i o prezesów/członków zarządu w spółkach państwowych, sędziów, prokuratorów, ludzi odpowiedzialnych za 'nieudane' inwestycje państwowe itd. 'Wszystkich won", jak powiedział Cejrowski.

Edytowane przez pix3l
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bmw.deutschland

moi drodzy. gdyby panowało u nas prawo rodem z chin to za przykładowo przekręt z aferą solną ten sam baron solny który wyrzucał dziennikarzy ze swojej posesji zostałby rozstrzelany albo powieszony a jego majątek poddany zostałby konfiskacie. w najlepszym wypadku koleś popełniłby samobójstwo. nie mówie już o politykierach ktorzy wąchaliby kwiatki od spodu. mam juz wiecej niz cwierć wieku a od lat 20 widzę te same mordy. uwierzcie mi. pamietam jak z 15-20 lat temu we wiadomościach mówiono że na horyzoncie pojawil sie politykier o imieniu DONALD.

 

 

 

Ta. Teraz wszędzie będzie jaki to Kaczyński zły, posłowie PiSu kłamliwi, a Macierewicz głupi.

W tym kraju potrzeba 300 Breivików, ktorzy odstrzelą 300tys wysoko postawionych ludzi. Wtedy możemy mówić o próbach reformowania czegokolwiek, za głęboko toto siedzi, póki co.

 

 

A co do BREIVIKA. Pewnie większość nie wie ale gość rozstrzelał dzieciaki które były w młodzieżówce partyji która nic sobie nie robiła z napływu emigrantów itp. Nie mówie że gość zrobił dobrze. Zamordował wielu ludzi ale czy jego postulaty są złe? Niemcy w 2050 będą mieli ogromny problem z innymi nacjami. powtarzam. europejczyk ma 1 - 2 dzieciaki a inni płodzą się na potegę. nie mam nic do obcych religii dopóki mi nie szkodzą ale dlaczego my mamy tolerowac różne budowle itp ale kiedy ty spróbujesz zbudować kościół na bliskim wschodzie to szybciutko stracisz głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabijanie, w szczególności jak leci bez opamiętania doprowadzi do degeneracji każdego systemu, jaki dobry w założeniu by nie był. I nie bez przyczyny wśród 10 przykazań jest to, nie zabijaj. Gdy się głębiej wczytać w pismo, można też się dowiedzieć, że morderców, wg tegoż zabijać można i należy.

 

Co do postulatów Breivika, są takim samym populistycznym bełkotem jak hasło nowego prezydenta Francji: "Nie lubię bogatych". Ot pieprzenie. Można nie lubić kogoś konkretnego za coś konkretnego, ale nie lubienie grupy jest równie dobre jak to, że Stalin nie lubił grupy oficerów z sąsiedniego kraju.

 

Nie ma różnicy pomiędzy brunatną dyktaturą Hitlera i czerwoną dyktaturą Stalina tak samo jak nie ma różnicy pomiędzy socjalistami Hollanda i Sarkoziego. To jest wszystko to samo socjalistyczno totalitarne bagno, w którym utonie każda cywilizacja. Proponuję ochłonąć, zanim postanowicie ilu to należy zgładzić, ile tępych łbów ściąć lub powiesić aby było już dobrze. Ochłońcie bo jesteście subiektywni, mimo niekiedy dobrych chęci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kryminalistów jest prosty sposób - roboty jest dość. Mogą rowy melioracyjne łopatami kopać, wały przeciwpowodzowie itd. W okół ustawić 20 strażników z gnatem. Ucieka? Kulka w łeb.

 

Taa u nas w kraju szczegolnie... Zacznijmy od tego jak w pewnym wiezieniu w polsce osadzeni zaczeli prace i zarabiali ponizej sredniej krajowej to rzecznik praw obywatelskich zabronil teog bo uwlacza to im i jest niezgodne z prawem. Dla mnie to na swiecie powinno obowiazywac prawo Hamurabiego - kradniesz - tracisz reke, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to na swiecie powinno obowiazywac prawo Hamurabiego - kradniesz - tracisz reke, itd.

 

I miałbyś zgraję kalekich żebraków, których trzeba by dokarmiać w ten czy inny sposób. To nielogiczne i nieracjonalne, bo o ile zemsta powinna być świętym prawem ofiary, o tyle zbędne okrucieństwo jest bezcelowe. Kara może i w niektórych przypadkach wręcz musi być surowa i odstraszająca, ale nie ma sensu rozpalać na nowo stosów pod ratuszem.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa u nas w kraju szczegolnie... Zacznijmy od tego jak w pewnym wiezieniu w polsce osadzeni zaczeli prace i zarabiali ponizej sredniej krajowej to rzecznik praw obywatelskich zabronil teog bo uwlacza to im i jest niezgodne z prawem. Dla mnie to na swiecie powinno obowiazywac prawo Hamurabiego - kradniesz - tracisz reke, itd.

 

Chyba miałeś na myśli pensji minimalnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I miałbyś zgraję kalekich żebraków, których trzeba by dokarmiać w ten czy inny sposób. To nielogiczne i nieracjonalne, bo o ile zemsta powinna być świętym prawem ofiary, o tyle zbędne okrucieństwo jest bezcelowe. Kara może i w niektórych przypadkach wręcz musi być surowa i odstraszająca, ale nie ma sensu rozpalać na nowo stosów pod ratuszem.

 

Nikt nie mowil o paleniu stosow. Ale ktos zabija inna osobe (nie mowie o obronie wlasnej) to powinien poniesc smierc. Ktos cos ukradl to obciac mu reke. Prawo nie powinno w najmniejszym stopniu takich osob obejmowac pomoca socjalna. Tak samo kara powinna byc odpowiednia do przewinienia, np. ukradl niedroga (no powiedzmy do tych 300zl) rzecz to wysoka grzywna - np. 20-krotnosc skradzionej rzeczy, sredniej ceny sprzet (tak gdzies do 2tys. zl)- obciecie palca plus grzywna w wysokosci 25-krotnosc, drozsze to 35krotnosc + obciecie reki. Mysle ze sporo osob zastanowilo by sie kilkukrotnie zanim cos by ukradlo. Niestety zyjemy w czasach gdzie straszy sie ze nie mozna nic zrobic nikomu bo poniesiesz kare a czesto nic z tego niewynika :/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mowil o paleniu stosow. Ale ktos zabija inna osobe (nie mowie o obronie wlasnej) to powinien poniesc smierc. Ktos cos ukradl to obciac mu reke. Prawo nie powinno w najmniejszym stopniu takich osob obejmowac pomoca socjalna. Tak samo kara powinna byc odpowiednia do przewinienia, np. ukradl niedroga (no powiedzmy do tych 300zl) rzecz to wysoka grzywna - np. 20-krotnosc skradzionej rzeczy, sredniej ceny sprzet (tak gdzies do 2tys. zl)- obciecie palca plus grzywna w wysokosci 25-krotnosc, drozsze to 35krotnosc + obciecie reki. Mysle ze sporo osob zastanowilo by sie kilkukrotnie zanim cos by ukradlo. Niestety zyjemy w czasach gdzie straszy sie ze nie mozna nic zrobic nikomu bo poniesiesz kare a czesto nic z tego niewynika :/

 

Ukradłem ci telefon, dostałem grzywnę wysokości bazyliona złotówek i nie zapłacę, bo nie mam z czego - nie wykazuję żadnych dochodów, nigdzie nie pracuję, komornik może mi nafikać, bo nie posiadam niczego na własność. I co teraz? Obciąć jaja?

 

Te amputacyjne zapędy są o tyle chybione, że najpierw trzeba winnego złapać, a dopiero potem można myśleć, co mu zrobić i to w granicach rozsądku. Sama wysokość i srogość kary nikogo nie odstraszy, dopiero połączona z nieuchronnością może coś dać.

 

W międzyczasie Francja świętuje wybór swojego nowego prezydenta:

Czarnuchy i brudasy wreszcie będą mieli "swojego" człowieka na wysokim stanowisku, tak jak w US & A. Ciekawe co im powie, jak już przeżrą i wysrają wszystkie publiczne pieniądze.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie rozbawia ta jego obietnica obniżenia wieku emerytalnego :lol2: czego to się nie powie do tłumu...

 

I oczywiście podnosić podatki dla ludzi mających trochę więcej na koncie niż średnia. A, że zazwyczaj są to pracodawcy... who cares ?

 

Efekt Hollande: najbogatsi Francuzi ewakuują firmy za granicę | Forsal.pl - Giełda, Waluty, Finanse

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darks Grecje już w zasadzie wszyscy na straty spisali, to teraz w niedługim czasie będą mogli zacząć robić kolejną ściepe na Francje. A azjaci się tylko przyglądają i kolejne europejskie firmy wykupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocałujta ich wszystkich w... cztery litery !

Korwina od lat powtarza: żebyście później nie mówili, że rządzą wami złodzieje. Co ciekawe, nikt z wybranych nigdy nie pozwał go do sądu.

 

Polski naród to ciemna masa, całkowicie chłonąca propagandę w stylu bolszewickim. Jak wybrali tak mają. Tak zwana "klasa rządząca" jest odbiciem obywateli danego państwa. Nawet wielkie przekręty i afery, po których w państwie prawa upadły by rządy nic tego narodu nie nauczyło. Więc bez psioczenia, tylko z pochylonym czołem i garbem na plecach cierpcie w milczeniu. Hołota jest do płacenia na godne życie swoim przedstawicielom. Oni lepiej od was wiedzą co wam potrzeba... dlatego za następne 4 lata wybierzcie ich powtórnie.

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my wygraliśmy prace do 67 .....

 

Wygramy jeszcze więcej, bo nie trzeba doktoratu z matematyki wyższej ani biologii molekularnej, żeby sobie zwizualizować krach systemu, w którym pasożytów jest więcej niż żywicieli. Ba, wygramy nawet moment, w którym jakaś kolejna socjalistyczna ekipa będzie musiała oznajmić wprost - nie mamy waszych pieniędzy i co nam zrobicie?

To (w sensie system emerytalny na obecnych zasadach) po prostu nie może się utrzymać, bo wymyślone zostało w zupełnie innych warunkach społecznych, w innych czasach i po coś zupełnie innego. Deal with it.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocałujta ich wszystkich w... cztery litery !

Korwina od lat powtarza: żebyście później nie mówili, że rządzą wami złodzieje. Co ciekawe, nikt z wybranych nigdy nie pozwał go do sądu.

 

Polski naród to ciemna masa, całkowicie chłonąca propagandę w stylu bolszewickim. Jak wybrali tak mają. Tak zwana "klasa rządząca" jest odbiciem obywateli danego państwa. Nawet wielkie przekręty i afery, po których w państwie prawa upadły by rządy nic tego narodu nie nauczyło. Więc bez psioczenia, tylko z pochylonym czołem i garbem na plecach cierpcie w milczeniu. Hołota jest do płacenia na godne życie swoim przedstawicielom. Oni lepiej od was wiedzą co wam potrzeba... dlatego za następne 4 lata wybierzcie ich powtórnie.

 

Rozumiem ze piszesz o sobie.

 

@kałdroid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef Solidarności: "pamiętajcie, że ta ustawa jest tylko na chwilę!" - oby, wkrótce (15 lat?) trzeba będzie podnieść do 70 lat.

Posłowie PiS: "praca do 67 roku ok, ale dobrowolna" - a broni ktoś komukolwiek zakończyć pracę zawodową w wieku 65, 60, a nawet 50 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim expose premier Donald Tusk zapowiedział zrównanie i podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Gdybym był premierem, to wszystkim dzisiejszym dwudziestolatkom zaproponowałbym podwyższenie wieku emerytalnego do 85 roku życia. Do tego czasu ani grosza od państwa.

Bo tak sobie myślę, że jeśli ktoś, będąc jeszcze młodym wiekiem, przejmuje się tym, ile lat będzie musiał pracować, to jest zarówno idiotą jak i nieudacznikiem. To całkiem przesrane żyć życiem w nadziei, że z jałmużną w wysokości 1000 zł „odpoczniesz” sobie… na pięć lat przed statystyczną śmiercią.

 

Zresztą jeśli ktoś decyduje się na życie, które jest pracą i już teraz wie, że będzie musiał za 50 lat utrzymywać się z emerytury, to naprawdę nie wiem, co taką osobę jeszcze powstrzymuje przed rzuceniem się pod tramwaj.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a broni ktoś komukolwiek zakończyć pracę zawodową w wieku 65, 60, a nawet 50 lat?

Bo tak sobie myślę, że jeśli ktoś, będąc jeszcze młodym wiekiem, przejmuje się tym, ile lat będzie musiał pracować, to jest zarówno idiotą jak i nieudacznikiem. To całkiem przesrane żyć życiem w nadziei, że z jałmużną w wysokości 1000 zł „odpoczniesz” sobie… na pięć lat przed statystyczną śmiercią.

Tu jest właśnie sedno problemu, ja się mogę z tym zgodzić, oczywiście, tylko niech Państwo da możliwość rządzenia się po swojemu, swoimi zarobionymi pieniędzmi = brak obligatoryjności odprowadzania składek na ZUS. Niestety każdy wie, że to nieraelane, bo w kasie co roku brakuje kilkudziesięciu miliardów na wypłatę BIEŻĄCYCH świadczeń, więć z czegoś trzeba brać. Jeśli nie będzie jakiegoś przełomu i nie uwolnimy się od obowiązkowego garba w postaci ZUSu to wiek emerytalny stale co kilka lat będzie podnoszony, koszty pracy będą rosnąć i bezrobocie będzie wzrastać. Tyle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef Solidarności: "pamiętajcie, że ta ustawa jest tylko na chwilę!" - oby, wkrótce (15 lat?) trzeba będzie podnieść do 70 lat.

Posłowie PiS: "praca do 67 roku ok, ale dobrowolna" - a broni ktoś komukolwiek zakończyć pracę zawodową w wieku 65, 60, a nawet 50 lat?

 

Nikt nikomu nie broni. tylko co ze składkami na emeryturę, które odbierano Ci przez całe życie? Za co będziesz żył w wieko 65,60 czy 50 lat, nie pracując?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...